RPH PJ N PK CONTOH
RPH PJ N PK CONTOH
KELAS: MASA : M/PELAJARAN: KANDUNGAN Tema Tajuk : Keluarga Huda : Cerita Huda
29 JANUARI 20113
IMPAK/CATATAN EMK: Bahasa Pengisian Kurikulum: Dunia Sains dan Teknologi BBB: Lembaran kerja, jam loceng, telefon dsb Penilaian:
Standard Pembelajaran: 1.11, 3.1.1 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran murid dapat : 1. Mendengar, mengecam, dan mengajuk bunyi dalam persekitaran dengan teliti dan betul. 2. Menyambung titik pelbagai bentuk haiwan dan benda dengan kemas dan jelas. Aktiviti : 1. Murid mendengar bunyi persekitaran sekolah(loceng, kenderaan, manusia sdb). 2. Murid menamakan dan mengajuk bunyi yang didengar. 3. Guru memperdengarkan bunyi. 4. Murid menamakan dan mengajuk bunyi tersebut. 5. Guru mengedar lembaran kerja. 6. Murid menyambung titik pelbagai bentuk haiwan dan benda dengan kemas dan jelas. Refleksi:
Tema : Sains Hayat Tajuk : Benda Hidup dan Benda Bukan Hidup Standard Pembelajaran : 1.1.1 ,1.1.3
Objektif: Di akhir pembelajaran dan pengajaran,murid dapat: Mengenalpasti dan menyenaraikan10 benda hidup dan 10 benda bukan hidup. Aktiviti: Bersoal jawab dengan murid- halaman teks 1, 2, dan 3. Murid mengenal pasti benda hidup dan benda bukan hidup. Murid menamakan benda hidup lain. Latihan bertulis dalam buku aktiviti halaman 1 dan 2. Bimbingan guru. Refleksi:
Tajuk Fokus
Standard Pembelajaran :1.1.1, 2.1.1, 5.1.1 Aktiviti Pengajaran : 1. Memanaskan badan. 2. Menunjukkan cara kawalan badan dan sokongan. - 1 kaki di atas bebola kaki. - 1 kaki di atas lutut. - 1 kaki di hadapan - hayunan 3. Permainan kecil( ketingting). 4. Menyejukkan badan/ perbincangan.
HARI:SELASA
KELAS: MASA : M/PELAJARAN: KANDUNGAN Modul 1 Tajuk : Kesihatan Fizikal : Kesihatan Diri Dan Reproduktif
31 JANUARI 2012
IMPAK/CATATAN EMK : Kreativiti
Standard Pembelajaran:1.1.1 Objektif :Di akhir pembelajaran dan pengajaran, murid dapat: 1. Menamakan 5 anggota badan manusia dengan betul. Aktiviti Pengajaran : 1.Mempamerkan carta tubuh badan manusia yang telah ditutup anggota badannya. 2. Murid meneka dan menamakan anggota badan yang hilang. 3. Penerangan mengenai anggota badan manusia. 4.Murid membuat lembaran kerja yang tekah diedarkan. 5. Perbincangan bersama mengenai jawapan. Penilaian pembelajaran dan pengajaran:
Refleksi:
Tema Tajuk
EMK: Bahasa Pengisian Kurikulum: Dunia Sains dan Teknologi BBB: Lembaran kerja, jam loceng, telefon dsb Penilaian:
Standard Pembelajaran: 1.11,3.1.1 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran murid dapat : 3. Mendengar, mengecam, dan mengajuk bunyi dalam persekitaran dengan teliti dan betul. 4. Menyambung titik pelbagai bentuk haiwan dan benda dengan kemas dan jelas. Aktiviti : 7. Murid mendengar bunyi persekitaran sekolah(loceng, kenderaan, manusia sdb). 8. Murid menamakan dan mengajuk bunyi yang didengar. 9. Guru memperdengarkan bunyi. 10. Murid menamakan dan mengajuk bunyi tersebut. 11. Guru mengedar lembaran kerja. 12. Murid menyambung titik pelbagai bentuk haiwan dan benda dengan kemas dan jelas. Refleksi:
Aktiviti Pengajaran : 1. Memanaskan badan. 2. Menunjukkan cara kawalan badan dan sokongan. - 1 kaki di atas bebola kaki. - 1 kaki di atas lutut. - 1 kaki di hadapan - hayunan 3. Permainan kecil( ketingting). 4. Menyejukkan badan/ perbincangan.