RPH3
RPH3
Bahasa Malaysia
Tahun 3
Tema 3 Unit 8 1200 - 0100pm-60 minit 31/3/2014 Isnin 1200-1230 AM 30 MINIT 1.4.3 Berbual tentang sesuatu perkara menggunakan kata ganti nama diri dengan betul dalam pelbagai situasi secara bertatasusila. 4.3.1 Mengujarkan dialog dengan sebutan yang betul, intonasi yang jelas dan bahasa badan yang sesuai melalui lakonan secara didik hibur. Literasi 1.1 Menyebut, membaca dan memahami perkataan suku kata terbuka Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Pembelajaran: a)Kumpulan Menguasai i)menyatakan 4 drp 5 menggunakan kata ganti nama diri dgn betul dlm pekbagai situasi b) Belum Menguasai ii)Membaca 4 drp 5 perkataan suku kata terbuka Nilai Murni: rajin EMK EMK: kreativiti KBT Menjana idea Aktiviti 1200-1230am (30 minit Pembelajaran a)Kumpulan Perdana, Perdana Freshie dan Linus dan 1.Membaca dialog. pengajaran 2.Bersoal-jawab ttg dialog 3. Mempamerkan kata ganti nama diri kad ganti diri baca dan fahami kata ganti diri. 4, Baca latihan 5.Menjawab soalan kumpilan Perdana.dan freshie peedana buat latihan AKTIVITI LITERASI 1.Guru menulis perkataan suku kata terbuka yg ada di teks. 2.Eja dan baca. 3. Baca kata ganti diri. 4. Guru jelaskan ttg kata ganti diri. 5. Menyalin perkataan kata ganti diri 1230-0100 pm (30 minit) TAJUK: BACAAN NILAM 1.Murid diagihkan buku 2. Murid baca cara senyap 3Panggil beberapa orang murid dan Tanya soalan ttg buku yg dibaca. 4. Tulis dalam buku nilam. BBM Penilaian P&P: Refleksi:
Tahun 3 Tajuk
Tarikh: 31/3/2014-Isnin
UNIT 5 - Pengalaman Muzikal ( Ke Taman Bunga ) Fokus Sebutan huruf vokal a,e,i,o,u 1.1 Menyanyi pelbagai repertoire secara solo atau berkumpulan 1.1.2-Menyanyi dgn postur dan pernafasan yg betul.poster duduk,berdiri,pengambilan nafas dan pengeluaran nafas. Diakhir P & P murid-murid dapat: 1)menyanyi pelbagai repertoire secara solo dan berkumpulan CD Nilai Murni kerjasama TMK- radio, CD
Kemahiran
Objektif BBM Elemen Merentas Kurikulum Langkah P & P Kemahiran 1.1 1.2 1.3 1.4 1.5
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran 1. Menunjukkan postur berdiri dan duduk yang betul (Unit 5: Lampiran 9) Latuhan pernafasan Mendengar dan membuat latihan vocal huruf a,e,I,o, u (unit 5: lampiran 10) Menyanyikan lagu ke Taman bunga dgn sebutan huruf vokal yg jelas dan postur yg betul. Menynyikan lagu ke Taman Bunga dgn pernafasan yg betul mengikut frasa lagu. (unit 5:lampiran 11) Menyanyikan lagu ke Taman Bunga.
Tahun 3
Objektif Pembelajaran:
1130-0100pm 90 minit 01/4/2014--SELASA 2.4.3 Membaca dan memahami maklumat yang tersirat dengan tepat daripada bahan multimedia yang sesuai untuk membuat penilaian dengan betul. 1.6.3 Berbicara untuk menyampaikan maklumat dengan tepat tentang sesuatu perkara dengan menggunakan ayat yang mengandungi frasa yang sesuai secara bertatasusila. Literasi 2.2 Membina dan menulis perkataan suku kata terbuka Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: i)Menguasai Menyatakan 2 maklumat yg tersirat cara lisan dan mengisi maklumat dialog sekurang2nya 3 drp 4 perkataan ii)Belum menguasai Menulis 4 drp 5 perkataan suku kata terbuka Nilai Murni: EMK: kreativiti KBT memnuat urutan Kumpulan Perdana, Perdana Freshie dan Linus 1.Lihat gambar pyramid yg ada di m/s 38. 2. Bincang ttg kegiatan yg ada di gambar tadi 3, Baca teks aktiviti yg ada 4.Dalam kumpulanguru meminta murid menyatakan kenapa memilih aktiviti itu dan nyatakan kenapa. 5. Kumpulan ke depan dan bincang ttg aktiviti yg dipilih. 6.Kemudian guru respon jawapan murid tadi. 7.Guru meminta kumpulan Perdana membuat latihan yg ad di m/s 38. 8. Pengayaan- Memilih satu aktiviti yg ada di gambar kemudian karangkan dan nyatakan kenapa memilih aktiviti itu. Kumpulan Freshie Perdana dan LINUS 1.Guru meminta murid membaca aktiviti yag ada di teks kemduain guru jelaskan setiap satu aktiviti itu, 2.Bersoal-jawab ttg gambar tadi. 3. Membaca latihan yg ada di m/s 38. 4. Guru meminta kumpulan Freshie membuat latihan. 5. Pengayaan salin aktiviti pyramid. AKTIVITI LITERASI 1. Carta perkataan 2. Mengeja dan membaca 3. Guru sebut perkataan dan murid mengeja 4. Guru menulis perkataan di papan hitam dan meminta murid menyambungnya. ContohPos., cari dalam petikan dan sambung perkataan. 5. Guru meminta murid menulis dan mencari perkataan berdasarkan teks latihan.
Tahun 3
2/4/2014 - Rabu
3.3.4 Membina dan menulis pelbagai jenis ayat berdasarkan bahan grafik dalam satu perenggan dengan betul. 1.5.1 Bercerita tentang sesuatu perkara dengan tepat, sebutan yang jelas dan intonasi yang betul menggunakan ayat tunggal dan ayat majmuk dengan betul.
Literasi -.1.3- Membaca dan memahami ayat tunggal yg mengandungi perkataan suku kata terbuka Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat; a)Menguasai Membina dan menulis sebuah karangan berdasarkan bahan grafik yg ada di buku teks. b)Belum Menguasai Membaca 4 drp 5 ayat tunggal yg ada di buku teks. Nilai Murni: kerjasama EMK: kreativiti KBT menjana idea Kumpulan Perdana, Freshie Perdana dan LINUS 1.Berdasarkan gambar guru meminta murid menceritakan sebuah cerita secara ringkas. 2. Baca teks yg ada. 3 Guru jelaskan cara membuat atau membina ayat bdsrkan teks dan grafik 4.Berdasarkan petikan ringkas, guru memintamurid membina ayat Bincang jawapan. 5, Kumpulan perdana membuat latihan 6.Pengayaan, buku ak Kumpulan Freshie dan LINUS 1.Guru meminta murid membaca ayat yg ada di buku teks m/s 39. 2.Guru jelaskan cara-cara membina ayat bdsrkan grafik. Cth..jentik-jentikNalini Nampak jentik-jentik . 3. Kemduain guru meminta murid membina ayat cara lisan bdsrkan grafik dan perkataan yg diberi. 4. Guru meminta kumpulan Freshie oerdana membuat latihan. 5. Pengayaan Buat latihan di m/s 39 buku aktiviti Linus 1.Buku Linus 2.Baca ayat tunggal 3. Sebut ayat dan meminta murid menyebut semula ( mengajuk) ayat tunggal, - buku linus. 4. Bersoal-jawab dgn murid memahmi maksud ayat yg dibaca. 5.Bimbing membaca ayat tunggal yg guru tulis di papan hitam. 6. Salin dlm buku latihan
Objektif Pembelajaran:
EMK
Tahun 3
3/4/2014- Khamis
4.1.1 Menyebut dan memahami lirik lagu yang mengandungi mesej dalam nyanyian yang dipersembahkan secara didik hibur. 4.3.1 Mengujarkan dialog dengan sebutan yang betul, intonasi yang jelas dan bahasa badan yang sesuai melalui lakonan secara didik hibur. Literasi 1.4 Membina dan menulis ayat tunggal
Objektif Pembelajaran:
EMK
Pada akhir pngajaran dan pembelajaran, murid dapat; i)Menguasai Menyatakan mesej sekurang2nya 2 mesej bdsrkan lagu yg dinyanyikan ii)Belum Menguasai Membina ayat tunggal sekurang2nya 3 drp 4 ayat tunggal mudah. Nilai Murni: kerjasama EMK: kreativiti KBT menjana idea Kumpulan Perdana, Freshie Perdana dan LINUS 1.Baca lirik kemudian cuba nyanyikan lagu. 2Guru menyanyikan lagu yg ada dan meminta murid mengikut 3Sekali lagi guru membimbing murid menyanyikan lagu. 4. Bersoal-jawab ttg lagu yg dinyanyikan lagi. 5.Nyanyi dalam kumpulan. 6.Mengujar lirik lagu kemudian mengujarkan dalam kumpulan. Individu. 7.Buka buku aktiviti m/s 42. Guru jelaskan pada murid cara menjawab soalan. 8.Kumpulan Perdana membuat latihan. Kumpulan Freshie perdana dan LINUS 1.Guru meminta murid membaca lirik lagu yg ada di buku aktiviti 2.Bincang isi yg tersurat dalam lirik lagu 3,Nyanyikan bersama guru 4.Menjawab soalan cara lisan 5.Guru meminta murid menyatakan perkataan ttg kesihatan. Cthsayur, minum susu, sihat 6. Guru menjelaskan cara melengkapkan latihan. 7. Kumpulan Freshie perdana membuat latihan. LINUS 1.Tengok gambar kanak-kanak mengayuh basikal. 2.Meminta murid bercerita ttg gambar. 3.Kemudian guru meminta setiap murid ke depan dan menulis perkataan yg murid lihat bdsrkan gambar. Cth.basikal.topi..kasutdsbnya 4. Bina ayat bedsrkan perkataan tadi cara lisan dan guru tulis di p/hitam 5.Baca ayat tadi. 6. Smembuat latihan m/s 42 dgn bimbingan guru
Bahasa Tahun 3 Malaysia Tema 3 unit 8 4/4/2014-Jumaat 5.1.5 Memahami dan menggunakan pelbagai jenis kata adjektif dengan betul mengikut konteks.
9-10 AM 60 MINIT
EMK