Anda di halaman 1dari 10

MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN : 4

NEGERI: SELANGOR
NAMA KUMPULAN: KUMPULAN 4 NAMA AHLI: RASHIDAH ZABIL SAIDAH AZIZAH BINTI AHMAD MUHAMAD ROSZAIDI B. SALAMAN

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 1 MINGGU 2 WAKTU 4 STANDARD KANDUNGAN

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Kelas : 4 Cerdas Bidang : Menggambar Catan


1.1 PERSEPSI ESTETIK

Masa: 60 minit Tema dan Tajuk : Alam Semula Jadi- Ayam


1.2 APLIKASI SENI
1.2.1 Media 1.2.1.1- Alat 1.2.1.2- Bahan 1.2.2 Proses dan Teknik 1.2.2.1 capan 1.3 EKSPRESI KREATIF 1.3.1 1.3.2 1.3.3

1.4 APRESIASI SENI


1.4.1 1.4.2 1.4.3

STANDARD PEMBELAJARAN

1.1.1 Unsur Seni 1.1.1.1, 1.1.1.2, 1.1.1.3 1.1.2 Prinsip Rekaan 1.1.2.1, 1.1.2.2

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk) 1. Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat catan 2. Menghasilkan catan dengan menggunakan teknik capan 3. Mempamerkan karya yang dihasilkan.

AKTIVITI PdP

1.Murid bersoal jawab mengenai bahasa seni visual dan ditunjukkan contoh oleh guru(EK1) 2.Murid ditunjuk cara menghasilkan catan dengan mengaplikasikan teknik capan oleh guru(EK2 3.Murid menghasilkan catan mengunakan teknik capan (EK3) (EK4) 4. Murid mempamer hasil karya.

EMK
BAHAN BANTU BELAJAR

1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni

1. Lampiran pelbagai gambar ayam, hasil karya guru

PENILAIAN PdP

1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat catan berdasarkan 4 Standard Kandungan. Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang

I REFLEKSI

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2 MINGGU MINGGU 1 2 WAKTU 2 STANDARD KANDUNGAN

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Kelas : 4 Cerdas Bidang : Menggambar Catan


1.1 PERSEPSI ESTETIK

Masa: 60 minit Tema dan Tajuk : Alam Semula Jadi- Ayam


1.2 APLIKASI SENI 1.2.1 Media 1.2.1.1- Alat 1.2.1.2- Bahan 1.2.2 Proses dan Teknik 1.2.2.1 capan
1.3 EKSPRESI KREATIF

STANDARD PEMBELAJARAN

1.1.1 Unsur Seni 1.1.1.1, 1.1.1.2, 1.1.1.3 1.1.2 Prinsip Rekaan 1.1.2.1, 1.1.2.2

1.3.1 1.3.2 1.3.3

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk) 1. Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat catan 2. Menghasilkan catan dengan menggunakan teknik capan 3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari

AKTIVITI PdP

1.Murid bersoal jawab mengenai bahasa seni visual dan ditunjukkan contoh oleh guru(EK1) 2.Murid ditunjuk cara menghasilkan catan dengan mengaplikasikan teknik capan oleh guru(EK2) 3.Murid menghasilkan catan mengunakan teknik capan (EK3) (EK4)

EMK
BAHAN BANTU BELAJAR

1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1, EK2, EK3, dan EK5), TMK dan Nilai murni 1.Contoh : Contoh contoh karya capan dan hasil karya guru

PENILAIAN PdP

1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat catan berdasarkan tiga Standard Kandungan.
Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa akan datang

I REFLEKSI

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2 MINGGU MINGGU 2 2 WAKTU 4 STANDARD KANDUNGAN

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Kelas : 4 Cerdas Bidang : Menggambar Catan

Masa: 60 minit Tema dan Tajuk : Alam Semula Jadi Ayam


1.3 EKSPRESI KREATIF

1.4 APRESIASI SENI 1.4.1 1.4.2 1.4.3

STANDARD PEMBELAJARAN

1.3.1 1.3.2 1.3.3

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran murid dapat: : (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk) 1. Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat catan 2. Menghasilkan catan dengan menggunakan teknik basah atas kering 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari 4. Mempamerkan karya yang dihasilkan

AKTIVITI PdP

1. Murid mengulangkaji pengajaran pada minggu lepas(EK1) 2. Murid memulakan aktiviti proses penghasilan catan(EK2) 3..Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan (EK5)

EMK
BAHAN BANTU BELAJAR

1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni 1.Contoh : Contoh contoh capan dan karya guru

PENILAIAN PdP

1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat catan berdasarkan 4 Standard Kandungan.
Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

I REFLEKSI

LANGKAH-LANGKAH PENGHASILAN KARYA

Alatan

Lakaran

Sapuan pertama

Sapuan kedua

perincian

Hasil karya

Hasil Karya Akhir

TERIMA KASIH.
