Anda di halaman 1dari 3

Rancangan Pengajaran Harian KSSR 2015

TAIPKAN NAMA ANDA DI SI


CHE KAMARIAH BINTI BABJAN
MINGGU

KELAS :

HARI: Isnin
5 Yakin

TARIKH : 12/1/2015

MASA

8.00-9.00 pagi

MATA PELAJARAN

Reka Bentuk dan Teknologi (RBT)

Tajuk :

Memasang dan membuka kit model kereta berfungsi secara


elektromekanikal berpandukan manual.

Standard Pembelajaran
2.2.1 dan 2.2.2
(Kod Sahaja)
Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
1. Membaca manual dengan betul.
2. Menyatakan nama dan fungsi alatan tangan dengan betul.
3. Menyatakan nama dan fungsi komponen kit model.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Set Induksi
Guru mempamerkan kit model yang telah siap dipasang kepada murid.
Langkah 1
1. Guru mengedarkan kit model kepada setiap kumpulan.
2. Murid membaca dan memahami manual kit model dengan bimbingan guru.
Langkah 2
1. Murid menyatakan nama, fungsi dan cara menggunakan alatan tangan dengan bimbingan guru.
2. Murid menyatakan nama dan fungsi komponen kit model seperti motor,
gear, gandar, roda, kerangka, suis dan pemegang bateri dengan bimbingan guru.
Penutup
Murid dan guru bersama-sama menyanyikan lagu Papaku pulang dari kota.
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
1. Boleh mendapatkan maklumat daripada sumber.
Bahan Bantu Belajar (BBB)
1. Kit model
2. Manual
3. Carta
4. Alatan tangan
Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
1. Menghasilkan idea dari pemerhatian.
Elemen-elemen Abad ke-21
1. Literasi maklumat
Nilai Murni
1. Keyakinan
2. Mematuhi Peraturan
Penilaian Pengajaran Dan Pembelajaran
1. Guru mengedarkan lembaran kerja untuk dilengkapkan seperti lampiran.
Refleksi Impak Dan Kerja Rumah
KEHADIRAN :
1. 32/35 Murid dapat menyatakan nama, fungsi alatan tangan dan komponen dengan betul.
2. 3/35 Murid dapat menyatakan nama dan fungsi alatan tangan.Pemulihan.

Rancangan Pengajaran Harian KSSR 2015

Rancangan Pengajaran Harian KSSR 2015


MUZAKIAH BINTI MOHD JAMIL
MINGGU

HARI:

KELAS :

ISNIN
5 AMANAH
-

TARIKH : 5.1.2015

MASA

9.30

10.30 pagi

MATA PELAJARAN

MATEMATIK

Tajuk :

NOMBOR BULAT HINGGA 1 000 000

Standard Pembelajaran (Kod Sahaja)

1.3(i)

Objektif Pembelajaran : Pada akhir PdP, murid dapat :


Mengelaskan pola bagi urutan nombor genap dan nombor ganjil.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
1.

Perkenalkan maksud nombor genap dengan nombor ganjil dengan murid melakukan aktiviti
pembahagian 7 kumpulan nombor dengan 2 iaitu 256, 280, 285, 295, 304, 305 dan 328.
2.
Minta murid menyusun nombor tersebut mengikut urutan menaik bagi nombor nombor yang boleh
dibahagi dengan 2, satu kumpulan nombor tanpa baki dan satu kumpulan nombor bila dibahagi dengan
2 berbaki. Bincangkan.
3.
Edarkan bancian penduduk dalam modul matematik kssr tahun 5 pada muka surat 1 kepada murid.
Murid menyusun bancian penduduk tersebut mengikut tertib menaik bagi kumpulan penduduk dalam
nombor genap dan nombor ganjil.
4.
Murid bentangkan dapatan.
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
1.
Kreativiti dan inovasi
Bahan Bantu Belajar (BBB)
1.
Kad nombor
Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
1.
Sempoa
Elemen-elemen Abad ke-21
1.
Kemahiran komunikasi
2.
Belajar sepanjang hayat
Peta Pemikiran
1.
Peta bulatan
2.
Peta titi
Penilaian Pengajaran Dan Pembelajaran
1.
Tahap 4 pemerhatian
2.
Tahap 4 bertulis
Refleksi Impak Dan Kerja Rumah
KEHADIRAN : 25/30
1.
20 daripada 25 orang murid dapat menguasai objketif pembelajaran yang ditetapkan pada hari ini.
2.
5 orang murid lagi diberi bimbingan secara individu dan diberi 5 latihan pemulihan.
