Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 1:

MATA PELAJARAN :

MATEMATIK

KELAS

5 CANTIK

BIL MURID

36 ORANG

HARI

SELASA

TARIKH

31 MAC 2015

MASA

12.00 tgh hari 1.00 ptg ( 1 jam )

BIDANG PEMBELAJARAN :

Nombor dan Operasi

STANDARD KANDUNGAN :

2.1 Penambahan sebarang dua hingga lima


nombor.
3.2 Penolakan berturut-turut dua nombor daripada
sebarang nombor.

STANDARD
PEMBELAJARAN

2.1.1Menambah sebarang dua, tiga, empat dan


lima nombor hingga enam digit, hasil
tambahnya hingga 1 000 000 termasuk
membuat anggaran.
3.2.1Menolak berturut-turut dua nombor daripada
sebarang nombor hingga 1000 000 termasuk
membuat anggaran.

OBJEKTIF
PEMBELAJARAN

Di akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid


dapat;
1. Menyelesaikan soalan penambahan dalam
lingkungan 1 000 000 dengan tepat dan betul.
2. Menyelesaikan soalan penolakan dalam
lingkungan 1 000 000 dengan tepat dan betul.

AKTIVITI PdP

1. Set Induksi: a) Mengimbas kembali isi pelajaran yang lepas.


( 5 minit )

b) Permainan kuiz melibatkan operasi tambah dan tolak.

2. Pengenalan : a) Murid mencari hasil tambah nombor yang diberi melibatkan


( 25 minit )

penambahan hingga 1 000 000.


b) Murid menunjukkan penambahan secara mekanikal di dalam
lembaran kerja yang diberi.
c) Murid mencari hasil tolak nombor yang diberi melibatkan
penolakan hingga 1 000 000.
d) Murid menunjukkan penolakan secara mekanikal di dalam
lembaran kerja yang diberi.

3. Perkembangan: a) Murid mencari hasil tambah nombor hingga 1 000 000 secara
( 25 minit )

berkumpulan dengan menjawab lima soalan yang diberi. Hasil


perbincangan dibentangkan di hadapan kelas.
b) Murid mencari hasil tolak nombor hingga 1 000 000 secara
berkumpulan dengan menjawab lima soalan yang diberi. Hasil
perbincangan dibentangkan di hadapan kelas.

4. Penutup

: Murid menyatakan tentang isi pelajaran yang dipelajari pada hari ini.

( 5 minit ) Murid memberi respon terhadap isi pelajaran yang dipelajari.


EMK

: Kreativiti dan Inovasi

BBB

: Lembaran Kerja

PENILAIAN PdP /
PENTAKSIRAN

: Murid dinilai semasa melakukan aktiviti secara


berkumpulan dan individu, setiap murid akan dikelaskan
mengikut tahap penguasaan yang ditetapkan dalam
DSKP.

REFLEKSI

: 32 / 36 orang murid dapat menjawab soalan yang diberi


dengan betul dan tepat. 4 orang murid diberi bimbingan.
