Anda di halaman 1dari 4

Pendidikan Seni Visual

Masa

8..00-9.00 pagi

aran:
s:

6 Elit

Tema dan Tajuk

Objek Buatan Manusia Beg


Kertas/Pembalut Buku

ng

Membuat Corak dan Rekaan- Pualaman

dard
belajaran
ktif
belajaran

iti PdP

aian PdP
ksi

RPH MINGGU 1
1.1 Persepsi Estetik

( kump.5)

1.2 Aplikasi Seni

Diakhir pengajaran murid dapat:


1. Memahami dan menyatakan bahasa seni Visual
2. Menyenarai dan mengaplikasikan pelbagai media, proses dan teknik secara kreatif
3. Menghasilkan karya pualaman dengan gabungan teknik tiupan dan guntingan
1. Memerihal bahasa seni visual menggunakan peta i-think
2. Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik
3. Menganalisis dan memanipulasi idea dari pelbagai sumber kajian mengenai
teknik campuran iaitu pualaman, lipatan dan guntingan serta tiupan.
Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2 dan EK3) TMK dan Nilai murni
Peta Buih, Flash Kad dan Internet
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan dua Standard Kandungan.
40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 2 murid yang tidak mencapai objekitif
akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang.

RPH MINGGU 2
Mata Pelajaran

Pendidikan Seni Visual

Kelas

6 Elit

Bidang
Standard
Pembelajaran
Objektif
Pembelajaran
Aktiviti Pdp
EMK
BBM
Penilaian PdP
Refleksi

Masa

8..00-9.00

Tema dan Tajuk Objek Buatan Manusia Beg


Kertas/Pembalut Buku
Membuat Corak dan Rekaan- Pualaman
1.3 Ekspresi Kreatif 1.4 Apresiasi Seni
Diakhir pengajaran murid dapat:
1. Menghasilkan karya pualaman dengan gabungan teknik tiupan dan guntingan
2. Membuat apresiasi terhadap karya
1. Menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya pualaman
2. Membuat Apresiasi hasil karya
Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (,EK3 dan EK5) TMK dan Nilai murni
Peta Buih, Flash Kad dan Internet
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard Kandungan
40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 2 murid yang tidak mencapai
objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

HASIL KARYA
PUALAMAN

RPH PAMERAN
Mata Pelajaran

Pendidikan Seni Visual

Masa

8..00-9.00

Kelas

6 Elit

Tema dan Tajuk

Objek Buatan Manusia Beg Kertas/


Pembalut Buku

Bidang
Standard
Pembelajaran

Pengurusan Pameran (Semasa )


1.1 Persepsi Estetik
1.2 Aplikasi Seni

Objektif
Pembelajaran

Diakhir pengajaran murid dapat:


1. Menjalankan pameran secara kolaboratif
2. Membuat aspresiasi terhadap karya dan refleksi pameran
1. Murid menyemak senarai tugas bagi memastikan semua persiapan pameran berjalan
dengan baik.
2. Murid diberikan taklimat terakhir sebelum pameran bermula
3. Murid memastikan perasmian pameran dan perjalanan pameran berlangsung dengan
lancar
4. Murid membuat ekspresi kreatif untuk demonstrasi pualaman
5. Murid membuat apresiasi seni terhadap karya dan refleksi pameran
6. Murid mengadakan aktiviti jualan

Aktiviti Pdp

EMK
BBM
Penilaian PdP
Refleksi

1.1 Persepsi Estetik

1.4 Apresiasi Seni

Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (,EK3 dan EK5) TMK dan Nilai murni
Peta Buih, Flash Kad dan Internet
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard Kandungan
40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 2 murid yang tidak mencapai
Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang
