Rancangan Pengajaran Harian
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran
Tarikh
Masa
Tahun
Bil Murid
Tunjang
Tajuk
Sub-tajuk
Hasil Pembelajaran
Kognitif
Afektif
: Pendidikan Kesihatan
: 3-11-2014
: 8.00 8.30 pagi
: 1 KUNING
: 30 orang
: Kesihatan Diri dan Keluarga
: Kebersihan diri
: Kebersihan Mulut-penjagaan gigi
: Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
: 1. Murid tahu cara penjagaan diri
: 1. Bertanggungjawab terhadap kebersihan diri
2. Murid berasa selesa selepas memberus gigi
Pengalaman/
pengetahuan sedia ada
Penerapan nilai
KBKK
:
Penggabungjalinan :
Kesepaduan
:
Bahan bantu mengajar:
: Murid telah biasa melihat berus gigi, ubat gigi dan biasa menggosok gigi di rumah
: Bertanggungjawab, jujur, menjaga kebersihan diri, Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)
Membanding- beza
Gaya hidup sihat
Pendidikan Islam / Moral dan Muzik
1. berus gigi
2. ubat gigi
3. gambar gigi
4. lirik lagu
5. lembaran kerja
PERKARA/
BAHAGIAN
Set Induksi
(5 minit)
FOKUS PEMBELAJARAN
Guru menunjukkan gambar gigi kepada muridmurid
AKTIVITI
Bersoal
gambar
jawab
CATATAN/
ALATAN
berpandukan
-Teori
kecerdasan
pelbagai
-Visual
-Verbal
linguistik
-interpersonal
Soalan:
1. gambar apakah yang ditunjukkan oleh guru?
-gigi manusia
3. bagaimana cara untuk menjaga gigi?
- dengan menggosok gigi
2. apakah tajuk pelajaran hari ini?
- penjagaan gigi
- gambar gigi
Perkembangan
(10 minit)
Guru
menunjukkan cara menggosok gigi
dengan cara yang betul
Murid
melakonkan
memberus gigi
gaya
-KBKK
-Masteri
-KMD
-berus gigi
-ubat gigi
Kemuncak
(10 minit)
-Interpersonal
-Kinestetik
-KBKK
Penutup
(5 minit)
-gambar gigi
-lembaran
kerja
-Ruang
-Muzik
-lirik lagu