Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

SELASA 3 MEI 2016

MINGGU 16
Kemahiran Manipulatif

Matapelajaran

2G

Kelas

8.40 pagi-9.40 pagi

Masa
Kehadiran Murid
Tema / Tajuk
Standard Kandungan

1
1.2
1.1.2

Motor Kasar
Pergerakan motor kasar menggunakan alatan
Melakukan pergerakan tangan dengan menggunakan bola secara bebas
iv. menggolek

Standard Pembelajaran

v. meleret
vi. menepis
Pada akhir pengajaran & pembelajaran murid dapat :
Melakukan pergerakan tangan dengan menggunakan bola secara bebas dengan

Objektif

cara menggolek, meleret dan menepis.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran

Elemen Merentas Kurikulum


Bahan Bantu Belajar
Penilaian PdP

Refleksi

Melakukan pergerakan tangan dengan menggunakan bola secara bebas dengan bimbingan guru

Melakukan pergerakan tangan dengan menggunakan bola secara bebas dengan cara menggolek.

Melakukan pergerakan tangan dengan menggunakan bola secara bebas dengan cara meleret.

Melakukan pergerakan tangan dengan menggunakan bola secara bebas dengan cara menepis.

Nilai-nilai murni, bahasa dan kreativiti dan inovasi.


Bola dan kon.
Pemerhatian ,Lisan,Latihan

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN


SELASA 3 MEI 2016

MINGGU 16
Kemahiran Manipulatif

Matapelajaran

1J

Kelas

10.00 pagi-11.00 pagi

Masa
Kehadiran Murid
Tema / Tajuk
Standard Kandungan

Standard Pembelajaran

1
1.4

Motor Kasar
Melakukan pergerakan asas bahagian kaki

1.4.4

Memusingkan pergelangan kaki mengikut arah jam dan lawan jam

1.4.5

Melakukan pergerakan menendang

Pada akhir pengajaran & pembelajaran murid dapat :


Memusingkan pergelangan kaki mengikut arah jam dan lawan jam dan melakukan pergerakan
menendang

Objektif

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran

Elemen Merentas Kurikulum


Bahan Bantu Belajar
Penilaian PdP

Refleksi

Murid melakukan pergerakan asas bahagian kaki memusingkan pergelangan kaki mengikut arah jam
dan lawan jam

Murid melakukan pergerakan asas bahagian kaki melakukan pergerakan menendang secara individu
dan berkumpulan

Murid melakukan latihan berkaitan pergerakan asas bahagian kaki dalam buku kerja Kemahiran
Manipulatif

Nilai-nilai murni, bahasa dan kreativiti dan inovasi.


Kad gambar
Pemerhatian ,Lisan,Latihan

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN


SELASA 3 MEI 2016

MINGGU 16
Kemahiran Manipulatif

Matapelajaran

3T

Kelas

12.00 tengahari-1.00 petang

Masa
Kehadiran Murid
Tema / Tajuk
Penilaian PdP

1
1.2
1.2.3

Motor Kasar
Pergerakan motor kasar melalui aktiviti harian
Latihan amali menyarung baju kemeja
i.Mengenal bahagian kemeja
ii. Latihan amali menyarung kemeja

Standard Pembelajaran

Pada akhir pengajaran & pembelajaran murid dapat :


Objektif

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran

Elemen Merentas Kurikulum


Bahan Bantu Belajar
Penilaian PdP

Refleksi

Mengenal bahagian dan menyarung baju kemeja dengan betul


1

Murid melakukan aktiviti mengenal kemeja dengan bimbingan guru

Murid melakukan aktiviti amali menyarung mengenal baju kemeja dengan bimbingan guru

Murid melakukan aktiviti berkenaan kemeja yang terdapat pada buku kerja Kemahiran Manipulatif.

Nilai-nilai murni, bahasa dan kreativiti dan inovasi.


Baju kemeja
Pemerhatian ,Lisan,Latihan

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN


SELASA 3 MEI 2016

MINGGU 16
Kemahiran Manipulatif

Matapelajaran

5D

Kelas

1.00 petang-1.30 petang

Masa
Kehadiran Murid
Tema / Tajuk
Standard Kandungan

1
1.4
1.4.1

Motor Kasar
Melakukan koordinasi mata-tangan
Mencampak gelung rotan ke dalam skitel

Standard Pembelajaran
Pada akhir pengajaran & pembelajaran murid dapat :

Objektif

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran

Elemen Merentas Kurikulum


Bahan Bantu Belajar
Penilaian PdP
Refleksi

Melakukan pergerakan mencampak gelung rotan ke dalam skitel


1

Melakukan pergerakan mencampak gelung rotan secara bebas.

Melakukan pergerakan mencampak gelung rotan ke dalam skitel menggunakan kedua-dua belah
tangan dan sebelah tangan..

Melakukan pergerakan mencampak gelung rotan ke dalam skitel pada jarak dan arah yang berbeza.

Mempraktikkan kemahiran mencampak gelung rotan ke dalam skitel.

Melakukan pergerakan mencampak gelung rotan ke dalam skitel secara kreatif.

Membantu dan memberi contoh kepada rakan semasa melakukan pergerakan mencampak gelung
rotan secara sistematik dan kreatif.
Nilai-nilai murni, bahasa dan kreativiti dan inovasi.
Skitel dan kon.
Pemerhatian ,Lisan,Latihan