P. 1
Rph Kemahiran Manipulatif 21 Fb

Rph Kemahiran Manipulatif 21 Fb

|Views: 325|Likes:
Dipublikasikan oleh AhmadMuha

More info:

Published by: AhmadMuha on Feb 21, 2012
Hak Cipta:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as DOCX, PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

05/02/2013

pdf

text

original

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KEMAHIRAN MANIPULATIF

TARIKH : 27/7/2011
KELAS : K6 (USAHA)
MASA : 11.00 ± 12.00 TENGAH HARI
BIL. MURID : 7 ORANG
BIL. NAMA MASALAH
1 . MUHAMAD SHIHABUDDIN BIN BADRIUS SALAM
2. NURSYIFA HUMAIRA BINTI MOHD ZURAIDI
3. AHMAD HAFIZ AIMAN BIN AHMAD HAFIZAN
4. MUHAMMAD DENIAL HAIKAL BIN ZAILANI
5. MOHAMMAD IQBAL BIN ALI
6. MUHAMMAD KHAIRUL FIRDAUS BIN ABD HALIM
7. HULMA HUMAIRAH BINTI HJ. AHMAD

TEMA : Haiwan
TAJUK : Pengamatan ± Mencantum Gambar
Standard kandungan : 3.11 Mencantum
Standard pembelajaran : 3.11.1 Mencantumkab gambar jigsaw puzzle.
Objektif :
Pada akhir pengajaran ini, murid dapat :
1) Menggunakan kemahiran pengamatan penglihatan.
2) Menyatakan warna burung dan mencantumkan gambar jigsaw puzzle dengan betul.
Pengisian kurikulum :
Ilmu :
Nilai : kerjasama, cekal, sopan santun
Peraturan Sosiobudaya : Budi bahasa
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Kreativiti dan inovasi
Teknologi Maklumat dan Komunikasi
Kecerdasan pelbagai : visual dan ruang
Unsur-unsur terapi :
Pengetahuan sedia ada
Murid pernah bermain jigsaw puzzle.
Sistem Bahasa :
Kosa kata : burung
Kemahiran berfikir : Membuat andaian dan menjana idea
Bahan Sumber Pengajaran dan Pembelajaran (BSPP):
Komputer riba, gambar puzzle, power point,

LANGKAH

ISI PELAJARAN

AKTIVITI

CATATAN


Set induksi
(5 minit)

Guru menayangkan video.

1. Guru menyatakan video
itu berkisar tentang
apa.
2. Guru bertanya warna
burung di dalam video.
3. Murid menyatakan
warna burung seperti
merah, biru, kuning dan
hijau.


Teknik : Inkuiri
penemuan
Terapi : Pertuturan
Nilai : kerjasama
BBB : video

Langkah 1
(10 minit)

Gambar-gambar burung :
Contoh :


1. Guru menayangkan
gambar burung
2. Murid menonton dan
mengecam paparan
yang
ditayangkan.
3. Murid diminta
Menyatakan warna
burung yang ditonton.


Teknik : Menamakan
Terapi :
Nilai : sopan santun
BBB : Komputer riba


Langkah 2
(25 minit)

- menyelesaikan gambar puzzle

1. guru mengedarkan
gambar puzzle
2. guru menunjukkan
demonstrasi
menyelesaikan gambar
puzzle.
3. guru meminta murid
mencantumkan gambar
puzzle.

Teknik : Latih tubi
Terapi : Cara kerja
Nilai : Cekal

Langkah 3
( 15 minit)

Mewarnakan gambar


1. Guru edarkan
lembaran kerja.
2. Guru minta murid
warnakan gambar
pada lembaran kerja


Teknik :.
Terapi :
Media :,
Nilai :


Penutup
(5 minit)

Murid menonton video.

Murid tiru gaya burung

Teknik :
Terapi :
Media : Komputer
riba
Nilai :

Refleksi Guru Pelatih :
««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««
««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««
««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««
««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««
««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««
««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««
««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««
««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««
«««««««..««««««««««««««««««««««««««««««««««
««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««
««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««
««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««
Ulasan Pensyarah/ Guru Pembimbing :
««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««
««««««««««««««««««««.««««««««««««««««««««««
««««««««««««««««««««.««««««««««««««««««««««
«««««««««««««««««««««««.«««««««««««««««««««
««««««««««««««««««««««««««.««««««««««««««««
«««««««««««««««««««««««««««««.«««««««««««««
«««««««««««««««««««««««««««««««.«««««««««««
«««««««««««««««««««««««««««««««««««.«««««««
««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««
««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««««



Tandatangan
Pensyarah/ Guru Pembimbing

3. biru. Teknik : Latih tubi Terapi : Cara kerja Nilai : Cekal . LANGKAH ISI PELAJARAN AKTIVITI CATATAN Set induksi (5 minit) Guru menayangkan video.menyelesaikan gambar puzzle 1. Guru bertanya warna burung di dalam video. Guru menayangkan gambar burung 2. 3. Guru menyatakan video itu berkisar tentang apa.Pengetahuan sedia ada Murid pernah bermain jigsaw puzzle. Murid diminta Menyatakan warna burung yang ditonton. 2. 1. guru meminta murid mencantumkan gambar puzzle. guru mengedarkan gambar puzzle 2. Sistem Bahasa : Kosa kata : burung Kemahiran berfikir : Membuat andaian dan menjana idea Bahan Sumber Pengajaran dan Pembelajaran (BSPP): Komputer riba. Murid menonton dan mengecam paparan yang ditayangkan. Teknik : Menamakan Terapi : Nilai : sopan santun BBB : Komputer riba Langkah 2 (25 minit) . kuning dan hijau. Murid menyatakan warna burung seperti merah. Teknik : Inkuiri penemuan Terapi : Pertuturan Nilai : kerjasama BBB : video Langkah 1 (10 minit) Gambar-gambar burung : Contoh : 1. 3. guru menunjukkan demonstrasi menyelesaikan gambar puzzle. gambar puzzle. power point.

You're Reading a Free Preview

Mengunduh
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->