Anda di halaman 1dari 4

Ketu mund te gjeni kritika letrare apo analiza letrare per vepra te ndryshme te autoreve shqiptar si dhe te huaj.

Mjafton te klikoni mbi titullin e vepres dhe do te hapet faqja me analizen letrare perkatese. Do te shtohen vazhdimisht analiza letrare.Flm per mirekuptim.
Romani Kronik ne gur nga Ismail Kadare Romani Kshtjella nga Ismail Kadare Romani ,,Para agimit i Shevqet Musarajt Poezia e Ali Podrimjes Poezia e Din Mehmetit Drama ,,Cuca e maleve e Loni Paps Romani ,,Rruga e shtpis sime nga Nazmi Rrahmani Romani ,,Prsri n kmb i Dhimitr Xhuvanit Vdekja m vjen prej syve t till-Rexhep Qosja Romani ,,Dikush m bzqeshte nga Fatos Arapi Romani ,,Era dhe Lisi'' nga Sinan Hasani Garda Krutane nga Kol Jakova Romani ,,I huaji nga Alber Kamy Poezia e Pablo Neruds Romani Xha Gorio nga Balzaku Romani Plaku dhe deti nga Heminguej 1

Poema ''ajld Harodi'' nga Xhorxh Gordon Bajron Vepra e Bodlerit Lumi i vdekur nga Jakov Xoxa Historia e Sknderbeut nga Marin Barleti Veprat e Pjetr Budit Frang Bardhi-Dictionarium latino-epiroticum Poezia Paraja-Hasan Zyko Kamberi Poema Erveheja- Muhamed Kyyku Epi i Gilgameshit Poema Iliada Poema Odisea Poema epiko-liriko-Serafina Topia Romani-Lufta dhe Paqja Tragjedia Perst nga Eskili Prometeu i mbrthyer apo Prometeu i lidhur Komedia zogjt Komedia bretkosat Poema Eneida Drama Emira Analiz Ali Podrimja -krijimtaria letrare Poezia e Azem Shkrelit Romani - Karvani i bardh Drama - Varri i qyqes

Anton Pashku - Krijimtaria letrare Romani Oh Drama Gof Romani - Gjenerali i ushtris s vdekur Ismail Kadare- Prometeu Romani Piramida Shklqimi dhe rnia e shokut Zylo Njeriu me top Romani Bardha e Temalit Poema ,,KNKA E SPRASME E BALS'' Poema- Bagti e Bujqsi Poema- Historia e Skenderbeut Poema Bukuria nga Naim Frashri Shqipria ka qen,sht dhe do t bhet Poema-Te dheu i huaj Vepra Juvenila nga Ndre Mjeda Poema Vaji i bylbylit Poema i tretuni nga Ndre Mjeda Poema Andrra e jets Zoga Poema Liria nga Ndre Mjeda Poema Lissus nga Ndre Mjeda Poema Scodra nga Ndre Mjeda

Komedia Hyjnore Don Kishoti- Miguel Servantes Tragjedia Hamleti Komedia Tartufi nga Molieri Drama Emira nga Anton Santori