Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2

Tarikh Masa Kelas Bil Murid Tunjang Tajuk Standard Kandungan

: 3 Ogos 2012 : 7.45 pagi -8.15 pagi (30 minit) : 2 Dahlia : 20 Orang : Kecergasan : Kapasiti Aerobik : 3.2 Berkebolehan melakukan aktiviti yang dapat meningkatkan kapasiti aerobik : 5.2 Mempunyai keyakinan dan tanggungjawab sendiri semasa melakukan aktiviti fizikal

Standard Pembelajaran

: 3.2.1 Melakukan aktiviti fizikal untuk meningkatkan kapasiti aerobik dalam jangka masa yang ditetapkan : 5.2.2 Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan aktiviti

Objektif

: Pada akhir pembelajaran murid dapat : i. ii. iii. Murid dapat melakukan aktiviti yang berkaitan dengan komponen kapasiti aerobik Murid dapat membanding beza jenis aktiviti yang mampu meningkatkan kadar denyutan jantung Menunjukkan kemahiran nilai semasa sepanjang aktivtit berkumpulan.

Pengalaman sedia ada Nilai KBKK Penggabungjalinan Strategi Pembelajaran Alatan/BBM

: Murid pernah mempelajari aktiviti kapasiti Aerobik ketika di Tahun 1 : Kerjasama,keyakinan diri dan berdisiplin : Visual ruang,intrapersonal dan kinestetik : Muzik dan matematik : Teori Kecerdasan Pelbagai : Skital besar-6 , bangku panjang-1 , Skital kecil-5 , Tali Skipping-5, Belon -20,Muzik,Laptop,Pembesar suara,Tali 1 gulung,wisel

Masa

Aktiviti 1. Murid memanaskan badan dengan menjalankan aktivti permainan tradisional ayam dan musang 2. Guru memilih dua orang murid sebagai ibu ayam dan ibu musang 3. 5 orang murid diminta untuk melakonkan watak anak ayam 4. Manakala yang selebihnya akan membentuk bulatan dibelakang ibu ayam. Permainan Litar yang dinamakan Di Manakah Aku

Fokus Pembelajaran Berdiri dalam keadaan sedia Apabila wisel dibunyikan,permain an bermula Murid yang bertindak sebagai musang akan berdiri dihadapan ibu ayam dan menangkap anak ayam yang berada di belakang ibu ayam Murid yang bertindak sebagai ibu ayam akan mendepa tangan untuk musang memakan anak ayam Murid bergerak dari stesen 1-4 Stesen 1 : Naik turun bangku (5 kali) Stesen 2 : Lompat bintan (5 kali) Stesen 3 : Skipping (3 kali) Stesen 4 : Galop (3 kali) Murid melakukan 2 pusingan litar Berjalan bebas dalam dalam kawasan yang bertanda

Pengelolaan P&P

Catatan Wisel Skitel

Set Induksi (5 minit)

Perkembangan

Wisel Skitel kecil Skitel besar Bangku panjang Tali skipping

Kemuncak (10 minit)

Permainan Kecil Belon Emas

Penutup

Gerak Kendur

Setiap murid mempunyai belon yang diikat dikaki masing-masing Apabila muzik dimainkan,murid akan bergerak dan memijak belon antara satu sama lain Pada masa yang sama mereka akan mengelak daripada dipijak Murid yang dipijak belonnya perlulah melakukan larian setempat. Apabila muzik dihentikan,murid haruslah menghentikan permainan Murid yang masih mempunyai belon di kaki di kira sebagai pemenang Murid dikehendaki berdiri dalam keadaan sedia,kaki dibuka seluas bahu Tangn dan kaki digerakkan secara perlahan-lahan

Belon Skitel besar Laptop Pembesar suara