Anda di halaman 1dari 57

Monday Tuesday

Item Cost $ Item


1 Gas $2,380 1 Qt Cooking Oil
4lbs Chicken $300 2 big Mackerel
1pk Matches $50 1lbs Mix Vegetable
Total $2,730 2lbs g. sugar
2 kool aid
1/2 lbs Franks
1 big Ketchup
4 lbs Rice
Total
Weekly Total
Monday Tuesday
Item Cost $ Item
2lbs g. sugar $160 1/2 lb pigtail
2 kool aid $40 3lbs chicken back
2 maggi $60 1 lb pumpkin
1/2 lb Frank $130 3 noodle
1 qt cooking oil $260 2. c. powder
3 lbs Flour $155 1 pt peas
Total $805 1 pk butter
2 lbs meal
2 lbs Flour
Total
weekly total
Monday Tuesday
Item Cost $ Item
3 lbs Flour $165 1 pk macaroni
2 lbs Meal $120 1/2 lb onion
4 lbs chicken back $300 1/2 lb franks
Term 0ne
2 lbs pumpkin $160 2 lb sugar
1/2 lb carrot $50 Total
1 lb cocoa $100
2 lbs Irish $280
I pk salt $30
1 garlic $30 Weekly Ice
escallion $40
Total $1,275
Monday Tuesday
Item Cost $ Item
2lbs Sugar $160 1 big ketchup
2 kool aid $40 2 lbs g. sugar
1 lb mix vegetable $160 2 kool aid
Total $360 Total
Weekly Ice $40
Monday Tuesday
Item Cost $ Item
2 lbs g. sugar
2 kool aid
3 c. powder
3 lbs chicken foot
1/2 lb pig tail
1 pk butter
1 bottle
1 garlic
escallion
1 pt. R. peas
Total
Monday Tuesday
Item Cost $ Item
2 pk noodle $120 6 1/2 lbs Chicken back
3 1/2 lbs chicken back $260 1 big ketchup
1 lb coco $80 4 maggi
Total 1 pk fab
2 lbs g. sugar
2 kool aid
Total
Monday Tuesday
Item Cost $ Item
1 1/2 bread
1 chiffon butter
2 lb g. sugar
1 tin milk
2 white lasco
2 c. powder
1 nut meg
cinimon
vanila
Total
Monday Tuesday
Item Cost $ Item
3lbs chicken back $225
4 pk noodle $240
1 lb cocoa $100
1 pk butter $120
1 pk salt $40
pimento $30
pumpkin $100
Total
Monday Tuesday
Item Cost $ Item
1 Soya Sauce $120 2 lb g. sugar
16 lbs chicken back $720 2 kool aid
5 pk curry $100 3 big tin mackerel
2 lbs g. sugar $160 3 lbs yam
2 lbs onion $120 1 tin suplingen
1 g. garlic $30 1/2 lb mix vegetable
1 pk butter $120 Total
Total
Monday Tuesday
Item Cost $ Item
4 lbs Chicken back
4 noodle
1 garlic
1 lb cocoa
1 pk butter
escallion
Total
Monday Tuesday
Item Cost $ Item
1 Tin milk $185 6 Tin Sardine
2lbs sugar $240 2 Tin Mackerel
2 lasco $230 1 tin corn
1 c. powder $100 1 pk butter
1 nut meg $25 1 garlic
7 pk cream crackers $310 s. pepper
cinimon $30 1/2 lb tomato
Total 2 lbs sugar
2 kool aid
2 noodle
3 maggi
Total
Wednesday
Cost $ Item Cost $
$260 2lbs g. sugar $160
$390 1 whole lasco $110
$80 1 almond $195
$160 mix spice $30
$40 nut meg $20
$120 1lb salt $40
$210 3 noodle $210
$470 3lbs flour $165
$1,730 2lbs meal $120
1 tin milk $210
2 c. powder $140
1 1/2 Bread $390
1 lasco $125
1 pk Butter $140
Ms Christie $1,540
Total $3,595
$10,675
Wednesday
Cost $ Item Cost $
$135 2 bread $520
$225 1 big lasco $430
$70 1 small lasco $110
$160 2lbs g. sugar $160
$100 Total $1,220
$170
$120
$120
$110
$1,210
$5,035
Wednesday
Cost $ Item Cost $
$160
$60
$120
Term 0ne
$160
$500
$60
weekly total $3,245
Wednesday
Cost $ Item Cost $
$210 1 1/2 bread $395
$160 1 tin milk $185
$40 2lbs sugar $160
$410 2 c. powder $100
2 white lasco $220
mix spice $30
1 nut meg $25
1 bottle bleach $100
1 almond $195
Total $1,410
Weekly total $3,590
Wednesday
Cost $ Item Cost $
$160 1 bottle vingear $100
$40 1 hand towel $190
$150 7lbs chicken back $840
$360 1/4 lb b. powder $40
$135 2 lbs g. sugar $160
$120 2 kool aid $40
$300 1/2 lbs onion $70
$20 1 m. seasoning $20
$30 4 maggi $120
$170 Total
Weekly Total
Wednesday
Cost $ Item Cost $
$760 1 1/2 lbs g. sugar $120
$210 2 kool aid $40
$120 1 scotch brite $30
$100 3 lbs yam $240
$160 1 cake mix $110
$40 Total
Weekly Total
Wednesday
Cost $ Item Cost $
$390 2 lbs g. sugar $160
$230 2 kool aid $40
$160 1 shine shine $30
$185 1 pk bulla $120
$230 1 iceing cake $110
$120 1 pk macaroni $160
$25 Total
$30
$80
Weekly Total
Wednesday
Cost $ Item Cost $
1/2 lb onion $60
1/4 lb salt fish $110
3 lbs yam $210
2 lbs g. sugar $180
2 pk kool aid $40
Total
Weekly Total
Wednesday
Cost $ Item Cost $
$160 2big oats $390
$40 1 lb g. sugar $80
$570 mix spice $30
$240 2 white lasco $230
$170 9 biscuit $495
$80 1 c. powder $60
1 tin milk $185
Total
Weekly Total
Wednesday
Cost $ Item Cost $
$300 1 lb frank $240
$210 3 maggi $90
$25 2 lbs g. sugar $240
$125 Total
$120
$30
Weekly Total
Wednesday
Cost $ Item Cost $
$660 1/2 lb carrot $
$390 7 lbs chicken back $840
$160 1/2 lb pigtail $135
$120 1 1/2 lb pumpkin $105
$20 1 1/2 lb irish $175
$40 4 noodle $210
$80 3 c. powder $150
$240 escallion $30
$40 1 sponge $120
$110 Total
$90
Weekly Total
,
Term's Total expenditure
Thursday Market
Item Cost $ Item
6 lbs Chicken Back $450 3lbs Yam
5 lbs Rice $275 2lbs carrot
1 hot pepper sauce $70 2lbs Irish
2lbs g. sugar $160 1 lb onion
2 kool Aid $40 1 garlic
4 Maggi $120 4lb pumpkin
1 big soya sauce $130 1lb escallion
3 curry $75 Total
1/2 lb irish $60
Total $1,380
Thursday Market
Item Cost $ Item
6lbs Chicken Back $450 5 lbs yam
4 lbs Rice $220 chocho
1 browning $120 5 cabbage
4 chicken maggi $120 S. potato
1 bottle maggi all purpose $300 pumpkin
1 qt oil $160 1 lb onion
1 pt syrup $160 2 lbs Irish potato
1 pimento seed $30 1 lb tomato
Total $1,560 Total
Thursday Market
Item Cost $ Item
1/2 lb B. Powder $80 5 lbs yam
3 meat seasoning $90 2 lbs Irish
2lbs sugar $160 escallion
Term 0ne
2 cool aid $40 cabbage
1 lb tomato $60 Total
1 lb franks $240
Total $670
Thursday Market
Item Cost $ Item
2 pk cake mix $560
6 eggs $110
3 lbs sugar $160
2 big lasco $430
1 small lasco $110
Total $1,370
Thursday Market
Item Cost $ Item
1 1/2 qt. sugar $240
Total
Thursday Market
Item Cost $ Item
2 breads $520
1 chiffon butter $220
1 1/2 qt syrup $240
1 cut cheese $60
Total
Thursday Market
Item
4 lbs cabbage
5 lbs yam
1 lb Irish
1 lb onion
1 lb Tomato
1/2 lb escallion
1 head garlic
Thyme
Total
Thursday Market
Item Cost $ Item
2 bread $520 1 1/2 lb Irish
1 big lasco $430 2 lbs pumpkin
1 small lasco $110 1 lb carrot
1 tea biscuit 1 lb onion
Total 2 1/2 lbs cabbage
1/2 lb ginger
Total
Thursday Market
Item Cost $ Item
3 corn beefs $945
1 tin corn $160
2 lbs sugar $160
2 kool aid $40
1 garlic $30
1/2 lb butter $60
1/4 lb Salt fish $100
Total
Thursday Market
Item Cost $ Item
3 big Mackerel $570
1/2 lb b. powder $80
Total
Thursday Market
Item Cost $
1/2 lb onion $60
6 lbs chicken back $720
2 season $30
1 ketchup $210
1 bag fries $600
1 pimento $20
1 lb sugar $65
Total
Cost $
$270
$160
$200
$100
$80
$280
$150
$1,240
Cost $
$400
$60
$280
$160
$100
$100
$260
$100
$1,460
Cost $
$300
$160
$100
Term 0ne
$180
$740
Cost $
Cost $
Cost $
Cost $
$280
$400
$120
$90
$150
$60
$80
$20
Cost $
$180
$140
$50
$80
$90
$75
Cost $
Cost $
Monday Tuesday
Item Cost $ Item
1 gas $2,650 3 lbs yam
1 pk salt $40 1 lb cocoa
1 pk fab $100 3 lbs pumpkin
1 scotch brite $50 1 lb carrot
4 pk noodle $210 1 lb Irish
1pk butter $120 Total
4 lbs chicken back $300
1 garlic $20
1 pk matches $50
1 wet mop $220
3 lbs yam $210
1 1/4 lb pumpkin $103
1 lb cocoa $70
Total $4,143
Weekly Total
Item Cost $ Item
2 bread $520 2 lbs g. sugar
2 c. powder $100 1 pk butter
3 white lasco $375 2 maggi
1 tin milk $190 1/2 lb tomato
2 lbs g. sugar $160 1/2 lb s. pepper
mix spice $30 Total
nut meg $25
1 b. almond $195
Total $1,595
Item Cost $ Item
6 lbs chicken back $720 2 pk noodle
Term two
2 lbs g. sugar $240 2 tin sweet corn
4 maggi $120 1 pk butter
1 pimento seed $30 1 hand towel
4 curry $100 1 hot pepper
Total $1,210 Total
Item Cost $ Item
6 lbs chicken back $525 4 tin mackerel
4 noodle $210 1 tin corn
1 pk butter $120 1/2 lb frank
1 lb cocoa $70 1 bun & cheese
1 pk fab $100 1 drinks
1 pk salt $40 Total
2 shine shine $60
Total $1,125
Item Cost $ Item
1 bottle Ketchup $210 4 lbs chicken back
4 maggi $120 4 noodle
1 pimento $30 1 pk butter
1 gal. bleach $130 1 lb cocoa
1 qt oil $390 1 lb dasheen
1 soya sauce $130 Total
8 1/2 lbs chicken back $1,020
Total $2,030
Item Cost $ Item
2 bread $520 8 1/2 lbs chicken back
3 lasco $375 3 maggi
3 c. powder $150 1 pk fab
1 tin milk $190 4 curry
2 lbs g. sugar $240 4 lbs yam
1 almond $225 pimento
1 chiffon butter $220 Total
1 nut meg $25
mix spice $30
Total $1,975
Item Cost $ Item
3 lbs chicken neck $225 1 pk salt
4 pk noodle $210 6 pk mackaroni
Total $435 1 chiffon
Item Cost $ Item
5 lbs rice
4 corn beef
1/2 lb franks
1 pk butter
1 qt c. oil
Total
Item Cost $ Item
5 lbs chcken back $440 4 tin mackerel
1 pk butter $120 2 qt oil
4 noodle $210 1/4 lb b. powder
1 gas $2,700 1/2 lb franks
Total $3,470 2 lbs sugar
Total
Item Cost $ Item
2 breads $520 chicken back
2 lbs g. sugar $280 4 maggi
1 tin milk $210 2 qt oil
2 lasco $250 6 lbs rice
3 oats $585 1 pk butter
1 almond $225 5 curry
1 pk fab $100 pimento
Total $2,170 Total
Item Cost $ Item
4 tin mackrell $800 2 bread
1 chiffon butter
1 big lasco
1 small lasco
1 cut cheese
1 1/2 lb sugar
Total
Item Cost $ Item
6 1/2 lbs chicken back $780 6 lbs chicken back
4 pk noodle $210 4 pk curry
1 pk butter $120 4 pk maggi
Total $1,110 2 qt oil
1/2 lb b. powder
6 lbs flour
2 lbs sugar
Total
Item Cost $ Item
2 bread $520 1 qt red peas
1 tin milk $210 3 c. powder
2 lbs sugar $280 5 lbs chicken back
2 pk lasco $250 1 pk butter
3 c. powder $150 3 pk maggi
1 almond $225 4 lbs rice
1 nut meg $25 1 bottle vinegar
Total escallion
pimento
coal
Total
Item Cost $ Item
4 pk Noodle $200 4 tin beef
1 pk butter $120 1 qt oil
5 lbs chicken back $400 2 lbs sugar
Total $720 1/2 lbs franks
1 tin corn
6 lbs Rice
3 kool aids
1 bun & cheese
Total
Wednesday
Cost $ Item
$210 4 Tin mackerel
$60 2 lbs Sugar
$210 1 lb onion
$60 1 lb tomato
$70 1 book
$610 1 gal. bleach
Total
Cost $ Item
$160 5 lbs chicken back
$120 1 lb cocoa
$60 4 pk noodle
$30 1 pimento seed
$40 Total
$410
Weekly Total
Cost $ Item
$110 1 bottle Browning
Term two
$380 2 lb sugar
$120 1/4 lb b. powder
$140 2 c. powder
$70 1/2 pk butter
$820 2 f. lasco
1 cinimon
I lasco
Total
Weekly Total
Cost $ Item
$800 1 lb franks
$190 3 maggi
$120 1/2 lb b. powder
$135 1 1/2 qt c. oil
$130 2 lbs g. sugar
$1,375 Total
Weekly Total
Cost $ Item
$480 2 lbs g. sugar
$210 1/2 lb franks
$120 4 tin c. beef
$90 Total
$90
$990
Weekly Total
Cost $ Item
$1,020 4 Tin mackerel
$120 1 1/2 qt. Cooking oil
$100 2 lbs sugar
$100 1/2 lb b. powder
$280 1/2 lb onion
$30 S. pepper
$1,650 1/2 lb frank
Total
Weekly Total
Cost $ Item
$40 1 1/2 qt oil
$860 4 maggi
$220 2 c. beef
$1,120 1 pk butter
Total
Weekly Total
Cost $ Item
$250 5 lbs chicken
$1,120 3 lbs sugar
$120 4 curry
$120 1/2 lb b. powder
$260 4 maggi
$1,870 1 soya sauce
1 pk fab
1 pimento
Total
Weekly Total
Cost $ Item
$800 6 1/2 lb back
$520 4 maggi
$50 Total
$130
$240
$1,740
Cost $ Item
$800 2 bucket
$120 6 pk macoroni & cheese
$520 1 chiffon butter
$300 2 lbs sugar
$120 Total
$125
$30
$2,015
Cost $ Item
$530 8 lbs chicken back
$220 1 1/2 lb flour
$490 2 c. powder
$120 2 lbs sugar
$60 1 1/2 qt oil
$180 4 curry
$1,600 4 maggi
1 pimento
Total
Cost $ Item
$720 6 lbs rice
$100 1 lb mix vegetable
$120 4 corn beef
$520 2 lbs sugar
$100 2 shine shine
$330 1 scotch brite
$120 Total
$2,010
Cost $ Item
$440 6 lbs flour
$150 1/2 lb b. powder
$600 2 qt c. oil
$120 4 tin mackerel
$90 2 lbs sugar
$200 1/2 lb franks
$130 Total
$30
$30
$100
Cost $ Item
$1,280 eggs
$260 4 lbs flour
$280 1 pt oil
$120 2 kool aid
$160 1/2 lb b. powder
$300 1/2 lb franks
$75 Total
$130
$2,605
Thrusday
Cost $ Item
$800 chicken back
$120 4 curry
$100 4 maggi
$60 1 vinegar
$60 1 soya sauce
$100 1 garlic
$1,240 Total
Cost $ Item
$450 2 bread
$80 1 ketchup
$210 1 lb cheese
$30 2 lbs Sugar
$770 Total
Cost $ Item
$120 8 lbs chicken back
Term two
$130 4 pk maggi
$50 4 curry
$100 1 1/2 qt oil
$60 2 lbs sugar
$240 1/4 lb b. powder
$30 Total
$720
$1,450
Cost $ Item
$240 3 c. powder
$90 4 lbs rice
$100 1 pt r. peas
$390 1/2 pigs tail
$240 2 lbs chicken
$1,060 2 lbs chicken foot
1 pt pimento
Total
Cost $ Item
$240 2 bread
$120 1 big lasco
$1,120 1 chiffon butter
$1,480 2 small lasco
Total
Cost $ Item
$780 8 lbs Chicken back
$390 5 maggi
$240 1 pk butter
$100 2 shine shine
$50 1 foil
$40 Total
$120
$1,720
Cost $ Item
$390 4 maggi
$120 1 ketchup
$560 1 pimento
$120 3 c. powder
$1,190 1 pt R. peas
2 lbs g. sugar
1 vinegar
Total
Cost $ Item
$912 1 1/2 loaf bread
$195 1 chiffon
$100 1 tin milk
$100 2 c. powder
$120 2 lasco
$130 2 lbs sugar
$100 1 nut meg
$30 spice
$1,687 Total
Cost $ Item
$780 2 c. beef
$120 2 bread
$900 1 chiffon
$130 1 cheese
1 big lasco
2 s. lasco
Total
Cost Item
$400 1 qt oil
$840 4 maggi
$220 2 lbs flour
$120 1 spice
$1,580 1 nut meg
9 lbs chicken back
2 lbs sugar
1 ketchup
2 c. powder
1/4 b. powder
Total
Cost $
$680
$85
$100
$120
$390
$100
$120
$30
$1,625
Cost $ Item
$300 1 bag fries
$160 1 qt oil
$1,120 1 pk franks
$280 2 lbs fries
$60 Total
$50
$1,970
Cost $ Item
$330 1 lb cheese
$100 5 bun
$520 2 lbs sugar
$840 1 chiffon
$280 1 pk fab
$280 2 shine shine
$120 1 sponge
1 scotch brite
Total
Cost $ Item
$300 chicken back
$220 4 curry
$130 4 lbs flour
$50 4 maggi
$50 1 qt syrup
$130 2 lbs meal
$880 3 1/2 lbs yam
Total
Market
Cost $
$600
$100
$120
$130
$90
$20
$1,060
Cost $
$520
$210
$600
$120
$1,450
Cost $
$960
Term two
$120
$100
$360
$240
$50
$1,830
Cost $
$150
$200
$170
$194
$313
$260
$30
$1,317
Cost $ Item
$520 5 lbs yam
$480 1 1/2 lb carrot
$220 2 lbs Irish
$220 1 lb escallion
$1,440 thyme
chocho
Total
Cost $
$960
$150
$120
$60
$165
$1,455
Cost $ Item
$120 5 lbs yam
$210 2 lbs irish
$30 2 lbs carrot
$150 1 lb escallion
$170 4 lbs pumpkin
$240 1 lb onion
$130 1 garlic
$1,050 1 lb dasheen
2 chocho
Total
Cost $
$390
$220
$190
$100
$250
$240
$25
$30
$1,445
Cost $ Item
$560 5 lbs yam
$520 2 lbs irish
$220 4 lbs pumpkin
$55 1 lb onion
$480 1 escallon
$240 chocho
$2,075 Total
Cost
$120
$120
$100
$30
$25
$720
$120
$210
$100
$50
$1,595
Cost $ Item
$600 2 lbs cho cho
$260 1 lb dasheen
$520 2 lbs pumpkin
$260 4 lbs yam
$1,640 1 1/2 lb Irish
1 lb carrot
1 garlic
pimento
1 lb onion
1 lb tomato
Total
Cost $
$680
$925
$120
$220
$150
$60
$70
$40
Cost $ Item
$960 2 lbs pumpkin
$120 2 lbs Irish
$220 1 lb cocoa
$120 2 lb chocho
$260 3lbs yam
$120 1/2 lb s. pepper
$245 1 lb tomato
$2,045 Total
Term two
Cost $
$300
$75
$120
$70
$30
$60
$655
Cost $
$300
$100
$100
$60
$240
$70
$80
$40
$50
$1,040
Cost $
$350
$160
$240
$60
$80
$60
$950
Cost $
$60
$70
$140
$280
$105
$70
$100
$30
$140
$80
$1,075
Cost $
$140
$140
$80
$80
$210
$50
$80
$780
Market
Term Three
Monday
Term Three
Tuesday
Wednesday
Term Three
Thursday
Quantity Item Cost
7 bottles Almond $1,440
Bag
7 bottles Baked Bean $860
Backing Powder $1,250
25 Tin Beef $7,245
Black Pepper
Bleach $330
Bread $9,055
2 bottles Browning $240
Bun $1,085
Butter $3,140
C. Back $20,745
C. Powder
Cabbage
Carrot
Cheese
Chicken
Chicken Foot
Chicken Neck
Chiffon
Cho Cho
Cinnamon
Coal
Cocoa
Corn Beef
Curry
Dasheen
Drinks
Escallion
Fab
Flour
Franks
Garlic
Gas
H. Towel
Hot Pepper
Irish
Ketshup
Kool Aid
Lasco
Lime Juice
Maccaroni
Itemization
Maggi
Mixed Spice
Mixed Vegetable
Mob
Noodle
Nutmeg
Oil
Onion
Pack Matches
Pasta
Peas
Pigtail
Pimento
PK. Salt
Pumpkin
Pyro
Red Season
Rice
Salt fish
Sardine
Scotch Brite
Soya Sauce
Sponge
Sugar
Sweet Pepper
Syrup
Tin Corn
Tin Mackerel
Tin Milk
Tomato
Vanilla
Vinegar
White Lasco
Yam
Itemization