Anda di halaman 1dari 7

SJK ( C ) PAI CHEE

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR


Mata Pelajaran :

BAHASA MALAYSIA

Kelas :

5P

Tema :

SEPAKAT MEMBAWA BERKAT

Tajuk :

Unit 5 : Sepakat Penentu Kejayaan

Masa /Tarikh:

7.30 8.30

Standard Kandungan :

5.1

Standard Pembelajaran:

5.1.4 Memahami dan menggunakan kata kerja tak transitif


dengan betul mengikut konteks.
1. Murid dapat menyenaraikan kata kerja tak transitif dengan
betul.
2. Murid dapat menyambung cerita dengan menggunakan
kata kerja tak transitif.

Objektif Pembelajaran:

Isnin / 21.3.2016

Aktiviti pembelajaran
dan pengajaran:

1. Murid membaca petikan dengan sebutan dan intonasi yang


betul.
2. Guru dan murid berbincang mengenai petikan.
3. Guru menerangkan mengenai kata kerja tak transitif.
4. Murid menyenaraikan kata kerja tak transitif yang terdapat
dalam petikan.
5. Murid menyambung cerita dengan menggunaka kata kerja
tak transitif yang disenaraikan.

Elemen Merentas
Kurikulum (EMK):

Ilmu : Pendidikan Moral


Nilai : hemah tinggi
Sistem Bahasa : Tatabahasa
1. Eco Smart
2. Buku teks
3. Buku Latihan

Bahan Bantu Belajar /


Bahan Bantu Mengajar:
Penilaian Pengajaran
dan Pembelajaran:

Menyenaraikan dan menyambung cerita dengan menggunakan


kata kerja tak transitif.

Refleksi:

/
orang murid dapat mencapai objektif pembelajaran dan
pengajaran.

SJK ( C ) PAI CHEE


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR

Mata Pelajaran :

BAHASA MALAYSIA

Kelas :

4P

Tema :

SAYA SIHAT SAYA CERGAS

Tajuk :

Unit 9 : Amalan Hidup Sihat (Penulisan)

Masa /Tarikh:

10.30 11.30

Standard Kandungan :

3.6

Standard Pembelajaran:

3.6.1 Menulis untuk menyampaikan maklumat yang betul


dengan menggunakan penanda wacana dan menegaskan
bahasa yang santun

Objektif Pembelajaran:

1.

Murid dapat membaca dan mengenalpasti ayat yang


mengandungi perkataan e taling dan e pepet.
Murid dapat menulis cara-cara menjaga persekitaran
rumah dalam bentuk karangan.

2.
Aktiviti pembelajaran
dan pengajaran:

Elemen Merentas
Kurikulum (EMK):
Bahan Bantu Belajar /
Bahan Bantu Mengajar:
Penilaian Pengajaran
dan Pembelajaran:
Refleksi:

Isnin / 21.3.2016

1.

Murid membaca petikan teks dengan sebutan dan intonasi


yang betul.
2. Guru dan murid berbincang mengenai kerangka karangan
3. Murid membina karangan dengan menggunakan kerangka
karangan.
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
Nilai : rasional
Sistem Bahasa : Penulisan
1. Eco Smart
2. Buku teks
3. Buku Latihan
Menulis cara-cara menjaga persekitaran rumah dalam bentuk
karangan.
/
orang murid dapat mencapai objektif pembelajaran dan
pengajaran.

SJK ( C ) PAI CHEE


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR
Mata Pelajaran :
Kelas :

BAHASA MALAYSIA
3P

Tema :

TEMA 3 : BERSIH DAN SIHAT AMALAN KITA

Tajuk :

Unit 7 : Pisang

Masa /Tarikh:

11.30 12.30

Standard Kandungan :

5.1, 1.7

Standard Pembelajaran:

5.1.6. Memahami dan menggunakan kata hubung gabungan


dengan betul mengikut konteks.
1.7.1 Berbincang dan mengemukakan pandangan tentang
sesuatu perkara daripada pelbagai sumber dengan
menggunakan perkataan dan frasa yang sesuai secara
bertatasusila.
1. Murid dapat membaca petikan yang mengandungi kata
hubung gabungan dengan sebutan dan intonasi yang betul.
2. Murid dapat membina ayat menggunakan kata hubung
gabungan dengan betul.
1. Murid membaca petikan teks dengan sebutan dan intonasi
yang betul.
2. Guru dan murid berbincang mengenai petikan teks.
3. Guru menerangkan kata hubung gabungan kepada murid.
4. Murid melengkapkan petikan teks dengan kata hubung
gabungan.
5. Murid membina ayat menggunakan kata hubunga
gabungan.
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
Nilai : kesyukuran
Sistem Bahasa : Tatabahasa

Objektif Pembelajaran:

Aktiviti pembelajaran
dan pengajaran:

Elemen Merentas
Kurikulum (EMK):
Bahan Bantu Belajar /
Bahan Bantu Mengajar:
Penilaian Pengajaran
dan Pembelajaran:
Refleksi:

Isnin / 21.3.2016

1. Eco Smart
2. Buku teks
3. Buku Latihan
Membaca dan membina ayat menggunaka kata hubung
gabungan.
/
orang murid dapat mencapai objektif pembelajaran dan
pengajaran.

PJ

SJK ( C ) PAI CHEE


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR
Mata Pelajaran :

BAHASA MALAYSIA

Kelas :

5P

Tema :

KEHIDUPAN YANG BERKUALITI

Tajuk :

Unit 7 : Pasar yang Bersih

Masa /Tarikh:

8.30 9.30

Standard Kandungan :

1.4

Standard Pembelajaran:

1.4.3 Berbual tentang sesuatu perkara dengan menggunakan


kata ganti nama diri laras bahasa istana dengan betul dalam
sesuatu situasi secara bertatatusila.
1. Murid dapat membaca dialog dengan sebutan dan intonasi
yang betul.
2. Murid dapat berlakon dengan menggunakan kata ganti
nama diri laras bahasa istana dengan betul.
1. Murid membaca petikan dialog dengan sebutan dan
intonasi yang betul.
2. Guru dan murid berbincang mengenai petikan dialog.
3. Guru menerangkan kata ganti nama diri laras istana.
4. Murid berlakon menggunakan kata ganti nama diri laras
istana dengan berdasarkan petikan dialog.
Ilmu : Pendidikan Alam Sekitar
Nilai : kebersihan fizikal dan mental
Sistem Bahasa : Ayat majmuk dan ayat tunggal

Objektif Pembelajaran:

Aktiviti pembelajaran
dan pengajaran:

Elemen Merentas
Kurikulum (EMK):
Bahan Bantu Belajar /
Bahan Bantu Mengajar:
Penilaian Pengajaran
dan Pembelajaran:

Selasa / 22.3.2016

1. Eco Smart
2. Buku teks
3. Buku Latihan
Berlakon dengan menggunakan kata ganti nama diri laras
istana.

Refleksi:

/
orang murid dapat mencapai objektif pembelajaran dan
pengajaran.

SJK ( C ) PAI CHEE


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR
Mata Pelajaran :

BAHASA MALAYSIA

Kelas :

4P

Tema :

KESELAMATAN DI SEKELILING KITA

Tajuk :

Unit 10 : Naik Turun Tangga

Masa /Tarikh:

10.30 11.30

Standard Kandungan :

4.5

Standard Pembelajaran:

4.5.1 Menyampaikan ucapan berdasarkan teks mengikut laras


bahasa yang sesuai dengan betul.
1. Murid dapat berbicara untuk menyampaikan maklumat
yang tersirat.
2. Murid dapat melakonkan aksi menyampaikan ucapan
dengan betul.

Objektif Pembelajaran:

Aktiviti pembelajaran
dan pengajaran:

Elemen Merentas
Kurikulum (EMK):
Bahan Bantu Belajar /
Bahan Bantu Mengajar:
Penilaian Pengajaran
dan Pembelajaran:
Refleksi:

Selasa / 22.3.2016

1.

Murid membaca petikan teks dengan sebutan dan intonasi


yang betul.
2. Guru dan murid berbincang mengenai petikan teks.
3. Murid melakonkan aksi menyampaikan ucapan dengan
betul.
4. Murid berbicara dengan rakan untuk menyampaikan
maklumat yang tersirat dengan betul.
Ilmu : Peraturan Sosiobudaya
Nilai : menjaga keselamatan
Sistem Bahasa : Ayat tunggal dan ayat majmuk
1. Eco Smart
2. Buku teks
3. Buku Latihan
Berbicara dan melakonkan aksi menyampaikan ucapan dengan
betul.
/
orang murid dapat mencapai objektif pembelajaran dan
pengajaran.


SJK ( C ) PAI CHEE
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR
Mata Pelajaran :

BAHASA MALAYSIA

Kelas :

3P

Tema :

TEMA 3 : BERSIH DAN SIHAT AMALAN KITA

Tajuk :

Unit 7 : Pisang

Masa /Tarikh:

11.30 12.30

Standard Kandungan :

5.1, 1.7

Standard Pembelajaran:

5.1.6. Memahami dan menggunakan kata hubung gabungan


dengan betul mengikut konteks.
1.7.1 Berbincang dan mengemukakan pandangan tentang
sesuatu perkara daripada pelbagai sumber dengan
menggunakan perkataan dan frasa yang sesuai secara
bertatasusila.
1. Murid dapat membaca petikan yang mengandungi kata
hubung gabungan dengan sebutan dan intonasi yang betul.
2. Murid dapat membina ayat menggunakan kata hubung
gabungan dengan betul.

Objektif Pembelajaran:

Aktiviti pembelajaran
dan pengajaran:

1.
2.
3.
4.
5.

Elemen Merentas
Kurikulum (EMK):
Bahan Bantu Belajar /
Bahan Bantu Mengajar:

Selasa / 21.3.2016

Murid membaca petikan teks dengan sebutan dan intonasi


yang betul.
Guru dan murid berbincang mengenai petikan teks.
Guru menerangkan kata hubung gabungan kepada murid.
Murid melengkapkan petikan teks dengan kata hubung
gabungan.
Murid membina ayat menggunakan kata hubunga
gabungan.

Ilmu : Pendidikan Kesihatan


Nilai : kesyukuran
Sistem Bahasa : Tatabahasa
1. Eco Smart
2. Buku teks
3. Buku Latihan

Penilaian Pengajaran
dan Pembelajaran:

Membaca dan membina ayat menggunaka kata hubung


gabungan.

Refleksi:

/
orang murid dapat mencapai objektif pembelajaran dan
pengajaran.
