Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1.
2.
3.
4.

Minggu / Hari / Tarikh :


Kelas / Masa / Mata Pelajaran :
Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :
Objektif Pembelajaran :

5. Aktiviti PDP :

6. Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :


7. Bahan Bantu Belajar :
8. Penilaian PDP :

39 / ISNIN / 26 SEPTEMBER 2016


2 MOLEK / 8.00 - 9.30 / BAHASA MALAYSIA
SAINS DAN REKA CIPTA / 2.3.1
Di akhir pembelajaran, murid boleh :
(i) Menyatakan maklumat tersurat yang terdapat di dalam teks dengan
betul.
(ii) Membina sekurang-kurangnya 3 daripada 5 ayat tunggal dan ayat
majmuk di dalam buku tulis.
1. Guru menunjukkan sebuah alat yang berfungsi sebagai mesin
masa dan bersoal jawab dengan murid berkaitan dengan alat
tersebut.
2. Murid diminta membaca maklumat yang terdapat di dalam teks.
3. Guru meminta beberapa orang murid untuk menjawab soalan
secara lisan berkaitan teks yang telah dibaca.
4. Guru meminta untuk menyiapkan latihan di dalam buku kerja.
5. Penilaian dilakukan ke atas murid bagi mengetahui tahap
penguasaan mereka terhadap kemahiran yang telah dipelajari.
Sains dan teknologi
Buku teks, Buku tulis
Murid dapat membina ayat tunggal dan majmuk berdasarkan bahan
yang diberikan.

9. Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

1.
2.
3.
4.

Minggu / Hari / Tarikh :


Kelas / Masa / Mata Pelajaran :
Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :
Objektif Pembelajaran :

5. Aktiviti PDP :

6.
7.
8.
9.

Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :


Bahan Bantu Belajar :
Penilaian PDP :
Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

39 / ISNIN / 26 SEPTEMBER 2016


3 MOLEK / 12.00 - 1.00 / BAHASA MALAYSIA
SAINS DAN TEKNOLOGI / 2.4.1
Di akhir pembelajaran, murid boleh :
(i) Menyatakan maklumat tersurat yang terdapat di dalam teks Terowong
Smart
1. Guru menunjukkan gambar terowong SMART dan meminta murid
memahami gambar tersebut.
2. Murid diminta untuk membaca maklumat yang terdapat di dalam
teks.
3. Guru meminta beberapa orang murid untuk menyatakan maklkumat
tersurat yang terdapat di dalam teks.
4. Guru meminta murid untuk membuat ramalan berdasarkan
pertautan idea yang telah diberikan.
5. Penilaian dilakukan ke atas murid bagi mengetahui tahap
penguasaan mereka terhadap kemahiran yang telah dipelajari.
Sains dan teknologi
Buku aktiviti, Buku tulis
Murid dapat Menyatakan pertautan idea yang terdapat di dalam teks
