Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MALAYSIA KELAS 3 NILAM


TARIKH/ HARI 7.2.2017 SELASA MASA 1.10-2.10 pm (1 JAM)

TEMA KESELAMATAN TAJUK BERWASPADA SELALU


STANDARD 2.5.1 Membaca dan memahami bahan grafik yang mengandungi ayat dengan betul.
KANDUNGAN 3.2.6 Menulis ayat tunggal dan ayat majmuk secara mekanis dengan betul dan kemas.
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF
1. Membaca dan memahami bahan grafik yang mengandungi ayat dengan betul.
PEMBELAJARAN 2. Menulis ayat tunggal dan ayat majmuk secara mekanis dengan betul dan kemas.

KRITERIA 1. Murid dapat mengenal pasti sekurang-kurangnya 7 daripada 8 ayat majmuk dan ayat tunggal
KEJAYAAN dengan tepat dengan bimbingan guru.
1. Guru melekatkan sebahagian daripada paparan grafik di papan putih. Murid melengkapkan puzzle
grafik dan meneka tajuk kandungan yang akan dipelajari. (kebakaran).
AKTIVITI
2. Guru mengedarkan teks. Murid membaca teks. (berita kebakaran).
PENGAJARAN & 3. Guru membimbing murid untuk mengenal pasti ayat tunggal dan ayat majmuk.
PEMBELAJARAN 4. Murid menulis aayat tunggal dan ayat majmuk secara mekanis dalam buku tulis.
5. Guru merumuskan pengajaran dengan menjana idea murid untuk menyenaraikan langkah
(PdP)
pencegahan kebakaran.

Buku teks Internet Radio / TV Spesimen


BAHAN BANTU
Modul Projektor Radas Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
Powerpoint Model Buku Cerita Lain-lain : ______________________

KECERDASAN Interpersonal Muzikal Kinestatik Naturalis


PELBAGAI Intrapersonal Verbal Linguistik Logik Matematik Visual Ruang

ELEMEN Kreativiti & Inovasi


Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
MERENTASI Pendidikan Alam Sekit
Patriotisme TMK Nilai Murni
KURIKULUM (EMK) ar

Membanding beza Menghubungkait Membuat Inferens Membuat Keputusan


KEMAHIRAN
Mengkategori Menginterpretasi Membuat Ramalan Membuat Rumusan
BERFIKIR
Menjana Idea Mencipta Analogi Mentafsir Menilai

PENILAIAN
Lembaran Kerja Pemerhatian Lisan Tugasan
PENGAJARAN &
Hasil Kerja Kuiz Drama Projek
PEMBELAJARAN

_____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan.

____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Mesyuarat / Kursus Cuti Rehat / Cuti Sakit
REFLEKSI Program Sekolah Cuti Bencana / Cuti
Aktiviti pengajaran & pembelajaran Mengiringi Murid
Khas
ditangguhkan kerana . Keluar Cuti Peristiwa / Cuti
Aktiviti Luar
Umum
Aktiviti PdP dibawa ke _____________________________________________________
