Anda di halaman 1dari 3

FORMAT RPH

Nama : __________________

No. Matrik : _________________

Tingkatan : __________________

Masa: ______________________

Jumlah murid : ______________________

Matlamat Kurikulum: Keperluan pendidikan/pekerjaan / urusan harian

Kemahiran Bahasa : Pidato/Mesyuarat/Berbual/Forum/Surat Kiriman/Perbahasan


dll.

Tema: ______________

Bidang: _____________

HPU HHP (Pilih satu HHP sahaja)


HPK

Objektif: Ditulis ikut formula A, B, C, D. Objektif harus menggambarkan matlamat


kurikulum.

Kemahiran sedia ada/sokongan (HHP yang telah dipelajari dan dapat


menyokong HHP yang diajarkan pada hari ini)

HHP..

KBT/Nilai Murni/KBAT/ABM : Mesti dic dicatatkan dalam lajur 3.

Model : ______________

Fasa/Isi kandungan Aktiviti Pengajaran dan KBT/Nilai/KBAT/ABM


Pembelajaran
(Catatkan objektif setiap (Catatkan secara
fasa) (Catatkan aktiviti guru dan murid ringkas aspek di
yang menyokong pencapaian atas. Jika tidak ada
objektif fasa) ruang, boleh
dilampirkan.
Contohnya, sila
lihat lampiran)

Set Induksi
(Objektif)

Fasa 1: .
(Objektif)

Fasa 2:
(Objektif) dan seterusnya

Penutup
(Objektif)

Senarai Semak Penyediaan RPH

Tandaka ( ) di dalam ruang yang disediakan jika perkara itu telah disediakan.

BI ITEM ADA TIADA


L

1 Saya telah menulis matlamat kurikulum dengan jelas dan


saya telah fikirkan aktiviti yang sesuai diaplikasikan di
dalam kelas.

2 HHP yang saya pilih dapat mendukung kemahiran bahasa


yang dicatatkan.

3 Objektif pengajaran ditulis dengan menggunakan formula A,


B, C & D. Kata kerja dalam HHP sama/selari/sinonim dengan
kata kerja dalam objektif.

4. Saya yakin objketif ini dapat dicapai dengan sokongan


kemahiran yang telah dipelajari.

5. Saya menyediakan perancah (ICT/Grafik/gambar dll.) untuk


memudahkan murid mencapai objektif pembelajaran.

6. Model yang saya gunakan sesuai untuk mencapai objektif


pengajaran hari ini.

7. Saya telah menulis objektif bagi setiap fasa.

8. Aktiviti yang saya rancang benar-benar berkait dengan


objektif fasa.

9. Setiap fasa saya sediakan perancahnya untuk mencapai


objektif fasa.

1 Saya sentiasa memastikan bahawa saya membuat


0. pentaksiran fasa yang berkenaan sebelum saya beralih ke
fasa selanjutnya.
1 Aktiviti yang saya rancang menggambarkan matlamat
1. kurikulum Bahasa Melayu.

1 Saya menyediakan alat pentaksiran yang sesuai untuk


2. digunakan mentaksir objektif pembelajaran.
