Anda di halaman 1dari 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN PendidikanSeni KELAS 4 Baiduri MASA 7.50-8.50

TARIKH/ HARI 14 Mei 2017 (Ahad) TEMA AlamSemulaJadi TAJUK Pemandangan Sawah Padi
1.1 Persepsi Estetik Murid dapat mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni
STAND. KANDUNGAN
visual yang ada pada lukisan.
1.1.1 Unsurseni
STAND. PEMBELAJARAN 1.1.1.1 Garisan silang pangkah 1.1.1.2 Ruang ruang dalam
1.1.1.3 Bentuk - ilusi 1.1.1.4 Warna - primer atau sekunder atau tertier 1.1.1.5 Jalinan - tampak
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Menerapkanunsursenipadalukisan.

AKTIVITI PDP 1.Pengenalan. 2. Penerangan daripada guru. 3. Aktiviti dilakukan oleh murid. 4. Sesi soal jawab.
Bukuteks Internet Radio / TV Spesimen
BAHAN BANTU BELAJAR
Modul Projektor Radas Gambar / Cerita
(BBB)
Powerpoint Model Buku Cerita Lain-lain : ______________________
Interpersonal Muzikal Kinestatik Naturalis
KECERDASAN PELBAGAI
Intrapersonal Verbal Linguistik Logik Matematik Visual Ruang
ELEMEN MERENTASI Kreativiti&Inovasi Bahasa Sains&Teknologi Keusahawanan
KURIKULUM (EMK) PendidikanAlamSekitar Patriotisme TMK NilaiMurni
Membandingbeza Menghubungkait Inferens Membuat Keputusan
KEMAHIRAN BERFIKIR Mengkategori Menginterpretasi Meramal Membuat Rumusan
Menjana Idea MenciptaAnalogi Mentafsir Menilai
LembaranKerja Pemerhatian Lisan Tugasan
PENILAIAN PDP
HasilKerja Kuiz Drama Projek
____ orang murid menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.

____orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Mengiringi Murid Keluar
Mesyuarat / Kursus
REFLEKSI Aktiviti pengajaran& pembelajaran CutiRehat / CutiSakit
Program Sekolah
ditangguhkan kerana . CutiBencana / CutiKhas
AktivitiLuar
CutiPeristiwa / CutiUmum
AktivitiPdPdibawake _____________________________________________________

Catatan:

Disemak dan disahkan oleh : Tarikh :.


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN PendidikanMuzik KELAS 2 Berlian MASA 8.50-9.20

TARIKH/ HARI 14 Mei 2017 (Ahad) TEMA Mulanya Di Sini TAJUK PergerakanMengikutLirik

STAND. KANDUNGAN 1.1 Menyanyipelbagairepertoirsecara solo atauberkumpulan.

STAND. PEMBELAJARAN 1.1.4 Menyanyimengikut tempo iaitucepat&lambat.


OBJEKTIF PEMBELAJARAN Menyanyimengikut tempo iaitucepat&lambat.
AKTIVITI PDP 1.Pengenalan. 2. Penerangandaripada guru. 3. Aktivitidilakukanoleh murid. 4. Sesisoaljawab.
Bukuteks Internet Radio / TV Spesimen
BAHAN BANTU BELAJAR
Modul Projektor Radas Gambar / Cerita
(BBB)
Powerpoint Model BukuCerita Lain-lain : ______________________
Interpersonal Muzikal Kinestatik Naturalis
KECERDASAN PELBAGAI
Intrapersonal Verbal Linguistik LogikMatematik Visual Ruang
ELEMEN MERENTASI Kreativiti&Inovasi Bahasa Sains&Teknologi Keusahawanan
KURIKULUM (EMK) PendidikanAlamSekitar Patriotisme TMK NilaiMurni
Membandingbeza Menghubungkait Inferens MembuatKeputusan
KEMAHIRAN BERFIKIR Mengkategori Menginterpretasi Meramal MembuatRumusan
Menjana Idea MenciptaAnalogi Mentafsir Menilai
LembaranKerja Pemerhatian Lisan Tugasan
PENILAIAN PDP
HasilKerja Kuiz Drama Projek
____ orang murid menguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpengayaan / pengukuhan.

____orang murid tidakmenguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpemulihan.


Mengiringi Murid Keluar
Mesyuarat / Kursus
REFLEKSI Aktivitipengajaran&pembelajaranditanggu CutiRehat / CutiSakit
Program Sekolah
hkankerana . CutiBencana / CutiKhas
AktivitiLuar
CutiPeristiwa / CutiUmum
AktivitiPdPdibawake _____________________________________________________

Catatan:

Disemakdandisahkanoleh : Tarikh :.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN PendidikanMuzik KELAS 3 Berlian MASA 9.40-10.10

TARIKH/ HARI 14 Mei 2017 (Ahad) TEMA AlunanMuzikku TAJUK Irama

STAND. KANDUNGAN 1.1 Menyanyipelbagairepertoirsecara solo atauberkumpulan.

STAND. PEMBELAJARAN 1.1.6 Menyanyidengansebutanhuruf vocal : a, e, i, o, u.


OBJEKTIF PEMBELAJARAN Menyanyidengansebutanhurufvokal: a, e, i, o, u.
AKTIVITI PDP 1.Pengenalan. 2. Penerangandaripada guru. 3. Aktivitidilakukanoleh murid. 4. Sesisoaljawab.
Bukuteks Internet Radio / TV Spesimen
BAHAN BANTU BELAJAR
Modul Projektor Radas Gambar / Cerita
(BBB)
Powerpoint Model BukuCerita Lain-lain : ______________________
Interpersonal Muzikal Kinestatik Naturalis
KECERDASAN PELBAGAI
Intrapersonal Verbal Linguistik LogikMatematik Visual Ruang
ELEMEN MERENTASI Kreativiti&Inovasi Bahasa Sains&Teknologi Keusahawanan
KURIKULUM (EMK) PendidikanAlamSekitar Patriotisme TMK NilaiMurni
Membandingbeza Menghubungkait Inferens MembuatKeputusan
KEMAHIRAN BERFIKIR Mengkategori Menginterpretasi Meramal MembuatRumusan
Menjana Idea MenciptaAnalogi Mentafsir Menilai
LembaranKerja Pemerhatian Lisan Tugasan
PENILAIAN PDP
HasilKerja Kuiz Drama Projek
____ orang murid menguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpengayaan / pengukuhan.

____orang murid tidakmenguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpemulihan.


Mengiringi Murid Keluar
REFLEKSI Mesyuarat / Kursus
Aktivitipengajaran&pembelajaranditanggu CutiRehat / CutiSakit
Program Sekolah
hkankerana . CutiBencana / CutiKhas
AktivitiLuar
CutiPeristiwa / CutiUmum
AktivitiPdPdibawake _____________________________________________________

Catatan:

Disemakdandisahkanoleh : Tarikh :.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia KELAS 4 Berlian MASA 10.10-11.10

TARIKH/ HARI 14 Mei 2017 (Ahad) TEMA Kesihatan TAJUK FaedahBersukan


1.7
STAND. KANDUNGAN Berbincangdanmengemukakanpendapattentangsesuatuperkaradaripadapelbagaisumbersecarabertat
asusila.
1.7.2
STAND. PEMBELAJARAN Berbincangdanmengemukakanpendapattentangsesuatuperkaradaripadapelbagaisumberdenganmeng
gunakanayat yang gramatissecarabertatasusila.
Berbincangdanmengemukakanpendapattentangsesuatuperkaradaripadapelbagaisumberdenganmeng
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
gunakanayat yang gramatissecarabertatasusila.
AKTIVITI PDP 1.Pengenalan. 2. Penerangandaripada guru. 3. Aktivitidilakukanoleh murid. 4. Sesisoaljawab.
Bukuteks Internet Radio / TV Spesimen
BAHAN BANTU BELAJAR
Modul Projektor Radas Gambar / Cerita
(BBB)
Powerpoint Model BukuCerita Lain-lain : ______________________
Interpersonal Muzikal Kinestatik Naturalis
KECERDASAN PELBAGAI
Intrapersonal Verbal Linguistik LogikMatematik Visual Ruang
ELEMEN MERENTASI Kreativiti&Inovasi Bahasa Sains&Teknologi Keusahawanan
KURIKULUM (EMK) PendidikanAlamSekitar Patriotisme TMK NilaiMurni
Membandingbeza Menghubungkait Inferens MembuatKeputusan
KEMAHIRAN BERFIKIR Mengkategori Menginterpretasi Meramal MembuatRumusan
Menjana Idea MenciptaAnalogi Mentafsir Menilai
LembaranKerja Pemerhatian Lisan Tugasan
PENILAIAN PDP
HasilKerja Kuiz Drama Projek
____ orang murid menguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpengayaan / pengukuhan.

____ orang murid tidakmenguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpemulihan.


Mengiringi Murid Keluar
REFLEKSI Mesyuarat / Kursus
Aktivitipengajaran&pembelajaranditanggu CutiRehat / CutiSakit
Program Sekolah
hkankerana . CutiBencana / CutiKhas
AktivitiLuar
CutiPeristiwa / CutiUmum
AktivitiPdPdibawake _____________________________________________________

Catatan:

Disemakdandisahkanoleh : Tarikh :.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN PendidikanMuzik KELAS 3 Baiduri MASA 11.10-11.40

TARIKH/ HARI 14 Mei 2017 (Ahad) TEMA AlunanMuzikku TAJUK Irama

STAND. KANDUNGAN 1.1 Menyanyipelbagairepertoirsecara solo atauberkumpulan.

STAND. PEMBELAJARAN 1.1.6 Menyanyidengansebutanhuruf vocal : a, e, i, o, u.


OBJEKTIF PEMBELAJARAN Menyanyidengansebutanhuruf vocal : a, e, i, o, u

AKTIVITI PDP 1.Pengenalan. 2. Penerangandaripada guru. 3. Aktivitidilakukanoleh murid. 4. Sesisoaljawab.


Bukuteks Internet Radio / TV Spesimen
BAHAN BANTU BELAJAR
Modul Projektor Radas Gambar / Cerita
(BBB)
Powerpoint Model BukuCerita Lain-lain : ______________________
Interpersonal Muzikal Kinestatik Naturalis
KECERDASAN PELBAGAI
Intrapersonal Verbal Linguistik LogikMatematik Visual Ruang
ELEMEN MERENTASI Kreativiti&Inovasi Bahasa Sains&Teknologi Keusahawanan
KURIKULUM (EMK) PendidikanAlamSekitar Patriotisme TMK NilaiMurni
Membandingbeza Menghubungkait Inferens MembuatKeputusan
KEMAHIRAN BERFIKIR Mengkategori Menginterpretasi Meramal MembuatRumusan
Menjana Idea MenciptaAnalogi Mentafsir Menilai
LembaranKerja Pemerhatian Lisan Tugasan
PENILAIAN PDP
HasilKerja Kuiz Drama Projek
____ orang murid menguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpengayaan / pengukuhan.

____orang murid tidakmenguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpemulihan.


Mengiringi Murid Keluar
Mesyuarat / Kursus
Aktivitipengajaran&pembelajaranditanggu CutiRehat / CutiSakit
REFLEKSI Program Sekolah
hkankerana . CutiBencana / CutiKhas
AktivitiLuar
CutiPeristiwa / CutiUmum
AktivitiPdPdibawake _____________________________________________________

Catatan:

Disemakdandisahkanoleh : Tarikh :.
