Anda di halaman 1dari 5

http://albaniatravelvoyage.

com

3 DITE PLAZH NE LEFAKDA / NISJE 4


GUSHT! 3 DITE! CMIMI 130
HOME

3 DITE PLAZH NE LEFAKDA / NISJE 4 GUSHT! 3 DITE! CMIMI 130

Nisja: 04/08/2017
Kohzgjatja: 3 dit
Vendodhja: LEFKADA
mimi: 130
REZERVO TANI

UDHETIM 3 DITOR PER PLAZH NE LEFKADA ME AKOMODIM NE HOTELIN LEFKAS NE QENDER TE


QYTETIT TE LEFKADES, BUZE DETIT DHE PRANE LOKAEVE DHE TAVERNAVE.

HOTEL LEFKAS 3 YJE SUPERIOR, HOTELI ME I MIRE ISHULLIT FITUES VJET I CMIMIT BOOKING 2016
SI HOTELI ME I MIRE LEFKADES.
MENGJESI DHE DARKA BUFE E HAPUR

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE


4, 11, & 18 GUSHT (Cmimi 130 / Personi)

PROGRAMI UDHETIMIT 3DITOR


Dita e Pare: PLAZH NE PARGA
*Nisja nga Tirana ne mengjes ne oren 05.00.
*Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Qafe Botes.
*Qyteti i pare qe vizitojme eshte Parga. Vizite ne shoqerin e guides e qytetit turistike Parges, ku mund te
konsumojme edhe dreken. Sigurisht qe sugjerimet e guides tone nuk do te mungojne.
Me pas kohe e lire deri mbasdite per te bere plazh ne gjirin e vecante e Parges.
*Pas plazhit vazhdojme udhetimin drejt Lefkades
*Akomodimi ne hotel Lefkas ne qender te qytetit te Lefkades.
*Darka ne restorantin e hotelit (bufe)
*Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit. Hotel Lefkas i pozicionuar ne qendren e qytetit ju
mundeson te shetisni lirshem ne Lefkada duke frekuentuar cdo aktivitet te saj.
-
Ne mbremje, opsionale Boat Party (Cmimi extra 10 euro/person me 1 pije te perfshire).
Nisja 20:30 1:00.
Opsionale organizim i sugjeruar ne party ne anije .(Extra per party 10 euro hyrj a+1 pije )
Anija shnderrohet ne nje beach bar me muzike, drita, fishekzjarre per nje atmosfere mbreselenese. Anija do te
ankorohet ne nje plazh te virgjer per rreth 1 ore, ku me guximtaret mund te lahen. Muzika dhe festa nuk do te
ndalet ne asnje moment. Anija do kete DJ me te mire te Lefkades qe do ju shoqeroje gjate gjithe kohes.
Dita e Dyte: LEFKDA (SHETITJE ME TRAGET NE ISHUJT)
*Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit do te nisim aventuren BLU, ku ne portin e Nidrit na pret trageti per te
vazhduar lundrim ne ishujt me fame boterore te Lefkades.
E gjithe dita e dyte do te jete e dedikuar per te vizituar bregdetet me fam boterore t Lefkades si
Porto Katsiki,
Meganisi,
Scorpions,
Porti Fiskardo
shpellen Papanikolis.
Kefalonia
Itaka
Vizitojm dhe ndalojm 1 or n ishullin m t madh t detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odises Itaka.
Gjat dits bhen 3-4 ndalesa pr plazh.
Kjo shtitje e mrekullueshme mbaron rreth ores 18:00 (Shetitja me anije ka kosto shtese opsionale 20
Euro/person.)
#Me pas qndrojme pr nj kafe n Nidri dhe kthimi n hotel.
*Darka ne restorantin e hotelit (bufe)
*Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit. .

Dita e Trete: PLAZH NE KATHISMA, LEFKADA


*Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme deri ne oren 14:00.
*Pas plazhit, nisemi drejt Tiranes drejt pikes kufitare te Kakavijes
*Ndalesa rruges per kafe dhe kthimi ne Tirane ne darke. Fundit i sherbimit tone.

NE CMIM PERFSHIHET
Transporti dhe te gjitha sheshtije sipas programit.
Akomodimi per 2 nete ne hotel Lefkas ne qender te Lefkades, prane lokaleve, restoraventeve dhe tavernave te
qytetit.
Mengjeset dhe Darkat te cilet shtrohen bufe ne restorantin e hotelit gjate qendrimit tone ne Lefkada
Asistence me guid shqiptare gjate gjithe udhetimit
Transfertat hotel plazh hotel per te gjitha ditet sipas programit
Taksat turistike per 3 ditet e qendrimit ne Greqi

Akomodimi dhe fjetja do t bhet n hotel Lefkas ne qender te qytetit te Lefkades


Nisja do t bhet n orn 05:00 t mengjesit t dits s pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut Kombetar)

Pajisje dhe veshje pr nj guid sa m komode:


1) Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ) nuk duhet te j ete i demtuar ose i
thye

NE CMIM NUK PERFSHIHET


Bileta 20 euro e shetitje me traget ne ishujt e Lefkades dhe ndalese per te bere plazh ne ishujt (ne cmimin e
tragetit perfshihet edhe dreka ne traget)
Drekat e seciles dite
-
CMIMET E FEMIEJVE PER AKOMODIM NE DHOME ME DY OSE TRE TE RRITUR
deri 5 vjec 79
6 deri 12 vjec 110
5 DITE PLAZH NE LEFAKDA / NISJE 31
KORRIK, 5 DITE, 249
HOME

5 DITE PLAZH NE LEFAKDA / NISJE 31 KORRIK, 5 DITE, 249

Nisja: 31/07/2017
Kohzgjatja: 5 dit
Vendodhja: LEFKADA
mimi: 249
REZERVO TANI

Bli Paketen duke telefonuar ne: 069 3531 359


UDHETIM 5 DITOR PER PLAZH NE LEFKADA ME AKOMODIM NE HOTEL LEFKAS NE QENDER TE QYTETIT
TE LEFKADES. BUZE DETIT DHE PRANE LOKAEVE DHE TAVERNAVE.
HOTEL LEFKAS 3 YJE SUPERIOR, HOTELI ME I MIRE ISHULLIT FITUES VJET I CMIMIT BOOKING 2016
SI HOTELI ME I MIRE LEFKADES.
MENGJESI DHE DARKA BUFE E HAPUR
.
KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
31 KORRIK (Cmimi 249/Personi)
14 & 21 GUSHT (Cmimi 249/Personi)

PROGRAMI UDHETIMIT 5 DITOR


Dita e Pare: PLAZH NE PARGA
*Nisja nga Tirana ne mengjes ne oren 05.00.
*Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Qafe Botes.
*Qyteti i pare qe vizitojme eshte Parga. Vizite ne shoqerin e guides e qytetit turistike Parges, ku mund te
konsumojme edhe dreken. Sigurisht qe sugjerimet e guides tone nuk do te mungojne.
Me pas kohe e lire deri mbasdite per te bere plazh ne gjirin e vecante e Parges.
*Pas plazhit vazhdojme udhetimin drejt Lefkades
*Akomodimi ne hotel Lefkas ne qender te qytetit te Lefkades.
*Darka ne restorantin e hotelit (bufe)
*Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit. Hotel Lefkas i pozicionuar ne qendren e qytetit ju
mundeson te shetisni lirshem ne Lefkada duke frekuentuar cdo aktivitet te saj.
Dita e Dyte: LEFKDA (SHETITJE ME TRAGET NE ISHUJT)
*Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit do te nisim aventuren BLU, ku ne portin e Nidrit na pret trageti per te
vazhduar lundrim ne ishujt me fame boterore te Lefkades.
E gjithe dita e dyte do te jete e dedikuar per te vizituar bregdetet me fam boterore t Lefkades si
Porto Katsiki,
Meganisi,
Scorpions,
Porti Fiskardo
shpellen Papanikolis.
Kefalonia
Itaka
Vizitojm dhe ndalojm 1 or n ishullin m t madh t detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odises Itaka.
Gjat dits bhen 3-4 ndalesa pr plazh.
Kjo shtitje e mrekullueshme mbaron rreth ores 18:00 (Shetitja me anije ka kosto shtese opsionale 20
Euro/person.)
#Me pas qndrojme pr nj kafe n Nidri dhe kthimi n hotel.
*Darka ne restorantin e hotelit (bufe)
*Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit. .

Dita e Trete: PLAZH NE KATHISMA, LEFKADA


*Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:30 deri ne oren 15:00.
*Pas plazhit, nisemi per te konsumuar dreken dhe per te vizituar manastirin e Faneromenis
*Rreth ores 18:00 kthimi per ne hotel.
*Pasdite e lire per te shetitur dhe pushuar
*Darka ne hotel (bufe)
*Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit.
-
Ne mbremje, opsionale Boat Party (Cmimi extra 10 euro/person me 1 pije te perfshire).
Nisja 20:30 1:00.
Opsionale organizim i sugjeruar ne party ne anije .(Extra per party 10 euro hyrja+1 pije )
Anija shnderrohet ne nje beach bar me muzike, drita, fishekzjarre per nje atmosfere mbreselenese. Anija do te
ankorohet ne nje plazh te virgjer per rreth 1 ore, ku me gu ximtaret mund te lahen. Muzika dhe festa nuk do te
ndalet ne asnje moment. Anija do kete DJ me te mire te Lefkades qe do ju shoqeroje gjate gjithe kohes.

Dita e Katert: KOHE E DEDIKUAR PER PLAZH NE LEFKADA


*Mengjesi ne hotel (bufe)
*Me pas kohe e lire per plazh.
Sugjerimi jone eshte te udhetojme drejt qytezes se bukur Agia Nikita per plazh. (Transferta hotel Agia Nikita
hotel eshte e pershire ne cmim)
*Darka ne hotel (bufe)
*Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit.

Dita e Peste: TUR NE JANINE


*Mngjesi n hotel (bufe)
*Nisja pr kthim nga kufiri i Kakavis.
*Gjate kthimit ndalese per te vizituar Janinen.
Turi do te filloje me qytetin e vjeter te Janines ku do te vizitojme kalane e Janines, xhamine Asllan Pasha,
xhamine Fethiye, varrin e Ali Pashes dhe muzeun Bizantin.
Vazhdojme turin drejt liqenit te famshem Pamvotis ku do te marrim anijen dhe do te vizitojme ishullin e Janines i
cili ndodhet ne mes te liqenit. Ne ishull do te vizitojme shtepine e Ali Pashes dhe kohe e lire per shet itje ne rruget
me kalldrem.
Pas vizites se ishullit vizite ne shpellen famshme Perama. Kjo shpelle ka nje gjatesi 5 km nen toke, ku vetem 1
km eshte zbuluar. Shpella terheq shume vizitore pasi ka nje numer te konsiderueshem stalaktides.
*Pas vizites se Janines, nisja drejt Tirane. Mberritja ne darke fundi i sherbimit tone.

-Ne cmim perfshihet


Transporti dhe te gjitha sheshtije sipas programit.
Akomodimi per 4 nete ne hotel Lefkas ne qender te Lefkades, prane lokaleve, restoraventeve dhe tavernave te
qytetit.
Mengjeset dhe Darkat te cilet shtrohen bufe ne restorantin e hotelit gjate qendrimit tone ne Lefkada
Asistence me guid shqiptare gjate gjithe udhetimit
Transfertat hotel plazh hotel per te gjitha ditet sipas programit
Taksat turistike per 5 ditet e qendrimit ne Greqi

Akomodimi dhe fjetja do t bhet n hotel Lefkas ne qender te qytetit te Lefkades


Nisja do t bhet n orn 05:00 t mengjesit t dits s pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut Kombetar)

Pajisje dhe veshje pr nj guid sa m komode:


1) Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ) nuk duhet te jete i demtuar ose i
thye

-Ne cmim nuk perfshihet-


Bileta 20 euro e shetitje me traget ne ishujt e Lefkades dhe ndalese per te bere plazh ne ishujt (ne cmimin e
tragetit perfshihet edhe dreka ne traget)
Drekat e seciles dite
-
CMIMET E FEMIEJVE PER AKOMODIM NE DHOME ME DY OSE TRE TE RRITUR
1 5 vjec paguan 160 euro
6 10 vjec paguan 210 euro