Anda di halaman 1dari 16

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN E

MINGGU HARI
2 ISNIN

MASA: KELAS:
PENDIDIKAN JASMANI
7.45 - 8.15 5 RAHMAT
Tunjang : Pendidikan Jasmani
Bidang : 1. Kecergasan
Unit Pembelajaran : 1.1 Kecergasan Fizikal
Tajuk : 1.1.7 Masa Tindak Balas
Hasil Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
i. Menyatakan aspek keselamatan yg perlu diambil kira dalam melakukan aktiviti tindak balas
ii. Menyatakan perasaan semasa melakukan aktiviti masa tindak balas
iii. Menyatakan tiga otot utama yang terlibat semasa melakukan aktiviti
Aktiviti : 1 Larian zig-zag
2 Mengelak bola dari pelbagai arah
Nilai murni : Berdisiplin
Refleksi / Catatan :

MASA: KELAS:
MATEMATIK
10.45 - 11.45 4 RAHMAT
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Nombor Bulat hingga 1 00 000
Standard Kandungan Murid dibimbing untuk :
1.3 Nombor dalam bentuk pola
Objektif Pembelajaran Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
i. Mengelaskan pola bagi urutan yang diberikan
ii. Melengkapkan pola nombor yang diberikan
Aktiviti Pengajaran dan 1 Guru dan murid berbincang mengenai pembelajaran lepas berkenaan menentukan
Pembelajaran nilai mengikut tertib menaik dan menurun
2 Guru membantu murid melengkapkan pola nombor mengikut urutan
3 Murid membuat latihan pengukuhan

EMK Kreativiti dan inovasi - membuat perkaitan nombor dan pola serta perkongsian idea
BBB kad nombor, garis nombor
Penilaian P&P Keupayaan melengkapkan pola
Nilai dan Sikap Berdikari, cekap dan adil
Refleksi / Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN E

TARIKH
9 JAN 2017

BIL. MURID:

m melakukan aktiviti tindak balas


dak balas
an aktiviti

BIL. MURID:

berkenaan menentukan

ut urutan

ta perkongsian idea
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN E

MINGGU HARI
2 SELASA

REKABENTUK DAN MASA: KELAS:


TEKNOLOGI 8.45 - 9.45 4 TULUS
Tema/Tajuk 1.0 Organisasi Bengkel
Standard Pembelajaran 1.1.1, 1.1.2, 1.2.1, 1.2.2
Objektif Pembelajaran Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
i. Menyediakan struktur organisasi bengkel
ii. Menyatakan cara menyimpan alatan dan bahan dengan selamat
iii. Mengamalkan langkah keselamatan semasa menjalankan aktiviti
Aktiviti Pengajaran dan 1 Guru menunjukkan carta organisasi bengkel dan menerangkan tugas setiap jawatan.
Pembelajaran 2 Murid memilih formen, penolong formen dan ketua kumpulan setelah diagihkan kumpulan
3 Guru menerangkan peraturan dan keselamatan am, diri, alatan dan bahan serta
kepentingan peti pertolongan cemas dan alat pemadam api
4 Murid membuat lembaran kerja
EMK Keusahawanan (EK5) - Prinsip tanggungjawab sosial
Nilai murni - berdisiplin dan mematuhi peraturan
BBB Carta keselamatan, kotak pertolongan cemas, alat pemadam api, apron, panel alatan
Refleksi / Catatan

MASA: KELAS:
MATEMATIK
10.45 - 11.45 6 SEJAHTERA
Bidang : Nombor dan Operasi
Tajuk : 1. Nombor dan Operasi
Standard Kandungan : Murid akan diajar :
1.3 Nombor hingga tujuh digit
Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
i. Membaca, menyebut dan menulis sebarang nombor hingga tujuh digit dalam perpuluhan
juta yang melibatkan situasi harian

Aktiviti : 1 Papar sebarang nombor dan murid membentuk beberapa nombor tujuh digit
2 Murid menyebut angka nombor yang dibentuk satu persatu sebelum dibimbing
menyebut nombor dengan betul
3 Murid membuat latihan
EMK : K&I : membuat perbandingan melalui pemerhatian dan menyusun mengikut kriteria
BBB : Kad nombor
Nilai dan Sikap : Bekerjasama dalam kumpulan.
Refleksi / Catatan :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN E

TARIKH
10 JAN 2017

BIL. MURID:

amat
aktiviti
kan tugas setiap jawatan.
an setelah diagihkan kumpulan
atan dan bahan serta

pi, apron, panel alatan

BIL. MURID:

a tujuh digit dalam perpuluhan

nombor tujuh digit


sebelum dibimbing

un mengikut kriteria
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN E

MINGGU HARI
2 RABU

MASA: KELAS:
MATEMATIK
11.15 - 12.15 6 SEJAHTERA
Bidang : Nombor dan Operasi
Tajuk : 1. Nombor dan Operasi
Standard Kandungan : Murid akan diajar :
1.3 Nombor hingga tujuh digit
Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
i. Membaca, menyebut dan menulis sebarang nombor hingga tujuh digit dalam perpuluhan
juta yang melibatkan situasi harian

Aktiviti : 1 Papar sebarang nombor dan murid membentuk beberapa nombor tujuh digit
2 Murid menyebut angka nombor yang dibentuk satu persatu sebelum dibimbing
menyebut nombor dengan betul
3 Murid membuat latihan
EMK : K&I : membuat perbandingan melalui pemerhatian dan menyusun mengikut kriteria
BBB : Kad nombor
Nilai dan Sikap : Bekerjasama dalam kumpulan.
Refleksi / Catatan :

MASA: KELAS:
MATEMATIK
12.15 - 1.15 4 RAHMAT
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Nombor Bulat hingga 1 00 000
Standard Kandungan Murid dibimbing untuk :
1.4 Aplikasi sebarang nombor
Objektif Pembelajaran Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
i. Membundarkan sebarang nombor hingga puluh ribu terdekat
ii. Mengenal pasti nombor yang boleh mewakili suatu nombor yang telah dibundarkan
Aktiviti Pengajaran dan 1 Guru menunjukkan beberapa set nombor kepada murid dan bertanya mengenai bundar
Pembelajaran 2 di tahun 3
3 Murid dibantu guru membundarkan nombor hingga puluh ribu terdekat dan mengenal
pasti nombor yang telah dibundarkan.
4 Murid membuat latihan
EMK Keusahawanan
BBB Kad nombor
Penilaian P&P Berdasarkan kepada keupayaan murid membundarkan nombor
Nilai dan Sikap Bekerjasama, saling membantu dan mendengar arahan guru
Refleksi / Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN E

TARIKH
11 JAN 2017

BIL. MURID:

a tujuh digit dalam perpuluhan

nombor tujuh digit


sebelum dibimbing

un mengikut kriteria

BIL. MURID:

at
yang telah dibundarkan
n bertanya mengenai bundar

bu terdekat dan mengenal


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN E

MINGGU HARI
2 KHAMIS

MASA: KELAS:
PENDIDIKAN JASMANI
7.45 - 8.15 5 RAHMAT
Tunjang : Pendidikan Jasmani
Bidang : 1. Kecergasan
Unit Pembelajaran : 1.1 Kecergasan Fizikal
Tajuk : 1.1.7 Masa Tindak Balas
Hasil Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
i. Menyatakan aspek keselamatan yg perlu diambil kira dalam melakukan aktiviti tindak balas
ii. Menyatakan perasaan semasa melakukan aktiviti masa tindak balas
iii. Menyatakan tiga otot utama yang terlibat semasa melakukan aktiviti
Aktiviti : 1 Larian zig-zag
2 Mengelak bola dari pelbagai arah
Nilai murni : Berdisiplin
Refleksi / Catatan :

REKABENTUK DAN MASA: KELAS:


TEKNOLOGI 9.15 - 10.15 5 TULUS
Tema/Tajuk 2.0 Asas Teknologi
Standard Kandungan 2.2 Memasang dan membuka kit model berfungsi secara elektromekanikal
Standard Pembelajaran 2.2.1, 2.2.2, 2.2.4
Objektif Pembelajaran Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
i. Menyatakan nama dan fungsi alatan tangan dengan betul
ii. Menyatakan nama dan fungsi komponen kit model dengan betul
Aktiviti Pengajaran dan 1 Murid mengenal pasti alatan tangan yang terlibat serta fungsinya yang betul
Pembelajaran 2 Murid mengenal pasti komponen kit model dan fungsinya
3 Murid mengenal pasti sistem elektromekanikal yang terdapat pada kit model.
4 Murid membuat lembaran kerja
EMK Keusahawanan (EK2) - mendapatkan maklumat daripada sumber
Nilai murni - berdisiplin dan mematuhi peraturan
BBB Kit model, buku teks
Refleksi / Catatan

REKABENTUK DAN MASA: KELAS:


TEKNOLOGI 11.15 - 12.15 6 SEJAHTERA
Tema/Tajuk 4.0 Penghasilan Projek
Standard Pembelajaran 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3
Objektif Pembelajaran Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
i. Meyatakan dua jenis bahan yang digunakan dalam menghasilkan projek
ii. Menyatakan nama alatan tangan dan fungsinya
iii. Menyatakan bahan pengikat dan pencantum
Aktiviti Pengajaran dan 1 Guru dan murid berbincang mengenai dua jenis bahan iaitu Polivinil Klorida dan perspeks
Pembelajaran 2 Murid menyatakan beberapa jenis alatan tangan dan fungsinya
3 Murid menyatakan beberapa jenis bahan pengikat dan pencantum
4 Murid membuat nota
EMK Keusahawanan (EK4) - Pengetahuan teknologi
Nilai murni - berdisiplin dan mematuhi peraturan
BBB PVC, Perspeks
Refleksi / Catatan

REKABENTUK DAN MASA: KELAS:


TEKNOLOGI 12.15 - 1.15 4 RAHMAT
Tema/Tajuk 1.0 Organisasi Bengkel
Standard Pembelajaran 1.1.1, 1.1.2, 1.2.1, 1.2.2
Objektif Pembelajaran Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
i. Menyediakan struktur organisasi bengkel
ii. Menyatakan cara menyimpan alatan dan bahan dengan selamat
iii. Mengamalkan langkah keselamatan semasa menjalankan aktiviti
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN E

Aktiviti Pengajaran dan 1 Guru menunjukkan carta organisasi bengkel dan menerangkan tugas setiap jawatan.
Pembelajaran 2 Murid memilih formen, penolong formen dan ketua kumpulan setelah diagihkan kumpulan
3 Guru menerangkan peraturan dan keselamatan am, diri, alatan dan bahan serta
kepentingan peti pertolongan cemas dan alat pemadam api
4 Murid membuat lembaran kerja
EMK Keusahawanan (EK5) - Prinsip tanggungjawab sosial
Nilai murni - berdisiplin dan mematuhi peraturan
BBB Carta keselamatan, kotak pertolongan cemas, alat pemadam api, apron, panel alatan
Refleksi / Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN E

TARIKH
12 JAN 2017

BIL. MURID:

m melakukan aktiviti tindak balas


dak balas
an aktiviti

BIL. MURID:

omekanikal

betul
sinya yang betul

at pada kit model.

ber

BIL. MURID:

asilkan projek

Polivinil Klorida dan perspeks


nya
cantum

BIL. MURID:

amat
aktiviti
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN E

kan tugas setiap jawatan.


an setelah diagihkan kumpulan
atan dan bahan serta

pi, apron, panel alatan


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN E

MINGGU HARI
1 AHAD

MASA: KELAS:
MATEMATIK
8.15 - 9.15 6 SEJAHTERA
Bidang : Nombor dan Operasi
Tajuk : 1. Nombor dan Operasi
Standard Kandungan : Murid akan diajar :
1.1.1 Aplikasikan sebarang nombor
Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
i. Mewakilkan penggunaan kalkulator bagi menyelesaikan pengiraan termasuk
pembundaran dan pola nombor

Aktiviti : 1 Menamakan nombor yang ditunjuk secara lisan


2 Membuat pengiraan mudah menggunakan kalkulator
3 Menyatakan nilai tempat dan nilai digit serta membuat pembundaran nombor
4 Latihan
EMK : K&I : membuat perbandingan melalui pemerhatian dan menyusun mengikut kriteria
BBB : Kalkulator
Nilai dan Sikap : Bekerjasama dalam kumpulan.
Refleksi / Catatan :

MASA: KELAS:
MATEMATIK
9.15 - 10.15 4 RAHMAT
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Nombor Bulat hingga 1 00 000
Standard Kandungan Murid dibimbing untuk :
1.1 Mengetahui nilai nombor
Objektif Pembelajaran Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
i. Membaca, menyebut dan menulis sebarang nombor hingga 1 00 000 yang
diberikan dalam perkataan dan angka
Aktiviti Pengajaran dan 1 Papar sebarang nombor dan murid membentuk beberapa nombor lima digit
Pembelajaran 2 Murid menyebut angka nombor yang dibentuk satu persatu sebelum dibimbing
menyebut nombor dengan betul
3 Minta murid membaca perkataan yang dipaparkan dan menulis dalam bentuk nombor
4 Murid membuat latihan pengukuhan
EMK Keusahawanan
BBB kad nombor
Penilaian P&P Berdasarkan kepada keupayaan murid membaca, menyebut dan memadankan nombor
Nilai dan Sikap Bekerjasama, saling membantu dan mendengar arahan guru
Refleksi / Catatan

REKABENTUK DAN MASA: KELAS:


TEKNOLOGI 11.45 - 12.45 4 SEJAHTERA
Tema/Tajuk 1.0 Organisasi Bengkel
Standard Pembelajaran 1.1.1, 1.1.2, 1.2.1, 1.2.2
Objektif Pembelajaran Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
i. Menyediakan struktur organisasi bengkel
ii. Menyatakan cara menyimpan alatan dan bahan dengan selamat
iii. Mengamalkan langkah keselamatan semasa menjalankan aktiviti
Aktiviti Pengajaran dan 1 Guru menunjukkan carta organisasi bengkel dan menerangkan tugas setiap jawatan.
Pembelajaran 2 Murid memilih formen, penolong formen dan ketua kumpulan setelah diagihkan kumpulan
3 Guru menerangkan peraturan dan keselamatan am, diri, alatan dan bahan serta
kepentingan peti pertolongan cemas dan alat pemadam api
4 Murid membuat lembaran kerja
EMK Keusahawanan (EK5) - Prinsip tanggungjawab sosial
Nilai murni - berdisiplin dan mematuhi peraturan
BBB Carta keselamatan, kotak pertolongan cemas, alat pemadam api, apron, panel alatan
Refleksi / Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN E
Refleksi / Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN E

TARIKH
1 JAN 2017

BIL. MURID:

ngiraan termasuk

bundaran nombor

un mengikut kriteria

BIL. MURID:

a 1 00 000 yang

nombor lima digit


sebelum dibimbing

nulis dalam bentuk nombor

an memadankan nombor

BIL. MURID:

amat
aktiviti
kan tugas setiap jawatan.
an setelah diagihkan kumpulan
atan dan bahan serta

pi, apron, panel alatan


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN E
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN E

MINGGU HARI
3 ISNIN

MASA: KELAS:
PENDIDIKAN JASMANI
7.45 - 8.15 5 RAHMAT
Tunjang : Pendidikan Jasmani
Bidang : 1. Kecergasan
Unit Pembelajaran : 1.1 Kecergasan Fizikal
Tajuk : 1.1.7 Masa Tindak Balas
Hasil Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
i. Menyatakan aspek keselamatan yg perlu diambil kira dalam melakukan aktiviti tindak balas
ii. Menyatakan perasaan semasa melakukan aktiviti masa tindak balas
iii. Menyatakan tiga otot utama yang terlibat semasa melakukan aktiviti
Aktiviti : 1 Larian zig-zag
2 Mengelak bola dari pelbagai arah
Nilai murni : Berdisiplin
Refleksi / Catatan :

MASA: KELAS:
MATEMATIK
10.45 - 11.45 4 RAHMAT
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Nombor Bulat hingga 1 00 000
Standard Kandungan Murid dibimbing untuk :
1.4 Aplikasi sebarang nombor
Objektif Pembelajaran Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
i. Membundarkan sebarang nombor hingga puluh ribu terdekat
ii. Mengenal pasti nombor yang boleh mewakili suatu nombor yang telah dibundarkan
Aktiviti Pengajaran dan 1 Guru menunjukkan beberapa set nombor kepada murid dan bertanya mengenai bundar
Pembelajaran 2 di tahun 3
3 Murid dibantu guru membundarkan nombor hingga puluh ribu terdekat dan mengenal
pasti nombor yang telah dibundarkan.
4 Murid membuat latihan
EMK Keusahawanan
BBB Kad nombor
Penilaian P&P Berdasarkan kepada keupayaan murid membundarkan nombor
Nilai dan Sikap Bekerjasama, saling membantu dan mendengar arahan guru
Refleksi / Catatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN E

TARIKH
16 JAN 2017

BIL. MURID:

m melakukan aktiviti tindak balas


dak balas
an aktiviti

BIL. MURID:

at
yang telah dibundarkan
n bertanya mengenai bundar

bu terdekat dan mengenal
