Anda di halaman 1dari 6

2018

(e-RPH)
SMK SERI CHENEH 24000 KEMAMAN

HANTAR E-RPH
Tarikh: Hari: AHAD Minggu ke:3 SEMAKAN OLEH:
SEMAK E-RPH 21/1/18
Tahun/ Kelas & Kelas : 5 AMANAH Masa: 08.30 hingga 09.30 Subjek:
Masa: Catatan : BAHASA MELAYU
KANDUNGAN
Tema/ Tajuk: PENGANGKUTAN ALAF INI Tren ERL
Kemahiran Menyelesaikan Isu, Menginterprestasi
HPU : 7.0
Standard
HPK : 7.1 Aras 1 (iv)
Pembelajaran:
7:3 Aras 1(iv)
1. Mengenalpasti beberapa kata
Objektif 2. kata sendi nama yang terdapat dalam petikan.
Pembelajaran: 3. Menyenaraikan kata sendi nama yang berfungsi sebagai kata lain dalam petikan.

Aktiviti Pemula
1. Guru meminta pelajar untuk membaca bahan dalam buku teks.
2. Guru bersoal jawab tentang pengetahuan sedia ada mengenai petikan
Aktiviti PdPc
AKTIVITI
Aktiviti P & P:
i. Menganalisis petikan bagi mengesan kata sendi
ii. Penerangan/ soal jawab
Penutup
1 Guru meminta murid untuk cuba menjawab soalan
2 Guru membuat penilaian dan peneguhan diberi
Emk: Bahasa, Patriotisme, Nilai Murni
Buku teks ms 30
BBB:
Peta i-think
Nilai-nilai Murni: Kerajinan,Kegigihan
Penilaian P & P: Penilaian melalui pemerhatian semasa P&P, perbincangan dan lembaran kerja
Refleksi: 10_ orang murid dapat mencapai standard yang ditetapkan. ii) __9_ orang murid diberi bimbingan

Tahun/ Kelas & Kelas : 5 BENAR Masa: 930 hingga 1030 Subjek:
Masa: Catatan : BAHASA MELAYU
KANDUNGAN
Tema/ Tajuk: PENDIDIKAN ALAF INI E- Pendidikan
Kemahiran Menyelesaikan Isu, Menginterprestasi
HPU : 7.0
Standard
HPK : 7.1 Aras 1 (iv)
Pembelajaran:
7:3 Aras 1(iv)
4. Mengenalpasti beberapa kata
Objektif 5. kata sendi nama yang terdapat dalam petikan.
Pembelajaran: 6. Menyenaraikan kata sendi nama yang berfungsi sebagai kata lain dalam petikan.

Aktiviti Pemula
3. Guru meminta pelajar untuk membaca bahan dalam buku teks.
4. Guru bersoal jawab tentang pengetahuan sedia ada mengenai petikan
Aktiviti PdPc
AKTIVITI
Aktiviti P & P:
iii. Menganalisis petikan bagi mengesan kata sendi
iv. Penerangan/ soal jawab
Penutup
3 Guru meminta murid untuk cuba menjawab soalan
4 Guru membuat penilaian dan peneguhan diberi
Emk: Bahasa, Patriotisme, Nilai Murni
Buku teks ms 30
BBB:
Peta i-think
Nilai-nilai Murni: Kerajinan,Kegigihan
Penilaian P & P: Penilaian melalui pemerhatian semasa P&P, perbincangan dan lembaran kerja
Refleksi: 10_ orang murid dapat mencapai standard yang ditetapkan. ii) _5_ orang murid diberi bimbingan
2018
(e-RPH)
SMK SERI CHENEH 24000 KEMAMAN

Tarikh: Hari: ISNIN Minggu ke:3


22/1/18
Tahun/ Kelas & Kelas : 5 BENAR Masa: 800 hingga 930 Subjek:
Masa: Catatan : BAHASA MELAYU
KANDUNGAN
Tema/ Tajuk: KARANGAN
HPU : 2.0, 12.0
Standard HPK : 2.2 Aras 1 (ii),
Pembelajaran: 12.2 Aras (iv)
12.3 Aras 1 (iv)
- Pada akhir PdPc, murid dapat:
Objektif 1. Menyatakan 5 isi penting yang relevan dengan tajuk.
Pembelajaran: 2. Membuat peta minda daripada isi-isi penting sebagai rangka karangan.
Menghasilkan perenggan pendahuluan yang lengkap
Guru menerangkan pdp.
Guru bersoal jawab
PdPc
i. Perbincangan kumpulan
ii. ii.Membuat peta minda.
Aktiviti P & P: iii. Pembentangan hasil kumpulan.
iv. iv.Penulisan berpandu.
Penutup
Guru meminta murid untuk cuba menjawab soalan
Guru membuat penilaian dan peneguhan diberi

Tekonologi maklumat,Pendidikandan Sastera.


EMK:

BBB: Lembaran nota,Lembaran Pengurusan Grafik (LPG),Peta i-think


Nilai-nilai Murni: Kerajinan,Kegigihan
Penilaian P & P: Penilaian melalui pemerhatian semasa P&P, perbincangan dan lembaran kerja
Refleksi: __9_ orang murid dapat mencapai standard yang ditetapkan. ii) __6_ orang murid diberi bimbingan

Tahun/ Kelas & Kelas : 3 AMANAH Masa: 1300 hingga 1400 Subjek:
Masa: Catatan : SEJARAH
KANDUNGAN
Tema/ Tajuk: Bab 2: Malayan Union dan Persekutuan Tanah Melayu

Mengumpul maklumat tentang “Keganasan 14 hari”


Standard
Menceritakan tentang latar belakang Bintang Tiga
Pembelajaran:
Menyatakan tujuan pembentukan BMA

 Merihalkan pentadbiran Jepun di Tanah Melayu
Objektif  Menyatakan dasar ekonomi Jepun di Tanah Melayu
Pembelajaran:  Memerihal dasar penjepunan

Guru menerangkan pdp.


Guru bersoal jawab
PdPc
 Murid menyatakan pandangan secara umum
 Murid berkongsi bersama rakan maklumat tentang idea
Aktiviti P & P:
 Di tulis dalam buku latihan masing-masing
Penutup
Guru meminta murid untuk cuba menjawab soalan
Guru membuat penilaian dan peneguhan diberi

Jati diri bangsa


Unsur patriotisme
 Memperkasakan mental dan fizikal
EMK: Bahasa, patriotisme, nilai murni, kreatif dan inovasi
BBB: Buku Teks, Modul, Internet, Gambar
Nilai-nilai Murni: hemah tinggi ,ramah mesra, mengakui kesalahan dirI
Penilaian P & P: Penilaian melalui pemerhatian semasa P&P, perbincangan dan lembaran kerja
Refleksi: __11_ orang murid dapat mencapai standard yang ditetapkan. ii) __7_ orang murid diberi bimbingan
2018
(e-RPH)
SMK SERI CHENEH 24000 KEMAMAN

Tarikh: Hari: SELASA Minggu ke:3


23/1/18
Tahun/ Kelas & Kelas : 5 AMANAH Masa: 800 hingga 830 Subjek:
Masa: Catatan : BAHASA MELAYU
KANDUNGAN
Tema/ Tajuk: Tatabahasa
TATABAHASA
Kata Sendi Nama
Standard
HPU : 7.0
Pembelajaran:
HPK : 7.1 Aras 1 (iv)
7:3 Aras 1(iv)
 Mengenalpasti beberapa kata
Objektif  kata sendi nama yang terdapat dalam petikan.
Pembelajaran:  Menyenaraikan kata sendi nama yang berfungsi sebagai kata lain dalam petikan.

Guru menerangkan pdp.


Guru bersoal jawab
PdPc
v. Menganalisis petikan bagi mengesan kata sendi
Aktiviti P & P:
vi. Penerangan/ soal jawab
Penutup
Guru meminta murid untuk cuba menjawab soalan
Guru membuat penilaian dan peneguhan diberi
Tekonologi maklumat.
EMK: Pendidikan.
Sastera.
Lembaran nota
BBB: Lembaran Pengurusan Grafik (LPG)
Peta i-think
Kerajinan
Nilai-nilai Murni:
Kegigihan
Penilaian P & P: Penilaian melalui pemerhatian semasa P&P, perbincangan dan lembaran kerja
__10_ orang murid dapat mencapai standard yang ditetapkan. ii) _5__ orang murid diberi
Refleksi:
bimbingan

Tahun/ Kelas & Kelas : 5 BENAR Masa: 900 hingga 930 Subjek:
Masa: Catatan : BAHASA MELAYU
KANDUNGAN
Tema/ Tajuk: Karangan Rumusan
Standard - Mengenai pasti isi penting
Pembelajaran:
Mengenal pasti
Objektif
Memahami petikan dan merumus petikan
Pembelajaran:
Guru menerangkan pdp.
Guru bersoal jawab
PdPc
 Murid menyatakan pandangan secara umum
Aktiviti P & P:  Murid berkongsi bersama rakan maklumat tentang idea
 Di tulis dalam buku latihan masing-masing
Penutup
Guru meminta murid untuk cuba menjawab soalan
Guru membuat penilaian dan peneguhan diberi
EMK: Bahasa, patriotisme, nilai murni, kreatif dan inovasi
BBB: Buku Teks, Modul, Internet, Gambar
Nilai-nilai Murni: hemah tinggi ,ramah mesra, mengakui kesalahan dirI
Penilaian P & P: Penilaian melalui pemerhatian semasa P&P, perbincangan dan lembaran kerja
Refleksi: __10_ orang murid dapat mencapai standard yang ditetapkan. ii) _5__ orang murid diberi bimbingan
2018
(e-RPH)
SMK SERI CHENEH 24000 KEMAMAN

Tahun/ Kelas & Kelas : 3 AMANAH Masa: 1300 hingga 1400 Subjek:
Masa: Catatan : SEJARAH
KANDUNGAN
Bab 1: Pendudukan Jepun di Negara Kita
Tema/ Tajuk:

Reaksi penduduk tempatan


Standard terhadap pemerintahan
Pembelajaran: Jepun

 Menghuraikan keberkesanan strategi Jepun dalam usaha menguasai Tanah Melayu,


Sarawak dan Sabah
Objektif
Pembelajaran:  Membandingkan corak pentadbiran Jepun di Tanah Melayu dengan di Sarawak dan
Sabah

Guru menerangkan pdp.


Guru bersoal jawab
PdPc
 Murid menyatakan pandangan secara umum
 Murid berkongsi bersama rakan maklumat tentang idea
Aktiviti P & P:
 Di tulis dalam buku latihan masing-masing
Penutup
Guru meminta murid untuk cuba menjawab soalan
Guru membuat penilaian dan peneguhan diberi

Jati diri bangsa


Unsur patriotisme  Memperkasakan mental dan fizikal

EMK: Bahasa, patriotisme, nilai murni, kreatif dan inovasi


Buku Teks, Modul, Internet, Gambar
BBB:
Nilai-nilai Murni: Ketbahan dan kerajinan
Penilaian P & P: Penilaian melalui pemerhatian semasa P&P, perbincangan dan lembaran kerja
Refleksi: __12_ orang murid dapat mencapai standard yang ditetapkan. ii) __6_ orang murid diberi bimbingan
2018
(e-RPH)
SMK SERI CHENEH 24000 KEMAMAN

Tarikh: Hari: RABU Minggu ke:3


24/1/18
Tahun/ Kelas & Kelas : 5 BENAR Masa: 8.00 hingga 9.00 Subjek:
Masa: Catatan : BAHASA MELAYU
KANDUNGAN
Tema/ Tajuk: Tatabahasa
TATABAHASA
Kata Sendi Nama
Standard
HPU : 7.0
Pembelajaran:
HPK : 7.1 Aras 1 (iv)
7:3 Aras 1(iv)
 Mengenalpasti beberapa kata
Objektif  kata sendi nama yang terdapat dalam petikan.
Pembelajaran:  Menyenaraikan kata sendi nama yang berfungsi sebagai kata lain dalam petikan.

Guru menerangkan pdp.


Guru bersoal jawab
PdPc
vii. Menganalisis petikan bagi mengesan kata sendi
Aktiviti P & P:
viii. Penerangan/ soal jawab
Penutup
Guru meminta murid untuk cuba menjawab soalan
Guru membuat penilaian dan peneguhan diberi
Tekonologi maklumat.
==EMK: Pendidikan.
Sastera.
Lembaran nota
BBB: Lembaran Pengurusan Grafik (LPG)
Peta i-think
Kerajinan
Nilai-nilai Murni:
Kegigihan
Penilaian P & P: Penilaian melalui pemerhatian semasa P&P, perbincangan dan lembaran kerja
_12__ orang murid dapat mencapai standard yang ditetapkan. ii) __3_ orang murid diberi
Refleksi:
bimbingan

Tahun/ Kelas & Kelas : 5 AMANAH Masa: 1200 hingga 1300 Subjek:
Masa: Catatan : BAHASA MELAYU
KANDUNGAN
Tema/ Tajuk: Karangan Rumusan
Standard - Mengenai pasti isi penting
Pembelajaran:
Mengenal pasti
Objektif
Memahami petikan dan merumus petikan
Pembelajaran:
Guru menerangkan pdp.
Guru bersoal jawab
PdPc
 Murid menyatakan pandangan secara umum
Aktiviti P & P:  Murid berkongsi bersama rakan maklumat tentang idea
 Di tulis dalam buku latihan masing-masing
Penutup
Guru meminta murid untuk cuba menjawab soalan
Guru membuat penilaian dan peneguhan diberi
EMK: Bahasa, patriotisme, nilai murni, kreatif dan inovasi
BBB: Buku Teks, Modul, Internet, Gambar
Nilai-nilai Murni: hemah tinggi ,ramah mesra, mengakui kesalahan dirI
Penilaian P & P: Penilaian melalui pemerhatian semasa P&P, perbincangan dan lembaran kerja
Refleksi: __13_ orang murid dapat mencapai standard yang ditetapkan. ii) __6_ orang murid diberi bimbingan
2018
(e-RPH)
SMK SERI CHENEH 24000 KEMAMAN

HANTAR E-RPH
Tarikh: 5/1/ Hari: KHAMIS Minggu ke:3 SEMAKAN OLEH:
SEMAK E-RPH 2018
25/1/18
Tahun/ Kelas & Kelas : Masa: hingga Subjek:
Masa: Catatan :
Tema/ Tajuk: KARANGAN
HPU : 2.0, 12.0
Standard HPK : 2.2 Aras 1 (ii),
Pembelajaran: 12.2 Aras (iv)
12.3 Aras 1 (iv)
- Pada akhir PdPc, murid dapat:
Objektif 3. Menyatakan 5 isi penting yang relevan dengan tajuk.
Pembelajaran: 4. Membuat peta minda daripada isi-isi penting sebagai rangka karangan.
Menghasilkan perenggan pendahuluan yang lengkap
Guru menerangkan pdp.
Guru bersoal jawab
PdPc
v. Perbincangan kumpulan
vi. ii.Membuat peta minda.
Aktiviti P & P: vii. Pembentangan hasil kumpulan.
viii. iv.Penulisan berpandu.
Penutup
Guru meminta murid untuk cuba menjawab soalan
Guru membuat penilaian dan peneguhan diberi

Tekonologi maklumat,Pendidikandan Sastera.


EMK:

BBB: Lembaran nota,Lembaran Pengurusan Grafik (LPG),Peta i-think


Nilai-nilai Murni: Kerajinan,Kegigihan
Penilaian P & P: Penilaian melalui pemerhatian semasa P&P, perbincangan dan lembaran kerja
Refleksi: PDPC ditangguhkan (program merentas desa peringkat sekolah)
