Jelajahi eBook
Kategori
Jelajahi Buku audio
Kategori
Jelajahi Majalah
Kategori
Jelajahi Dokumen
Kategori
NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong
Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang
Kesabaran Ketekunan Rajin Berjimat cermat
TAHAP PEMIKIRAN
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
Mengingat Mengaplikasi Menilai
Memahami Menganalisis Mencipta
REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ menguasai objektif dengan bimbingan guru
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
**Ditangguhkan kerana menghadiri bengel data EMIS
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS 6 Cerdik
HARI / TARIKH RABU/ 21 -02-2018 MASA 9:00-10:00 a.m.
BIDANG PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI KEHADIRAN /33
TAJUK 4. PERATUS MINGGU 8
STANDARD KANDUNGAN 4.1 Penyelesaian masalah melibatkan peratus.
STANDARD PEMBELAJARAN (i) Menyelesaikan masalah harian melibatkan simpanan dan pelaburan.
Pada akhir PdPc murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/
1. menyelesaikan masalah harian melibatkan simpanan dan pelaburan
KRITERIA KEJAYAAN
1. Murid di beri soalan asal penukaran soalan peratus kepada nilai sebenar daripada situasi yang
diberi.
2. Murid dibimbing memahami konsep penukaran nilai peratus kepada nilai sebenar
berpandukan urutan jalan kerja yang betul.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & 3. Murid diminta menjawab soalan mudah berkaitan menyelesaikan masalah harian melibatkan
PEMUDAHCARAAN (PdPc) simpanan dan pelaburan.
4. Murid-murid dibimbing dalam menguasai konsep.
5. 8 soalan diberikan untuk menguji kefahaman murid. Murid-murid menjawab di buku latihan.
Perbincangan jawapan dan pembetulan.
NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong
Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang
Kesabaran Ketekunan Rajin Berjimat cermat
TAHAP PEMIKIRAN
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
Mengingat Mengaplikasi Menilai
Memahami Menganalisis Mencipta
REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ menguasai objektif dengan bimbingan guru
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
**Ditangguhkan kerana menghadiri bengel data EMIS