Anda di halaman 1dari 20

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : KE – 1 HARI : ISNIN


TEMA : MINGGU ORIENTASI TARIKH :

TUNJANG / PERKARA CATATAN/IMPAK


MASA

RUTIN DAN Rutin kelas :


PERBUALAN - Murid berkumpul untuk sarapan,mengucapkan H :
PAGI selamat pagi, menanda kehadiran, melafaz TH :
( 30 MIN ) syahadah, Al-Fatihah dan doa penerang hati.
Perbualan pagi :
1. Ibu bapa / Penjaga menyerah anak-anak
mereka kepada guru kelas dan Pembantu
Pengurusan Murid.
2. Memberi ruang dan masa untuk murid-murid
menyesuaikan diri.

Standard Pembelajaran BBM


BI THEME (PFK 1.1.1)Menggunakan jari untuk mengoyak bebas -Kertas warna
FIZIKAL & (PFK 1.1.9) Menggunakan jari untuk mengoyak -pinggan kertas
KESIHATAN bahan mengikut rupa -gam
( 40 MIN )
Objectives
Pada akhir pengajaran, kanak-kanak dapat:
1. Meningkatkan kemahiran motor halus iaitu
mengunting dengan betul
2. Mengoyak dan menampal mengikut kreativiti
masing masing.

Activities:
1.Guru mengedarkan pinggan kertas dan guru
membantu kanak-kanak untuk mengguntingkan
bahagian tengah pinggan kertas supaya terbentuk
dua bahagian yang sama besar.
2.Guru mengedarkan kertas berwarna merah dan
hijau kepada kanak-kanak.
3.Guru meminta kanak-kanak menggunting atau
mengoyakkan kertas kepada kepingan-kepingan kecil
dan kepingan kertas yang berwarna hijau
ditampalkan pada bahagian tepi pinggan bagi
membentuk kulit buah tembikai.
4.Bahagian tengah pinggan ditampal dengan kertas
yang bewarna merah bagi membentuk isi buah
tembikai.
5 Kanak-kanak menggunakan marker bagi memlukis
biji buah tembikai dengan bantuan guru.

BI THEME Standard Pembelajaran Radio/song cd


MUZIK (KTI 2.1.7) Menyanyikan melodi
( 20 MIN ) (KTI 2.1.8) Menyanyi lagu dengan iringan muzik

Objectives
At the end of the learning, students can:
1. Sing the melody
2. Sing a song with musical accompaniment

Activities:
1.Teacher played If You’re Happy and You
Know It video song to children and asks
children to sing along.
2.Teacher sings ‘When You’re Talking to a
Friend’ song following the tune of ‘If You’re
Happy And You Know It’ song.
3.Teacher guides children to sing along
together with teacher.
4.Teacher explains that we have to behave
mannerly
towards our friends. If we want our friend to
hear
what we’re talking, then we should listen first
to what
they’re saying.

PEND.ISLAM
(60 MIN) DIJALANKAN OLEH GURU PENDIDIKAN ISLAM
REHAT
(30 MINIT)

(BI THEME) Standard Pembelajaran BBM


SAINS & ((ST 1.1.2) Menunjukkan sikap sistematik,
TEKNOLOGI bekerjasama dan bertanggungjawab.
( 30 MIN ) (ST 2.3.1) Membanding dan mengumpulkan objek-
objek mengikut
satu ciri:
a. Warna
b. Bentuk

Objectives:
Pada akhir pembelajaran kanak-kanak dapat:
1. Membezakan ciri-ciri yang terdapat pada
objek.
2. Mewarnakan mengikut kreativiti masing-
masing.

Aktiviti:
1. Guru menunjukkan 2 gambar yang berbeza
misalnya

2. Guru meminta kanak-kanak menyebut apakah


perbezaan antara gambar.

3. Guru membantu kanak-kanak menyebut


perbezaan antara keduanya.

4. Kanak-kanak mewarnakan gambar tersebut

Standard Pembelajaran
MATEMATIK (ST 6.4.2) Meniru corak berulang menggunakan objek seperti Bongkah
( 20 MIN ) blok, manik.
Objektif Atau manik.
Diakhir pembelajaran murid boleh:
1. Mengecam corak berulang
2. menyusun blok mengikut pola yang tertentu
.
Aktiviti:
1. Guru mengedarkan manik pelbagai bentuk kepada
kanak-kanak

2. Kanak-kanak diminta menyusun manik tersebut mengikut


pola tertentu dengan bimbingan guru.

3. Guru kemudian mengedarkan kertas kosong kepada


kanak-kanak dan meminta melekatkan manik mengikut
pola tertentu

4. Pada masa yang sama guru meminta kanak-kanak


membilang berapakah bilangan manik yang telah
digunakan bagi membentuk pola yang tertentu

AKTIVITI Guru bersoaljawab dengan murid mengenai pembelajaran hari


PENAMAT ini. Menyanyikan lagu selamat pulang.
(BM) Murid berbaris dan mengucapkan ucapan selamat pulang serta
( 10 MIN ) membaca doa untuk pulang.
REFLEKSI

MURID :

GURU:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : KE – 1 HARI :
SELASA
TEMA : MINGGU ORIENTASI TARIKH :

TUNJANG / PERKARA CATATAN/IMPAK


MASA

RUTIN DAN Rutin kelas :


PERBUALAN - Murid berkumpul untuk sarapan,mengucapkan selamat H :
PAGI pagi, menanda kehadiran, melafaz syahadah, Al-Fatihah TH :
( 30 MIN ) dan doa penerang hati.
Perbualan pagi :
1. Ibu bapa / Penjaga menyerah anak-anak
mereka kepada guru kelas dan Pembantu
Pengurusan Murid.
2. Memberi ruang dan masa untuk murid-murid
menyesuaikan diri.
Standard Pembelajaran Pergi Sekolah
BM ASAS (BM 1.1.6) Mendengar dan bertindak balas terhadap Jalan Kaki,
(60 MIN) ucapan selamat dan bertatasusila dengan bimbingan. Jumpa Cikgu
(BM 2.1.3) Berbual dengan menggunakan ayat yang Depan Pintu,
mudah dengan sebutan yang betul Selamat Pagi
Cikgu,
Objektif Selamat Pagi
Diakhir pembelajaran murid boleh : Cikgu
1. Mengucapkan ucapan bertatasusila. Rajin Belajar
2. Berbual dengan sebutan yang betul. Cikgu Ajar,
Pandai Tulis,
Aktiviti Pandai Lukis,
1. Guru memperkenalkan diri kepada murid-murid. Pandai Nyanyi,
2. Guru boleh meminta kanak-kanak Baca Buku,
memperkenalkan diri masing masing dengan cara Semua Orang
yang betul Suka Hati,
3. Guru kemudian meminta kanak-kanak memilih Kalau Kita Rajin
pasangan masing masing dan bercerita tentang Usaha,
diri sendiri. Ibubapa Gembira,
4. Guru kemudian memperdengar lagu dan meminta Mari Kawan
kanak-kanak ikut menyanyi bersama Sama-Sama,
5. Kanak kanak menyanyi sambil bertepuk tangan Pasti Kita Berjaya
!

PEND.ISLAM -DIJALANKAN OLEH GURU PENDIDIKAN


( 60 MIN ) ISLAM
(30 MIN) REHAT
Standard Pembelajaran
BM TEMA (KTI 2.1.7) Menyanyikan melodi Radio/cd lagu
(KE MUZIK) (KTI 2.1.8) Menyanyi lagu dengan iringan muzik
( 30 MIN ) Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Menyanyikan melodi
2. Menyanyi lagu dengan iringan muzik
Aktiviti
1. Gur memulakan aktiviti dengan bertanya
khabar
2. Guru kemudian boleh memperdengar nyanyian
lagu dengan menggunakan radio atau
televisyen
3. Guru kemudian meminta kanak-kanak sama
sama mengikut irama muzik tersebut
4. Murid menyanyi lagu “bila Berkumpul”
Bila Kita Berkumpul"
Bila Kita Berkumpul, Berkumpul, Berkumpul,
Bila Kita Berkumpul, Rasa Gembira,
Kawan Ku, Kawan Mu,
Kawan Mu, Kawan Ku,
Bila Kita Berkumpul Rasa Gembira.

Standard Pembelajaran
BI THEME (KM 1.1.1) Menceritakan tentang diri dengan bimbingan
(KEMANUSIAAN) (contoh: nama, umur, jantina)
( 30 MIN ) Objectives
At the end of the learning, students can:
1. Tell about yourself.
Activities:
1. “I like.... Collage activitiy
Teacher Supply the children with many different
magazines, with foods, toys, etc.
2. Teacher give the iinstruction to the children
3. Teacher let the children cut out things they like and
glue them onto a piece of paper.
4. Teacher ask the children to tell “l Like Collage” about
my self to their friends
Guru bersoaljawab dengan murid mengenai
AKTIVITI pembelajaran hari ini. Menyanyikan lagu selamat pulang.
PENAMAT Murid berbaris dan mengucapkan ucapan selamat pulang
( 10 MIN ) serta membaca doa untuk pulang.

REFLEKSI

Murid:
Guru:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : KE – 1 HARI :
RABU
TEMA : MINGGU ORIENTASI TARIKH :

TUNJANG / MASA PERKARA CATATAN/IMPAK

ROUTINE AND Class Routine: Attendance


MORNING - Students gather for breakfast, say good morning,
CONVERSATIONS attendance,singing National anthem,recite prayers Present :
( 30 MIN ) Morning Conversations: Absent:
1. The teacher asks the students about feeling today.
2.The teacher tells the activity to be conducted today.
3. Provide time and space for students to adapt.

OUTDOOR Standard Pembelajaran Playground


ACTIVITY (PFK 2.1.22) Membuat pergerakan menggunakan
( 40 MIN ) seluruh anggota badan
(Contoh: bermain dengan gelungsur, jongkang-jongkit,
buaian dan lain-lain permainan luar).

Objektif
Pada akhir pembelajaran kanak-kanak akan dapat;
1.Menyentuh anggota badan yang disebut oleh guru
dengan bimbingan

2.Kanak-kanak mengetahui sebahagian anggotan


badan yang biasa
didengar

Aktiviti:
1. Guru mengumpulkan kanak-kanak dan guru
meminta kanak-kanak membuat bulatan sambil
berpegangan tangan.
2. Kemudian, guru memberi arahan tanpa perkataan
"Guru" sebagai permulaan arahan tersebut,
misalnya "Sentuh mulut awak".
3. Guru mula bermain permainan ini dengan lebih
cepat sehingga kanak-kanak terbiasa dengan
arahan-arahan yang diberikan oleh guru.
4. Guru mengulang sebut bahagian anggota badan
seperti yang disebutkan didalam permainan tadi.
5. Kanak-kanak mengikut sebutan guru
6. Guru memuji kerjasama dan penglibatan kanak-
kanak didalam permainan ini.

MATEMATIK Standard Pembelajaran Bongkah


( 20 MIN ) ST 6.4.2) Meniru corak berulang menggunakan Pensel. Pemadam.
objek seperti blok, manik Pembaris
Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Mengecam corak yang berulang
2. Melukis corak berulang dan membina
pola.
Aktiviti
1. Guru meminta kanak kanak membentuk beberapa
kumpulan kecil
2. setiap kumpulan dibekalkan dengan bongkah
pelbagai bentuk
3. Guru menunjukkan kepada kanak kanak cara cara
menyusun bongkah mengikut pola yang tertentu
4. Guru membimbing kanak-kanak menyusun bongkah
mengikut pola yang tertentu yang di sukai

5. Guru boleh menggalakkan kanak-kanak


menggunakan pelbagai perlatan yang terdapat dalam
kelas dan menyusunnya mengikut pola yang tertentu.
.

B.INGGERIS Standard Pembelajaran BBM


(BASIC MODULE) (BI 4.2.2) Write recognizable letters with guidance Handout/worksheet
( 30 MIN )
Objektif
At the end of the learning, students can:
1. Write recognizable letters with guidance
Aktiviti
1. Children join the dots.

BI THEME Standard Pembelajaran Visit the


(SAINS & (ST 2.1.5) Memerhati perubahan warna-warna di environment
TEKNOLOGI) persekitaran. (Contoh perubahan warna daun pada outside the
( 30 MIN ) musim berlainan, perubahan warna awan pada cuaca classroom
yang berlainan)

Objectives
Pada akhir pembelajaran, kanak-kanak dapat:
1. Membuat pemerhatian terhadap objek yang berada
di luar kawasan kelas
2. Menyebut nama nama objek yang terdapat di
kawasan luar kelas

Aktiviti:
1. Guru meminta kanak-kanak membuat barisan
2. Guru membawa kanak-kanak keluar kelas dan
meminta kanak-kanak memerhatikan objek objek yang
terdapat di kawasan luar kelas
3. Guru boleh meminta kanak-kanak menyentuh objek
tersebut dan meneka nama objek tersebut
4. Guru berbincang dengan kanak-kanak warna warna
objek yang terdapat di luar kawasan bilik darjah
5. Guru boleh meminta kanak-kanak membuat lakaran
objek yang diperhatikan dan mewarnakannya.

(30 MIN) REHAT


BI THEME Standard Pembelajaran
(KE - SENI) (KTI 1.1.2) Mengenalkan bahan yang diperlukan Water colours
( 30 MIN ) untuk menghasilkan sesuatu karya contohnya berus. Brushes
palate
Objectives:
Pada akhir pengajaran, kanak-kanak dapat:
1. Mengenal pasti peralatan seni
2. menamakan peralatan seni dengan betul

Aktiviti:
1. Guru menunjukkan pelbagai peralatan seni kepada
kanak-kanak
2.Guru meminta kanak-kanak meneka nama peralatan
tersebut
3.Guru berbincang dengan kanak-kanak kegunaan
setiap peralatan seni tersebut
4. Guru kemudian boleh meminta kanak-kanak
memilih mana mana perlatan seni yang disukai bagi
melukis gambar muka orang.

BI THEME Standard Pembelajaran


(SOSIOEMOSI) (PSE 1.1.1) Menceritakan dengan bimbingan
( 20 MIN ) pengalaman emosi yang melibatkan perasaan seperti
gembira,sedih, takut, marah.

Objektif
At the end of the learning , students can:
1. Recalling his experience on the first day of
school.
Aktiviti

1. Teacher instructs children to sit at their


own place and teacher explains on today’s
activity.
2. Teacher demonstrates on how to play the
game.

3. Teacher may call out children to act out


different scenarios such as:
• Two children pretend to bump into each
other. Ask the children "What should you say?"
(Excuse me, I'm sorry)
• One child pretends to sneeze. "What
should we do when we sneeze?" (Sneeze into
your elbow!) and "What do we say when
someone sneezes?" (Alhamdulillah)

4. Teacher may create a lot more situation


and encourages children to act it.

5. Teacher gives compliments for their


participation and good effort..

AKTIVITI Guru bersoaljawab dengan murid mengenai


PENAMAT pembelajaran hari ini. Menyanyikan lagu selamat
( 10 MIN ) pulang.
Murid berbaris dan mengucapkan ucapan selamat
pulang serta membaca doa untuk pulang.

REFLEKSI

MURID :

GURU:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : KE – 1 HARI :
KHAMIS
TEMA : MINGGU ORIENTASI TARIKH :

TUNJANG / PERKARA CATATAN/IMPAK


MASA

RUTIN DAN Rutin kelas :


PERBUALAN - Murid berkumpul untuk sarapan,mengucapkan selamat H :
PAGI pagi, menanda kehadiran, melafaz syahadah, Al-Fatihah TH :
( 30 MIN ) dan doa penerang hati.
Perbualan pagi :
1. Ibu bapa / Penjaga menyerah anak-anak
mereka kepada guru kelas dan Pembantu
Pengurusan Murid.
2. Memberi ruang dan masa untuk murid-murid
menyesuaikan diri.

AKTIVITI LUAR Standard Pembelajaran Alat mainan luar


( 40 MIN ) (PFK 2.1.22) Membuat pergerakan menggunakan
seluruh anggota badan
(Contoh: bermain dengan gelungsur, jongkang-jongkit,
buaian dan lain-lain permainan luar).

Objektif
Diakhir pembelajaran,murid boleh
1. Melakukan kemahiran motor kasar lokomotor
Aktiviti
1. Guru meminta kanak-kanak membuat satu bulatan
yang besar.
2. Guru boleh meminta kanak-kanak pertama
menyebut nombor satu dan di ikuti oleh kanak-
kanak seterusnya sehingga semua kanak-kanak
dalam bulatan tersebut menyebut nombor pada
kedudukannya.
3. Seterusnya guru boleh melakukan aktiviti dengan
meminta kanak-kanak berpecah dan membentuk
satu kumpulan yang terdiri daripada 3 orang.
4. Guru kemudian boleh mempelbagaikan arahan
dengan meminta kanak-kanak membentuk satu
kumpulan yang terdiri dari 4 orang, 5 orang, 6
orang dan seterusnya.
5. Guru boleh mengakhiri aktiviti dengan meminta
kanak-kanak melengkapkan aktiviti dalam
lembaran kerja di bawah

BM TEMA Standard Pembelajaran Kotak tisu


(SOSIOEMOSI) (PSE 1.1.5) Mengenalpasti dan bercerita tentang jenis- Gambar mimik
( 20 MIN ) jenis emosi gembira, sedih, takut dan marah muka
Kesepaduan Tunjang
(BM 2.1.3) Berbual dengan menggunakan ayat yang
mudah dengan sebutan yang betul

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Mengenalpasti jenis-jenis emosi
2. Berbual dengan sebutan yang betul.

Aktiviti
1. Menyatakan emosi berdasarkan mimik muka
guru.
2. Permainan Mimik Muka
(Berpasangan- ikut mimik muka)
3. Permainan mimik muka kotak beracun
BM TEMA Standard Pembelajaran Cd lagu
(KE - MUZIK) (KTI 2.1.1 ) Menyanyikan melodi yang mudah (Contoh :
( 30 MIN ) Hmm…La)
(KTI 2.1.8) Menyanyikan lagu dengan iringan muzik
Objektif Lagu Teko
Di akhir pembelajaran, murid boleh : Comel.
1. Mengambil bahagian dalam aktiviti Saya teko comel,
menyanyi Cantik dan
2. Menyanyi sambil membuat pergerakan menarik,
Aktiviti Ini tangkai saya ,
1. Guru memulakan kelas dengan bertanya khabar. Ini muncung
2. Guru bersoal jawab dengan kanak-kanak tentang saya,
peralatan dapur yang terdapat dirumah masing. Bila saya masak,
3. Guru menunjukkan gambar Teko dan berbincang saya pun bunyi,
dengan kanak-kanak tentang kegunaan dan bentuk tut tut tut,
teko. angkat saya,
4. Guru membacakan lirik lagu teko comel dan kanak- tuang saya,
kanak mengikut sebutan lirik tersebut minum saya.

Standard Pembelajaran
BM ASAS (BM 3.1.1) Menyebut huruf mengikut urutan. Cd lagu/Video
(30 MIN) Objektif
Di akhir pembelajaran, murid boleh :
1. Mengenal bentuk huruf A – Z.
2.Menyebut huruf A-Z dengan betul
Aktiviti
1. Guru menyanyikan lagu ABC dengan kanak-
kanak
2. Guru menunjukkan menyanyikan sambil
membentuk abjad dengan menggunakan jari dan
diikuti oleh kanak-kanak
3. Guru mengedarkan lembaran kerja abc dan
secara individu guru menghampiri kanak-kanak
dan menguji kanak-kanak dengan meminta kanak-
kanak menyebut abjad yang ditunjukkan.
4. Sekiranya kanak-kanak dapat menyebut dengan
betul guru boleh memberikan stiker kepada
kepada kanak-kanak sebagi ganjaran.

REHAT
(30 MIN)
BI THEME Standard Pembelajaran
(KEMANUSIAAN) (KM 1.1.1) Menceritakan tentang diri dengan bimbingan
( 30 MIN ) (contoh: nama, umur, jantina)

Objectives
At the end of the learning, students can:
1. Tell about yourself.

Activities:
1. Guru memasang lagu “Sahabat Selamanya” dan
cuba mengajak kanak-kanak menyanyi bersama.

2. Guru bersoal jawab dengan kanak-kanak tentang


rakan baik mereka.

3. Guru menerangkan aktiviti yang akan dibuat iaitu


membuat kolaj “Kawan yang Lucu”.

4. Kanak-kanak diminta mengunting atau


mengoyakan kertas yang diambil dari majalah atau
surat khabar lama kepada cebisan yang kecil kecil.

5. Guru menunjukkan cara menampalkan kertas


tersebut di atas templet yang disediakan.

6. Kanak-kanak diminta menyiapkan kerja mengikut


kreativiti masing-masing.

BM TEMA Standard Pembelajaran Warna


(KE- SENI) (KTI 1.1.5) Mewarnakan gambar dalam ruang tertentu Kad manila
(20 MIN)
Objektif:
Diakhir pembelajaran, murid dapat:
1. Menggunakan pengetahuan tentang bahan dan teknik
dalam menghasilkan karya seni (Aplikasi Seni).

Aktiviti:
1. Guru menyanyikan lagu “Bapaku Pulang dari Kota”
dengan kanak-kanak.

2. Guru bercerita dan bersoal jawab dengan kanak-


kanak tentang pakaian yang ayah suka pakaian
bila pergi bekerja (Kemeja).

3. Guru menunjukkan gambar origami baju kemeja


yang telah siap dibuat.

4. Guru menunjukkan kepada kanak-kanak langkah-


langkah membuat origami baju kemeja kepada
kanak-kanak.

5. Guru mengedarkan bahan-bahan dan membantu


kanak-kanak membuat origami baju kemeja.

6. Guru meminta kanak-kanak menghiaskan origamai


kemeja mengikut kreativiti mereka sendiri.

7. Guru mempamerkan origami pakaian yang telah


dihasilkan oleh kanak-kanak.

AKTIVITI Guru bersoaljawab dengan murid mengenai


PENAMAT pembelajaran hari ini. Menyanyikan lagu selamat pulang.
( 10 MIN ) Murid berbaris dan mengucapkan ucapan selamat pulang
serta membaca doa untuk pulang.

REFLEKSI

MURID :

GURU:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : KE – 1 HARI :
JUMAAT
TEMA : MINGGU ORIENTASI TARIKH :

TUNJANG / MASA PERKARA CATATAN/IMPAK

ROUTINE AND Class Routine: Attendance


MORNING - Students gather for breakfast, say good morning,
CONVERSATIONS attendance,singing National anthem,recite prayers Present :
( 30 MIN ) Morning Conversations: Absent:
1. The teacher asks the students about feeling today.
2.The teacher tells the activity to be conducted today.
3. Provide time and space for students to adapt.
Standard Pembelajaran
BI BASIC (BI 1.2.1) Listen to and repeat simple greetings, e.g : Picture cards
( 40 MIN ) good morning, good afternoon.
(BI 1.2.2) Listen to and respond verbally to simple
greetings with guidance
Objectives
At the end of the learning, students can:
1. Listen to and understand meaning of simple
words
Activities:
1. Listen to and repeat simple greeting such as
good morning, good afternoon
2. Pupils respond to and repeat the simple
greetings
Standard Pembelajaran
BI THEME (KTI 1.1.5) Mewarnakan gambar dalam ruang tertentu Manila card
(KE- SENI) Objectives Water colour
( 20 MIN ) At the end of the learning, students can:
Using knowledge of materials and techniques in
producing works of art (painting application).
Activities:
1. Colouring a shapes by group
Standard Pembelajaran
BI THEME (ST 2.1.6) Memerhati dan mengenalpasti bentuk-
(SAINS & bentuk di persekitaraan Block
TEKNOLOGI) Objectives Jigsaw puzzle
( 30 MIN ) At the end of the learning, students can :
Make observations of objects and natural phenomena in
the environment
Activities:
1. Block stacking game
. 2.Jigsaw puzzle game
Standard Pembelajaran
BI BASIC (BI 1.5.3) Listen to and recite nursery rhymes and Song Cd
( 30 MIN ) action songs
Objectives
At the end of the learning, students can:
1. Listen to and enjoy nursery rhymes, action
songs, poems and stories
Activities:
1. Children sing a song
e.g : Good morning to you (Tune – Birthday’s song)
Hello how do you do

(30 MIN) RECESS

Standard Pembelajaran
BI THEME (KM 1.1.1) Menceritakan tentang diri dengan
(KEMANUSIAAN) bimbingan (contoh: nama, umur, jantina)
( 30 MIN ) Objectives
At the end of the learning, students can:
1. Tell about yourself.
2. Know their body part
Activities:
1. Teachers guide students to state their name, age and
gender)
2. Teacher ask the children "Where's your ____?"
Here are some examples:
head, eyes, nose, foot (easy)
fingers, ankles, knees, neck, forhead (medium)
knuckes, wrist, thigh, forarm, palm, spine (hard)
3. Sung to "Hurry Hurry Drive the Firetruck"
Have the children sit in a circle before lunch. Pick one
child, have that child pick a friend, then have the two
children hold hands and follow the directions as you
sing:
Jump, Jump, Jump Jim Joe,
Shake your head,
Nod your head,
Tap your toe,
Round and round,
And round we go,
Go and wash your hands
WITH SOAP
BI THEME
(FIZIKAL Standard Pembelajaran BBM
KESIHATAN) (PFK 1.1.1)Menggunakan jari untuk mengoyak bebas - paper
(20 MIN) (PFK 1.1.9) Menggunakan jari untuk mengoyak bahan -colour paper
mengikut rupa
(PFK 1.1.10) Menggunakan tangan untuk memintal

Objectives
At the end of the learning, students can:
1. Tearing the paper into small pieces.

Activities:
1) Paper Plate Faces
Supply the children with different multicultural
colors of paper.
2) Have them tear the paper and glue them onto a
paper plate to cover the paper plate.
3) After the glue dries have the children draw on
facial features with a marker or crayon, or they
hay glue on facial features from a magazine
4) Teacher ask the children to display their art work.

CLOSING 1.Teachers discuss with students about learning today.


( 10 MIN ) 2.Students line up and say goodbye to teacher and read
a prayer to return home.

REFLEKSI

MURID :

GURU:
