Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Mata Pelajaran: Tema: Perjuangan


Sejarah tokoh tempatan KELAS:5h TARIKH: 9.8.2018
MASA:8.00-8.30 HARI : khamis

Kod Standard Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:


Pembelajaran: Menghargai, bersyukur Kemahiran berfikir dan menjana idea
7.2.1

Objektif Pembelajaran : Pada akhir Kriteria Kejayaan: Murid boleh:


pembelajaran murid dapat menyeneraikan 1. Senaraikan nama tokoh tempatan
nama tokoh-tokoh tempatan.
2. Mengenali kawasan kebangkitan tokoh
perjuangan

Sumber:
Konsep Utama/Perbendaharaan kata Utama: 1 .buku tek
Kronologi- kejadian, peristiwa 2. gambar
3. lembaran

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


AKTIVITI PEMULA
1. Guru memilih 2 orang murid secara rawak.
2. Murid diminta untuk membuat puzzle yang diberikan.
3. Murid disoal mengenai gambar yang terdapat dalam gambar?

AKTIVITI UTAMA
1. Murid diedarkan nota kecil.
2. Murid dijelaskan nama tokoh-tokoh tempatan.
3. Murid disoalkan mengenai nama dan kawasan kebangkitan tokoh-
tokoh tempatan.
4. Murid diminta untuk melekatkan gambar tokoh tempatan mengikut
negeri.
5. Guru akan memperbetulkan jawapan murid.

Aktiviti 1 (share and turn, Rome Combine)mengaplikasikan ROPE

1. Murid dijelaskan rasa kebanggan terhadap pemimpin terdahulu


supaya murid dapat rasakan perjuangan pemimpin.
2. Murid dikehendaki membentangkan hasil kerja mereka

AKTIVITI 2 (DIFFERENTIATION)

1. Guru melekatkan gambar dan nama di papan hitam.


2. Guru memanggil para murid secara rawak dan meminta mereka / murid menguasai
objektif pembelajaran yang
melekatkan nama mengikut gambar.
disediakan
1. Penilaian – sesi soal jawap.

PENUTUP:
Murid-murid menyebutkan kriteria kejayaan yang dicapai pada hari ini.(SC)
Tindakan Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
Susulan .
Murid
