Anda di halaman 1dari 52

M.

01
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 3 JANUARI 2017- SELASA ( 12.30pm – 1.30pm)
2 TARIKH
ii. 5 JANUARI 2017 – KHAMIS ( 12.30pm – 1.00pm)
3 TINGKATAN / KELAS 5D (28 pelajar)

4 TAJUK / SUB-TAJUK KESIHATAN DIRI DAN KELUARGA /Kesihatan Diri

Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :


Aras 1
1. Menyatakan jenis-jenis pemeriksaan/ujian dalam saringan
kesihatan
2. Menyatakan taraf kecergasan dan makanan berkhasiat yang
boleh meningkatkan kesihatan diri
5 OBJEKTIF
Aras 2
1. Menjelaskan faedah memantau tahap kesihatan.
2. Mengenal pasti pemilihan aktiviti kecergasan dan makanan
yang dapat meningkatkan dan mengekalkan tahap
kesihatan

1. Set induksi : penerangan dan kuliah


2. Merujuk pelbagai media berkenaan dengan penyediaan
6 AKTIVITI makanan seimbang
3. Menyediakan poster
4. Sesi soal jawab / refleksi
7 ABM Buku teks, papan putih, manila kad
8 KBKK Menghargai, saling membantu
Sesi 1 : (60 MINIT)
Pelajar dapat mengiut sesi pdp dengan baik, berdasarkan kepada
respons yang diberikan. Sesi perbincangan dan aktivti berkumpulan
banyak membantu pelajar dalam menguasai objektif yang
digariskan.
Pe

9 REFLEKSI
M.01
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 3JANUARI 2017- SELASA ( 8.30am – 9.00am)
2 TARIKH
ii. 5JANUARI 2017 – KHAMIS ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5E (36 pelajar)
KESIHATAN DIRI DAN KELUARGA /Kesihatan Diri
4 TAJUK / SUB-TAJUK
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
Aras 1
1. Menyatakan jenis-jenis pemeriksaan/ujian dalam saringan
kesihatan
2. Menyatakan taraf kecergasan dan makanan berkhasiat yang
boleh meningkatkan kesihatan diri
5 OBJEKTIF
Aras 2
1. Menjelaskan faedah memantau tahap kesihatan.
2. Mengenal pasti pemilihan aktiviti kecergasan dan makanan
yang dapat meningkatkan dan mengekalkan tahap
kesihatan
1. Set induksi : penerangan dan kuliah
2. Merujuk pelbagai media berkenaan dengan penyediaan
6 AKTIVITI makanan seimbang
3. Menyediakan poster
4. Sesi soal jawab / refleksi
7 ABM Buku teks, papan putih, manila kad
8 KBKK Menghargai, saling membantu

9 REFLEKSI
M.01
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 4 JANUARI 2017- RABU ( 12.30pm – 1.00pm)
2 TARIKH
ii. 6 JANUARI 2017 – JUMAAT ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5F (28 pelajar)
KESIHATAN DIRI DAN KELUARGA /Kesihatan Diri
4 TAJUK / SUB-TAJUK
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
Aras 1
1. Menyatakan jenis-jenis pemeriksaan/ujian dalam saringan
kesihatan
2. Menyatakan taraf kecergasan dan makanan berkhasiat yang
5 OBJEKTIF boleh meningkatkan kesihatan diri
Aras 2
1. Menjelaskan faedah memantau tahap kesihatan.
2. Mengenal pasti pemilihan aktiviti kecergasan dan makanan
yang dapat meningkatkan dan mengekalkan tahap
kesihatan
1. Set induksi : penerangan dan kuliah
2. Merujuk pelbagai media berkenaan dengan penyediaan
6 AKTIVITI makanan seimbang
3. Menyediakan poster
4. Sesi soal jawab / refleksi
7 ABM Buku teks, papan putih, manila kad
8 KBKK Menghargai, saling membantu

9 REFLEKSI
M.02
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 10 JANUARI 2017- SELASA ( 12.30pm – 1.30pm)
2 TARIKH
ii. 12 JANUARI 2017 – KHAMIS ( 12.30pm – 1.00pm)
3 TINGKATAN / KELAS 5D (28 pelajar)
Kecergasan Fizikal
4 TAJUK / SUB-TAJUK
(a) Daya Tahan Kardiovaskular
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
Aras 1
1. Menyatakan maksud daya tahan kardiovaskular
2. Melakukkan aktiviti daya tahan kardiovaskular
3. Melakukan langkah-langkah keselamatan yang perlu
diambil kira dalam aktiviti daya tahan kardiovaskular
Aras 2
1. Menjelaskan kepentingan daya tahan kardiovaskular
5 OBJEKTIF
kemahiran permainan.
2. Mengenal pasti kesan latihan terhadap daya tahan
kardiovaskular
Aras 3
1. Menghuraikan kesan latihan terhadap daya tahan
kardiovaskular.
2. Menguraikan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan kardiovaskular
1. Set induksi : penerangan guru
2. Menyatakan akitiviti daya tahan kardiovaskular secara
individu dan kumpulan
3. Membincangkan aspek keselamatan yang perludiambil
dalam aktiviti daya tahan kardiovaskular
6 AKTIVITI
4. Membincangkan kepentingan daya tahan kardiovaskular
dalam latih tubi kemahiran permainan
5. Membincangkan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan kardiovaskular
6. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Keratan akhbar dan artikel daripada sumber internet :
8 KBKK Mencirikan / membanding beza

9 REFLEKSI
M.02
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 10 JANUARI 2017- SELASA ( 8.30am – 9.00am)
2 TARIKH
ii. 12 JANUARI 2017 – KHAMIS ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5E (36 pelajar)
Kecergasan Fizikal
4 TAJUK / SUB-TAJUK
1. Daya Tahan Kardiovaskular
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
Aras 1
1. Menyatakan maksud daya tahan kardiovaskular
2. Melakukkan aktiviti daya tahan kardiovaskular
3. Melakukan langkah-langkah keselamatan yang perlu
diambil kira dalam aktiviti daya tahan kardiovaskular
Aras 2
1. Menjelaskan kepentingan daya tahan kardiovaskular
5 OBJEKTIF
kemahiran permainan.
2. Mengenal pasti kesan latihan terhadap daya tahan
kardiovaskular
Aras 3
2. Menghuraikan kesan latihan terhadap daya tahan
kardiovaskular.
1. Menguraikan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan kardiovaskular
1. Set induksi : penerangan guru
2. Menyatakan akitiviti daya tahan kardiovaskular secara
individu dan kumpulan
3. Membincangkan aspek keselamatan yang perludiambil
dalam aktiviti daya tahan kardiovaskular
6 AKTIVITI
4. Membincangkan kepentingan daya tahan kardiovaskular
dalam latih tubi kemahiran permainan
5. Membincangkan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan kardiovaskular
Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Keratan akhbar dan artikel daripada sumber internet :
8 KBKK Menghargai, saling membantu

9 REFLEKSI
M.02
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 11 JANUARI 2017- RABU ( 12.30pm – 1.00pm)
2 TARIKH
ii. 13 JANUARI 2017 – JUMAAT ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5F (28 pelajar)
Kecergasan Fizikal
5 TAJUK / SUB-TAJUK
1. Daya Tahan Kardiovaskular
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
Aras 1
1. Menyatakan maksud daya tahan kardiovaskular
2. Melakukkan aktiviti daya tahan kardiovaskular
3. Melakukan langkah-langkah keselamatan yang perlu
diambil kira dalam aktiviti daya tahan kardiovaskular
Aras 2
1. Menjelaskan kepentingan daya tahan kardiovaskular
6 OBJEKTIF
kemahiran permainan.
2. Mengenal pasti kesan latihan terhadap daya tahan
kardiovaskular
Aras 3
1. Menghuraikan kesan latihan terhadap daya tahan
kardiovaskular.
2. Menguraikan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan kardiovaskular
1. Set induksi : penerangan guru
2. Menyatakan akitiviti daya tahan kardiovaskular secara
individu dan kumpulan
3. Membincangkan aspek keselamatan yang perludiambil
dalam aktiviti daya tahan kardiovaskular
7 AKTIVITI
4. Membincangkan kepentingan daya tahan kardiovaskular
dalam latih tubi kemahiran permainan
5. Membincangkan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan kardiovaskular
6. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
8 ABM Keratan akhbar dan artikel daripada sumber internet :
9 KBKK Menghargai, saling membantu

10 REFLEKSI
M.03
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 17 JANUARI 2017- SELASA ( 12.30pm – 1.30pm)
2 TARIKH
ii. 19 JANUARI 2017 – KHAMIS ( 12.30pm – 1.00pm)
3 TINGKATAN / KELAS 5D (28 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK

KEJOHANAN SEPAK TAKRAW MSS BETONG 2017

10 REFLEKSI
M.03
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 17 JANUARI 2017- SELASA ( 8.30am – 9.00am)
2 TARIKH
ii. 19 JANUARI 2017 – KHAMIS ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5E (36 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK
KEJOHANAN SEPAK TAKRAW MSS BETONG 2017

10 REFLEKSI
M.03
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 18 JANUARI 2017- RABU ( 12.30pm – 1.00pm)
2 TARIKH
ii. 20 JANUARI 2017 – JUMAAT ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5F (28 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK
KEJOHANAN SEPAK TAKRAW MSS BETONG 2017

10 REFLEKSI
M.04
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 24 JANUARI 2017- SELASA ( 12.30pm – 1.30pm)
2 TARIKH
ii. 26 JANUARI 2017 – KHAMIS ( 12.30pm – 1.00pm)
3 TINGKATAN / KELAS 5D (28 pelajar)
Kecergasan Fizikal
4 TAJUK / SUB-TAJUK
(B) Daya Tahan Otot
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
Aras 1
1. Menyatakan maksud daya tahan otot
2. Melakukkan aktiviti daya tahan otot
3. Melakukan langkah-langkah keselamatan yang perlu
diambil kira dalam aktiviti daya tahan otot
Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menjelaskan kepentingan daya tahan oto tdalam
kemahiran permainan.
2. Mengenal pasti kesan latihan terhadap daya tahan otot
terhadap perkembangan fisiologi.
Aras 3
1. Menghuraikan kesan latihan terhadap daya tahan otot.
2. Menguraikan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
1. Set induksi : penerangan guru
2. Menyatakan akitiviti daya tahan otot secara individu dan
kumpulan
3. Membincangkan aspek keselamatan yang perludiambil
dalam aktiviti daya tahan otot
6 AKTIVITI
4. Membincangkan kepentingan daya tahan otot dalam latih
tubi kemahiran permainan
5. Membincangkan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
6. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Keratan akhbar dan artikel daripada sumber internet, buku teks
8 KBKK Mencirikan / membanding beza

9 REFLEKSI
M.04
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 24 JANUARI 2017- SELASA ( 8.30am – 9.00am)
2 TARIKH
ii. 26 JANUARI 2017 – KHAMIS ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5E (36 pelajar)
Kecergasan Fizikal
4 TAJUK / SUB-TAJUK
(b) Daya Tahan Otot
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
Aras 1
1. Menyatakan maksud daya tahan otot
2. Melakukkan aktiviti daya tahan otot
3. Melakukan langkah-langkah keselamatan yang perlu
diambil kira dalam aktiviti daya tahan otot
Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menjelaskan kepentingan daya tahan otot dalam
kemahiran permainan.
3. Mengenal pasti kesan latihan terhadap daya tahan otot
terhadap perkembangan fisiologi.
Aras 3
1. Menghuraikan kesan latihan terhadap daya tahan otot.
2. Menguraikan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
1. Set induksi : penerangan guru
2. Menyatakan akitiviti daya tahan otot secara individu dan
kumpulan
3. Membincangkan aspek keselamatan yang perludiambil
dalam aktiviti daya tahan otot
6 AKTIVITI
4. Membincangkan kepentingan daya tahan otot dalam latih
tubi kemahiran permainan
5. Membincangkan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
6. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Keratan akhbar dan artikel daripada sumber internet, buku teks
8 KBKK Mencirikan / membanding beza

9 REFLEKSI
M.04
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 25 JANUARI 2017- RABU ( 12.30pm – 1.00pm)
2 TARIKH
ii. 27 JANUARI 2017 – JUMAAT ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5F (28 pelajar)
Kecergasan Fizikal
4 MASA
(b) Daya Tahan Otot
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
Aras 1
1. Menyatakan maksud daya tahan otot
2. Melakukkan aktiviti daya tahan otot
3. Melakukan langkah-langkah keselamatan yang perlu
diambil kira dalam aktiviti daya tahan otot
Aras 2
5 TAJUK / SUB-TAJUK 1. Menjelaskan kepentingan daya tahan otot dalam
kemahiran permainan.
2. Mengenal pasti kesan latihan terhadap daya tahan otot
terhadap perkembangan fisiologi.
Aras 3
1. Menghuraikan kesan latihan terhadap daya tahan otot.
2. Menguraikan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
1. Set induksi : penerangan guru
2. Menyatakan akitiviti daya tahan otot secara individu dan
kumpulan
3. Membincangkan aspek keselamatan yang perludiambil
dalam aktiviti daya tahan otot
6 OBJEKTIF
4. Membincangkan kepentingan daya tahan otot dalam latih
tubi kemahiran permainan
5. Membincangkan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
6. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 AKTIVITI Keratan akhbar dan artikel daripada sumber internet, buku teks
8 ABM Mencirikan / membanding beza
9 KBKK

10 REFLEKSI
M.05
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 31 JANUARI 2017- SELASA ( 12.30pm – 1.30pm)
2 TARIKH
ii. 2 FEBUARI 2017 – KHAMIS ( 12.30pm – 1.00pm)
3 TINGKATAN / KELAS 5D (28 pelajar)
KESIHATAN DIRI DAN KELUARGA :
4 TAJUK / SUB-TAJUK
Kesihatan Diri
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :

Aras 1
1. Menyatakan jenis-jenis pemeriksaan/ujian dalam saringan
kesihatan
2. Menyatakan taraf kecergasan dan makanan berkhasiat yang
boleh meningkatkan kesihatan diri

5 OBJEKTIF Aras 2
1. Menjelaskan faedah melalkukan faedah kesihatan
2. Mengenal pasti pemilihan aktiviti kecergasan dan makanan
yang dapat meningkatkan dan mengekalkan tahap
kesihatan
Aras 3
1. Menghubungkait sains dan kemajuan teknologi kecergasan
dan makanan yang dapat meningkatkan kesihatan

1. Set induksi : Penerangan guru berkenaan dengan konsep


Kesihatan Diri.
2. Perbincangan kumpulan : Pengenalpastian isu berkaitan
dengan kesihatan diri.
6 AKTIVITI
3. Pembentangan kumpulan dan perbincangan : pernyataan
isu yang berkaitan dengan kesihatan diri dan kaedah
penjagaan kesihatan.
4. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Buku teks, papan putih, artikel daripada internet.
8 KBKK Mengumpul dan mengelas, menghubung kaitkan

9 REFLEKSI
M.05
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 31 JANUARI 2017- SELASA ( 8.30am – 9.00am)
2 TARIKH
ii. 2 FEBUARI 2017 – KHAMIS ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5E (36 pelajar)
KESIHATAN DIRI DAN KELUARGA :
4 TAJUK / SUB-TAJUK
Kesihatan Diri
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :

Aras 1
3. Menyatakan jenis-jenis pemeriksaan/ujian dalam saringan
kesihatan
4. Menyatakan taraf kecergasan dan makanan berkhasiat yang
boleh meningkatkan kesihatan diri

5 OBJEKTIF Aras 2
3. Menjelaskan faedah melalkukan faedah kesihatan
4. Mengenal pasti pemilihan aktiviti kecergasan dan makanan
yang dapat meningkatkan dan mengekalkan tahap
kesihatan
Aras 3
2. Menghubungkait sains dan kemajuan teknologi kecergasan
dan makanan yang dapat meningkatkan kesihatan

5. Set induksi : Penerangan guru berkenaan dengan konsep


Kesihatan Diri.
6. Perbincangan kumpulan : Pengenalpastian isu berkaitan
dengan kesihatan diri.
6 AKTIVITI
7. Pembentangan kumpulan dan perbincangan : pernyataan
isu yang berkaitan dengan kesihatan diri dan kaedah
penjagaan kesihatan.
8. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Buku teks, papan putih, artikel daripada internet.
8 KBKK Mengumpul dan mengelas, menghubung kaitkan

9 REFLEKSI
M.05
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 1 FEBUARI 2017- RABU ( 12.30pm – 1.00pm)
2 TARIKH
ii. 3 FEBUARI 2017 – JUMAAT ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5F (28 pelajar)
KESIHATAN DIRI DAN KELUARGA :
4 TAJUK / SUB-TAJUK
Kesihatan Diri
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :

Aras 1
5. Menyatakan jenis-jenis pemeriksaan/ujian dalam saringan
kesihatan
6. Menyatakan taraf kecergasan dan makanan berkhasiat yang
boleh meningkatkan kesihatan diri

5 OBJEKTIF Aras 2
5. Menjelaskan faedah melalkukan faedah kesihatan
6. Mengenal pasti pemilihan aktiviti kecergasan dan makanan
yang dapat meningkatkan dan mengekalkan tahap
kesihatan
Aras 3
3. Menghubungkait sains dan kemajuan teknologi kecergasan
dan makanan yang dapat meningkatkan kesihatan

9. Set induksi : Penerangan guru berkenaan dengan konsep


Kesihatan Diri.
10. Perbincangan kumpulan : Pengenalpastian isu berkaitan
dengan kesihatan diri.
6 AKTIVITI
11. Pembentangan kumpulan dan perbincangan : pernyataan
isu yang berkaitan dengan kesihatan diri dan kaedah
penjagaan kesihatan.
12. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Buku teks, papan putih, artikel daripada internet.
8 KBKK Mengumpul dan mengelas, menghubung kaitkan

9 REFLEKSI
M.06
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 7 FEBUARI 2017- SELASA ( 12.30pm – 1.30pm)
2 TARIKH
ii. 9 FEBUARI 2017 – KHAMIS ( 12.30pm – 1.00pm)
3 TINGKATAN / KELAS 5D (28 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK
LATIHAN PUSAT KEJOHANAN SEPAK TAKRAW MSS SARAWAK 2017
(MINGGU 1)

10 REFLEKSI
M.06
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 7 FEBUARI 2017- SELASA ( 8.30am – 9.00am)
2 TARIKH
ii. 9 FEBUARI 2017 – KHAMIS ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5E (36 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK
LATIHAN PUSAT KEJOHANAN SEPAK TAKRAW MSS SARAWAK 2017
(MINGGU 1)

10 REFLEKSI
M.06
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 8 FEBUARI 2017- RABU ( 12.30pm – 1.00pm)
2 TARIKH
ii. 10 FEBUARI 2017 – JUMAAT ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5F (28 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK
LATIHAN PUSAT KEJOHANAN SEPAK TAKRAW MSS SARAWAK 2017
(MINGGU 1)

10 REFLEKSI
M.07
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 14 FEBUARI 2017- SELASA ( 12.30pm – 1.30pm)
2 TARIKH
ii. 16 FEBUARI 2017 – KHAMIS ( 12.30pm – 1.00pm)
3 TINGKATAN / KELAS 5D (28 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
KEJOHANAN SEPAK TAKRAW MSS SARAWAK 2017 LIMBANG
9 KBKK
(MINGGU 2)

10 REFLEKSI
M.07
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 14 FEBUARI 2017- SELASA ( 8.30am – 9.00am)
2 TARIKH
ii. 16 FEBUARI 2017 – KHAMIS ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5E (36 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK
KEJOHANAN SEPAK TAKRAW MSS SARAWAK 2017 LIMBANG
(MINGGU 2)

10 REFLEKSI
M.07
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 15 FEBUARI 2017- RABU ( 12.30pm – 1.00pm)
2 TARIKH
ii. 17 FEBUARI 2017 – JUMAAT ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5F (28 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK
KEJOHANAN SEPAK TAKRAW MSS SARAWAK 2017 LIMBANG
(MINGGU 2)

10 REFLEKSI
M.08
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 21 FEBUARI 2017- SELASA ( 12.30pm – 1.30pm)
2 TARIKH
ii. 23FEBUARI 2017 – KHAMIS ( 12.30pm – 1.00pm)
3 TINGKATAN / KELAS 5D (28 pelajar)
. Kecergasan Fizikal
4 TAJUK / SUB-TAJUK
(b) Daya Tahan Otot
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
Aras 1
1. Menyatakan maksud daya tahan otot
2. Melakukan sekurang-kurangnya 3 aktiviti daya tahan otot
3. Melakukan langkah-langkah keselamatan yang perlu diambil
kira dalam aktiviti daya tahan otot
5 OBJEKTIF
Aras 2
1. Menjelaskan kaedah dan faedah latihan daya tahan otot

Aras 3
1. Menghuraikan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
1. Set induksi : penerangan dan kuliah berkaitan dengan daya
tahan otot
2. Mengenalpasti aktiviti daya tahan otot yang boleh
dilakukan secara individu dan kumpulan
3. Membincangkan aspek keselamatan yang perlu diambilkira
dalam aktiviti daya tahan otot
6 AKTIVITI
4. Membincangkan kaedah dan faedah latihan daya tahan
otot
5. Membincangkan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
6. Mengenalpasti laman web berkaitan dengan latihan daya
tahan otot
7 ABM Buku teks, gambarajah otot, tayangan video (pc)
8 KBKK Menilai, meramalkan

9 REFLEKSI
M.08
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 21 FEBUARI 2017- SELASA ( 8.30am – 9.00am)
2 TARIKH
ii. 23FEBUARI 2017 – KHAMIS ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5E (36 pelajar)
. Kecergasan Fizikal
4 TAJUK / SUB-TAJUK
(b) Daya Tahan Otot
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
Aras 1
4. Menyatakan maksud daya tahan otot
5. Melakukan sekurang-kurangnya 3 aktiviti daya tahan otot
6. Melakukan langkah-langkah keselamatan yang perlu diambil
kira dalam aktiviti daya tahan otot
5 OBJEKTIF
Aras 2
2. Menjelaskan kaedah dan faedah latihan daya tahan otot

Aras 3
2. Menghuraikan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
7. Set induksi : penerangan dan kuliah berkaitan dengan daya
tahan otot
8. Mengenalpasti aktiviti daya tahan otot yang boleh
dilakukan secara individu dan kumpulan
9. Membincangkan aspek keselamatan yang perlu diambilkira
dalam aktiviti daya tahan otot
6 AKTIVITI
10. Membincangkan kaedah dan faedah latihan daya tahan
otot
11. Membincangkan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
12. Mengenalpasti laman web berkaitan dengan latihan daya
tahan otot
7 ABM Buku teks, gambarajah otot, tayangan video (pc)
8 KBKK Menilai, meramalkan

9 REFLEKSI
M.08
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 22 FEBUARI 2017- RABU ( 12.30pm – 1.00pm)
2 TARIKH
ii. 24 FEBUARI 2017 – JUMAAT ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5F (28 pelajar)
. Kecergasan Fizikal
4 TAJUK / SUB-TAJUK
(b) Daya Tahan Otot
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
Aras 1
7. Menyatakan maksud daya tahan otot
8. Melakukan sekurang-kurangnya 3 aktiviti daya tahan otot
9. Melakukan langkah-langkah keselamatan yang perlu diambil
kira dalam aktiviti daya tahan otot
5 OBJEKTIF
Aras 2
3. Menjelaskan kaedah dan faedah latihan daya tahan otot

Aras 3
3. Menghuraikan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
13. Set induksi : penerangan dan kuliah berkaitan dengan daya
tahan otot
14. Mengenalpasti aktiviti daya tahan otot yang boleh
dilakukan secara individu dan kumpulan
15. Membincangkan aspek keselamatan yang perlu diambilkira
dalam aktiviti daya tahan otot
6 AKTIVITI
16. Membincangkan kaedah dan faedah latihan daya tahan
otot
17. Membincangkan kesan fisiologi hasil daripada latihan daya
tahan otot
18. Mengenalpasti laman web berkaitan dengan latihan daya
tahan otot
7 ABM Buku teks, gambarajah otot, tayangan video (pc)
8 KBKK Menilai, meramalkan

9 REFLEKSI
M.09
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 28FEBUARI 2017- SELASA ( 12.30pm – 1.30pm)
2 TARIKH
ii. 2 MAC 2017 – KHAMIS ( 12.30pm – 1.00pm)
3 TINGKATAN / KELAS 5D (28 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK

KEJOHANAN BALAPAN DAN PADANG MSS BAHAGIAN BETONG KALI


KE-14 2017 (27 FEBUARI – 2 MAC 2017)

10 REFLEKSI
M.09
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 28FEBUARI 2017- SELASA ( 8.30am – 9.00am)
2 TARIKH
ii. 2 MAC 2017 – KHAMIS ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5E (36 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
KEJOHANAN BALAPAN DAN PADANG MSS BAHAGIAN BETONG KALI
9 KBKK
KE-14 2017 (27 FEBUARI – 2 MAC 2017)

10 REFLEKSI
M.09
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 1 MAC 2017- RABU ( 12.30pm – 1.00pm)
2 TARIKH
ii. 3 MAC 2017 – JUMAAT ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5F (28 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK
10 REFLEKSI KEJOHANAN BALAPAN DAN PADANG MSS BAHAGIAN BETONG KALI
KE-14 2017 (27 FEBUARI – 2 MAC 2017)
M.10
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 7 MAC 2017- SELASA ( 12.30pm – 1.30pm)
2 TARIKH
ii. 9 MAC 2017 – KHAMIS ( 12.30pm – 1.00pm)
3 TINGKATAN / KELAS 5D (28 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK
PEPERIKSAAN PERTENGAHAN PENGGAL 1 2017
(MINGGU 1)

10 REFLEKSI
M.10
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 7 MAC 2017- SELASA ( 8.30am – 9.00am)
2 TARIKH
ii. 9 MAC 2017 – KHAMIS ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5E (36 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK
PEPERIKSAAN PERTENGAHAN PENGGAL 1 2017
(MINGGU 1)

10 REFLEKSI
M.10
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 8 MAC 2017- RABU ( 12.30pm – 1.00pm)
2 TARIKH
ii. 10 MAC 2017 – JUMAAT ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5F (28 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK

PEPERIKSAAN PERTENGAHAN PENGGAL 1 2017


(MINGGU 1)

10 REFLEKSI
M.11
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 14 MAC 2017- SELASA ( 12.30pm – 1.30pm)
2 TARIKH
ii. 16 MAC 2017 – KHAMIS ( 12.30pm – 1.00pm)
3 TINGKATAN / KELAS 5D (28 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK
PEPERIKSAAN PERTENGAHAN PENGGAL 1 2017
(MINGGU 2)

10 REFLEKSI
M.11
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 14 MAC 2017- SELASA ( 8.30am – 9.00am)
2 TARIKH
ii. 16 MAC 2017 – KHAMIS ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5E (36 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK
PEPERIKSAAN PERTENGAHAN PENGGAL 1 2017
(MINGGU 2)

10 REFLEKSI
M.11
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 15 MAC 2017- RABU ( 12.30pm – 1.00pm)
2 TARIKH
ii. 17 MAC 2017 – JUMAAT ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5F (28 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK
PEPERIKSAAN PERTENGAHAN PENGGAL 1 2017
(MINGGU 2)

10 REFLEKSI
M.12
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 21 MAC 2017- SELASA ( 12.30pm – 1.30pm)
2 TARIKH
ii. 23 MAC 2017 – KHAMIS ( 12.30pm – 1.00pm)
3 TINGKATAN / KELAS 5D (28 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK

CUTI PERTENGAHAN PENGGAL 1 2017


(18 -26 MAC 2017)

10 REFLEKSI
M.12
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 21 MAC 2017- SELASA ( 8.30am – 9.00am)
2 TARIKH
ii. 23 MAC 2017 – KHAMIS ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5E (36 pelajar)
4 MASA ‘
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK
CUTI PERTENGAHAN PENGGAL 1 2017
(18 -26 MAC 2017)

10 REFLEKSI
M.12
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 22 MAC 2017- RABU ( 12.30pm – 1.00pm)
2 TARIKH
ii. 24 MAC 2017 – JUMAAT ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5F (28 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK
CUTI PERTENGAHAN PENGGAL 1 2017
(18 -26 MAC 2017)

10 REFLEKSI
M.13
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 28MAC 2017- SELASA ( 12.30pm – 1.30pm)
2 TARIKH
ii. 30MAC 2017 – KHAMIS ( 12.30pm – 1.00pm)
3 TINGKATAN / KELAS 5D (28 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK
KEJOHANAN PADANG DAN BALAPAN MSS SARAWAK 2017
(27 -31 MAC 2017)

10 REFLEKSI
M.13
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 28MAC 2017- SELASA ( 8.30am – 9.00am)
2 TARIKH
ii. 30MAC 2017 – KHAMIS ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5E (36 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK
KEJOHANAN PADANG DAN BALAPAN MSS SARAWAK 2017
(27 -31 MAC 2017)

10 REFLEKSI
M.13
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 29 MAC 2017- RABU ( 12.30pm – 1.00pm)
2 TARIKH
ii. 31 MAC 2017 – JUMAAT ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5F (28 pelajar)
4 MASA
5 TAJUK / SUB-TAJUK
6 OBJEKTIF
7 AKTIVITI
8 ABM
9 KBKK
KEJOHANAN PADANG DAN BALAPAN MSS SARAWAK 2017
(27 -31 MAC 2017)

10 REFLEKSI
M.14
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 4 APRIL 2017- SELASA ( 12.30pm – 1.30pm)
2 TARIKH
ii. 6 APRIL 2017 – KHAMIS ( 12.30pm – 1.00pm)
3 TINGKATAN / KELAS 5D (28 pelajar)
KESIHATAN DIRI DAN KELUARGA :
(i) Keluarbiasaan postur
4 TAJUK / SUB-TAJUK
(ii) Keluarbiasaan orthopedik
(iii) Jerawat
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
Aras 1
1. Menyatakan jenis-jenis pemeriksaan/ujian dalam saringan
kesihatan
2. Menyatakan taraf kecergasan dan makanan berkhasiat yang
boleh meningkatkan kesihatan diri

Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menjelaskan faedah melalkukan faedah kesihatan
2. Mengenal pasti pemilihan aktiviti kecergasan dan makanan
yang dapat meningkatkan dan mengekalkan tahap
kesihatan

Aras 3
1. Menghubung kait sains dan kemajuan teknologi kecergasan
dan makanan yang dapat meningkatkan kesihatan

1. Set induksi :Penerrangan gur berkenaan dengan sub-topik


yang akan dibincangkan.
2. Pengkelasan gambar dan penerangan berkaitan dengan
keluarbiasaan fizikal.
6 AKTIVITI
3. Merangka poster secara berkumpulan berdasarkan kepada
isu dan topik kesihatan yang diberikan.
4. Pembentangan dan perbincangan kelas.
5. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
Keratan akhbar dan artikel daripada sumber internet, manila kad,
7 ABM gambar berkaitan kondisi fizikal bermasalah, pen marker, buku
teks.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.

9 REFLEKSI
M.14
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 4APRIL 2017- SELASA ( 8.30am – 9.00am)
2 TARIKH
ii. 6APRIL 2017 – KHAMIS ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5E
KESIHATAN DIRI DAN KELUARGA :
(i) Keluarbiasaan postur
4 TAJUK / SUB-TAJUK
(ii) Keluarbiasaan orthopedik
(iii) Jerawat
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
Aras 1
1. Menyatakan jenis-jenis pemeriksaan/ujian dalam saringan
kesihatan
2. Menyatakan taraf kecergasan dan makanan berkhasiat yang
boleh meningkatkan kesihatan diri

Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menjelaskan faedah melalkukan faedah kesihatan
2. Mengenal pasti pemilihan aktiviti kecergasan dan makanan
yang dapat meningkatkan dan mengekalkan tahap
kesihatan

Aras 3
1. Menghubung kait sains dan kemajuan teknologi kecergasan
dan makanan yang dapat meningkatkan kesihatan

1. Set induksi :Penegrangan gur berkenaan dengan sub-topik


yang akan dibincangkan.
2. Pengkelasan gambar dan penerangan berkaitan dengan
keluarbiasaan fizikal.
6 AKTIVITI
3. Merangka poster secara berkumpulan berdasarkan kepada
isu dan topik kesihatan yang diberikan.
4. Pembentangan dan perbincangan kelas.
5. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
Keratan akhbar dan artikel daripada sumber internet, manila kad,
7 ABM gambar berkaitan kondisi fizikal bermasalah, pen marker, buku
teks.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.

9 REFLEKSI
M.14
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 5 APRIL 2017- RABU ( 12.30pm – 1.00pm)
2 TARIKH
ii. 7 APRIL 2017 – JUMAAT ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5F
KESIHATAN DIRI DAN KELUARGA :
(iv) Keluarbiasaan postur
4 TAJUK / SUB-TAJUK
(v) Keluarbiasaan orthopedik
(vi) Jerawat
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
Aras 1
1. Menyatakan jenis-jenis pemeriksaan/ujian dalam saringan
kesihatan
2. Menyatakan taraf kecergasan dan makanan berkhasiat yang
boleh meningkatkan kesihatan diri

Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menjelaskan faedah melalkukan faedah kesihatan
2. Mengenal pasti pemilihan aktiviti kecergasan dan makanan
yang dapat meningkatkan dan mengekalkan tahap
kesihatan

Aras 3
1. Menghubung kait sains dan kemajuan teknologi kecergasan
dan makanan yang dapat meningkatkan kesihatan

1. Set induksi :Penegrangan gur berkenaan dengan sub-topik


yang akan dibincangkan.
2. Pengkelasan gambar dan penerangan berkaitan dengan
keluarbiasaan fizikal.
6 AKTIVITI
3. Merangka poster secara berkumpulan berdasarkan kepada
isu dan topik kesihatan yang diberikan.
4. Pembentangan dan perbincangan kelas.
5. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
Keratan akhbar dan artikel daripada sumber internet, manila kad,
7 ABM gambar berkaitan kondisi fizikal bermasalah, pen marker, buku
teks.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.

9 REFLEKSI
M.15
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 11 APRIL 2017- SELASA ( 12.30pm – 1.30pm)
2 TARIKH
ii. 13 APRIL 2017 – KHAMIS ( 12.30pm – 1.00pm)
3 TINGKATAN / KELAS 5D
4 TAJUK / SUB-TAJUK Ujian SEGAK (FASA 1 2017)
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
1. Mengenalpasti dan menyatakan kaedah dan prosedur
perlaksanaan Ujian SEGAK dengan betul.
2. Menyatakan kaedah keselamatan yang perlu dipatuhi
dalam melaksanakan Ujian SEGAK.
5 OBJEKTIF 3. Melaksanakan komponen Ujian SEGAK mengikut kaedah
dan prosedur yang betul.
4. Mendapatkan keputusan individu untuk setiap Komponen
Ujian SEGAK yang dilaksanakan.
5. Membuat refleksi dan analisis terhadap keputusan yang
telah diperolehi.
1. Set induksi : Penerangan berkaitan dengan prosedur Ujian
SEGAK.
2. Pembahagian Kumpulan.
6 AKTIVITI
3. Demonstrasi perlaksanaan Ujian SEGAK.
4. Perlaksanaan Ujian SEGAK.
5. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
Borang Ujian SEGAK, Bangku Jangkauan Melunjur, pembaris meter,
7 ABM penimbang, bangku / simen naik turun bangku (Kawasan Pejalan
Kaki).
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.

9 REFLEKSI
M.15
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 11 APRIL 2017- SELASA ( 8.30am – 9.00am)
2 TARIKH
ii. 13 APRIL 2017 – KHAMIS ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5E
4 TAJUK / SUB-TAJUK Ujian SEGAK (FASA 1 2017)
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
1. Mengenalpasti dan menyatakan kaedah dan prosedur
perlaksanaan Ujian SEGAK dengan betul.
2. Menyatakan kaedah keselamatan yang perlu dipatuhi
dalam melaksanakan Ujian SEGAK.
5 OBJEKTIF 3. Melaksanakan komponen Ujian SEGAK mengikut kaedah
dan prosedur yang betul.
4. Mendapatkan keputusan individu untuk setiap Komponen
Ujian SEGAK yang dilaksanakan.
5. Membuat refleksi dan analisis terhadap keputusan yang
telah diperolehi.
1. Set induksi : Penerangan berkaitan dengan prosedur Ujian
SEGAK.
2. Pembahagian Kumpulan.
6 AKTIVITI
3. Demonstrasi perlaksanaan Ujian SEGAK.
4. Perlaksanaan Ujian SEGAK.
5. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
Borang Ujian SEGAK, Bangku Jangkauan Melunjur, pembaris meter,
7 ABM penimbang, bangku / simen naik turun bangku (Kawasan Pejalan
Kaki).
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.

9 REFLEKSI
M.15
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 12 APRIL 2017- RABU ( 12.30pm – 1.00pm)
2 TARIKH
ii. 14 APRIL 2017 – JUMAAT ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5F
4 TAJUK / SUB-TAJUK Ujian SEGAK (FASA 1 2017)
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
1. Mengenalpasti dan menyatakan kaedah dan prosedur
perlaksanaan Ujian SEGAK dengan betul.
2. Menyatakan kaedah keselamatan yang perlu dipatuhi
dalam melaksanakan Ujian SEGAK.
5 OBJEKTIF 3. Melaksanakan komponen Ujian SEGAK mengikut kaedah
dan prosedur yang betul.
4. Mendapatkan keputusan individu untuk setiap Komponen
Ujian SEGAK yang dilaksanakan.
5. Membuat refleksi dan analisis terhadap keputusan yang
telah diperolehi.
1. Set induksi : Penerangan berkaitan dengan prosedur Ujian
SEGAK.
2. Pembahagian Kumpulan.
6 AKTIVITI
3. Demonstrasi perlaksanaan Ujian SEGAK.
4. Perlaksanaan Ujian SEGAK.
5. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
Borang Ujian SEGAK, Bangku Jangkauan Melunjur, pembaris meter,
7 ABM penimbang, bangku / simen naik turun bangku (Kawasan Pejalan
Kaki).
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.

9 REFLEKSI
M.16
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 18 APRIL 2017- SELASA ( 12.30pm – 1.30pm)
2 TARIKH
ii. 20 APRIL 2017 – KHAMIS ( 12.30pm – 1.00pm)
3 TINGKATAN / KELAS 5D
KEMAHIRAN SUKAN
4 TAJUK / SUB-TAJUK
Permainan Bola Keranjang
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
Aras 1
1. Melakukan kemahiran asas dalam permainan bola keranjang
dengan betul dan selamat
2. Melakukan langkah-langkah keselamatan yang perlu diambil
kira dalam perminan
3. Menyatakan undang-undang dan peraturan bola keranjang

Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menjelaskan teknik lakuan sesuatu kemahiran yang terdapat
dalam permainan bola keranjang
2. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan bola keranjang

Aras 3
1. Menghuraikan kesalahan teknik lakuan dalam permainan
bola keranjang
2. Merancang dan melaksanakan serta mengaplikasikan
undang-undang/peraturan dan permainan
1. Pemanasan dan regangan badan.
2. Pembahagian Kumpulan
3. Demonstrasi guru
6 AKTIVITI 4. Sesi latih tubi
5. Permainan Kecil
6. Regangan / sejukkan badan.
7. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola keranjang, bola tampar, bola jaring, wisel. Jam randik, kon.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.

9 REFLEKSI
M.16
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 18 APRIL 2017- SELASA ( 8.30am – 9.00am)
2 TARIKH
ii. 20 APRIL 2017 – KHAMIS ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5E
KEMAHIRAN SUKAN
4 TAJUK / SUB-TAJUK
Permainan Bola Keranjang
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
Aras 1
1. Melakukan kemahiran asas dalam permainan bola
keranjang dengan betul dan selamat
2. Melakukan langkah-langkah keselamatan yang perlu diambil
kira dalam perminan
3. Menyatakan undang-undang dan peraturan bola keranjang

Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menjelaskan teknik lakuan sesuatu kemahiran yang
terdapat dalam permainan bola keranjang
2. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan bola keranjang

Aras 3
1. Menghuraikan kesalahan teknik lakuan dalam permainan
bola keranjang
2. Merancang dan melaksanakan serta mengaplikasikan
undang-undang/peraturan dan permainan
1. Pemanasan dan regangan badan.
2. Pembahagian Kumpulan
3. Demonstrasi guru
6 AKTIVITI 4. Sesi latih tubi
5. Permainan Kecil
6. Regangan / sejukkan badan.
7. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola keranjang, bola tampar, bola jaring, wisel. Jam randik, kon.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.

9 REFLEKSI
M.16
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 19 APRIL 2017- RABU ( 12.30pm – 1.00pm)
2 TARIKH
ii. 21 APRIL 2017 – JUMAAT ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5F
KEMAHIRAN SUKAN
4 TAJUK / SUB-TAJUK
Permainan Bola Keranjang
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :
Aras 1
1. Melakukan kemahiran asas dalam permainan bola
keranjang dengan betul dan selamat
2. Melakukan langkah-langkah keselamatan yang perlu diambil
kira dalam perminan
3. Menyatakan undang-undang dan peraturan bola keranjang

Aras 2
5 OBJEKTIF 1. Menjelaskan teknik lakuan sesuatu kemahiran yang
terdapat dalam permainan bola keranjang
2. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
permainan bola keranjang

Aras 3
1. Menghuraikan kesalahan teknik lakuan dalam permainan
bola keranjang
2. Merancang dan melaksanakan serta mengaplikasikan
undang-undang/peraturan dan permainan
1. Pemanasan dan regangan badan.
2. Pembahagian Kumpulan
3. Demonstrasi guru
6 AKTIVITI 4. Sesi latih tubi
5. Permainan Kecil
6. Regangan / sejukkan badan.
7. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola keranjang, bola tampar, bola jaring, wisel. Jam randik, kon.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.

9 REFLEKSI
M.17
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 25 APRIL 2017- SELASA ( 12.30pm – 1.30pm)
2 TARIKH
ii. 27 APRIL 2017 – KHAMIS ( 12.30pm – 1.00pm)
3 TINGKATAN / KELAS 5D
KEMAHIRAN SUKAN
4 TAJUK / SUB-TAJUK
Permainan Bola Keranjang
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :

Aras 2
1. Menjelaskan teknik lakuan sesuatu kemahiran yang
terdapat dalam permainan bola keranjang
2. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
5 OBJEKTIF permainan bola keranjang

Aras 3
1. Menghuraikan kesalahan teknik lakuan dalam permainan
bola keranjang
2. Merancang dan melaksanakan serta mengaplikasikan
undang-undang/peraturan dan permainan
1. Pemanasan dan regangan badan.
2. Pembahagian Kumpulan
3. Demonstrasi guru
6 AKTIVITI 4. Sesi latih tubi
5. Permainan Kecil
6. Regangan / sejukkan badan.
7. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola keranjang, bola tampar, bola jaring, wisel. Jam randik, kon.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.

9 REFLEKSI
M.17
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 25 APRIL 2017- SELASA ( 8.30am – 9.00am)
2 TARIKH
ii. 27 APRIL 2017 – KHAMIS ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5E
KEMAHIRAN SUKAN
4 TAJUK / SUB-TAJUK
Permainan Bola Keranjang
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :

Aras 2
1. Menjelaskan teknik lakuan sesuatu kemahiran yang
terdapat dalam permainan bola keranjang
2. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
5 OBJEKTIF permainan bola keranjang

Aras 3
1. Menghuraikan kesalahan teknik lakuan dalam permainan
bola keranjang
2. Merancang dan melaksanakan serta mengaplikasikan
undang-undang/peraturan dan permainan
1. Pemanasan dan regangan badan.
2. Pembahagian Kumpulan
3. Demonstrasi guru
6 AKTIVITI 4. Sesi latih tubi
5. Permainan Kecil
6. Regangan / sejukkan badan.
7. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola keranjang, bola tampar, bola jaring, wisel. Jam randik, kon.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.

9 REFLEKSI
M.17
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SARATOK 2017
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PERKARA CATATAN

1 MATAPELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


i. 26 APRIL 2017- RABU ( 12.30pm – 1.00pm)
2 TARIKH
ii. 28 APRIL 2017 – JUMAAT ( 8.00am – 9.00am)
3 TINGKATAN / KELAS 5F
KEMAHIRAN SUKAN
4 TAJUK / SUB-TAJUK
Permainan Bola Keranjang
Pada akhir sesi pdp, pelajar dapat :

Aras 2
1. Menjelaskan teknik lakuan sesuatu kemahiran yang
terdapat dalam permainan bola keranjang
2. Menyatakan otot-otot utama yang digunakan dalam
5 OBJEKTIF permainan bola keranjang

Aras 3
1. Menghuraikan kesalahan teknik lakuan dalam permainan
bola keranjang
2. Merancang dan melaksanakan serta mengaplikasikan
undang-undang/peraturan dan permainan
1. Pemanasan dan regangan badan.
2. Pembahagian Kumpulan
3. Demonstrasi guru
6 AKTIVITI 4. Sesi latih tubi
5. Permainan Kecil
6. Regangan / sejukkan badan.
7. Sesi refleksi / sesi soal jawab.
7 ABM Bola keranjang, bola tampar, bola jaring, wisel. Jam randik, kon.
8 KBKK Menganalisis, menjana idea.

9 REFLEKSI
