Anda di halaman 1dari 16

SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PSV TINGKATAN 3


TAHUN 2019
a

a Mata Pelajaran PSV T3


a Isnin[12:00-1:00]

Minggu 15 a Tarikh 22 April 2019 Hari Isnin Masa 12:00pm - 1:00pm


a

Tema Reka Bentuk Kelas 3 Dahlia


Tajuk 6.0 REKA BENTUK HIASAN DALAMAN Bil. Pelajar 38
6.4 Apresiasi Seni dalam Reka Bentuk Hiasan Dalaman Penghayatan
Objektif terhadap hasil karya Reka Bentuk Hiasan Dalaman dengan menggunakan Bil. Hadir 32
Bahasa Seni Visual
a

Hasil Pembelajaran :
6.4.1 Mempamerkan hasil karya seni
6.4.2 Menghayati dan menjelaskan hasil karya seni sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek Bahasa Seni Visual
6.4.2 Menghayati dan menjelaskan hasil karya seni sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek Bahasa Seni Visual

Aktiviti Pembelajaran :
TP6 Menghasilkan karya seni reka bentuk hiasan dalaman dengan menggunakan idea sendiri secara kreatif dan inovatif serta membuat
apresiasi berpandukan Bahasa Seni Visual.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
32 / 32 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 32 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / Cuti
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 2
TAHUN 2019
a

Pendidikan
a Mata Pelajaran
Jasmani T2
a Isnin[]

Minggu 15 a Tarikh 22 April 2019 Hari Isnin Masa


a

Tema KATEGORI SERANGAN: RAGBI SENTUH Kelas 2 melur


Tajuk ASPEK 1 : KEMAHIRAN PERGERAKAN (DOMAIN PSIKOMOTOR) Bil. Pelajar 32
Objektif 1.4 Melakukan kemahiran asas ragbi sentuh dengan lakuan yang betul. Bil. Hadir 31
a

Hasil Pembelajaran :
1.4.1 Melakukan pelbagai kemahiran menghantar bola dalam situasi permainan.
1.4.2 Melakukan kemahiran menangkap bola pada pelbagai aras dalam situasi permainan.
1.4.3 Melakukan kemahiran berlari dan mengacah semasa membawa dan menghantar bola dalam situasi permainan.
1.4.4 Melakukan kemahiran try dalam situasi permainan.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Pemanasan badan (Joging 2 pusingan, regangan badan dan taklimat aktiviti).
2. Mengaplikasikan semua kemahiran yang dipelajari.
3. praktikal : 5 orang dalam satu kumpulan (Latihan dalam kumpulan)
4. Mini game : Mini Rugby

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
31 / 31 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 31 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / Cuti
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 3
TAHUN 2019
a

Pendidikan
a Mata Pelajaran
Jasmani T3
a Isnin[3:20-3:50]

Minggu 15 a Tarikh 22 April 2019 Hari Isnin Masa 3:20pm - 3:50pm


a

Tema OLAHRAGA ASAS Kelas 3 Kenanga


ASPEK 2.0: APLIKASI PENGETAHUAN DALAM PERGERAKAN (DOMAIN
Tajuk Bil. Pelajar 39
KOGNITIF)
2.8 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik
Objektif Bil. Hadir 37
semasa melakukan kemahiran olahraga asas.
a

Hasil Pembelajaran :
2.8.2 Menjelaskan peranan sudut lonjakan semasa fasa ‘hop’, ‘step’ dengan ‘jump’ dalam lompat kijang.
2.8.3 Menjelaskan perkaitan antara faktor ketinggian lepasan, sudut lepasan dan halaju lepasan dengan jarak lemparan dalam lempar cakera.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Memberi soalan mengenai aktiviti yang dijalankan pada minggu lalu iaitu.
2. memberi penjelasan secara kognitif berkaitan dengan pembelajaran.
3. 4 soalan bertulis dan disiapkan dalam tempoh 30 minit.
4. Sesi perbincangan jawapan.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
37 / 37 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 37 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / Cuti
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 2
TAHUN 2019
a

Pendidikan
a Mata Pelajaran
Jasmani T2
a Selasa[4:50-5:50]

Minggu 15 a Tarikh 23 April 2019 Hari Selasa Masa 4:50pm - 5:50pm


a

Tema KATEGORI JARING: SEPAK TAKRAW Kelas 2 seroja


Tajuk ASPEK 5 : KESUKANAN (DOMAIN AFEKTIF) Bil. Pelajar 37
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan semasa
Bil. Hadir 31
melakukan aktiviti fizikal.
a

Hasil Pembelajaran :
5.4.1 Bekerjasama melaksanakan aktiviti dalam kumpulan.
5.4.2 Menunjukkan kualiti kepimpinan semasa melakukan aktiviti.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Pemanasan badan (Joging 2 pusingan, regangan badan dan taklimat aktiviti).
2. Mempraktikkan semua kemahiran yang dipelajari.
3. praktikal : 4 orang dalam satu kumpulan (Latihan dalam kumpulan)
4. Mini game : sepak takraw dalam kumpulan.
5. Aktiviti Gerak Kendur.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
31 / 31 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 31 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / Cuti
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 2
TAHUN 2019
a

Pendidikan
a Mata Pelajaran
Jasmani T2
a Selasa[12:00-1:00]

Minggu 15 a Tarikh 23 April 2019 Hari Selasa Masa 12:00pm - 1:00pm


a

Tema KATEGORI SERANGAN: RAGBI SENTUH Kelas 2 melur


ASPEK 2 : APLIKASI PENGETAHUAN DALAM PERGERAKAN (DOMAIN
Tajuk Bil. Pelajar 32
KOGNITIF)
2.4 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik
Bil. Hadir 32
dalam kemahiran ragbi sentuh.
a

Hasil Pembelajaran :
2.4.1 Menerangkan lakuan menghantar bola berdasarkan situasi permainan.
2.4.2 Memerihal lakuan menangkap bola berdasarkan situasi permainan.
2.4.3 Menerangkan kesesuaian antara jarak dengan kemahiran berlari dan mengacah dalam situasi permainan.
2.4.1 Menerangkan lakuan menghantar bola berdasarkan situasi permainan.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Bertanya pengalaman dan kefahaman secara rawak.
2. Guru memberi definisi dan penerangan mengenai aktiviti pembelajaran minggu lalu.
3. Kuiz dan 6 Soalan.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
32 / 32 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 32 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / Cuti
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PSV TINGKATAN 3
TAHUN 2019
a

a Mata Pelajaran PSV T3


a Selasa[2:00-3:00]

Minggu 15 a Tarikh 23 April 2019 Hari Selasa Masa 2:00pm - 3:00pm


a

Tema Reka Bentuk Kelas 3 Seroja


Tajuk 7.0 REKA BENTUK INDUSTRI Bil. Pelajar 42
7.2 Eksplorasi Seni dalam Reka Bentuk Industri Eksplorasi dan aplikasi
pengetahuan dalam penghasilan lakaran dan lukisan perincian dalam Reka Bil. Hadir 33
Bentuk Industri
a

Hasil Pembelajaran :
7.2.1 Membuat eksperimentasi dan penerokaan alatan, bahan dan proses dalam penghasilan lakaran reka bentuk perabot
7.2.2 Menjustifikasikan reka bentuk perabot berdasarkan: i) bentuk mengikut fungsi ii) fungsi mengikut bentuk
7.2.3 Mengklasifikasikan alatan dan bahan dalam penghasilan model 3D reka bentuk industri
7.2.4 Mengaplikasikan proses menghasilkan reka bentuk perabot

Aktiviti Pembelajaran :
TP2 Menginterpretasikan konsep reka bentuk industri
TP3 Mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman untuk membuat eksperimentasi serta penerokaan terhadap reka bentuk industri
melalui penggunaan alatan, bahan dan proses.
TP 4 Menganalisis dan memanipulasi hasil eksperimentasi serta penerokaan terhadap reka bentuk industri dalam penghasilan produk
seni.
TP5 Menzahirkan idea secara kreatif dan inovatif hasil daripada eksperimentasi serta penerokaan terhadap reka bentuk industri dalam
penghasilan produk seni.
a

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
melukis Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
33 / 33 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 33 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / Cuti
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 2
TAHUN 2019
a

Pendidikan
a Mata Pelajaran
Jasmani T2
a Rabu[4:50-5:50]

Minggu 15 a Tarikh 24 April 2019 Hari Rabu Masa 4:50pm - 5:50pm


a

Tema KATEGORI SERANGAN: RAGBI SENTUH Kelas 2 Su


Tajuk ASPEK 1 : KEMAHIRAN PERGERAKAN (DOMAIN PSIKOMOTOR) Bil. Pelajar 25
Objektif 1.4 Melakukan kemahiran asas ragbi sentuh dengan lakuan yang betul. Bil. Hadir 23
a

Hasil Pembelajaran :
1.4.1 Melakukan pelbagai kemahiran menghantar bola dalam situasi permainan.
1.4.2 Melakukan kemahiran menangkap bola pada pelbagai aras dalam situasi permainan.
1.4.3 Melakukan kemahiran berlari dan mengacah semasa membawa dan menghantar bola dalam situasi permainan.
1.4.4 Melakukan kemahiran try dalam situasi permainan.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Pemanasan badan (Joging 2 pusingan, regangan badan dan taklimat aktiviti).
2.Mempraktikkan semua kemahiran yang dipelajari dalam permainan sebenar.
3. praktikal : 6 orang dalam satu kumpulan/ latihan dalam kumpulan
4. Mini game : Rugby dalam kumpulan.
5. Aktiviti Gerak Kendur.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
23 / 23 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 23 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / Cuti
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PSV TINGKATAN 3
TAHUN 2019
a

a Mata Pelajaran PSV T3


a Rabu[2:00-3:00]

Minggu 15 a Tarikh 24 April 2019 Hari Rabu Masa 2:00pm - 3:00pm


a

Tema Reka Bentuk Kelas 3 Su


Tajuk 7.0 REKA BENTUK INDUSTRI Bil. Pelajar 32
7.2 Eksplorasi Seni dalam Reka Bentuk Industri Eksplorasi dan aplikasi
Objektif pengetahuan dalam penghasilan lakaran dan lukisan perincian dalam Reka Bil. Hadir 31
Bentuk Industri
a

Hasil Pembelajaran :
7.2.1 Membuat eksperimentasi dan penerokaan alatan, bahan dan proses dalam penghasilan lakaran reka bentuk perabot
7.2.2 Menjustifikasikan reka bentuk perabot berdasarkan: i) bentuk mengikut fungsi ii) fungsi mengikut bentuk
7.2.3 Mengklasifikasikan alatan dan bahan dalam penghasilan model 3D reka bentuk industri
7.2.4 Mengaplikasikan proses menghasilkan reka bentuk perabot

Aktiviti Pembelajaran :
TP2 Menginterpretasikan konsep reka bentuk industri
TP3 Mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman untuk membuat eksperimentasi serta penerokaan terhadap reka bentuk industri
melalui penggunaan alatan, bahan dan proses.
TP 4 Menganalisis dan memanipulasi hasil eksperimentasi serta penerokaan terhadap reka bentuk industri dalam penghasilan produk
seni.
TP5 Menzahirkan idea secara kreatif dan inovatif hasil daripada eksperimentasi serta penerokaan terhadap reka bentuk industri dalam
penghasilan produk seni.
a

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
28 / 31 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 90.3%. Peperiksaan / Ujian
3 / 31 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / Cuti
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 2
TAHUN 2019
a

Pendidikan
a Mata Pelajaran
Jasmani T2
a Khamis[12:00-1:00]

Minggu 15 a Tarikh 25 April 2019 Hari Khamis Masa 12:00pm -1:00pm


a

Tema KATEGORI JARING: SEPAK TAKRAW Kelas 2 Su


ASPEK 2 : APLIKASI PENGETAHUAN DALAM PERGERAKAN (DOMAIN
Tajuk Bil. Pelajar 25
KOGNITIF)
2.5 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik
Objektif Bil. Hadir 21
dalam kemahiran sepak takraw.
a

Hasil Pembelajaran :
2.5.1 Membezakan tempat kontak bola pada kaki semasa melakukan servis kuda dan servis sila.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Bertanya penhetahuan dan kefahaman secara rawak.
2. Guru memberi penerangan secara bertulis mengenai definisi dan kemahiran.
3. Guru memberikan 5 soalan secara bertulis.
4. Kuiz dan Soalan.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
21 / 21 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 21 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / Cuti
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya. Cuti Rehat Khas
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 2
TAHUN 2019
a

Pendidikan
a Mata Pelajaran
Jasmani T2
a Khamis[2:00-3:00]

Minggu 15 a Tarikh 25 April 2019 Hari Khamis Masa 2:00pm - 3:00pm


a

Tema KATEGORI JARING: SEPAK TAKRAW Kelas 2 seroja


ASPEK 2 : APLIKASI PENGETAHUAN DALAM PERGERAKAN (DOMAIN
Tajuk Bil. Pelajar 37
KOGNITIF)
2.5 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik
Objektif Bil. Hadir 33
dalam kemahiran sepak takraw.
a

Hasil Pembelajaran :
2.5.1 Membezakan tempat kontak bola pada kaki semasa melakukan servis kuda dan servis sila.

Aktiviti Pembelajaran :
1. menguji pengetahuan mengenai pemahaman mengenai aktiviti yang telah diajar.
2. Penerangan aktiviti yang akan dilakukan.
3. Menjawab 4 soalan kuiz.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
33 / 33 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 33 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / Cuti
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya. Cuti Rehat Khas
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 3
TAHUN 2019
a

Pendidikan
a Mata Pelajaran
Jasmani T3
a Khamis[4:50-5:50]

Minggu 15 a Tarikh 25 April 2019 Hari Khamis Masa 4:50pm - 5:50pm


a

Tema OLAHRAGA ASAS Kelas 3 Cempaka


Tajuk ASPEK 1.0: KEMAHIRAN PERGERAKAN (DOMAIN PSIKOMOTOR) Bil. Pelajar 31
Objektif 1.8 Melakukan kemahiran olahraga asas dengan lakuan yang betul. Bil. Hadir 30
a

Hasil Pembelajaran :
1.8.3 Melakukan kemahiran lempar cakera.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Pemanasan badan (Joging 2 pusingan, regangan badan dan taklimat aktiviti).
2. pengenalan mengenai definisi dan kemahiran yang terdapat dalam aktiviti pembelajaran.
3. Praktikal dana amali : Teknik asas dan fasa dalam teknik lempar cakera.
4. Mini game : pertandingan Lempar cakera.
5. Gerak kendur.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
30 / 30 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 30 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / Cuti
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya. Cuti Rehat Khas
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 3
TAHUN 2019
a

Pendidikan
a Mata Pelajaran
Jasmani T3
a Jumaat[1:30-1.55/4:50-5:50]

Minggu 15 a Tarikh 26 April 2019 Hari Jumaat Masa 1:30pm - 1.55pm/4:50pm - 5:50pm
a

Tema OLAHRAGA ASAS Kelas 3 Kenanga


ASPEK 2.0: APLIKASI PENGETAHUAN DALAM PERGERAKAN (DOMAIN
Tajuk Bil. Pelajar 39
KOGNITIF)
2.8 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik
Objektif Bil. Hadir 38
semasa melakukan kemahiran olahraga asas.
a

Hasil Pembelajaran :
2.8.2 Menjelaskan peranan sudut lonjakan semasa fasa ‘hop’, ‘step’ dengan ‘jump’ dalam lompat kijang.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Bertanyakan pengetahuan dan kefahaman secara rawak.
2. Guru memberi definisi dan penerangan (pelajar mencatat nota). pelajar melaksanakan nota dalam bentuk peta i-think.
3. Kuiz dan 4 Soalan.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
SEGAK Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
38 / 38 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 38 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / Cuti
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 3
TAHUN 2019
a

Pendidikan
a Mata Pelajaran
Jasmani T3
a Jumaat[1:30-1.55/4:50-5:50]

Minggu 15 a Tarikh 26 April 2019 Hari Jumaat Masa 1:30pm - 1.55pm/4:50pm - 5:50pm
a

Tema OLAHRAGA ASAS Kelas 3 Kenanga


Tajuk ASPEK 1.0: KEMAHIRAN PERGERAKAN (DOMAIN PSIKOMOTOR) Bil. Pelajar 39
Objektif 1.8 Melakukan kemahiran olahraga asas dengan lakuan yang betul. Bil. Hadir 36
a

Hasil Pembelajaran :
1.8.3 Melakukan kemahiran lempar cakera.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Pemanasan badan (Joging 2 pusingan, regangan badan dan taklimat aktiviti).
2. Pengenalan Lempar cakera.
3. Penerangan teknik asas dan fasa dan latihan dalam kumpulan sambila dipantau oleh guru dan memperbaiki teknik.
4. Mini game : Pertandingan lempar cakera.
5. Gerak kendur.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
36 / 36 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 36 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / Cuti
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 3
TAHUN 2019
a

Pendidikan
a Mata Pelajaran
Jasmani T3
a Jumaat[3:30-4:20]

Minggu 15 a Tarikh 26 April 2019 Hari Jumaat Masa 3:30pm - 4:20pm


a

Tema OLAHRAGA ASAS Kelas 3 cempaka


ASPEK 2.0: APLIKASI PENGETAHUAN DALAM PERGERAKAN (DOMAIN
Tajuk Bil. Pelajar 31
KOGNITIF)
2.8 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik
Objektif Bil. Hadir 31
semasa melakukan kemahiran olahraga asas.
a

Hasil Pembelajaran :
2.8.2 Menjelaskan peranan sudut lonjakan semasa fasa ‘hop’, ‘step’ dengan ‘jump’ dalam lompat kijang.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Bertanyakan pengetahuan dan kefahaman secara rawak.
2. Guru memberi definisi dan penerangan (pelajar mencatat nota). pelajar melaksanakan nota dalam bentuk peta i-think.
3. Kuiz dan 4 Soalan.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
31 / 31 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 31 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / Cuti
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PSV TINGKATAN 3
TAHUN 2019
a

a Mata Pelajaran PSV T3


a *Isnin[12:00-1:00]

Minggu 16 a Tarikh 29 April 2019 Hari Isnin Masa 12:00pm - 1:00pm


a

Tema Reka Bentuk Kelas 3 Dahlia


Tajuk 7.0 REKA BENTUK INDUSTRI Bil. Pelajar 38
7.3 Ekspresi Seni dalam Reka Bentuk Industri Penzahiran idea dan konsep
Objektif Bil. Hadir 31
melalui pelbagai sumber dan teknologi dalam penjanaan tugasan
a

Hasil Pembelajaran :
7.3.1 Menterjemahkan idea dan konsep reka bentuk industri dalam penghasilan lakaran, lukisan unjuran dan lukisan perincian

Aktiviti Pembelajaran :
TP6 Menghasilkan produk seni reka bentuk industri dengan menggunakan idea sendiri secara kreatif dan inovatif serta membuat
apresiasi berpandukan Bahasa Seni Visual.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
31 / 31 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 31 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / Cuti
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan

a
Penghantaran e-RPH 2019
Tarikh 22 April 2019 - 26 April 2019
Minggu 15
M15 [22Apr-26Apr]

Disemak Oleh :

Pn. Saffera Simis


PANITIA PENDIDIKAN JASMANI DAN KESIHATAN
Tarikh : 29 April 2019
2:28 pm

Catatan : Tahniah kerana berjaya menyiapkan RPH.


Perlu penambahbaikan.
Sila hantar mengikut masa yang telah ditetapkan.
