Anda di halaman 1dari 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU


TAHUN 4
MINGGU / HARI / TARIKH 12/Selasa/2.04.2019
Hadir : _____
KELAS 4 Kambar/5 Kambar
Tidak hadir : _____
MASA 09:15-10:15 KEHADIRAN
Tahun 5

Hadir : _____
BIDANG PEMBELAJARAN KEMAHIRAN: MEMBACA
Tidak hadir : _____

STANDARD TAHUN 4/TAHUN 5

KANDUNGAN 2.2 Membaca dan memahami perkataan, frasa dan ayat daripada pelbagai sumber
sebutan yang betul.
Tahun 4

2.2.3 Membaca dan memahami ayat dalam petikan daripada pelbagai sumber
STANDARD dengan sebutan yang betul.

PEMBELAJARAN Tahun 5

2.2.3 Membaca dan memahami ayat dalam bahan bacaan prosa yang mengandungi
imbuhan pinjaman daripada pelbagai sumber dengan sebutan yang betul.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :

TAHUN 4
Membaca maklumat yang diberi dan pindahkan ringkasan maklumat dalam bentuk
OBJEKTIF peta alir.
PEMBELAJARAN/ Menyampaikan susunan cerita secara lisan.
KRITERIA KEJAYAAN TAHUN 5
Membaca petikan dan menjawab tiga soalan pemahaman.
Menceritakan susunan cerita secara lisan.

AKTIVITI PEMBELAJARAN TAHUN 4/TAHUN 5


& PEMUDAHCARAAN
(PdPc)

1. Membaca petikan dengan 1. Membaca petikan dengan


sebutan yang jelas dan tepat. sebutan yang jelas dan tepat.
2. Murid memahami kandungan teks 2. Murid memahami kandungan teks
dengan bimbingan guru. dengan bimbingan guru.
3. Murid mengenal pasti isi-isi utama 3. Murid menjawab tiga soalan
LANGKAH-LANGKAH
dan menyampaikan isi dengan pemahaman berdasarkan teks.
teratur. 4. Murid menceritakan susunan cerita
4. Murid memindahkan maklumat secara lisan.
ringkasan dalam peta alir. 5. Murid menyenaraikan kata kerja
5. Murid menyenaraikan kata kerja dalam peta bulatan.
dalam peta bulatan.
ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)
Buku Teks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet

Buku Rujukan Model TV / Projektor Internet / Wifi

Modul Subjek Gambar Pembesar Suara / Radio Kalkulator

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


Kreativiti Dan Inovasi Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme

Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK

NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan

Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong

Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang

Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat

PETA PEMIKIRAN i-THINK


Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir

Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir

AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)


Peta i-Think Fan-N-Pick Kuiz Hot Seat

Think and Pair Role Play Gallery Walk ________________________

TAHAP PEMIKIRAN
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

Mengingat Mengaplikasi Menilai

Memahami Menganalisis Mencipta

PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN


Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja

Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan

Simulasi / Lakonan

Kuiz Tugasan Projek

REFLEKSI
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus

Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit

Aktiviti Luar Guru Pengiring

REKOD PENGUASAAN MURID

BIL NAMA PENGUASAAN


STANDARD PEMBELAJARAN

YA TIDAK
1. AISVINOOTHINI A/P GEEVA (T4)
2. HARINESH KUMAR A/L THANIMALAI (T5)
3. UTHAYA KUMAR A/L CHANDRAN (T5)

Catatan : __________________________________________________________________________
RANCANGAN HARIAN / ¿¡û À¡¼ìÌÈ¢ôÒ
Å¡Ãõ : 12 ¬ñÎ 2019
¿¡û : கககககககக ககககக :
4 02.04.2019

À¡¼õ கககககக ககககக : / 6

ககககக

2&3 ககக 12:35-1:35


கக

ககககககககக ஆஆஆஆஆ 2 ஆஆஆஆஆ 3


கக/ ¾¨ÄôÒ ஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ
ஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ
¯ûǼì¸ò¾Ãõ ஆஆஆஆஆ 2 ஆஆஆஆஆ 3

2.2 1 000ஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ 2.2 10 000ஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ

¸üÈø ¾Ãõ ககககக 2

2.3.2 ஆஆஆ ஆÄì¸ ±ñ¨½ 10 ¯¼ý ¦ÀÕìÌÅ÷.


ககககக 3

2.3.1 ¦ÀÕìÌò¦¾¡¨¸ 10 000 Ũà ÅÕõ Ũ¸Â¢ø ²¾¡Å¦¾¡Õ ¿¡ýÌ þÄì¸õ ŨÃÂ¢Ä¡É ±ñ¨½ ஆஆஆ þÄì¸õ, 10,
100, 1000 ¬¸¢ÂÅüÚ¼ý ¦ÀÕìÌõ ¸½¢¾ š츢Âò¾¢üÌ ¾£÷×
¸¡ñÀ÷.

§¿¡ì¸õ ஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ :

ககககக 2

ஆஆஆ ஆÄì¸ ±ñ¨½ 10 ¯¼ý ¦ÀÕìÌÅ÷.

ககககக 3
¦ÀÕìÌò¦¾¡¨¸ 10 000 Ũà ÅÕõ Ũ¸Â¢ø ²¾¡Å¦¾¡Õ ¿¡ýÌ þÄì¸õ ŨÃÂ¢Ä¡É ±ñ¨½ ஆஆஆ þÄì¸õ, 10, 100
ஆஆஆஆஆஆஆ 1000 ¬¸¢ÂÅüÚ¼ý ¦ÀÕìÌõ 12 ¸½¢¾ š츢Âò¾¢üÌ ¾£÷× ¸¡ñÀ÷.
¸üÈø ¸üÀ¢ò¾ø ஆஆஆஆஆ 2 ஆஆஆஆஆ 3
¿¼ÅÊ쨸¸û

கககககக ¬ñÎ 2 & ¬ñÎ 3

1. ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ 5 ஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ


ஆஆஆஆஆஆஆஆ.( Fan & Pick)
¬ñÎ 2 ககககக 3

ககககககககக 1. ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ 1000 1. ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ 2ஆஆஆ


ஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆ ஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆ 9ஆஆஆ
ஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ.
ஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ 2. ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆ ஆஆஆஆ
ஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ. ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ.
2. 2 ஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆ 3. 2ஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆ 5ஆஆஆ
5ஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆ
ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ. ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆ.
3. 2ஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆ 4. ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ
4ஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆ.
ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ
ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ.
4. ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆ
ஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ
ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ.
5. ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ
ஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ.
கககககக
Á¡½Å÷¸û À¡¼ô Òò¾¸ò¾¢ø À¢üº¢ ¦ºöÅ÷.

À¡¼òШ½ô ¦À¡Õû  ஆஆஆ ஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆ  ஆஆ ஆஆஆஆஆ


BAHAN BANTU  ஆஆஆஆஆஆஆ/ஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ
ஆஆஆஆ ஆஆ ஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆ
BELAJAR (BBB)  ஆஆஆஆஆஆஆஆ ppt ஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆ  _____________________
 ஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆ ___
ஆஆஆஆஆஆ
ஆஆ
Å¢ÃÅ¢ÅÕõ ÜÚ  ஆஆஆஆஆஆ &  ஆஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆ
ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ & ஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ
ELEMEN MERENTAS  ஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆ
KURIKULUM (EMK) ஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆ
 ஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆஆ
ஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ
 ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆ
ஆஆ ஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ
 ஆஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆ
ஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ
KBAT / i-THINK  ஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ
 ஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆ  ஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ
கககககககககக ஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ
ககககககககக ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ
ககககக ஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ

NILAI MURNI  ஆஆஆ  ஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ


/ககககககககக ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆ ஆ.ஆஆ
கக  ஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆஆ
 ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆ.ஆஆ
 ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆ
 ஆஆஆஆஆஆ
21கக  ஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆ/ஆ  ஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆஆ
கககககககககக  ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆ (Kreatif) ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ
கககககக ஆஆஆஆஆ Komunikasi/  ஆஆஆஆஆஆ(Ko ஆஆஆஆஆஆஆ
(PEMBELAJARAN (Kemahiran Hidup ) Pembentangan muniti) ஆஆஆஆஆ(Belajar untuk
ABAD KE-21 )  ஆஆஆஆஆஆஆஆ Kehidupan )
ஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆ
(Pemikiran Aras ஆஆஆஆஆஆ&
Tinggi ) ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ
(Koperatif/ Kolaboratif )
21கக  Kuiz  ஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆ(Pembentan
கககககககககக  Fan & Pick ஆஆஆ ஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆஆ gan Hasil sendiri)
கககககக (அட்டடடைத் (Think Pair share) (Hot Seat)  ஆஆஆஆஆ/ஆஆஆஆஆ ஆஆஆ
ககககககககக ததர்ந்ததடுத்தல் )  ஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆஆ (Deklamasi
ஆஆஆ(Gallery ஆஆஆஆஆஆஆ Sajak / Nyanyian )
(AKTIVITI  I-THINK
PEMBELAJARAN Walk) ஆஆஆஆஆ  _____________________
(ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ
 பாகதேற் ற ல் ஆஆஆஆஆஆஆ ____
ABAD KE-21 ) ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ
(Role Play) (Three Stray,
ஆஆஆஆஆ)
One Stray)
Dasar Sekolah
 ஆஆஆஆ ஆஆஆஆ
(Round table)
ககககககககக  ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆஆ(
ககககககக (ARAS ஆஆ (mencipta) ஆஆஆ ஆஆஆஆஆ mengaplikasi)
PEMIKIRAN)  ஆஆஆஆஆஆஆ(memaha (menilai) (menganalisis)
mi)  ஆஆஆஆஆஆ
(mengingati)
ககககககககக (  ஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆ
PBD )  ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆ  ஆஆஆஆஆஆ  _____________________
 ஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆ ____
ஆஆஆஆஆஆஆஆ
REFLEKSI /
ககககககக _______________________________________________________________________________
கககககக _______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________

 ¸üÈø ¸üÀ¢ò¾ø ¾¨¼ì¸¡É ¸¡Ã½õ :


 Üð¼õ / Àð¼¨È / À¢ÄÃíÌ / ¸Õò¾ÃíÌ
 ÀûÇ¢ / _________ À½¢ìÌØ ¿¼ÅÊ쨸
 Á¡½Å÷¸¨Ç ¦ÅÇ¢§Â «¨ÆòÐî ¦ºøÄø
 ÒÈ ¿¼ÅÊ쨸
 Å¢ÎÓ¨È __________________________
ககககககககக
(TAHAP ககககக ஆஆஆஆஆஆஆ ஆஆஆஆஆ
PENGUASAAN) ஆஆஆஆஆஆஆஆஆ

ஆஆஆ ஆஆஆ
ஆஆ

1. KANIMOZHI A/P PUNARASAN 2

2. SARVINESWARI A/P SILAN 2

1. DHIBANRAJ A/L MUNUSAMY 3

2. HARISHINI A/P ANANDARAJ 3

PRAGUNAN A/L PARAMSEVAM 3


3.

4. SARANIYA A/P PALANI 3
