Anda di halaman 1dari 6

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)

PENDIDIKAN KESENIAN
KOMPONEN SENI VISUAL TAHUN 3
21-5-2019 (Selasa)
Tarikh
Kemahiran Abad ke-21
3 Alpinia
Kelas
Berdaya tahan
1.05 pm – 2.35 pm
Masa
Mahir berkomunikasi
Unit/Bidang 5/Nyanyian
Tajuk PAHLAWAN KECIL Pemikir
Standard Kandungan 2.2
Kerja sepasukan
Standard 2.2.2
Pembelajaran 2.2.8 (ii) Bersifat ingin tahu
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Berperinsip
Objektif Pembelajaran
Murid dapat menyanyi lagu dengan pic dan tempo yang betul.
Bermaklumat
1 Guru memperdengarkan lagu dengan Audio 43. Penyayang / Prihatin
2 Guru membimbing murid dalam nyanyian lagu secara baris dengan Patriotik
baris.
Ringkasan Aktiviti
3 Guru memastikan murid menyanyi lagu dengan pic yang betul. Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
4 Guru membimbing murid menyanyikan lagu keseluruhan.
5P
5 Guru membuat kesimpulan dan topik akan datang. Penyelesaian masalah
BBM Buku teks, speaker mudah alih.
Pembelajaran berasaskan
Lembaran kerja projek
Pentaksiran dan Hasil kerja
Penilaian: Pemerhatian Pembelajaran kooperatif
Kuiz Pembelajaran kecergasan
Lisan pelbagai
Tugasan
Projek Pembelajaran Kontekstual

Pada akhir pengajaran; Pembelajaran


Konstruktivisme
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ Kemahiran Belajar Cara
Refleksi
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam Belajar
sesi akan datang.
Kajian Masa Depan

Catatan Pembelajaran Akses


Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Kendiri
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah Pembelajaran Luar Bilik
Mengiringi murid keluar Darjah
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas Pembelajaran Masteri
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Pendekatan Modular
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Pendekatan Berpusatkan
Murid
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21

Round Table

Think, Pair, Share

Hot seat

Permainan

3 stray and 1 stay

Pembentangan

Main Peranan

Gallery Walk

Peta I-Think

Nyanyian

Ulasan Pentadbir
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)

Mengaplikasi

Menganalisis

Menilai

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum


(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

Nilai Murni

Sains danTeknologi

Patriotisme

Kreativiti dan Inovasi

Keusahawanan

Teknologi Maklumat dan


Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN KESENIAN
KOMPONEN MUZIK TAHUN 3

21-5-2019 (Selasa)
Tarikh Kemahiran Abad ke-21
3 Angsana
Kelas Berdaya tahan
3.25 pm – 4.55 pm
Masa Mahir berkomunikasi
Unit/Bidang 5/Nyanyian Pemikir
Tajuk PAHLAWAN KECIL
Standard Kandungan 2.2 Kerja sepasukan
Standard 2.2.2
Pembelajaran 2.2.8 (ii) Bersifat ingin tahu
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Berperinsip
Objektif Pembelajaran
Murid dapat menyanyi lagu dengan pic dan tempo yang betul. Bermaklumat

1 Guru memperdengarkan lagu dengan Audio 43. Penyayang / Prihatin

2 Guru membimbing murid dalam nyanyian lagu secara baris dengan Patriotik
baris.
Ringkasan Aktiviti Strategi Pengajaran dan
3 Guru memastikan murid menyanyi lagu dengan pic yang betul. Pembelajaran
4 Guru membimbing murid menyanyikan lagu keseluruhan. 5P

5 Guru membuat kesimpulan dan topik akan datang. Penyelesaian masalah


BBM Buku teks, speaker mudah alih.
Pembelajaran berasaskan
projek
Lembaran kerja
Pentaksiran dan Hasil kerja Pembelajaran kooperatif
Penilaian: Pemerhatian
Kuiz Pembelajaran kecergasan
Lisan pelbagai
Tugasan
Pembelajaran Kontekstual
Projek
Pembelajaran
Pada akhir pengajaran; Konstruktivisme

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ Kemahiran Belajar Cara
Refleksi Belajar
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
sesi akan datang.
Kajian Masa Depan

Pembelajaran Akses
Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Kendiri
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah Pembelajaran Luar Bilik
Mengiringi murid keluar Darjah
Aktiviti luar Pembelajaran Masteri
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum Pendekatan Modular
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Pendekatan Berpusatkan
Murid
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21

Round Table

Think, Pair, Share

Hot seat

Permainan

3 stray and 1 stay

Pembentangan

Main Peranan

Gallery Walk

Peta I-Think

Nyanyian
Ulasan Pentadbir

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi


(KBAT)

Mengaplikasi

Menganalisis

Menilai

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum


(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

Nilai Murni

Sains danTeknologi

Patriotisme

Kreativiti dan Inovasi

Keusahawanan

Teknologi Maklumat dan


Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN KESENIAN
KOMPONEN SENI VISUAL TAHUN 3
23-5-2019 (Khamis)
Tarikh Kemahiran Abad ke-21
3 Akasia
Kelas Berdaya tahan
2.55 pm – 4.25 pm
Masa Mahir berkomunikasi
Unit/Bidang 5/Nyanyian Pemikir
Tajuk PAHLAWAN KECIL
Standard Kandungan 2.2 Kerja sepasukan
Standard 2.2.2
Pembelajaran 2.2.8 (ii) Bersifat ingin tahu
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: Berperinsip
Objektif Pembelajaran
Murid dapat menyanyi lagu dengan pic dan tempo yang betul. Bermaklumat

1 Guru memperdengarkan lagu dengan Audio 43. Penyayang / Prihatin

2 Guru membimbing murid dalam nyanyian lagu secara baris dengan Patriotik
baris.
Ringkasan Aktiviti Strategi Pengajaran dan
3 Guru memastikan murid menyanyi lagu dengan pic yang betul. Pembelajaran
4 Guru membimbing murid menyanyikan lagu keseluruhan. 5P

5 Guru membuat kesimpulan dan topik akan datang. Penyelesaian masalah


BBM Buku teks, speaker mudah alih.
Pembelajaran berasaskan
projek
Lembaran kerja
Pentaksiran dan Hasil kerja Pembelajaran kooperatif
Penilaian: Pemerhatian
Kuiz Pembelajaran kecergasan
Lisan pelbagai
Tugasan
Pembelajaran Kontekstual
Projek
Pembelajaran
Pada akhir pengajaran; Konstruktivisme

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ Kemahiran Belajar Cara
Refleksi Belajar
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
sesi akan datang.
Kajian Masa Depan

Pembelajaran Akses
Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Kendiri
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah Pembelajaran Luar Bilik
Mengiringi murid keluar Darjah
Aktiviti luar Pembelajaran Masteri
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum Pendekatan Modular
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Pendekatan Berpusatkan
Murid
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21

Round Table

Think, Pair, Share

Hot seat

Permainan

3 stray and 1 stay

Pembentangan

Main Peranan

Gallery Walk

Peta I-Think

Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi


(KBAT)
Ulasan Pentadbir
Mengaplikasi

Menganalisis

Menilai

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum


(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

Nilai Murni

Sains danTeknologi

Patriotisme

Kreativiti dan Inovasi

Keusahawanan

Teknologi Maklumat dan


Komunikasi (TMK)
