Anda di halaman 1dari 7

Rancangan Pengajaran Harian Tahun 4

(Pengajaran )

Tarikh / Hari :

Tahun : 4 Excellent

Bil. Murid : 31 orang

Masa : pagi

Mata Pelajaran : Bahasa Melayu

Tema :

Tajuk :

Objektif :Pada akhir proses pengajaran dan pembelajaran, murid-murid dapat:

i.
ii.

Fokus Utama

Standard Kandungan :

Standard :
Pembelajaran

Kemahiran Bahasa :

Sistem Bahasa :

 Kosa kata:
 Sebutan dan Intonasi

Pengisian Kurikulum :

 Ilmu:
 Nilai murni:
 Peraturan Sosiobudaya:

Kemahiran Bernilai :
Tambah

 Kemahiran Berfikir:
 Pembelajaran Kontekstual:
 Kecerdasan Pelbagai:
 Kemahiran Belajar Cara Belajar:
 TMK:
 Kreativiti dan Inovasi:
 Keusahawanan: EK

Pengetahuan Sedia :
Ada
Bahan Bantu Belajar :

Bil. Bahan Jumlah


1.
2.

3.
4.
5.
6.
7.
8.
Isi Pelajaran Langkah dan Aktiviti Catatan

Memperkenalkan Pengurusan bilik darjah (2 minit)


peraturan-peraturan kelas
yang perlu dipatuhi 1. Guru menghuraikan sebab dan akibat setiap peraturan
kelas kepada murid.
2. Murid mencatat peraturan-peraturan kelas yang perlu
dipatuhi.

Set Induksi (5 minit) BBM



1.

KB

BCB

(TB: )

Langkah 1 (18 minit)

Aktiviti:-
1.

Langkah 2 (15 minit) BBB



Aktiviti:-
1. Pendekatan

Teknik

KP



Nilai Murni

PAS

EK
 EK
 EK

Langkah 3 (15 minit) BBB



Aktiviti:-
1. 

Ciri PA21

KP


EK
 EK

Penilaian objektif (
)
Kognitif Penutup (5 minit) BBB


1.
Sosial

KB

Nilai

PAS

KP

INSTITUT PENDIDIKAN GURU IPGKG - 05
KAMPUS GAYA

REFLEKSI PENGAJARAN PEMBELAJARAN

Wajib ditulis selepas setiap satu sesi pengajaran dan ditampal dalam buku rekod
mengajar selepas slot P&P berkenaan

Langkah Kekuatan Kelemahan

 
Set Induksi

 
Langkah 1

 
Langkah 2

 
Langkah 3

 
Penutup
Cadangan tindakan yang 
akan diambil untuk membaiki
kelemahan

Kesan pelaksanaan 
cadangan tindakan

Pelajar Pensyarah Penyelia Guru Pembimbing

…………….……………………………………. …………….……………………………………. …………….…………………………………….


(OLIVIA BONG) (DR. RAHMAH ABDUL GHANI) (CIKGU MOHAMAD ALI BIN
ISMAIL)
