Anda di halaman 1dari 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SUBJEK
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 3 AZAM

Minggu : 28 Hari: RABU Tarikh: 10.07.2019 Masa: 7.30-8.00am

Kelas/ Masa/Mata
3 AZAM/7.30-8.00pagi/ Pendidikan Jasmani
Pelajaran.
Bidang/ Tajuk: Baling lawan jam
Tema/Tajuk Standard
Kandungan (SK) Standard Kandungan: 1.8.4,2.8.1,5.2.4

Standarad Pembelajaran:
melakukan balinagn lurus melawan arah pusingan jam.
Standarad menyatakan kedudukan tangan yang paling sesuai melepaskan bola
Pembelajaran (SP) dalam kemahiran balingan.
menerima kemenangan dan kekalahan dalam permainan secara
positif.
Objektif Pembelajaran Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid berkebolehan
melakukan kemahiran balingan tangan lurus melawan arah pusingan
jam.
Kriteria Kejayaan Murid akan dapat:
1. murid boleh melakukan arah pusingan jam
2.murid dapat menyatakan kedudukan tangan yang paling sesuai
melepaskkan bola dalam kemahiran balingan.
Aktiviti PDP Set Induksi:
1. Guru akan membaling bola arah lawan jam dan memperkenalkan
(TP: ) tajuk hari ini.

Perkembangan:
1. Guru akan menunjukkan demo untuk balingan arah jam dan lawan
jam.
2.Murid akan dibahagikan kepada empat kumpulan.
3.Murid akan membuat balingan ikut jam dan arah lawan jam.
4.Membuat permainan kecil balingan arah jam dan lwan jam
Rumusan:
1. Guru membuat rumusan tentang balingan lawan jam.
Pengisian Kurikulum:

Ilmu /Nilai: Sains


EMK/KB: Kemahiran Berfikir /KBAT
Bahan Bantu Mengajar Bola ,Kon
Penilaian murid berkebolehan melakukan kemahiran balingan tangan lurus
PDPC/Pentaksiran melawan arah pusingan jam.
PDPC
Refleksi/Impak dan
Kerja Rumah:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SUBJEK
BAHASA INGGERIS TAHUN 2 ARIF

Minggu : 28 Hari: RABU Tarikh: 10.07.2019 Masa: 8.30-10.00am

Kelas/ Masa/Mata
2 ARIF/8.00-9.00AM/ Bahasa Inggeris
Pelajaran.
Bidang/ Tajuk: World of self /The Robot
Tema/Tajuk Standard
Kandungan (SK) Standard Kandungan: Writing

Main Skill
3.2.1
Standarad Pembelajaran
Complementary Skill
(SP)
1.2.2

Objektif Pembelajaran By end of the lesson,pupils should able to


Main Skill
understand the main idea of simple sentences.
Complementary Skill
understand with support specific information and details of simple sentences.
Kriteria Kejayaan 1. Pupils able to act out and speak based on dialogue given.

Aktiviti PDP Pre lesson


1. Teacher elicits from the students the names of the four Super Friends.
(TP: )
2. Teacher asks students to mime their special powers.
3. Teacher elicits what happened in the last episode (Whisper thought another
boy had taken his cap).
4. Teacher elicits the value (saying sorry)

Lesson delivery
Activity 1 (SB page 98-99)
1. Teacher elicits where the Super Friends are at the beginning of the story in
the garden with the robot kit)
2. Teacher plays the recording. Students listen and read to find out what the
robot can’t do (speak).

https://www.youtube.com/watch?v=qT3KqhYOyUY

3. Students compare their ideas in pairs before the class check.


4. Teacher plays the recording again. Teacher pause after each frame to check
comprehension.
5.Teacher checks students understand that Misty turns the robot’s head around
the right way and then he can speak.
6. Teacher talks with the class about the value (teamwork) and where each
person helps (frames 2,3,4, and 7) and what they do.
7.Teacher plays the recording a third time. Students listen and repeat.

Post lesson
1. Teacher puts students in groups of five.
2.Students each take a role of one of the characters.
3.Teacher plays the recording. Students repeat in role.
4. Students practice the role play in groups.
5. Volunteer groups’ role play for the class.
Pengisian Kurikulum:

Ilmu /Nilai: Science/Teamwork,Humility


EMK/KB: Language/Communicative
Bahan Bantu Mengajar Textbook, Whiteboard, Marker Pen
Penilaian Pupils able to speak and act out about The Problem dialogue in textbook page
PDPC/Pentaksiran PDPC 98.
Refleksi/Impak dan Kerja this lesson will be carry forward to thursday.
Rumah:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SUBJEK
தமமிம மமமொழமி ஆண்ட 2 ARIF & AZAM

Minggu : 28 Hari: ISNIN Tarikh: 10.07.2019 Masa: 10.30-11.30 மததயமம

Kelas/ Masa/Mata
Pelajaran. 2 Arif & Azam/11.30-12.00/ தமமிழ மமமொழமி
Bidang/ Tajuk: மதமொழமில முனனைப்ப/ககேளளினகேச் சந்னத
Tema/Tajuk Standard
Kandungan (SK)
Standard Kandungan: வமொசமிப்ப
Standarad 2.1.19
Pembelajaran (SP)
Objektif Pembelajaran இப்பமொட இறுதமியயில மமொணவர்கள;
லல, ளல என்ற இரட்டிப்பு எழுத்துச
மசமொற்மறமொடர்களளைச சரியமொக வமொசமிப்பளத உறுதமி
மசய்தல.
Kriteria Kejayaan இரட்டிப்பு எழுத்துச மசமொற்மறமொடர்களளை வமொசமித்தல.

Aktiviti PDP பபீடிளக

(TP: ) 1. ஆசமிரியர் மமொணவர்களைளிடம ஒரு இரட்டிப்பு


மசமொலளலயும, இரட்டிப்பு மசமொற்மறமொடர்களளையும
கமொண்பயித்து இன்ளறய பமொடத்ளத அறமிமுகம
மசய்தல.

நடவடிக்ளக
2. ஆசமிரியர் மமொணவர்களைளிடம சமில படங்களளைக்
மகமொண்ட லல,ளளை என்ற இரட்டிப்பு
மசமொற்மறமொடர்களளை வயிளைக்குதல.
3. மமொணவர்களளை தனளியமொள முளறயயில இரட்டிப்பு
மசமொற்மறமொடர்களளை வமொசமிக்கச மசய்தல.
4. மமொணவர்களளை சுயமமொக இரட்டிப்பு
மசமொற்மறமொடர்களளை வமொசமிக்கச மசய்தல.
5.குழுநடவடிக்ளக: மமொணவர்கள படத்தமிற்கு ஏற்ற
சரியமொன இரட்டிப்பு மசமொற்மறமொடர்களளை ஒட்டி
வமொசமித்தல.
6.ஆசமிரியர் சரி பமொர்த்தல.

முடிவுளர
5. மமொணவர்கள கற்ற இரட்டிப்பு மசமொற்மறமொடர்களளை
மமீ ண்டம கூறுதல.
Pengisian Kurikulum:

Ilmu /Nilai: தமமிழ மமமொழமி/சுற்றுச சூழல


EMK/KB: தளலளமத்துவம
Bahan Bantu Mengajar படங்கள பயயிற்சமித் தமொள, வர்ணத் தமொள
Penilaian லல, ளல என்ற இரட்டிப்பு எழுத்துச
PDPC/Pentaksiran
PDPC மசமொற்மறமொடர்களளைச சரியமொக வமொசமிப்பளத உறுதமி
மசய்தல.
Refleksi/Impak dan 10/10 மமொணவர்கள லல, ளல என்ற இரட்டிப்பு
Kerja Rumah:
எழுத்துச மசமொற்மறமொடர்களளைச சரியமொக வமொசமித்தனர்.
