Anda di halaman 1dari 6

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH) - MINGGU : 31

SMK TAMAN PERUMAHAN BEDAUN TAHUN 2019

TARIKH 29.07.2019 HARI Isnin


KEMAHIRAN BERFIKIR
MASA 07.40-08.40 am/ KELAS 2 Gamma/2Beta ARAS TINGGI (KBAT)
11.00-12.00 pm Mengingat /
Memahami /
MATA PELAJARAN GEOGRAFI TAJUK Bab 8: Jenis Kemajuan Aplikasi ☐
Pengangkutan di Asia
Analisis ☐
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Mengenal pasti kemajuan pengangkutan di Asia.
Penilaian ☐
2. Menghuraikan kesan pengangkutan terhadap masyarakat, Sintesis/Kreativiti ☐
ekonomi dan alam sekitar di Asia Mencipta ☐

STRATEGI PDP
HASIL PEMBELAJARAN Murid boleh : Koperatif /
1. menyenaraikan beberapa kemajuan pengangkutan di Asia. Penaakulan & Inkuiri ☐
2. menyatakan kesan pengangkutan terhadap masyarakat, ICT/ Teknologi ☐
ekonomi dan alam sekitar di Asia beserta contoh
Membuat & Aplikasi ☐
Simulasi/main peranan ☐
KRITERIA KEJAYAAN Murid akan berjaya jika dapat :
(Success Criteria) Memberikan respon apabila disoal guru dan
dapat menjawab soalan secara bertulis dengan Alat Berfikir
baik walaupun perlu dibimbing Peta Bulatan /
Peta Buih ☐
SET INDUKSI Gambar-gambar. Persoalan guru Peta Buih Berganda ☐
Peta Alir ☐
AKTIVITI 1) Guru memaparkan gambar sambil menyoal murid Peta Dakap ☐
Peta Pokok ☐
Individu ☐ 2)Murid diminta berbincang dalam kumpulan
Peta Pelbagai Alir ☐
Pasangan ☐ Peta Titi ☐
3)Guru meminta kumpulan murid menghasilkan tugasan dan
Kumpulan / membuat pembentangan menggunakan PAK21 Peta Minda ☐
Keseluruhan ☐ Gabungan lebih dari
/
4) Guru menilai dan merumus keseluruhan topik satu Peta Ihink
PENILAIAN (Kaedah
Pentaksiran) TEKNIK PEMBELAJARAN ABAD 21 (PA21)
Latihan Bertulis / 1. SHARE N TURN ☐ 8. HOT SEAT ☐ KERJA RUMAH
Eksperimen ☐ 9. PERSEMBAHAN ADA TIADA
2. THINK PAIR N SHARE ☐ ☐
(KOMSAS) / ☐
Kuiz ☐
3. GALLERY WALK ☐ 10. PEMBENTANGAN /
Pembentangan /
4. ROUND ROBIN ☐ 11. 3 STRAYS 1 STAY ☐
Tugasan / 5. SOALAN N BIMBING ☐ 12. JIGSAW ☐ KEBERADAAN MURID
Kumpulan
6. PICK N FUN ☐ 13. Lain-lain: ☐ HADIR SEBENAR
Projek ☐
7. ROUND TABLE ☐

PERKARA ARAS
DITAKSIR MURID
1 2 3

Catatan:

BAHAN BANTU BELAJAR (BBB)  LCD Projektor ☐ Komputer riba


 Buku teks/kerja ☐ Buku rujukan
 Pen marker  Papan putih
 Lembaran nota/kerja ☐ Lain-lain: ____________________
NILAI / KEMAHIRAN INSANIAH ☐ Bertanggungjawab sosial  Komunikasi
☐ Kepimpinan  Berfikiran kritis / kreatif
 Menyelesaikan masalah ☐ TMK
☐ Menghargai alam sekitar  Kerja berpasukan
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
KERJA SUSULAN

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


KERJA SUSULAN

REFLEKSI % murid dapat mencapai standard yang ditetapkan. CATATAN:


2 Gamma % murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
% murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Pelajaran tidak dapat dijalankan dan akan diteruskan pada hari berikutnya kerana
__________________________________________________________.

REFLEKSI % murid dapat mencapai standard yang ditetapkan. CATATAN:


2 Beta % murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
% murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Pelajaran tidak dapat dijalankan dan akan diteruskan pada hari berikutnya kerana
__________________________________________________________.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH) - MINGGU : 31
SMK TAMAN PERUMAHAN BEDAUN TAHUN 2019

TARIKH 29.07.2019 HARI Isnin


KEMAHIRAN BERFIKIR
MASA 10.00-11.00 am KELAS 2 Delta ARAS TINGGI (KBAT)
Mengingat /
MATA PELAJARAN Sains TAJUK Bab 9: Haba Memahami /
9.2: Pengalir haba dan Aplikasi ☐
keseimbangan terma
Analisis ☐
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. mengenalpasti cara pengaliran haba pada objek
Penilaian ☐
2. membezakan antara konduksi, perolakan dan sinaran Sintesis/Kreativiti ☐
Mencipta ☐
HASIL PEMBELAJARAN Murid boleh :
1. menyatakan pengalir haba STRATEGI PDP
2. mengenalpasti objek yang mengalirkan haba Koperatif /
3. memberikan jenis-jenis proses pengaliran haba Penaakulan & Inkuiri ☐
ICT/ Teknologi ☐
KRITERIA KEJAYAAN Murid akan berjaya jika dapat :
Membuat & Aplikasi ☐
(Success Criteria) Menjawab soalan struktur dengan betul
Simulasi/main peranan ☐
SET INDUKSI 1. Gambar-gambar. Persoalan guru
Alat Berfikir
AKTIVITI 1) Guru memaparkan gambar sambil menyoal murid Peta Bulatan /
Peta Buih ☐
Individu ☐ 2)Murid diminta berbincang dalam kumpulan Peta Buih Berganda ☐
Pasangan ☐ Peta Alir ☐
3)Guru meminta kumpulan murid menghasilkan tugasan dan Peta Dakap ☐
Kumpulan / membuat pembentangan menggunakan PAK21 Peta Pokok ☐
Keseluruhan ☐
Peta Pelbagai Alir ☐
4) Guru menilai dan merumus keseluruhan topik
Peta Titi ☐
PENILAIAN (Kaedah
Pentaksiran) TEKNIK PEMBELAJARAN ABAD 21 (PA21) Peta Minda ☐
Gabungan lebih dari
Latihan Bertulis / 1. SHARE N TURN ☐ 8. HOT SEAT ☐ /
satu Peta Ihink
☐ 9. PERSEMBAHAN
Eksperimen 2. THINK PAIR N SHARE ☐ ☐
(KOMSAS)
Kuiz ☐
3. GALLERY WALK ☐ 10. PEMBENTANGAN /
Pembentangan / KERJA RUMAH
4. ROUND ROBIN ☐ 11. 3 STRAYS 1 STAY ☐
Tugasan / 5. SOALAN N BIMBING ☐ 12. JIGSAW ☐ ADA TIADA
Kumpulan 6. PICK N FUN ☐ 13. Lain-lain: ☐ / ☐
Projek ☐ 7. ROUND TABLE ☐

PERKARA ARAS KEBERADAAN MURID


DITAKSIR MURID HADIR SEBENAR
1 2 3

Catatan:

BAHAN BANTU BELAJAR (BBB)  LCD Projektor ☐Komputer riba


 Buku teks/kerja ☐Buku rujukan
 Pen marker  Papan putih
 Lembaran nota/kerja ☐Lain-lain: ____________________

NILAI / KEMAHIRAN INSANIAH ☐Bertanggungjawab sosial  Komunikasi


☐Kepimpinan  Berfikiran kritis / kreatif
 Menyelesaikan masalah ☐TMK
☐Menghargai alam sekitar  Kerja berpasukan
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
KERJA SUSULAN

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


KERJA SUSULAN

REFLEKSI % murid dapat mencapai standard yang ditetapkan. CATATAN:


% murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
% murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Pelajaran tidak dapat dijalankan dan akan diteruskan pada hari berikutnya kerana
_____________ _____________________________________________.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH) - MINGGU : 31
SMK TAMAN PERUMAHAN BEDAUN TAHUN 2019

TARIKH 29.07.2019 HARI Isnin


KEMAHIRAN BERFIKIR
MASA 12.30-1.30 pm KELAS 1 Gamma ARAS TINGGI (KBAT)
Mengingat /
MATA PELAJARAN Sejarah TAJUK Bab 7: Peningkatan Tamadun Memahami /
India dan China Aplikasi ☐
Analisis ☐
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Mengenal pasti lokasi Tamadun China
Penilaian ☐
2. Memahami peningkatan Tamadun China dalam aspek
Sintesis/Kreativiti ☐
perluasan kuasa
Mencipta ☐

HASIL PEMBELAJARAN Murid boleh : STRATEGI PDP


1. memberikan lokasi Tamadun China Koperatif /
2. menerangkan 3 peringkat pemerintahan di China Penaakulan & Inkuiri ☐
3. Menyatakan kelebihan pemerintahan semasa ICT/ Teknologi ☐
pemerintahan Dinasti Han dan Qin Membuat & Aplikasi ☐
Simulasi/main peranan ☐
KRITERIA KEJAYAAN Murid akan berjaya jika dapat :
(Success Criteria) Memberikan respon apabila disoal guru dan Alat Berfikir
dapat menjawab soalan secara bertulis dengan Peta Bulatan /
baik walaupun perlu dibimbing Peta Buih ☐
Peta Buih Berganda ☐
SET INDUKSI Gambar-gambar. Persoalan guru
Peta Alir ☐
Peta Dakap ☐
AKTIVITI 1) Guru memaparkan gambar sambil menyoal murid
Peta Pokok ☐
Peta Pelbagai Alir ☐
Individu ☐ 2)Murid diminta berbincang dalam kumpulan
Peta Titi ☐
Pasangan ☐ Peta Minda ☐
3)Guru meminta kumpulan murid menghasilkan tugasan dan
Kumpulan / membuat pembentangan menggunakan PAK21 Gabungan lebih dari
/
Keseluruhan ☐ satu Peta Ihink
4) Guru menilai dan merumus keseluruhan topik
PENILAIAN (Kaedah
Pentaksiran) TEKNIK PEMBELAJARAN ABAD 21 (PA21) KERJA RUMAH
Latihan Bertulis / 1. SHARE N TURN ☐ 8. HOT SEAT ☐ ADA TIADA
☐ 9. PERSEMBAHAN / ☐
Eksperimen 2. THINK PAIR N SHARE ☐ ☐
(KOMSAS)
Kuiz ☐
3. GALLERY WALK ☐ 10. PEMBENTANGAN /
Pembentangan / 4. ROUND ROBIN ☐ 11. 3 STRAYS 1 STAY ☐ KEBERADAAN MURID
Tugasan / 5. SOALAN N BIMBING ☐ 12. JIGSAW ☐ HADIR SEBENAR
Kumpulan 6. PICK N FUN ☐ 13. Lain-lain: ☐
Projek ☐ 7. ROUND TABLE ☐

PERKARA ARAS
DITAKSIR MURID
1 2 3

Catatan:

BAHAN BANTU BELAJAR (BBB)  LCD Projektor ☐Komputer riba


 Buku teks/kerja ☐Buku rujukan
 Pen marker  Papan putih
 Lembaran nota/kerja ☐Lain-lain: ____________________
NILAI / KEMAHIRAN INSANIAH ☐Bertanggungjawab sosial  Komunikasi
☐Kepimpinan  Berfikiran kritis / kreatif
 Menyelesaikan masalah ☐TMK
☐Menghargai alam sekitar  Kerja berpasukan
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
KERJA SUSULAN

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


KERJA SUSULAN

REFLEKSI % murid dapat mencapai standard yang ditetapkan. CATATAN:


% murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
% murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Pelajaran tidak dapat dijalankan dan akan diteruskan pada hari berikutnya kerana
__________________________________________________________.
