Anda di halaman 1dari 2

ASIE Model - MUHAMMAD RIDZUWAN BIN MAT KASAN-5 Sema... https://asiemodel.net/model/printRPH.

php

Nama: MUHAMMAD RIDZUWAN BIN MAT KASAN


Aras Kelas: Tahun 5
Kelas: 5 Semangat
Jumlah Pelajar: 32
Subjek: Pendidikan Kesihatan
Minggu : 33
Tarikh: Isnin, 12-08-2019
Masa: 8:50 AM Hingga 9:20 AM
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN MUDA

PROFIL PEMBELAJARAN
Tema
MODUL 2: KESIHATAN MENTAL, EMOSI DAN SOSIAL
Tajuk Pembelajaran
KEKELUARGAAN
Standard Kandungan
2.2 Mengetahui peranan diri sendiri dan ahli keluarga serta kepentingan institusi kekeluargaan dalam aspek kesihatan keluarga.
Standard Pembelajaran
2.2.3 Memahami keperluan dan kehendak ahli keluarga dalam aspek mental, emosi dan sosial
Standard Prestasi
6 Merancang keperluan dan kehendak ahli keluarga dalam aspek mental, emosi, dan sosial.
Objektif Pembelajaran
Dapat mengenal pasti dan menyatakan keperluan dan kehendak ahli keluarga dalam aspek mental, emosi dan sosial.
Menunjukkan disiplin diri dan mendengar arahan.
Kriteria Kejayaan
Dapat mengenal pasti dan menyatakan keperluan dan kehendak ahli keluarga dalam aspek mental, emosi dan sosial.

KEMAHIRAN PAK21
Tema Kemahiran Belajar dan Inovasi Kemahiran Hidup dan Kerjaya Kemahiran Maklumat, Media dan Teknologi

Literasi Sivik Penyelesaian Masalah Kepimpinan dan Tanggungjawab Literasi Maklumat


Pemikiran Kritis

STRATEGI PENGAJARAN
Media Pembelajaran Kaedah, teknik, pendekatan Alat Berfikir Kemahiran Berfikir Aras Tinggi Membina Watak, Membangun Sahsiah Pentaksiran

Sumbangsaran Pemikiran kritis Pemupukan Nilai & Pengajaran


Perbincangan Menilai Disiplin kendiri

Pendidikan & Literasi Sivik


Amalan Bersabar
Amalan Bekerjasama & Keperihatinan

1 of 2 16/8/2019, 8:28 pm
ASIE Model - MUHAMMAD RIDZUWAN BIN MAT KASAN-5 Sema... https://asiemodel.net/model/printRPH.php
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Adegan Pemudahcaraan Penglibatan Murid Catatan
Pengajaran
Set Induksi Guru menarik minat murid dengan tanyangan video. 1. Guru menarik minat murid dengan tayangan video. Strategi pengajaran :
5 Minit link : https://www.youtube.com/watch?v=ovgeMkbW7Iw 2. Video yang bertajuk tanggungjawab ahli keluarga. Berpusatkan murid
3. Murid perlu memahami dahulu setiap peranan dalam Tanyangan video
keluarga. sumbangsaran
4. Murid perlu beri perhatian. Nilai : Beri perhatian
Langkah 1 Guru memberikan teks kepada murid. 1. Guur memberikan teks kepada murid dalam setiap BBB: teks
6 Minit kumpulan. Teori Pembelajaran :
2. Dalam setiap kumpulan perlu baca teks tersebut. Kontruktivisme
3. Murid akan diberikan masa selama 4 minit. Strategi pengajaran :
4. Murid perlu memahami teks tersebut. Berpusatkan guru dan
5. Guru dan murid akan membuat perbincangan tentang teks murid.
tersebut. Nilai : Beri perhatian
Langkah 2 Guru mengedarkan lembaran kerja kepada setiap 1. Guru memberikan lembaran kerj di setiap kumpulan. Trategi pengajaran :
8 Minit kumpulan. 2. Setiap kumpulan perlu meletakkan jawapan yang di Berpusatkan murid
tempat yang kosong. Lembaran kerja
3. Setiap kumpulan perlu siapkan lembaran tersebut. Nilai : Bekerjasama
4. masa diberi selama 8 minit.
Langkah 3 Setiap kumpulan akan membentangkan lembaran kerja 1. Apabila semua murid telah menyiapkan lembaran kerja. Strategi pengajaran :
8 Minit yang telah dibincangkan dalam kumpulan. 2. guru akan menyuruh murid membuat perbentangan Berpusatkan murid
mengenai hasil kerja mereka dihadapan bagi setiap Persembahan kumpulan
kumpulan. Nilai : beri perhatian dan
3. Murid lain perlu beri perhatian dan dengar. mendengar arahan.
Penutup Guru membuat rumusan tentang tajuk pembelajaran hari 1. Guru akan membuat rumusa Strategi pengajaran :
3 Minit ini. 2. Guru akan bertanyakan soalan kepada murid apa yang Berpusatkan guru dan
mereka faham. murid.
3. Guru menuruh murid yang tidak faham untuk mengangkat memjawab soalan
tangan. Nilai : Memberi perhatian
4, Guru akan membimbing murid yang tidak faham.
Refleksi Selepas Pengajaran

Pdp tidak dapat dijalankan kerana cuti pertengahan fasa 2 dan cuti Raya Haji.

2 of 2 16/8/2019, 8:28 pm
