Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN KESIHATAN
TAHUN 1

Tarikh 14 Oktober 2019


Masa 2.05pm- 2.35pm
Kelas 1C
Aspek Kesihatan Mental, Emosi dan Sosial
Tajuk Kekeluargaan
Standard Kandungan 2.4
Standard Pembelajaran 2.4.1
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:-
Objektif Pembelajaran
1. Menjalin hubungan berkekalan dengan ibu bapa/penjaga, ahli
keluarga, rakan sebaya dan orang lain.

1. Edarkan lirik lagu “Keluarga Bahagia” (Lampiran 1). Menyanyi


bersama-sama.
Aktiviti 2. Murid bercerita tentang kepentingan hubungan berkekalan di
kalangan ahli keluarga berpandukan gambar (Lampiran 2 atau
gambar lain yang sesuai).
3. Edarkan Lembaran Kerja 1.
Kreativiti dan inovasi
EMK

BBM CD lagu Radio Lirik lagu “Keluarga Bahagia”


Soalan lisan dan bertulis
Penilaian P&P

Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______


murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
Refleksi dalam sesi akan datang.

PdP ditunda kerana…………………………………………........................................


Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu ISNIN

Tarikh 14 Oktober 2019 Masa 3.35- 4.35pm Darjah Tahun 2P

Tajuk / Standard Ternakan


Kandungan/
Fokus pembelajaran

Standard Pembelajaran 3.3.3

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :


1. Menjawab sekurangnya 3 soalan pemahaman dengan
betul.

Elemen Merentas Kemahiran Berfikir, Nilai murni.


Kurikulum

ABM buku teks, buku aktiviti,

Aktiviti PdP

1. Murid membaca petikan muka surat 90.


2. Murid disoal berkaitan dengan teks yang dibaca,
3. Murid menyusun maklumat tersebut bersama guru dan menulis kembali maklumat
tersebut pada buku tulis..
4. Murid menjawab soalan pemahaman pada buku tulis.
5. Perbincangan.
6. Murid menyelesaikan buku aktiviti ms12 Jilid 2.
7. Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI
TAHUN 1

Tarikh 14 Oktober 2019


Kelas 1C
Masa 4.35pm- 5.05pm
Tajuk Ototku berkerja lama
Fokus Berkebolehan melakukan aktiviti meningkatkan daya tahan dan
kekuatan otot.
Standard Kandungan 3.4, 4.4, 5.4

Standard Pembelajaran 3.4.2, 3.4.6, 4.4.2, 4.4.3, 5.4.2

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-


1. Mengekalkan posisi separa cangkung (half squat) dalam suatu
jangka masa.
2. Melakukan ringkuk tubi separa
Objektif Pembelajaran 3. Menyatakan bahawa melakukan senaman secara berulang-ulang
dapat meningkatkan daya tahan otot.
4. Mengenal pasti otot utama pada bahagian badan semasa
melakukan senaman kekuatan dan daya tahan otot.
5. Memperlihatkan rasa seronok melakukan aktiviti dalam
kumpulan.
1. Memanaskan badan
2. Penyampaian standard pembelajaran
Aktiviti 3. Permainan kecil atau persembahan
4. Menyejukkan badan
5. Pentaksiran

EMK Kreativiti dan inovasi

BBM Bola kecil atau pundi kacang dan gelung.

Penilaian P&P Murid dapat melakukan aktiviti meningkatkan daya tahan dan
kekuatan otot.
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______


murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
Refleksi dalam sesi akan datang.

PdP ditunda kerana…………………………………………....................................


………………………………………………………………………………………………….
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI
TAHUN 3

Tarikh 14 Oktober 2019


Kelas 3M
Masa 5.05pm- 5.35pm
Modul Kecergasan
Tajuk 43. Saya Kuat dan Tahan
Fokus Melakukan aktiviti meningkatkan daya tahan dan kekuatan otot.
Standard Kandungan 3.4, 4.4, 5.3
Standard Pembelajaran 3.4.1, 4.4.1, 5.3.2
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Melakukan senaman separa cangkung , ringkuk tubi separa dan
jengkit kaki setempat seberapa banyak ulangan dalam jangka
Objektif Pembelajaran masa 10 hingga 15 saat.
2. Mengenal pasti otot-otot besar yang terlibat semasa senaman daya
tahan.
3. Mengiktiraf kebolehan dan menerima kekurangan rakan sebaya.
6. Memanaskan badan
7. Penyampaian standard pembelajaran
Aktiviti 8. Permainan kecil atau persembahan
9. Menyejukkan badan
10. Pentaksiran
EMK Kreativiti dan inovasi
BBM Tilam, bola pantai, belon, pundi kacang dan tali.
Penilaian P&P Pemerhatian/Penilaian (Bertulis atau lisan)
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______


murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
Refleksi
dalam sesi akan datang.

PdP ditunda kerana………………………………………….............................................
