Anda di halaman 1dari 8

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Subjek : Pendidikan Kesihatan Kelas : 3 Amar Masa : 9.30 – 10.00 pagi


Tarikh : 2.1.2019 Hari : Rabu
Tunjang : Kesihatan Diri dan Tajuk : Pertolongan Cemas
Keluarga
Hasil Pembelajaran 1. Menerangkan prinsip dan prosedur RICE
2. Menerangkan kecederaan yang boleh dirawat dengan
menggunakan prinsip dan prosedur RICE
Aktiviti
1. Murid di tunjukkan dengan video mengenai
kemalangan di padang.
2. Murid perlu menyatakan pendapat masing-masing
mengenai video yang dipertontonkan.
3. Penerangan tentang RICE kepada murid.
4. Sesi soal jawab dan rumusan pembelajaran.

KBAT Analisis , Aplikasi


I-Think Peta Alir , Peta Bulat
Bahan Bantu Mengajar (BBM) Buku teks, lcd projector, laptop, lembaran kerja
Refleksi

Pelajar tidak dapat menerangkan namun boleh menunjukkan prinsip dan prosedur RICE
dijalankan.

Disambung pada PdP seterusnya.


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Matapelajaran Sains Sukan

Kelas 4 Alim/Amal
Tarikh 2.1.2019 (Rabu)
Masa 10.30-12.00 tgh

Standard 1.1.1
Pembelajaran
1.1.2
1.1.3

Objektif PdP Pelajar dapat :

1. Mentakrif Sains Sukan


2. Menyenarai bidang-bidang ilmu yang terdapat dalam sains
sukan
3. Menjelaskan kepentingan Sains Sukan.

1. Mencari maklumat daripada pelbagai media massa


menggunakan TMK
Aktiviti PdP
2. Perbincangan dalam kumpulan
3. Pembentangan
EMK Kreativiti dan Inovasi
BBB Buku teks, whiteboard, lembaran kerja,laptop, lcd projector

Penilaian PdP 1. Latih tubi buku teks


2. Pemerhatian
3. Soal jawab

Refleksi Aktiviti yang dirancang dapat dijalankan dengan jayanya.


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Subjek : Pendidikan Kesihatan Kelas : 3 Alim/Amal Masa : 12.30 – 1.00 tgh
Tarikh : 2.1.2019 Hari : Rabu
Tunjang : Kesihatan Diri dan Tajuk : Pertolongan Cemas
Keluarga
Hasil Pembelajaran 1. Menerangkan prinsip dan prosedur RICE
2. Menerangkan kecederaan yang boleh dirawat dengan
menggunakan prinsip dan prosedur RICE
Aktiviti
1. Murid di tunjukkan dengan video mengenai
kemalangan di padang.
2. Murid perlu menyatakan pendapat masing-masing
mengenai video yang dipertontonkan.
3. Penerangan tentang RICE kepada murid.
4. Sesi soal jawab dan rumusan pembelajaran.

KBAT Analisis , Aplikasi


I-Think Peta Alir , Peta Bulat
Bahan Bantu Mengajar (BBM) Buku teks, lcd projector, laptop, lembaran kerja
Refleksi

Pelajar tidak dapat menerangkan namun boleh menunjukkan prinsip dan prosedur RICE
dijalankan.

Disambung pada PdP seterusnya.


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Subjek : Pendidikan Kesihatan Kelas : 3 Adil/Arif Masa : 8.00 – 9.00 pagi
Tarikh : 3.1.2019 Hari : Khamis
Tunjang : Kesihatan Diri dan Tajuk : Pertolongan Cemas
Keluarga
Hasil Pembelajaran 3. Menerangkan prinsip dan prosedur RICE
4. Menerangkan kecederaan yang boleh dirawat dengan
menggunakan prinsip dan prosedur RICE
Aktiviti
5. Murid di tunjukkan dengan video mengenai
kemalangan di padang.
6. Murid perlu menyatakan pendapat masing-masing
mengenai video yang dipertontonkan.
7. Penerangan tentang RICE kepada murid.
8. Sesi soal jawab dan rumusan pembelajaran.

KBAT Analisis , Aplikasi


I-Think Peta Alir , Peta Bulat
Bahan Bantu Mengajar (BBM) Buku teks, lcd projector, laptop, lembaran kerja
Refleksi

Pelajar tidak dapat menerangkan namun boleh menunjukkan prinsip dan prosedur RICE
dijalankan.

Disambung pada PdP seterusnya.


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Matapelajaran Sains Sukan


Kelas 4 Alim/Amal

Tarikh 3.1.2019 (Khamis)

Masa 10.30-11.30 pg

Standard 1.2.1
Pembelajaran
1.2.2

Objektif PdP Pelajar dapat :


1. Membandingkan Sukan untuk Semua dengan Sukan
Prestasi Tinggi dalam Dasar Sukan Negara
2. Membincangkan kesan pelaksanaan Dasar Sukan
Negara

1. Perbincangan
Aktiviti PdP 2. Pembentangan
3. Soal jawab & latih tubi

EMK Kreativiti dan Inovasi


BBB Buku teks, whiteboard, lembaran kerja,laptop, lcd projector

Penilaian PdP 1. Latih tubi buku teks


2. Pemerhatian
3. Soal jawab

Pelajar dapat membandingkan Sukan untuk semua dengan


sukan berprestasi tinggi dengan betul.
Refleksi
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Subjek : Pendidikan Kesihatan Kelas : 3 Adib/Aman Masa : 7.00 – 8.00 pagi
Tarikh : 4.1.2019 Hari : Jumaat
Tunjang : Kesihatan Diri dan Tajuk : Pertolongan Cemas
Keluarga
Hasil Pembelajaran 5. Menerangkan prinsip dan prosedur RICE
6. Menerangkan kecederaan yang boleh dirawat dengan
menggunakan prinsip dan prosedur RICE
Aktiviti
9. Murid di tunjukkan dengan video mengenai
kemalangan di padang.
10. Murid perlu menyatakan pendapat masing-masing
mengenai video yang dipertontonkan.
11. Penerangan tentang RICE kepada murid.
12. Sesi soal jawab dan rumusan pembelajaran.

KBAT Analisis , Aplikasi


I-Think Peta Alir , Peta Bulat
Bahan Bantu Mengajar (BBM) Buku teks, lcd projector, laptop, lembaran kerja
Refleksi

Pelajar tidak dapat menerangkan namun boleh menunjukkan prinsip dan prosedur RICE
dijalankan.

Disambung pada PdP seterusnya.


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Matapelajaran Sains Sukan


Kelas 4 Alim

Tarikh 4.1.2019 (Jumaat)

Masa 9.00-10.00 pg

Standard 1.2.1
Pembelajaran
1.2.2

Objektif PdP Pelajar dapat :


1. Membandingkan Sukan untuk Semua dengan Sukan
Prestasi Tinggi dalam Dasar Sukan Negara
2. Membincangkan kesan pelaksanaan Dasar Sukan
Negara

1. Perbincangan
Aktiviti PdP 2. Pembentangan
3. Soal jawab & latih tubi

EMK Kreativiti dan Inovasi


BBB Buku teks, whiteboard, lembaran kerja,laptop, lcd projector

Penilaian PdP 1. Latih tubi buku teks


2. Pemerhatian
3. Soal jawab

Pelajar boleh menerangkan kesan pelaksanaan Dasar


Sukan Negara secara berkumpulan.
Refleksi
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Subjek : Pendidikan Kesihatan Kelas : 3 Amar Masa : 10.30 – 11.30 pagi
Tarikh : 4.1.2019 Hari : Jumaat
Tunjang : Kesihatan Diri dan Tajuk : Pertolongan Cemas
Keluarga
Hasil Pembelajaran 7. Menerangkan prinsip dan prosedur RICE
8. Menerangkan kecederaan yang boleh dirawat dengan
menggunakan prinsip dan prosedur RICE
Aktiviti
1. Murid di tunjukkan dengan video mengenai kemalangan di
padang.
2. Murid perlu menyatakan pendapat masing-masing
mengenai video yang dipertontonkan.
3. Penerangan tentang RICE kepada murid.
4. Sesi soal jawab dan rumusan pembelajaran.

KBAT Analisis , Aplikasi


I-Think Peta Alir , Peta Bulat
Bahan Bantu Mengajar (BBM) Buku teks, lcd projector, laptop, lembaran kerja
Refleksi

Pelajar tidak dapat menerangkan namun boleh menunjukkan prinsip dan prosedur RICE
dijalankan.

Disambung pada PdP seterusnya.