Anda di halaman 1dari 11

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1 Minggu / Hari /Tarikh: 5 / Selasa / 29 Januari 2018

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 Amanah / 8.15 pagi – 9.15 pagi / Bahasa Melayu

3 Tema/Tajuk Standard Seronoknya membaca /3.2.6 : Menulis ayat dalam perenggan secara
Pembelajaran: mekanis dengan betul dan kemas. .

Pada akhir pdpc, murid dapat menulis catatan dan menulis jawapan

4 Objektif Pembelajaran: pemahaman berdasarkan soalan yang diberikan oleh guru

dengan betul.

1. Bersoal jawab tentang aktiviti yang dilakukan oleh murid pada cuti

Sekolah.

2. Murid membaca teks yang terdapat dalam buku teks dengan

betul.

3. Murid menyatakan maksud dan idea yang terdapat dalam teks


5 Aktiviti PDP:
secara bersoal jawab .

4. Murid menjawab soalan pemahaman yang dikemukakan oleh

Guru dengan betul.

5. Murid menyalin semula catatan mengikut format yang betul

6. Rumusan

6 Pengisian Kurikulum:

6.1: Ilmu / Nilai Bahasa / kerajinan

6.2: EMK/KB/BCB Kretif dan inovasi / mengelaskan/ menghubungkaitkan.

7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks

8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Latihan bertulis.

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1 Minggu / Hari /Tarikh: 5 / Rabu / 30 Januari 2019

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 Amanah / 7.15 – 8.15 pagi / Bahasa Melayu

3 Tema/Tajuk Standard Membaca Jembatan Ilmu /3.2.6 : Menulis ayat dalam perenggan
Pembelajaran: secara mekanis dengan betul dan kemas. .

Pada akhir pdpc, murid dapat menulis catatan dan menulis jawapan

4 Objektif Pembelajaran: pemahaman berdasarkan soalan yang diberikan oleh guru

dengan betul.

1. Bersoal jawab tentang aktiviti yang dilakukan oleh murid pada cuti

Sekolah.

2. Murid membaca teks yang terdapat dalam buku teks dengan

betul.

3. Murid menyatakan maksud dan idea yang terdapat dalam teks


5 Aktiviti PDP:
secara bersoal jawab .

4. Murid menjawab soalan pemahaman yang dikemukakan oleh

Guru dengan betul.

5. Murid menyalin semula catatan mengikut format yang betul

6. Rumusan

6 Pengisian Kurikulum:

6.1: Ilmu / Nilai Bahasa / kerajinan

6.2: EMK/KB/BCB Kretif dan inovasi / mengelaskan/ menghubungkaitkan.

7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks

8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Latihan bertulis.

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1 Minggu / Hari /Tarikh: 4 / Khamis / 24 Januari 2018

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 Amanah / 10.10 – 11.10 pagi / Bahasa Melayu

3 Tema/Tajuk Standard Menjejak Maklumat / 3.2.7 : Menulis ayat majmuk dalam


Pembelajaran: Bentuk tulisan berangkai dengan bimbingan guru.
4 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pdpc, murid dapat membaca ayat majmuk dan

dan menulis tulisan berangkai dengan bimbingan guru

dengan betul.

5 Aktiviti PDP: 1. Bersoal jawab tentang aktiviti yang dilakukan oleh murid pada cuti

Sekolah.

2. Murid bercerita tentang gambar menggunakan ayat sendiri

dengan betul.

3. Murid membaca ayat majmuk dengan intonasi dengan

Bimbingan guru

4. Murid menulis ayat majmuk dengan tulisan berangkai dengan

bimbingan guru

5. Murid menyemak kesalahan ejaan dan tatabahasa

6. Rumusan

6 Pengisian Kurikulum:

6.1: Ilmu / Nilai Bahasa / kerajinan

6.2: EMK/KB/BCB Kretif dan inovasi / mengelaskan/ menghubungkaitkan.

7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks

8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Latihan bertulis.

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1 Minggu / Hari /Tarikh: 5 / Ahad / 27 Januari 2018

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 Amanah / 7.45 -8.45 pagi / Pendidikan Seni Visual

3 Tema/Tajuk Standard
Objek Buatan Manusia / 2.1 /2.2
Pembelajaran:

Pada akhir pdpc, murid dapat menghasilkan karya menggunakan

4 Objektif Pembelajaran: gosokan dan merekod jalinan pada permukaan berjalinan

1. Bersoal jawab tentang objek yang dibuat oleh manusia untuk

Kegunaan mereka seharian.

2. Guru menunjukkan menggosok sesuatu alam sekitar

3. Secara bimbingan , murid melukis objek dengan teliti

3. Murid menggunakan gosokan untuk menghasilkan karya


5 Aktiviti PDP:
menarik dan cantik

4. Pameran hasil kerja murid dan penilaian

6 Pengisian Kurikulum:

6.1: Ilmu / Nilai Geografi / kerajinan

6.2: EMK/KB/BCB Kretif dan inovasi / menghubungkaitkan

7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks

Murid menggunakan teknik gosokan dan merekod jalinan pada


8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:
permukanaan berjalinan

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1 Minggu / Hari /Tarikh: 5 / Isnin / 28 Januari2018

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 Amanah / 8.45-9.45 pagi / Bahasa Melayu

3 Tema/Tajuk Standard
Melancong dengan keluarga / 2.3.2 : Menulis jawapan pemahaman
Pembelajaran: berdasarkan soalan yang diberi.

Pada akhir pdpc, murid dapat menulis jawapan pemahaman

33 4 Objektif Pembelajaran: Berdasarkan soalan yang dikemukan oleh guru

Dengan bimbingan guru.

1. Bersoal jawab tentang pengalaman murid melancong

Ke tempat-tempat menarik .

2. Murid membaca teks yang terdapat dalam buku teks dengan

betul.

3. Murid bercerita tentang bahan teks yang dibaca


5 Aktiviti PDP:
Di hadapan kelas dengan bimbingan guru.

4. Murid menjawab soalan pemahaman yang dikemukakan oleh

Guru dengan betul.

5. Murid berbincang jawapan di dalam kelas.

6. Rumusan

6 Pengisian Kurikulum:

6.1: Ilmu / Nilai Pendidikan Sivik / kerajinan

6.2: EMK/KB/BCB Kretif dan inovasi / mengecam / menghubungkaitkan.

7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks

8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Latihan bertulis.

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1 Minggu / Hari /Tarikh: 3 / Rabu / 17 Januari 2018

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 Amanah / 10.15 – 11.15 pagi / Bahasa Melayu

3 Tema/Tajuk Standard Seronoknya Membaca / 1.1.1 : Mendengar, memahami dan


memberikan respons yang sesuai secara lisan atau gerak laku
Pembelajaran: terhadap arahan berdasarkan ayat perintah dengan betul.

Pada akhir pdpc, murid dapat menulis ayat perintah

4 Objektif Pembelajaran: secara mekanis dengan lancar dan betul dengan

bimbingan guru.

1. Bersoal jawab tentang aktiviti membaca buku di rumah atau

di sekolah.

2. Murid membaca teks yang terdapat dalam buku teks dengan

betul.

3. Murid melengkapkan dan menyatakan teks dialog


5 Aktiviti PDP:
secara bersoal jawab .

4. Murid menyatakan kata perintah yang sesuai dalam dialog

Secara perbincangan dan bimbingan guru.

5. Murid menyalin teks dialog dan murid menulis dengan kemas.

6. Rumusan

6 Pengisian Kurikulum:

6.1: Ilmu / Nilai Pendidikan Sivik / kerajinan

6.2: EMK/KB/BCB Kretif dan inovasi / mengecam / menghubungkaitkan.

7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks

8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Latihan bertulis.

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1 Minggu / Hari /Tarikh: 3 / Selasa / 22 Januari 2018

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 Amanah / 8.15-9.15 pagi / Bahasa Melayu

3 Tema/Tajuk Standard Seronoknya Membaca / 5.1.1 : melengkapkan teks dengan


Pembelajaran: penjodoh bilangan yang sesuai.

Pada akhir pdpc, murid dapat menulis ayat menggunakan

4 Objektif Pembelajaran: Penjodoh bilangan yang sesuai dan nelengkapkan teks dengan

Penjodoh bilangan dengan bimbingan guru.

1. Bersoal jawab tentang aktiviti di perpustakaan yang

Dilakukan oleh murid-murid

2. Murid membaca teks yang terdapat dalam buku teks dengan

betul.

3. Murid dibimbing tentang penggunaan penjodoh bilangan


5 Aktiviti PDP:
secara bersoal jawab .

4. Murid membina ayat mudah menggunakan penjodoh bilangan

Yang diajar Secara perbincangan dan bimbingan guru.

5. Murid menyalin teks dan murid menulis dengan kemas.

6. Rumusan

6 Pengisian Kurikulum:

6.1: Ilmu / Nilai Pendidikan Sivik / kerajinan

6.2: EMK/KB/BCB Kretif dan inovasi / mengecam / menghubungkaitkan.

7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks

8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Latihan bertulis.

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1 Minggu / Hari /Tarikh: 3 / Rabu / 23 Januari 2018

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 Amanah / 8.15-9.15 pagi / Bahasa Melayu

3 Tema/Tajuk Standard Seronoknya Membaca / 5.1.1 : melengkapkan teks dengan


Pembelajaran: penjodoh bilangan yang sesuai.

Pada akhir pdpc, murid dapat menulis ayat menggunakan

4 Objektif Pembelajaran: Penjodoh bilangan yang sesuai dan nelengkapkan teks dengan

Penjodoh bilangan dengan bimbingan guru.

1. Bersoal jawab tentang aktiviti di perpustakaan yang

Dilakukan oleh murid-murid

2. Murid membaca teks yang terdapat dalam buku teks dengan

betul.

3. Murid dibimbing tentang penggunaan penjodoh bilangan


5 Aktiviti PDP:
secara bersoal jawab .

4. Murid membina ayat mudah menggunakan penjodoh bilangan

Yang diajar Secara perbincangan dan bimbingan guru.

5. Murid menjawab soalan berkaitan penjodoh bilangan

6. Rumusan

6 Pengisian Kurikulum:

6.1: Ilmu / Nilai Pendidikan Sivik / kerajinan

6.2: EMK/KB/BCB Kretif dan inovasi / mengecam / menghubungkaitkan.

7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks

8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Latihan bertulis.

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1 Minggu / Hari /Tarikh: 5 / Rabu / 30 Januari 2018

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 Amanah / 10.10 – 11.10 pagi / Bahasa Melayu

Fikiran Sihat Wajah Ceria Penjagaan Kesihatan / 3.4.1 – Menulis perkataan berimbuhan
pinjaman dengan ejaan yang tepat secara imlak

Pada akhir pdpc, murid dapat menulis perkataan berimbuhan


4 Objektif Pembelajaran:
pinjaman dengan betul secara imlak .

1. Bersoal jawab dengan murid tentang pepenjagaan kesihatan


2. Murid membaca secara lancar dan bimbingan guru
3. Guru menerangkan perkataan pinjaman
5 Aktiviti PDP: 4. Murid menulis dan menyenaraikan perkataan pinjaman
5. Murid menyalin secara imlak
6. Murid menyemak dan memurnikan semula ejaan yang salah
7. Rumusan dan latihan

6 Pengisian Kurikulum:

6.1: Ilmu / Nilai Bahasa / kerajinan

6.2: EMK/KB/BCB Kretif dan inovasi / mengelaskan/ menghubungkaitkan.

7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks

8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Latihan bertulis.

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

7 / Ahad / 17hhqvz2wn
1 Minggu / Hari /Tarikh:
I i Februari 2019

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 Amanah / 7.45 -8.45 pagi / Pendidikan Seni Visual

3 Tema/Tajuk Standard
Membentuk dan membuat binaan / Pasu bunga
Pembelajaran:

Pada akhir pdpc, murid dapat menghasilkan karya menggunakan

4 Objektif Pembelajaran: Bahan semulajadi seperti daun untuk menghasilakn pasu bunga

1. Bersoal jawab tentang objek yang dibuat oleh manusia untuk

Kegunaan mereka seharian.

2. Murid mencari daun-daun kering dipersekitaran murid

3. Secara bimbingan , murid melukis objek dengan teliti

3. Murid menggunakan gosokan untuk menghasilkan karya


5 Aktiviti PDP:
menarik dan cantik

4. Pameran hasil kerja murid dan penilaian

6 Pengisian Kurikulum:

6.1: Ilmu / Nilai Geografi / kerajinan

6.2: EMK/KB/BCB Kretif dan inovasi / menghubungkaitkan

7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks

Murid menggunakan teknik gosokan dan merekod jalinan pada


8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:
permukanaan berjalinan

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1 Minggu / Hari /Tarikh: 6 / Khamis / 14 Februari 2019

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 Amanah / Bahasa Melayu /12.10-1.10 tgh hariu

3 Tema/Tajuk Standard Percutian Di Pulau Mutiara / 2.3.2 Mendengar , memahami ,


memberikan respons dengan menjawab soalan pemahaman yang
Pembelajaran:
diberikan dengan betul

Pada akhir pdpc, murid dapat menyebut ayat tunggal dan majmuk
33 4 Objektif Pembelajaran: serta menjawab soalan pemahaman berdasarkan soalan yang
diberikan oleh guru.

1. Murid bercerita tentang percutian baru-baru ini.


2. Bersoal jawab tentang pengalaman murid bercuti semasa cuti
persekolahan.
3. Murid memerhatikan gambar
5 Aktiviti PDP: 4. Murid membaca teks petikan
5. Murid bercerita tentang gambar menggunakan ayat sendiri.
6. Murid menjawab soalan pemahaman

6 Pengisian Kurikulum:

6.1: Ilmu / Nilai Pendidikan Sivik / kerajinan

6.2: EMK/KB/BCB Kretif dan inovasi / mengecam / menghubungkaitkan.

7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks

8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Latihan bertulis.

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
