Anda di halaman 1dari 3

TARIKH : 06.01.

2020 NMI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU : 02
(ISNIN) FITRI
MATA PELAJARAN REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI KEHADIRAN :

KELAS 2 RAJIN
HADIR: ____ orang
MASA 9.00 PAGI – 10.20 PAGI
TIDAK HADIR: ____ orang
PENYELESAIAN MASALAH SECARA INVENTIF
BAB 1

STANDARD PENGENALPASTIAN MASALAH


KANDUNGAN
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1.1.1 Mengenal pasti masalah:
OBJEKTIF/ i) bukan inventif
STANDARD ii) inventif
PEMBELAJARAN 1.1.2 Menerangkan proses penyelesaian masalah bukan
inventif dan inventif

1. Murid diberi penerangan tentang maksud masalah bukan inventif dan inventif dengan
memberi sekurang-kurangnya 2 situasi yang berkaitan oleh guru.

2.Murid membuat penerangan sekurang-kurangnya 3 aliran kerja dalam fasa penyelesaian


AKTIVITI PdPc masalah bukan inventif dan inventif.

3. Murid diberi latihan pengukuhan berdasarkan pembelajaran tersebut.

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

1. Mendengar arahan guru


2. Berkeyakinan

BAHAN BANTU MENGAJAR / ALAT BANTU MENGAJAR

1. Buku teks
2. LCD Projektor / Power point

REFLEKSI
TARIKH : 06.01.2020 NMI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU : 02
(ISNIN) MAS
MATA PELAJARAN REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI KEHADIRAN :

KELAS 2 EFISIEN
HADIR: ____ orang
MASA 10.20 PAGI – 12.10 PAGI
TIDAK HADIR: ____ orang
PENYELESAIAN MASALAH SECARA INVENTIF
BAB 1

STANDARD PENGENALPASTIAN MASALAH


KANDUNGAN
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1.1.1 Mengenal pasti masalah:
OBJEKTIF/ i) bukan inventif
STANDARD ii) inventif
PEMBELAJARAN 1.1.2 Menerangkan proses penyelesaian masalah bukan
inventif dan inventif

1. Murid diberi penerangan tentang maksud masalah bukan inventif dan inventif dengan
memberi sekurang-kurangnya 2 situasi yang berkaitan oleh guru.

2.Murid membuat penerangan sekurang-kurangnya 3 aliran kerja dalam fasa penyelesaian


AKTIVITI PdPc masalah bukan inventif dan inventif.

3. Murid diberi latihan pengukuhan berdasarkan pembelajaran tersebut.

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

1. Mendengar arahan guru


2. Berkeyakinan

BAHAN BANTU MENGAJAR / ALAT BANTU MENGAJAR

1. Buku teks
2. LCD Projektor / Power point

REFLEKSI
TARIKH : 06.01.2020 NMI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU : 02
(ISNIN) UMI
MATA PELAJARAN REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI KEHADIRAN :

KELAS 2 AMANAH
HADIR: ____ orang
MASA 12.50 PAGI – 02.00 TGHARI
TIDAK HADIR: ____ orang
PENYELESAIAN MASALAH SECARA INVENTIF
BAB 1

STANDARD PENGENALPASTIAN MASALAH


KANDUNGAN
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1.1.1 Mengenal pasti masalah:
OBJEKTIF/ i) bukan inventif
STANDARD ii) inventif
PEMBELAJARAN 1.1.2 Menerangkan proses penyelesaian masalah bukan
inventif dan inventif

1. Murid diberi penerangan tentang maksud masalah bukan inventif dan inventif dengan
memberi sekurang-kurangnya 2 situasi yang berkaitan oleh guru.

2.Murid membuat penerangan sekurang-kurangnya 3 aliran kerja dalam fasa penyelesaian


AKTIVITI PdPc masalah bukan inventif dan inventif.

3. Murid diberi latihan pengukuhan berdasarkan pembelajaran tersebut.

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

1. Mendengar arahan guru


2. Berkeyakinan

BAHAN BANTU MENGAJAR / ALAT BANTU MENGAJAR

1. Buku teks
2. LCD Projektor / Power point

REFLEKSI
