Anda di halaman 1dari 21

SEKOLAH KEBANGSAAN PADANG TEMU

KM. 4.4 PADANG TEMU


75050 MELAKA

MINGGU : 1

HARI : ISNIN

TARIKH : 2 JANUARI 2020

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA GURU :
MATA PELAJARAN SAINS KELAS 4 KREATIF
TARIKH/ HARI 2 JANUARI 2020 ISNIN MASA 8.10-8.40
TEMA
STANDARD SAINS BAHAN TAJUK 7.0 Sifat Bahan
KANDUNGAN    7.2 Memahami  sifat-sifat bahan STANDARD PEMBELAJARAN 7.2.3, 7.2.4, 7.2.5
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF 1
PEMBELAJARAN 2
3
1
KRITERIA KEJAYAAN
2
1
AKTIVITI
PENGAJARAN & 2
PEMBELAJARAN 3
(PdPc) 4
5
6
q  Gallery Walk q  Think-Pair-Share q  Role Play
AKTIVITI PAK 21
q  Round Table q  Hot Seat q  Lain-lain ________
KEMAHIRAN q  Membanding beza q  Menghubungkait q  Membuat Inferens
BERFIKIR q  Mengkategori q  Menginterpretasi q  Membuat Ramalan
ARAS TINGGI ( KBAT ) q  Menjana Idea q  Mencipta Analogi q  Mentafsir
PAK21 ( 4C ) q  Komunikasi q  Kolaboratif q  Kreativiti q  Pemikiran kritikal
TAHAP PENGUASAAN q  TP 1 q  TP 3 q  TP 5
( TP ) q    TP
q 2 teks
Buku q  TP 4 q  TP 6
q  Internet q  Radio / TV q  Spesimen
BAHAN BANTU
q  Modul q  Projektor q  Radas q  Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
q  Powerpoint q  Model q  Buku Cerita q  Lain-lain :
STRATEGI PdPc q  Pembelajaran Berasaskan Inkuiri q  Pembelajaran Berasaskan Masalah q  Kontsruktivisme
q  Memerhati q  Ruang & Masa q  Ukur Nombor q  Mengeksperimen
q  Mengelas q  Inferens q  Pemboleh Ubah q  Hipotesis
KPS
q  Berkomunikasi q  Meramal q  Definisi Secara Operasi q  Tafsir Data

q  Guna Alat q  Melakar q  Simpan Alat


KMS
q  Kendali Spesimen q  Basuh Alat

KECERDASAN q  Interpersonal q  Muzikal q  Kinestatik


PELBAGAI q  Intrapersonal q  Verbal Linguistik q  Logik Matematik
ELEMEN MERENTASI q  Kreativiti & Inovasi q  Bahasa q  Sains & Teknologi q  Keusahawanan
KURIKULUM (EMK) q  Pendidikan Alam Sekitar q  Patriotisme q  TMK q  Nilai Murni
PENTAKSIRAN / q  Lembaran Kerja q  Pemerhatian q  Lisan q  Tugasan
PENILAIAN q  Hasil Kerja q  Kuiz q  Drama q  Projek
q  Peta Bulatan q  Peta Pelbagai Alir q  Peta Dakap
PETA PEMIKIRAN q  Peta Buih q  Peta Titi q  Peta Alir
ITHINK
q  Baik Hati q  Hemah Tinggi q  Kejujuran
q  Kerjasama q  Hormat menghormati q  Bersyukur
NILAI
q  Bertolak Ansur q  Kasih Sayang q  Tolong-menolong
q  Keadilan q  Kesabaran
KEHADIRAN MURID 18 / 21 Puteri, Adli, Danish
( / )   murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
( / )   murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan. 
REFLEKSI / IMPAK
( 5)  Murid di bimbingan oleh guru dalam latihan dan diberi pemulihan dalm kelas

CATATAN / NOTA
CATATAN / NOTA

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA GURU :
MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS 4 KREATIF
TARIKH/ HARI 2 JANUARI 2020 ISNIN MASA 8.10-8.40
BIDANG NOMBOR DAN OPERASI TAJUK

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF 1
PEMBELAJARAN 2
3
1
KRITERIA KEJAYAAN
2
1
AKTIVITI
PENGAJARAN & 2
PEMBELAJARAN 3
(PdPc) 4
5
6
q  Gallery Walk q  Think-Pair-Share q  Role Play
AKTIVITI PAK 21
q  Round Table q  Hot Seat q  Lain-lain ________
KEMAHIRAN q  Membanding beza q  Menghubungkait q  Membuat Inferens
BERFIKIR q  Mengkategori q  Menginterpretasi q  Membuat Ramalan
ARAS TINGGI ( KBAT ) q  Menjana Idea q  Mencipta Analogi q  Mentafsir
PAK21 ( 4C ) q  Komunikasi q  Kolaboratif q  Kreativiti q  Pemikiran kritikal
q  TP 1 q  TP 3 q  TP 5
TAHAP PENGUASAAN
q  TP 2 q  TP 4 q  TP 6
( TP )
q  Buku teks
q  Internet q  Radio / TV q  Spesimen
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)
BAHAN BANTU
q  Modul q  Projektor q  Radas q  Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
q  Powerpoint q  Model q  Buku Cerita q  Lain-lain :
STRATEGI PdPc q  Pembelajaran Berasaskan Inkuiri q  Pembelajaran Berasaskan Masalah q  Kontsruktivisme
KECERDASAN q  Interpersonal q  Muzikal q  Kinestatik
PELBAGAI q  Intrapersonal q  Verbal Linguistik q  Logik Matematik
ELEMEN MERENTASI q  Kreativiti & Inovasi q  Bahasa q  Sains & Teknologi q  Keusahawanan
KURIKULUM (EMK) q  Pendidikan Alam Sekitar q  Patriotisme q  TMK q  Nilai Murni
PENTAKSIRAN / q  Lembaran Kerja q  Pemerhatian q  Lisan q  Tugasan
PENILAIAN q  Hasil Kerja q  Kuiz q  Drama q  Projek
q  Peta Bulatan q  Peta Pelbagai Alir q  Peta Dakap
PETA PEMIKIRAN
q  Peta Buih q  Peta Titi q  Peta Alir
ITHINK

q  Baik Hati q  Hemah Tinggi q  Kejujuran q  Kesabaran


q  Kerjasama q  Hormat menghormati q  Bersyukur q  Keadilan
NILAI
q  Bertolak Ansur q  Kasih Sayang q  Tolong-menolong

KEHADIRAN MURID 18 / 21 Puteri, Adli, Danish


( / )   murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
( / )   murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan. 
REFLEKSI / IMPAK
( 5)  Murid di bimbingan oleh guru dalam latihan dan diberi pemulihan dalm kelas

NOTA / CATATAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PADANG TEMU
KM. 4.4 PADANG TEMU
75050 MELAKA

MINGGU : 34

HARI : SELASA

TARIKH : 4-Sep-2018

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA GURU :
MATA PELAJARAN SAINS KELAS 4 KREATIF
TARIKH/ HARI 4-Sep-18 SELASA MASA 8.10-8.40
TEMA
STANDARD SAINS BAHAN TAJUK 7.0 Sifat Bahan
KANDUNGAN    7.2 Memahami  sifat-sifat bahan STANDARD PEMBELAJARAN 7.2.3, 7.2.4, 7.2.5
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF 1
PEMBELAJARAN 2
3
1
KRITERIA KEJAYAAN
2
1
AKTIVITI
PENGAJARAN & 2
PEMBELAJARAN 3
(PdPc) 4
5
6
q  Gallery Walk q  Think-Pair-Share q  Role Play
AKTIVITI PAK 21
q  Round Table q  Hot Seat q  Lain-lain ________
KEMAHIRAN q  Membanding beza q  Menghubungkait q  Membuat Inferens
BERFIKIR q  Mengkategori q  Menginterpretasi q  Membuat Ramalan
ARAS TINGGI ( KBAT ) q  Menjana Idea q  Mencipta Analogi q  Mentafsir
PAK21 ( 4C ) q  Komunikasi q  Kolaboratif q  Kreativiti q  Pemikiran kritikal
TAHAP PENGUASAAN q  TP 1 q  TP 3 q  TP 5
( TP ) q    TP
q 2 teks
Buku q  TP 4 q  TP 6
q  Internet q  Radio / TV q  Spesimen
BAHAN BANTU
q  Modul q  Projektor q  Radas q  Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
q  Powerpoint q  Model q  Buku Cerita q  Lain-lain :
STRATEGI PdPc q  Pembelajaran Berasaskan Inkuiri q  Pembelajaran Berasaskan Masalah q  Kontsruktivisme
q  Memerhati q  Ruang & Masa q  Ukur Nombor q  Mengeksperimen
q  Mengelas q  Inferens q  Pemboleh Ubah q  Hipotesis
KPS
q  Berkomunikasi q  Meramal q  Definisi Secara Operasi q  Tafsir Data

q  Guna Alat q  Melakar q  Simpan Alat


KMS
q  Kendali Spesimen q  Basuh Alat

KECERDASAN q  Interpersonal q  Muzikal q  Kinestatik


PELBAGAI q  Intrapersonal q  Verbal Linguistik q  Logik Matematik
ELEMEN MERENTASI q  Kreativiti & Inovasi q  Bahasa q  Sains & Teknologi q  Keusahawanan
KURIKULUM (EMK) q  Pendidikan Alam Sekitar q  Patriotisme q  TMK q  Nilai Murni
PENTAKSIRAN / q  Lembaran Kerja q  Pemerhatian q  Lisan q  Tugasan
PENILAIAN q  Hasil Kerja q  Kuiz q  Drama q  Projek
q  Peta Bulatan q  Peta Pelbagai Alir q  Peta Dakap
PETA PEMIKIRAN q  Peta Buih q  Peta Titi q  Peta Alir
ITHINK
q  Baik Hati q  Hemah Tinggi q  Kejujuran
q  Kerjasama q  Hormat menghormati q  Bersyukur
NILAI
q  Bertolak Ansur q  Kasih Sayang q  Tolong-menolong
q  Keadilan q  Kesabaran
KEHADIRAN MURID 18 / 21 Puteri, Adli, Danish
( / )   murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
( / )   murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan. 
REFLEKSI / IMPAK
( 5)  Murid di bimbingan oleh guru dalam latihan dan diberi pemulihan dalm kelas

CATATAN / NOTA
CATATAN / NOTA

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA GURU :
MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS 4 KREATIF
TARIKH/ HARI 4-Sep-18 SELASA MASA 8.10-8.40
BIDANG NOMBOR DAN OPERASI TAJUK

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF 1
PEMBELAJARAN 2
3
1
KRITERIA KEJAYAAN
2
1
AKTIVITI
PENGAJARAN & 2
PEMBELAJARAN 3
(PdPc) 4
5
6
q  Gallery Walk q  Think-Pair-Share q  Role Play
AKTIVITI PAK 21
q  Round Table q  Hot Seat q  Lain-lain ________
KEMAHIRAN q  Membanding beza q  Menghubungkait q  Membuat Inferens
BERFIKIR q  Mengkategori q  Menginterpretasi q  Membuat Ramalan
ARAS TINGGI ( KBAT ) q  Menjana Idea q  Mencipta Analogi q  Mentafsir
PAK21 ( 4C ) q  Komunikasi q  Kolaboratif q  Kreativiti q  Pemikiran kritikal
q  TP 1 q  TP 3 q  TP 5
TAHAP PENGUASAAN
q  TP 2 q  TP 4 q  TP 6
( TP )
q  Buku teks
q  Internet q  Radio / TV q  Spesimen
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)
BAHAN BANTU
q  Modul q  Projektor q  Radas q  Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
q  Powerpoint q  Model q  Buku Cerita q  Lain-lain :
STRATEGI PdPc q  Pembelajaran Berasaskan Inkuiri q  Pembelajaran Berasaskan Masalah q  Kontsruktivisme
KECERDASAN q  Interpersonal q  Muzikal q  Kinestatik
PELBAGAI q  Intrapersonal q  Verbal Linguistik q  Logik Matematik
ELEMEN MERENTASI q  Kreativiti & Inovasi q  Bahasa q  Sains & Teknologi q  Keusahawanan
KURIKULUM (EMK) q  Pendidikan Alam Sekitar q  Patriotisme q  TMK q  Nilai Murni
PENTAKSIRAN / q  Lembaran Kerja q  Pemerhatian q  Lisan q  Tugasan
PENILAIAN q  Hasil Kerja q  Kuiz q  Drama q  Projek
q  Peta Bulatan q  Peta Pelbagai Alir q  Peta Dakap
PETA PEMIKIRAN
q  Peta Buih q  Peta Titi q  Peta Alir
ITHINK

q  Baik Hati q  Hemah Tinggi q  Kejujuran q  Kesabaran


q  Kerjasama q  Hormat menghormati q  Bersyukur q  Keadilan
NILAI
q  Bertolak Ansur q  Kasih Sayang q  Tolong-menolong

KEHADIRAN MURID 18 / 21 Puteri, Adli, Danish


( / )   murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
( / )   murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan. 
REFLEKSI / IMPAK
( 5)  Murid di bimbingan oleh guru dalam latihan dan diberi pemulihan dalm kelas

NOTA / CATATAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PADANG TEMU
KM. 4.4 PADANG TEMU
75050 MELAKA

MINGGU : 34

HARI : RABU

TARIKH : 4-Sep-2018

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA GURU :
MATA PELAJARAN SAINS KELAS 4 KREATIF
TARIKH/ HARI 4-Sep-18 RABU MASA 8.10-8.40
TEMA
STANDARD SAINS BAHAN TAJUK 7.0 Sifat Bahan
KANDUNGAN    7.2 Memahami  sifat-sifat bahan STANDARD PEMBELAJARAN 7.2.3, 7.2.4, 7.2.5
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF 1
PEMBELAJARAN 2
3
1
KRITERIA KEJAYAAN
2
1
AKTIVITI
PENGAJARAN & 2
PEMBELAJARAN 3
(PdPc) 4
5
6
q  Gallery Walk q  Think-Pair-Share q  Role Play
AKTIVITI PAK 21
q  Round Table q  Hot Seat q  Lain-lain ________
KEMAHIRAN q  Membanding beza q  Menghubungkait q  Membuat Inferens
BERFIKIR q  Mengkategori q  Menginterpretasi q  Membuat Ramalan
ARAS TINGGI ( KBAT ) q  Menjana Idea q  Mencipta Analogi q  Mentafsir
PAK21 ( 4C ) q  Komunikasi q  Kolaboratif q  Kreativiti q  Pemikiran kritikal
TAHAP PENGUASAAN q  TP 1 q  TP 3 q  TP 5
( TP ) q    TP
q 2 teks
Buku q  TP 4 q  TP 6
q  Internet q  Radio / TV q  Spesimen
BAHAN BANTU
q  Modul q  Projektor q  Radas q  Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
q  Powerpoint q  Model q  Buku Cerita q  Lain-lain :
STRATEGI PdPc q  Pembelajaran Berasaskan Inkuiri q  Pembelajaran Berasaskan Masalah q  Kontsruktivisme
q  Memerhati q  Ruang & Masa q  Ukur Nombor q  Mengeksperimen
q  Mengelas q  Inferens q  Pemboleh Ubah q  Hipotesis
KPS
q  Berkomunikasi q  Meramal q  Definisi Secara Operasi q  Tafsir Data

q  Guna Alat q  Melakar q  Simpan Alat


KMS
q  Kendali Spesimen q  Basuh Alat

KECERDASAN q  Interpersonal q  Muzikal q  Kinestatik


PELBAGAI q  Intrapersonal q  Verbal Linguistik q  Logik Matematik
ELEMEN MERENTASI q  Kreativiti & Inovasi q  Bahasa q  Sains & Teknologi q  Keusahawanan
KURIKULUM (EMK) q  Pendidikan Alam Sekitar q  Patriotisme q  TMK q  Nilai Murni
PENTAKSIRAN / q  Lembaran Kerja q  Pemerhatian q  Lisan q  Tugasan
PENILAIAN q  Hasil Kerja q  Kuiz q  Drama q  Projek
q  Peta Bulatan q  Peta Pelbagai Alir q  Peta Dakap
PETA PEMIKIRAN q  Peta Buih q  Peta Titi q  Peta Alir
ITHINK
q  Baik Hati q  Hemah Tinggi q  Kejujuran
q  Kerjasama q  Hormat menghormati q  Bersyukur
NILAI
q  Bertolak Ansur q  Kasih Sayang q  Tolong-menolong
q  Keadilan q  Kesabaran
KEHADIRAN MURID 18 / 21 Puteri, Adli, Danish
( / )   murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
( / )   murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan. 
REFLEKSI / IMPAK
( 5)  Murid di bimbingan oleh guru dalam latihan dan diberi pemulihan dalm kelas

CATATAN / NOTA
CATATAN / NOTA

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA GURU :
MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS 4 KREATIF
TARIKH/ HARI 4-Sep-18 RABU MASA 8.10-8.40
BIDANG NOMBOR DAN OPERASI TAJUK

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF 1
PEMBELAJARAN 2
3
1
KRITERIA KEJAYAAN
2
1
AKTIVITI
PENGAJARAN & 2
PEMBELAJARAN 3
(PdPc) 4
5
6
q  Gallery Walk q  Think-Pair-Share q  Role Play
AKTIVITI PAK 21
q  Round Table q  Hot Seat q  Lain-lain ________
KEMAHIRAN q  Membanding beza q  Menghubungkait q  Membuat Inferens
BERFIKIR q  Mengkategori q  Menginterpretasi q  Membuat Ramalan
ARAS TINGGI ( KBAT ) q  Menjana Idea q  Mencipta Analogi q  Mentafsir
PAK21 ( 4C ) q  Komunikasi q  Kolaboratif q  Kreativiti q  Pemikiran kritikal
q  TP 1 q  TP 3 q  TP 5
TAHAP PENGUASAAN
q  TP 2 q  TP 4 q  TP 6
( TP )
q  Buku teks
q  Internet q  Radio / TV q  Spesimen
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)
BAHAN BANTU
q  Modul q  Projektor q  Radas q  Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
q  Powerpoint q  Model q  Buku Cerita q  Lain-lain :
STRATEGI PdPc q  Pembelajaran Berasaskan Inkuiri q  Pembelajaran Berasaskan Masalah q  Kontsruktivisme
KECERDASAN q  Interpersonal q  Muzikal q  Kinestatik
PELBAGAI q  Intrapersonal q  Verbal Linguistik q  Logik Matematik
ELEMEN MERENTASI q  Kreativiti & Inovasi q  Bahasa q  Sains & Teknologi q  Keusahawanan
KURIKULUM (EMK) q  Pendidikan Alam Sekitar q  Patriotisme q  TMK q  Nilai Murni
PENTAKSIRAN / q  Lembaran Kerja q  Pemerhatian q  Lisan q  Tugasan
PENILAIAN q  Hasil Kerja q  Kuiz q  Drama q  Projek
q  Peta Bulatan q  Peta Pelbagai Alir q  Peta Dakap
PETA PEMIKIRAN
q  Peta Buih q  Peta Titi q  Peta Alir
ITHINK

q  Baik Hati q  Hemah Tinggi q  Kejujuran q  Kesabaran


q  Kerjasama q  Hormat menghormati q  Bersyukur q  Keadilan
NILAI
q  Bertolak Ansur q  Kasih Sayang q  Tolong-menolong

KEHADIRAN MURID 18 / 21 Puteri, Adli, Danish


( / )   murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
( / )   murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan. 
REFLEKSI / IMPAK
( 5)  Murid di bimbingan oleh guru dalam latihan dan diberi pemulihan dalm kelas

NOTA / CATATAN
SEKOLAH KEBANGSAAN SUNGAI RAMBAI
SUNGAI RAMBAI
77400 MELAKA

MINGGU : 1

HARI : KHAMIS

TARIKH : 2-Feb-2020

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA GURU : MARIYAH BINTI SIAHAT
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 2 IBNU KHALDUN
TARIKH/ HARI 2-Jan-20 KHAMIS MASA 11.30 - 12.30
TEMA KEKELUARGAAN TAJUK HARI MINGGU DENGAN KELUARGA
1.1.1 Mendengar, mengecam, memahami dan menyebut dengan betul dan tepat , i) frasa , ii) ayat tunggal
STANDARD
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF 1. mendengar dan membaca frasa perkataan yang ditunjukkan
PEMBELAJARAN 2. memahami maksud frasa perkataan
3
1. murid apat membaca dan memahami frasa perkataan yang bermakna
KRITERIA KEJAYAAN
2
SET INDUKSI - murid bercerita mengenai kegiatan mereka bersama keluarga pada hujung minggu
AKTIVITI
PENGAJARAN & PERKEMBANGAN
PEMBELAJARAN 2. Murid bercerita mengenai gambar yang ditunjukkan
(PdPc) 3. Murid membaca perkataan
4. murid membina frasa perkataan dari perkataan yang ditunjukkan (dalam kumpulan)
5. murid membentangkan hasil perbincangan
q  Gallery Walk q  Think-Pair-Share q  Role Play
AKTIVITI PAK 21
q  Round Table q  Hot Seat q  Lain-lain ________
KEMAHIRAN q  Membanding beza q  Menghubungkait q  Membuat Inferens
BERFIKIR q  Mengkategori q  Menginterpretasi q  Membuat Ramalan
PAK21 ( 4C ) q  Komunikasi q  Kolaboratif q  Kreativiti q  Pemikiran kritikal
TAHAP PENGUASAAN q  TP 1 q  TP 3 q  TP 5
( TP ) q  TP 2 q  TP 4 q  TP 6
q  Buku teks
q  Internet q  Radio / TV q  Spesimen
BAHAN BANTU
q  Modul q  Projektor q  Radas q  Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
q  Powerpoint q  Model q  Buku Cerita q  Lain-lain :
STRATEGI PdPc q  Pembelajaran Berasaskan Inkuiri q  Pembelajaran Berasaskan Masalah q  Kontsruktivisme
KECERDASAN q  Interpersonal q  Muzikal q  Kinestatik
PELBAGAI q Intrapersonal
q    Kreativiti & Inovasi q  Verbal Linguistik
q  Bahasa Logik Matematik
q    Sains
q & Teknologi q  Keusahawanan
ELEMEN MERENTASI
KURIKULUM (EMK) q  Pendidikan Alam Sekitar q  Patriotisme q  TMK q  Nilai Murni
q  Lembaran Kerja q  Pemerhatian q  Lisan q  Tugasan
PENTAKSIRAN /
PENILAIAN q  Hasil Kerja q  Kuiz q  Drama q  Projek
q  Peta Bulatan q  Peta Pelbagai Alir q  Peta Dakap
PETA PEMIKIRAN q  Peta Buih q  Peta Titi q  Peta Alir
ITHINK
q  Baik Hati q  Hemah Tinggi q  Kejujuran
q  Kerjasama q  Hormat menghormati q  Bersyukur
NILAI
q  Bertolak Ansur q  Kasih Sayang q  Tolong-menolong
q  Keadilan q  Kesabaran
KEHADIRAN MURID 18 / 21 Puteri, Adli, Danish
( / )   murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
( / )   murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan. 
REFLEKSI / IMPAK
( 5)  Murid di bimbingan oleh guru dalam latihan dan diberi pemulihan dalm kelas

CATATAN / NOTA

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA GURU :
MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS 4 KREATIF
TARIKH/ HARI 4-Sep-18 KHAMIS MASA 8.10-8.40
BIDANG
STANDARD NOMBOR DAN OPERASI TAJUK
STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
1
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
2
3
1
KRITERIA KEJAYAAN
2
1
AKTIVITI
PENGAJARAN & 2
PEMBELAJARAN 3
(PdPc) 4
5
6
q  Gallery Walk q  Think-Pair-Share q  Role Play
AKTIVITI PAK 21
q  Round Table q  Hot Seat q  Lain-lain ________
KEMAHIRAN q  Membanding beza q  Menghubungkait q  Membuat Inferens
BERFIKIR q  Mengkategori q  Menginterpretasi q  Membuat Ramalan
ARAS TINGGI ( KBAT ) q  Menjana Idea q  Mencipta Analogi q  Mentafsir
PAK21 ( 4C ) q  Komunikasi q  Kolaboratif q  Kreativiti q  Pemikiran kritikal
q  TP 1 q  TP 3 q  TP 5
TAHAP PENGUASAAN
( TP ) q  TP 2 q  TP 4 q  TP 6
q  Buku teks
q  Internet q  Radio / TV q  Spesimen
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB) q  Modul q  Projektor q  Radas q  Gambar / Cerita
q  Powerpoint q  Model q  Buku Cerita q  Lain-lain :
STRATEGI PdPc q  Pembelajaran Berasaskan Inkuiri q  Pembelajaran Berasaskan Masalah q  Kontsruktivisme
KECERDASAN q  Interpersonal q  Muzikal q  Kinestatik
PELBAGAI q  Intrapersonal q  Verbal Linguistik q  Logik Matematik
ELEMEN MERENTASI q  Kreativiti & Inovasi q  Bahasa q  Sains & Teknologi q  Keusahawanan
KURIKULUM (EMK) q  Pendidikan Alam Sekitar q  Patriotisme q  TMK q  Nilai Murni
PENTAKSIRAN / q  Lembaran Kerja q  Pemerhatian q  Lisan q  Tugasan
PENILAIAN q  Hasil Kerja q  Kuiz q  Drama q  Projek
q  Peta Bulatan q  Peta Pelbagai Alir q  Peta Dakap
PETA PEMIKIRAN
ITHINK q  Peta Buih q  Peta Titi q  Peta Alir

q  Baik Hati q  Hemah Tinggi q  Kejujuran q  Kesabaran


q  Kerjasama q  Hormat menghormati q  Bersyukur q  Keadilan
NILAI
q  Bertolak Ansur q  Kasih Sayang q  Tolong-menolong

KEHADIRAN MURID 18 / 21 Puteri, Adli, Danish


( / )   murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
( / )   murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan. 
REFLEKSI / IMPAK
( 5)  Murid di bimbingan oleh guru dalam latihan dan diberi pemulihan dalm kelas

NOTA / CATATAN
SEKOLAH KEBANGSAAN SUNGAI RAMBAI
SUNGAI RAMBAI
77400 MELAKA

MINGGU : 1

HARI : JUMAAT

TARIKH : 3-Jan-2020

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA GURU : MARIYAH BINTI SIAHAT
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 2 IBNU KHALDUN
TARIKH/ HARI 3-Jan-20 JUMAAT MASA 9.05 - 10.05
TEMA KEKELUARGAAN TAJUK HARI MINGGU DENGAN KELUARGA
1.1.1 Mendengar, mengecam, memahami dan menyebut dengan betul dan tepat , i) frasa , ii) ayat tunggal
STANDARD
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF 1. mendengar dan membaca frasa perkataan yang ditunjukkan
PEMBELAJARAN 2. memahami maksud frasa perkataan
3
1. murid apat membaca dan memahami frasa perkataan yang bermakna
KRITERIA KEJAYAAN
2
SET INDUKSI - murid bercerita mengenai kegiatan mereka bersama keluarga pada hujung minggu
AKTIVITI
PENGAJARAN & PERKEMBANGAN
PEMBELAJARAN 2. Murid bercerita mengenai gambar yang ditunjukkan
(PdPc) 3. Murid membaca perkataan
4. murid membina frasa perkataan dari perkataan yang ditunjukkan (dalam kumpulan)
5. murid membentangkan hasil perbincangan
q  Gallery Walk q  Think-Pair-Share q  Role Play
AKTIVITI PAK 21
q  Round Table q  Hot Seat q  Lain-lain ________
KEMAHIRAN q  Membanding beza q  Menghubungkait q  Membuat Inferens
BERFIKIR q  Mengkategori q  Menginterpretasi q  Membuat Ramalan
ARAS TINGGI ( KBAT ) q  Menjana Idea q  Mencipta Analogi q  Mentafsir
PAK21 ( 4C ) q  Komunikasi q  Kolaboratif q  Kreativiti q  Pemikiran kritikal
TAHAP PENGUASAAN q  TP 1 q  TP 3 q  TP 5
( TP ) q    TP
q 2 teks
Buku q  TP 4 q  TP 6
q  Internet q  Radio / TV q  Spesimen
BAHAN BANTU
q  Modul q  Projektor q  Radas q  Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
q  Powerpoint q  Model q  Buku Cerita q  Lain-lain :
STRATEGI PdPc q  Pembelajaran Berasaskan Inkuiri q  Pembelajaran Berasaskan Masalah q  Kontsruktivisme
KECERDASAN q  Interpersonal q  Muzikal q  Kinestatik
PELBAGAI q  Intrapersonal q  Verbal Linguistik q  Logik Matematik
ELEMEN MERENTASI q  Kreativiti & Inovasi q  Bahasa q  Sains & Teknologi q  Keusahawanan
KURIKULUM (EMK) q  Pendidikan Alam Sekitar q  Patriotisme q  TMK q  Nilai Murni
PENTAKSIRAN / q  Lembaran Kerja q  Pemerhatian q  Lisan q  Tugasan
PENILAIAN q    Hasil
q Kerja
Peta Bulatan q    Kuiz
q Peta Pelbagai Alir q    Drama
q Peta Dakap q  Projek

PETA PEMIKIRAN q  Peta Buih q  Peta Titi q  Peta Alir


ITHINK
q  Baik Hati q  Hemah Tinggi q  Kejujuran
q  Kerjasama q  Hormat menghormati q  Bersyukur
NILAI
q  Bertolak Ansur q  Kasih Sayang q  Tolong-menolong
q  Keadilan q  Kesabaran
KEHADIRAN MURID 18 / 21 Puteri, Adli, Danish
( / )   murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
( / )   murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan. 
REFLEKSI / IMPAK
( 5)  Murid di bimbingan oleh guru dalam latihan dan diberi pemulihan dalm kelas

CATATAN / NOTA

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA GURU : MARIYAH BINTI SIAHAT
MATA PELAJARAN PJPK KELAS 2 IBNU KHALDUN
TARIKH/ HARI 3-Jan-20 JUMAAT MASA 10.30 - 11.00
BIDANG HARI YANG CERIA TAJUK GAYA HIDUP YANG SIHAT
STANDARD 1.1 Kemahiran membuat keputusan dlm konteks  STANDARD
kesihatan & reproduktif 1.1.1 menyatakan maksud postur, rehat dan tidur
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF 1. menyatakan maksud postur, rehat dan tidur
PEMBELAJARAN 2
3
1. murid dapat menyatakan kepentigan menjaga postur, keperluaan rehat dan kepentingan tidur
KRITERIA KEJAYAAN
2
1. murid menyanyi lagu bangun pagi
AKTIVITI
PENGAJARAN & 2. murid menyatakan kepentingan tidur dan rehat
PEMBELAJARAN 3. murid memilih postur duduk, jalan dan berdiri dengan betul
(PdPc) 4
5
6
q  Gallery Walk q  Think-Pair-Share q  Role Play
AKTIVITI PAK 21
q  Round Table q  Hot Seat q  Lain-lain ________
KEMAHIRAN q  Membanding beza q  Menghubungkait q  Membuat Inferens
BERFIKIR q  Mengkategori q  Menginterpretasi q  Membuat Ramalan
ARAS TINGGI ( KBAT ) q  Menjana Idea q  Mencipta Analogi q  Mentafsir
PAK21 ( 4C ) q  Komunikasi q  Kolaboratif q  Kreativiti q  Pemikiran kritikal
q  TP 1 q  TP 3 q  TP 5
TAHAP PENGUASAAN
q   TP 2 q   TP 4 q  TP 6
( TP )
q  Buku teks
q  Internet q  Radio / TV q  Spesimen
BAHAN BANTU
q  Modul q  Projektor q  Radas q  Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
q  Powerpoint q  Model q  Buku Cerita q  Lain-lain :
STRATEGI PdPc q  Pembelajaran Berasaskan Inkuiri q  Pembelajaran Berasaskan Masalah q  Kontsruktivisme
KECERDASAN q  Interpersonal q  Muzikal q  Kinestatik
PELBAGAI q  Intrapersonal q  Verbal Linguistik q  Logik Matematik
ELEMEN MERENTASI q  Kreativiti & Inovasi q  Bahasa q  Sains & Teknologi q  Keusahawanan
KURIKULUM (EMK) q  Pendidikan Alam Sekitar q  Patriotisme q  TMK q  Nilai Murni
PENTAKSIRAN / q  Lembaran Kerja q  Pemerhatian q  Lisan q  Tugasan
PENILAIAN q  Hasil Kerja q  Kuiz q  Drama q  Projek
q  Peta Bulatan q  Peta Pelbagai Alir q  Peta Dakap
PETA PEMIKIRAN
q  Peta Buih q  Peta Titi q  Peta Alir
ITHINK

q  Baik Hati q  Hemah Tinggi q  Kejujuran q  Kesabaran


q  Kerjasama q  Hormat menghormati q  Bersyukur q  Keadilan
NILAI
q  Bertolak Ansur q  Kasih Sayang q  Tolong-menolong

KEHADIRAN MURID
( / )   murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
( / )   murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan. 
REFLEKSI / IMPAK
( 5)  Murid di bimbingan oleh guru dalam latihan dan diberi pemulihan dalm kelas

NOTA / CATATAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PADANG TEMU
KM. 4.4 PADANG TEMU
75050 MELAKA

MINGGU : 2

HARI : ISNIN

TARIKH : 6 JANUARI 2020

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA GURU : MARIYAH BINTI SIAHAT
MATA PELAJARAN BN KELAS 2 IBNU KHALDUN
TARIKH/ HARI 6 JANUARI 2020 ISNIN MASA 10.30 - 11.30
TEMA KEKELUARGAAN TAJUK HARI MINGGU DENGAN KELUARGA
1.1.1 Mendengar, mengecam, memahami dan menyebut dengan betul dan tepat , 
STANDAD i) frasa , ii) ayat tunggal
KANDUNGAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF 1. mendengar dan membaca frasa perkataan yang ditunjukkan
PEMBELAJARAN 2. memahami maksud frasa perkataan
3
1. murid apat membaca dan memahami frasa perkataan yang bermakna
KRITERIA KEJAYAAN
2
SET INDUKSI - murid bercerita mengenai kegiatan mereka bersama keluarga pada hujung minggu
AKTIVITI
PENGAJARAN & PERKEMBANGAN
PEMBELAJARAN 2. Murid bercerita mengenai gambar yang ditunjukkan
(PdPc) 3. Murid membaca perkataan
4. murid membina frasa perkataan dari perkataan yang ditunjukkan (dalam kumpulan)
5. murid membentangkan hasil perbincangan
PENUTUP
murid membuat rumusan hasil perbincangan
q  Gallery Walk q  Think-Pair-Share q  Role Play
AKTIVITI PAK 21
q  Round Table q  Hot Seat q  Lain-lain ________
KEMAHIRAN q  Membanding beza q  Menghubungkait q  Membuat Inferens
BERFIKIR q  Mengkategori q  Menginterpretasi q  Membuat Ramalan
ARAS TINGGI ( KBAT ) q  Menjana Idea q  Mencipta Analogi q  Mentafsir
PAK21 ( 4C ) q  Komunikasi q  Kolaboratif q  Kreativiti q  Pemikiran kritikal
TAHAP PENGUASAAN q  TP 1 q  TP 3 q  TP 5
( TP ) TP 2 teks
q    Buku
q q  TP 4 q  TP 6
q  Internet q  Radio / TV q  Spesimen
BAHAN BANTU
q  Modul q  Projektor q  Radas q  Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
q  Powerpoint q  Model q  Buku Cerita q  Lain-lain :
STRATEGI PdPc q  Pembelajaran Berasaskan Inkuiri q  Pembelajaran Berasaskan Masalah q  Kontsruktivisme
KECERDASAN q  Interpersonal q  Muzikal q  Kinestatik
PELBAGAI q  Intrapersonal q  Verbal Linguistik q  Logik Matematik
ELEMEN MERENTASI q  Kreativiti & Inovasi q  Bahasa q  Sains & Teknologi q  Keusahawanan
KURIKULUM (EMK) q  Pendidikan Alam Sekitar q  Patriotisme q  TMK q  Nilai Murni
PENTAKSIRAN / q  Lembaran Kerja q  Pemerhatian q  Lisan q  Tugasan
PENILAIAN Hasil Bulatan
q    Peta
q Kerja Kuiz Pelbagai Alir
q    Peta
q Drama
q    Peta
q Dakap q  Projek

PETA PEMIKIRAN q  Peta Buih q  Peta Titi q  Peta Alir


ITHINK
q  Baik Hati q  Hemah Tinggi q  Kejujuran
q  Kerjasama q  Hormat menghormati q  Bersyukur
NILAI
q  Bertolak Ansur q  Kasih Sayang q  Tolong-menolong
q  Keadilan q  Kesabaran
KEHADIRAN MURID 18 / 21 Puteri, Adli, Danish
( / )   murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
( / )   murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan. 
REFLEKSI / IMPAK
( 5)  Murid di bimbingan oleh guru dalam latihan dan diberi pemulihan dalm kelas

CATATAN / NOTA
