Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN AKTIVITI KOKURIKUKLUM

BADAN BERUNIFORM / KELAB & PERSATUAN / SUKAN & PERMAINAN


BADAN BERUNIFORM : Ragbi

Topik Teknik menghantar bola sisi

28 Januari 202 & Selasa 1


Tarikh & Masa Hari Minggu
2.00-3.00ptg

Darjah / 4, 5 dan 6 65/66


Bilangan Murid
Tingkatan

Pada akhir pengajaran murid:

Kognitif Menggunakan teknik hantaran bola sisi dengan betul


Objektif
Psikomotor Membuat hantaran bola sisi dengan teknik yang betul.

Afektif Meningkat kepercayaan diri.

 THINK PAIR SHARE  ROUND TABLE  KUIZ

 HOT SEAT  PERMAINAN  PROJEK BERKUMPULAN


PAK21
 SUMBANGSARAN  PERSEMBAHAN  KLIP VIDEO

 PETA I-THINK  LAIN-LAIN:______________________________

PIKeBM Memberi arahan dengan cara yang betul.

Tema Sivik Sayangi diri sendiri & keluarga

 Aplikasi pengetahuan, kemahiran dan nilai  Kebolehan menaaku

KBAT  Membuat keputusan  Kebolehan refleksi

 Menyelesaikan masalah  Hasil Inovasi

SET INDUKSI (5 MINIT):

1. Aktiviti Pemenansan badan.


2. Penerangan dan tunjukcara hantaran bola sisi.
AKTIVITI PERKEMBANGAN (40 MINIT):

3. Secara berkumpulan kecil murid membuat latihan hantaran bola sisi


4. Murid diajar cara yang betul untuk membuat hantaran bola sisi
dengan betul.
Aktiviti APLIKASI (10 MINIT)

5. Murid menjalankan pertandingan kecil dengan teknik hantaran bola


sisi
6. Murid- murid lain berserok semangat dan memberi respon selepas
acara yang disertai tamat.
AKTIVITI PENUTUP (5 MINIT)

7. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti


8. Guru menjalankan aktiviti penyejukkan badan.

Refleksi / ____/_____ murid dapat mencapai standard yang ditetapkan.


Impak ____/_____ murid boleh melengkapkan latihan/ hasil kerja yang diberikan.
____/_____ murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Aktiviti tidak dapat dijalankan dan akan diteruskan pada minggu berikutnya
kerana __________________________________________.

Tanda tangan Guru Penasihat, Disahkan oleh: GPK KK

______________________ _____________________
