Anda di halaman 1dari 1

Rancangan Mengajar

Mata Pelajaran: Tema: Menimba Ilmu Kelas: Tarikh:


BAHASA MELAYU Topik : Ilmu Penyuluh hidup 2 Intelek 04/02/2020
Kemahiran : Menulis (9.50-10.50) Selasa

Standard Kandungan : Standard Pembelajaran :


2.2. Membaca untuk memahami makna perkataan, rangkai kata, Membaca secara luncuran dan imbasan untuk meneroka maksud keseluruhan
istilah serta maksud ungkapan dan ayat dalam pelbagai bahan daripada pelbagai bahan
STRATEGI PDP ELEMEN MERENTAS KOKURIKULUM NILAI MURNI
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri (EMK)*KSSM Baik Hati Bersyukur
Penyelesaian Masalah Bahasa Nilai murni Hormat-
Keberanian
Patriotisme Keusahawanan menghormati
Penggunaan Teknologi
Ketekunan Berjimat-cermat
Pembelajaran Kecerdasan Kelestarian Kelestarian
Kesabaran Kejujuran
Pelbagai alam sekitar global
Toleransi Hemah Tinggi
Pembelajaran koperatif / Sains Kreativiti & Keadilan Tolong-menolong
kolaboratif &teknologi inovasi Kerjasama Tanggungjawab
Pembelajaran kontekstual Pendidikan Tek. Maklumat Kasih Sayang
Pendekatan Didik Hibur kewangan & Komunikasi
Pembelajaran Tematik STEM Lain-lain :
Lain-lain:

Aspirasi Murid
Pengetahuan / Kemahiran / Kemahiran memimpin / Kemahiran Etika dan / Identiti nasional /
berfikir dwibahasa kerohanian
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir PdP pelajar boleh 1. Membaca wawancara diberikan secara luncuran dan imbasan untuk memahami keseluruhan
menjelaskan pandangan dalam wawancara tersebut
wawancara 2. Menulis pandangan cara-cara menjadi murid cemerlang
Konsep/Perbendahaaan Kata Utama: Sumber:
Potensi diri Buku teks pm T1, A4, Sticky Notes,graffic organizer

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru menulis perkataan ‘PESANAN’
• aktiviti untuk menarik minat 2. Guru mendengar respon pelajar
murid (Aktiviti Pemula) 3. Guru menerangkan LO dan SC
• memaklumkan kepada murid

Aktiviti Utama 1. Pelajar bergilir-gilir membaca petikan
• penerangan kandungan 2. Guru menerangkan aktiviti pertama ______% mencapai objektif
pembelajaran SC1 :
pembelajaran.
• contoh dan tunjuk cara 3. Pelajar melakukan aktiviti share-n-turn. (Pelajar memilih
• peluang membuat latihan sendiri peta pemikiran yang bersesuaian)
• bimbingan dan maklum balas 4. Pelajar berkongsi jawaban dan sesi soal jawab (AFL). ______% murid mencapai tahap
berterusan minimum.
• bagi pelbagai gaya SC2:
pembelajaran 5. Pelajar melakukan aktiviti one-two-group untuk SC2.
• cabaran bersesuaian untuk 6. Pelajar melakukan aktiviti look-think-comment bagi berkongsi
semua murid jawaban dan memberikan komen. (Pelajar turut memberikan
• peluang untuk belajar secara 2 Stars and 1 wish serta soalan yang ingin di tanya.: - AFL &
kolaboratif Questioning). PETA PEMIKIRAN I-THINK
• bimbingan dan maklum balas 7. Pelajar melengkapkan nota dan menjawab soalan bertulis. Peta Pokok Peta Alir
berterusan (Pentaksiran Peta Bulatan Peta Titi
untuk Pembelajaran-AfL) Peta Buih Peta Dakap
Peta Buih Peta Pelbagai
Berganda Alir
Lain-lain:

Penutup 9. Pelajar melakukan aktiviti share-your-view berkaitan isi


Refleksi: kajian dan penilaian pelajaran pada hari ini.
pembelajaran

Tindakan susulan murid: Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:


Menyiapkan latihan yang Bimbingan secara individu Mengamalkan nilai-nilai Mencari maklumat tambahan berkaitan
diberikan. murni dalam kehidupan topik.
seharian
