Anda di halaman 1dari 1

AKTIVITI

PEMBELAJARAN ABAD KE-21


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Round Table
PENDIDIKAN MORAL Think Pair Share
Hot Seat
Pembentangan Hasil Sendiri
MINGGU: 42 HARI: KHAMIS TARIKH: 7.11.2019
Role Play
Gallery Walk
Tahun / TAHUN 5 ZUHAL DAN 5 MUSYTARI Three Stay, One Stay
Kelas Peta I-think /
Deklamasi Sajak / Nyanyian
Masa 12.35 P. M.- 1.05 P.M. Tandakan / pada ruangan
berkenaan
Tajuk ULANGKAJI
PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Standard Kandungan TAJUK YANG DIPILIH Berasaskan Murid
Pembelajaran Kolaboratif
Standard Kemahiran berfikir
Pembelajaran Pemikiran Aras Tinggi
Kemahiran Hidup dan kerjaya
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat: Berkumpulan /
Pembelajaran 1. Menjawab soalan-soalan yang diberi, mengikut tajuk Komuniti
yang dipilih berdasarkan soalan peperiksaan akhir Pentaksiran Formatif
tahun. Belajar Untuk Kehidupan /
Tandakan / pada ruangan
Kriteria Murid dikatakan berjaya apabila mereka dapat: berkenaan
Kejayaan 1. Murid akan dapat menjawab semua soalan-soalan yang
diberikan berdasarkan peperiksaan akhir tahun. TAHAP PENGUASAAN (PBS)
TP6
Aktiviti Pemula 1. Murid mendengar arahan yang diberi. TP5
TP4 /
Aktiviti Utama TP3 /
1. Murid dan guru berbincang jawapan. Setiap murid akan TP2 /
memberikan jawapan. TP1 /
2. Murid menyiapkan pembetulan. Tandakan / pada ruangan
berkenaan
Aktiviti Penutup 1. Murid dan guru membuat kesimpulan kepada pelajaran hari
ini..
ARAS PEMIKIRAN
Mencipta
BBM  Buku Teks  Audio/ Video  Projektor
Menilai /
 Powerpoint  Lembaran kerja  Lain-lain
 CD  Buku kerja Menganalisis /
Mengaplikasi /
Memahami
EMK  Pendidikan  TMK  Kreativiti dan
Mengingati
Alam Sekitar inovasi
Tandakan / pada ruangan
berkenaan
Nilai Murni
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Refleksi  ____/____ orang murid dapat menguasai objektif
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/ pengukuhan Amali
 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif Hasil kerja
pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Kuiz
 Aktiviti PdP ditangguhkan kerana ______ Pembentangan
Soal Jawab
Catatan Pemerhatian
Lembaran kerja /
Drama / Sketsa
Tandakan / pada ruangan
berkenaan

I - THINK
Peta Bulatan
Peta Buih /
Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Titi
Tandakan / pada ruangan berkenaa
