Anda di halaman 1dari 1

FAIL REKOD PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN 2020

Rancangan Mengajar
Harian
MINGGU HARI TARIKH TING/KELA MASA MATAPELAJARA KEHADIRAN
S N PELAJAR
11.15
8 Isnin 5ZB - PSK
11.45
TEMA PENCAPAIAN KENDIRI
TAJUK PENDIDIKAN SEPANJANG HAYAT UNTUK PEMBANGUNAN NEGARA
OBJEKTIF Di akhir pengajaran ini, murid dapat;
PEMBELAJARAN / i. menerangkan konsep pendidikan sepanjang hayat untuk pembangunan negara
HASIL ii. menjelaskan ciri-ciri pendidikan sepanjang hayat.
PEMBELAJARAN iii. Menghuraikan kepentingan pendidikan sepanjang hanyat untuk pembangunan negara
(OPEM) iv Menghargai kepentingan ilmu

KRITERIA Murid berjaya jika dapat


KEJAYAAN 1. menjelaskan cita-cita masing-masing
2. memberikan alas an mengapa mendapat pendidikan di sekolah
3. memberikan sekurang-kurangnya 3 faedah pendidikan terhadap diri, keluarga dan Negara

AKTIVITI PDPC

PERMULAAN:
1. Penerangan guru OPEM
2. Soal jawab lisan hot seat berkaitan apa yang pelajar tahu tentang pendidikan sepanjang hayat

PERKEMBANGAN:
1. guru memberikan kertas edaran
2. pelajar dikehendaki menceritakan cita-cita masing-masing dan meberikan alas an kenapa cita-cita tersebut dipilih
3. menjelaskan proses pendidikan di Malaysia

PENUTUP:
1. Wakil pelajar membuat refleksi apa yang mereka perolehi hari ini.

ABM / Teaching Aids KBAT


buku teks, buku aktiviti,whiteboard marker,marker pen Mengaplikasi
AKTIVITI PAK 21 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM(EMK)
Latihan / Senaman Nilai Murni
PENDEKATAN PEMBELAJARAN NILAI
Pembelajaran Kolaboratif Kerjasama
REFLEKSI / IMPAK

Aktiviti pengajaran dan pemudahcaraan ditangguhkan kerana;

Mesyuarat / kursus Aktiviti Luar

Program sekolah Mengiringi murid keluar

Cuti rehat / Sakit / Khas Cuti umum / peristiwa
