RPH Sej - T5 M6 - HG
RPH Sej - T5 M6 - HG
………………………………….
Tandatangan Pengetua
Tarikh:
RancanganPelajaranHarian 2020_Sejarah Tingkatan 5
36 15 6JANUAR FEBRUARII
MINGGU TARIKH
2020 Strategi PdP
HARI RABUKHAMIS MASA 9.30 – 10.30 Berpusatkan Murid /
MATA PELAJARAN SEJARAH Kepelbagaian Teknik
TINGKATAN Hadir : _____ / ______ orang murid Kepelbagaian Sumber &
KEHADIRAN MURID
5 NIKEL Tidak hadir: ____ / ______ orang murid Bahan
KEMUNCULAN DAN PERKEMBANGAN NASIONALISME Pengajaran dan
TAJUK
SEHINGGA PERANG DUNIA KEDUA Pembelajaran Bertema
2.2.Gerakan nasionalsime sehingga Perang Dunia Kedua Penggabungjalinan
SUBTAJUK 2.2.1 Faktor-faktor pemangkin nasionalisme1.3 Nasionalisme di Penyerapan
Asia Tenggara Penilaian
Pada akhir pengajaran dan pemudahcaraan, murid dapat: Pemulihan
1. Menyatakan sekurang-kurangnya 3 faktor yang menyumbang Pengayaan
kepada perkembangan gerakan nasionalisme
2. Menghuraikan sekurang-kurangnya 3 isu yang Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF diperjuangkan oleh Badan-badan dan kesatuan dalam Mengetahui
PEMBELAJARAN gerakan nasionalismeMenyatakan takrif nasionalisme Memahami
Menyenaraikan sekurang-kurangnya tiga faktor yang Mengaplikasi
mencetuskan nasionalisme di AT. Menganalisis /
3. Menyenaraikan sekurang-kurangnya enam tokoh
Menilai
nasionalisme di AT
Mencipta /
Carta / gambar / Majalah
Peta Pemikiran
BBM Internet Modul /
Peta Bulatan
Lembaran kerja / Radio / cakera padat
Peta Buih /
Kamus Rencana / artikel /
Peta Buih Berganda
Kertas sebak / Surat khabar
Peta Pokok
AKTIVITI Murid diminta menamakan tokoh-tokoh yang dipamerkan dalam Peta Dakap /
PEMULA /SET kelasmembuktikan perasaan cinta akan negara dan dikaitkan Peta Alir
INDUKSI dengan isi pelajaran. Peta Pelbagai Alir
Langkah 1 Peta Titi /
1. Murid diminta menyatakan maksud nasionalisme secara
lisan dan bertulis di papan putih.iberi penerangan tentang Elemen Merentas Kurikulum
gerakan nasionalisme sehingga perang dunia kedua. (EMK)
2. Murid menyenaraikan faktor nasionalisme dalam bentuk Bahasa
peta buih.atakan beberapa contoh faktor pemangkin Sains dan Teknologi
nasionalisme TMK
3. Secara berpasangan murid akan menghuraikan salah satu Kelestarian Alam Sekitar
faktor yang telah disenaraikan. Nilai Murni /
Langkah 2 Patriotisme /
4. Murid dibahagikan kepada 5 8 kumpulan. Setiap Kreativiti dan Inovasi
AKTIVITI UTAMA kumpulan diberi gambar tokoh nasionalisme tempatan1 Kelestarian Global
faktor dan mereka dikehendaki menghuraikan faktor
tersebut. Pentaksiran
5. Murid menghasilkan Peta Dakap – Faktor pemangkin Latihan bertulis /
6. Wakil Mmurid akan mebincangkan tindakan yang Lembaran kerja
dilakukan oleh tokoh-tokoh tersebut dalam usaha Kuiz
menentang kuasa Barat.nerangkan hasil dapatan Pembentangan /
perbincangan.
Lakonan
7. Wakil murid akan membentangkan hasil perbincangan.
Projek
Penutup
Pemerhatian
8. Murid diberi latihan berfokus SPM 2015 ( no 9) SPM
Lain-lain (Nyatakan)
2012(no 3).
_______________________
AKTIVITI PENUTUP
Murid membuat rumusan tentang topik perubahan sistem politik
REFLEKSI ____ / ____ dapat mencapai objektif pembelajaran.
____ / ____ tidak dapat mencapai objektif pembelajaran.