Anda di halaman 1dari 11

Rancangan Pengajaran Harian

Pendidikan Pendidikan Seni Visual Tahun 4 2020

Hari : Selasa Tarikh : 20 Oktober 2020

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa : 8:30 - 9:30 pg


Kelas : 4 Kekwa Unit 9 : Kota Ceria
Tajuk : Dimensi diorama
Bidang  Membentuk dan membuat binaan - diorama
Standard Kandungan 2.1 Kemahiran Seni 3.1 Penghasilan
Visual karya kreatif
2.1.8 teknik binaan 3.1.4
(i - iv)
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
1. Mengaplikasikan bahasa seni visual pada karya diorama dalam Bidang Membentuk dan
Membuat Binaan melalui penerokaan.
2. Membina hasil bentuk pada diorama.
Standard Pembelajaran 1) Murid membina latar belakang diorama yang hendak dihasilkan.
1.1.1 2.1.1 2) Murid meneroka penggunaan bahan yang pelbagai dalam menghasilkan bentuk idea
(Aktiviti PdP) yang rancang.
3) Murid menghiaskan bentuk pada kotak diorama.
EMK Kreatif dan inovatif, keusahawanan,Kelestarian Alam Sekitar, (EK 1, EK 2, EK 3 EK 4, EK
5), TMK dan nilai murni.
BBB Peta i-think, Internet dan CD
Media : Play doh, kadbod gulung tisu, kain felt, kertas warna, kotak tisu

Penilaian PdP Proses penghasilan karya dalam bidang membentuk dan membuat binaan berdasarkan dua
standard kandungan.

Refleksi ........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid tidak mencapai
objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang..

Rancangan Pengajaran Harian


Pendidikan Pendidikan Seni Visual Tahun 4 2020

Hari : Selasa Tarikh : 13 Oktober 2020

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa : 8:30 - 9:30 pg


Kelas : 4 Kekwa Unit 9 : Kota Ceria
Tajuk : Dimensi diorama
Bidang  Membentuk dan membuat binaan - diorama
Standard Kandungan 1.1 Bahasa 2.1 Kemahiran Seni
Seni Visual Visual
1.1.3 2.1.8 teknik binaan
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
3. Murid dapat mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada
diorama.
4. Mengaplikasikan bahasa seni visual pada karya diorama dalam Bidang Membentuk dan
Membuat Binaan melalui penerokaan.
Standard Pembelajaran 4) Murid walk galeri di dalam bilik seni.
1.1.1 2.1.1 5) Murid melakar idea ruang untuk membina diorama.
(Aktiviti PdP) 6) Murid meneroka penggunaan bahan yang pelbagai dalam menghasilkan latar diorama.
EMK Kreatif dan inovatif, keusahawanan,Kelestarian Alam Sekitar, (EK 1, EK 2, EK 3 EK 4, EK
5), TMK dan nilai murni.
BBB Peta i-think, Internet dan CD
Media : Play doh, kadbod gulung tisu, kain felt, kertas warna, kotak tisu

Penilaian PdP Proses penghasilan karya dalam bidang membentuk dan membuat binaan berdasarkan dua
standard kandungan.

Refleksi ........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid tidak mencapai
objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang..

Rancangan Pengajaran Harian


Pendidikan Pendidikan Seni Visual Tahun 4 2020

Hari : Selasa Tarikh : 6 Oktober 2020

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa : 8:30 - 9:30 pg


Kelas : 4 Kekwa Unit 8 : Helo, hello apa khabar
Tajuk : Pualaman Cantik
Bidang  Membuat corak dan rekaan - pualaman
Standard Kandungan 2.1 Kemahiran Seni 3.1 Penghasilan karya
Visual kreatif
2.1.5 3.1.2
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
5. Meneroka teknik pualaman dengan pelbagai bahan yang berbeza.
6. Menghasilkan corak kreatif dalam Bidang Membuat Corak dan Rekaan.
Standard Pembelajaran 7) Memaparkan frame gambar bercorakkan pualaman.
1.1.1 2.1.1 8) Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik. (EK 2)
(Aktiviti PdP) 9) Murid memotong dan mencantumkan bentuk corak pualaman kepada stand telefon.
10) Murid menghasilkan bentuk dengan menarik dan kreatif.
EMK Kreatif dan inovatif, keusahawanan,Kelestarian Alam Sekitar, (EK 1, EK 2, EK 3 EK 4, EK 5),
TMK dan nilai murni.
BBB Peta i-think, Internet dan CD
Media : Warna poster, sabun, pengilat kuku, air, cat minyak , Kad Board, gam uhu .

Penilaian PdP Proses penghasilan karya dalam bidang membuat corak dan rekaan berdasarkan dua standard
kandungan.

Refleksi ........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid tidak mencapai objektif
akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang..

Rancangan Pengajaran Harian


Pendidikan Pendidikan Seni Visual Tahun 4 2020

Hari : Selasa Tarikh : 29 September 2020

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa : 8:30 - 9:30 pg


Kelas : 4 Kekwa Unit 8 : Helo, hello apa khabar
Tajuk : Pualaman Cantik
Bidang  Membuat corak dan rekaan - pualaman
Standard Kandungan 1.1 Bahasa Seni Visual 2.1 Kemahiran Seni
1.1.2 Visual
2.1.5
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
7. Mengenal pasti dan membanding beza bahasa seni visual.
8. Meneroka teknik pualaman dengan pelbagai bahan yang berbeza.
Standard Pembelajaran 11) Memperagakan beg bercorak pualaman kepada murid .
1.1.1 2.1.1 12) Memerihal bahasa seni visual yang ada pada contoh karya menggunakan peta i-think.(EK1)
(Aktiviti PdP) 13) Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik. (EK 2)
14) Menganalisis dan memanipulasi idea dan pelbagai sumber kajian mengenai rupa, warna,
kontra dan imbangan yang ada pada karya. (EK 2)
15) Murid membuat proses awal menghasilkan karya.
EMK Kreatif dan inovatif, keusahawanan,Kelestarian Alam Sekitar, (EK 1, EK 2, EK 3 EK 4, EK 5),
TMK dan nilai murni.
BBB Peta i-think, Internet dan CD
Media : Warna poster, sabun, pengilat kuku, air, cat minyak

Penilaian PdP Proses penghasilan karya dalam bidang membuat corak dan rekaan berdasarkan dua standard
kandungan.

Refleksi ........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid tidak mencapai objektif
akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang..

Rancangan Pengajaran Harian


Pendidikan Pendidikan Seni Visual Tahun 4 2020

Hari : Selasa Tarikh : 15 September 2020

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa : 8:30 - 9:30 pg


Kelas : 4 Kekwa Unit 7 : Indahnya Dasar Laut
Tajuk : Cetak Cantik
Bidang  Menggambar – teknik kolograf
Standard Kandungan 3.1 Penghasilan 4.1 Penghayatan
Karya Kreatif karya Seni
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
9. Menghasilkan gambar yang kreatif menggunakan teknik kolograf berdasarkan bahasa seni
visual.
10. Membuat apresiasi terhadap hasil karya.
Standard Pembelajaran 1) Mengimbas kembali cara menghasilkan karya. (EK1, EK 2)
1.1.1 2.1.1 2) Menjana idea yang kreatif dan inovatif dalam menghasilkan karya. (EK3,EK 4)
(Aktiviti PdP) 3) Menghasilkan karya yang kreatif dengan mengaplikasikan pengetahuan, kefahaman dan
kemahiran bahasa seni visual, media, proses dan teknik.
4) Membuat kemasan pada hasil karya.
5) Membuat apresiasi hasil karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, teknik dan
proses. (EK 5)
EMK Kreatif dan inovatif, keusahawanan,Kelestarian Alam Sekitar, (EK 1, EK 2, EK 3 EK 4, EK 5),
TMK dan nilai murni.
BBB Peta i-think, Internet dan CD
Media : Kertas lukisan, kad busa, tali kasut, getah, blok cetakan, daun, ranting, bunga

Penilaian PdP Proses penghasilan karya dalam bidang membuat corak dan rekaan berdasarkan dua standard
kandungan.

Refleksi ........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid tidak mencapai objektif
akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang..

Rancangan Pengajaran Harian


Pendidikan Pendidikan Seni Visual Tahun 4 2020

Hari : Selasa Tarikh : 8 September 2020

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa : 8:30 - 9:30 pg


Kelas : 4 Kekwa Unit 7 : Indahnya Dasar Laut
Tajuk : Cetak Cantik
Bidang  Mengenal Kraf Traditional – teknik kolograf
Standard Kandungan 1.1 Bahasa Seni Visual 2.1 Kemahiran
Seni Visual
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
1. Mengenal dan menerangkan bahasa seni visual yang ada pada karya.
2. Membuat penerokaan dengan mengaplikasikan bahasa seni visual melalui media, proses
dan teknik untuk menghasilkan karya.

Standard Pembelajaran 1. Memperdengarkan lagu “bunyi di dasar laut” dan bersoal jawab berkaitan suasana yang
1.1.1 2.1.1 terdapat di dalam seni kata lagu serta kaitkan dengan tajuk pelajaran.
(Aktiviti PdP) 2. Memerihal bahasa seni visual yang ada pada contoh karya menggunakan peta i-think.
(EK1)
3. Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik. (EK 2)
4. Menganalisis dan memanipulasi idea dan pelbagai sumber kajian mengenai garisan,
ritma, rupa, pergerakan yang ada pada karya. (EK 2)
5. Murid membuat proses awal menghasilkan karya.
EMK Kreatif dan inovatif, keusahawanan,Kelestarian Alam Sekitar, (EK 1, EK 2, EK 3 EK 4, EK 5),
TMK dan nilai murni.
BBB Peta i-think, Internet dan CD
Media : Kertas lukisan, kad busa, tali kasut, getah, blok cetakan, daun, ranting, bunga

Penilaian PdP Proses penghasilan karya dalam bidang membuat corak dan rekaan berdasarkan dua standard
kandungan.
Refleksi ........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid tidak mencapai objektif
akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang..

Rancangan Pengajaran Harian


Pendidikan Pendidikan Seni Visual Tahun 4 2020

Hari : Selasa Tarikh : 2 September 2020

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa : 8:30 - 9:30 pg


Kelas : 4 Kekwa Unit 1 : Secawan Kopi Manis
Tajuk : Alat Domestik
Bidang  Mengenal Kraf Traditional – teknik papier mache
Standard Kandungan 3.1 Penghasilan karya 4.1 Penghayatan
kreatif Karya Seni Visual
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
3. Mengenal dan menerangkan bahasa seni visual yang ada pada karya.
4. Membuat penerokaan dengan mengaplikasikan bahasa seni visual melalui media, proses
dan teknik untuk menghasilkan karya.

Standard Pembelajaran 6. Memperdengarkan lagu “31 Ogos” dan bersoal jawab berkaitan suasana yang terdapat di
1.1.1 2.1.1 dalam seni kata lagu serta kaitkan dengan tajuk pelajaran.
(Aktiviti PdP) 7. Memerihal bahasa seni visual yang ada pada contoh karya menggunakan peta i-think.
(EK1)
8. Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik. (EK 2)
9. Menganalisis dan memanipulasi idea dan pelbagai sumber kajian mengenai ruang,
bentuk dan keseimbangan yang ada pada karya. (EK 2)
10. Murid membuat proses awal menghasilkan karya.
EMK Kreatif dan inovatif, keusahawanan,Kelestarian Alam Sekitar, (EK 1, EK 2, EK 3 EK 4, EK 5),
TMK dan nilai murni.
BBB Peta i-think, Internet dan CD
Media : Kertas, surat khabar, majalah, tisu, gam, bekas.

Penilaian PdP Proses penghasilan karya dalam bidang mengenal Kraf Traditional berdasarkan dua standard
kandungan.

Refleksi ........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid tidak mencapai objektif
akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang..

Rancangan Pengajaran Harian


Pendidikan Pendidikan Seni Visual Tahun 4 2020

Hari : Selasa Tarikh : 18 Ogos 2020


Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa : 8:30 - 9:30 pg
Kelas : 4 Kekwa Unit 1 : Secawan Kopi Manis
Tajuk : Alat Domestik
Bidang  Mengenal Kraf Traditional – teknik papier mache
Standard Kandungan 1.1 Bahasa Seni Visual 2.1 Kemahiran
Seni Visual
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
5. Mengenal dan menerangkan bahasa seni visual yang ada pada karya.
6. Membuat penerokaan dengan mengaplikasikan bahasa seni visual melalui media, proses
dan teknik untuk menghasilkan karya.

Standard Pembelajaran 11. Memperdengarkan lagu “31 Ogos” dan bersoal jawab berkaitan suasana yang terdapat di
1.1.1 2.1.1 dalam seni kata lagu serta kaitkan dengan tajuk pelajaran.
(Aktiviti PdP) 12. Memerihal bahasa seni visual yang ada pada contoh karya menggunakan peta i-think.
(EK1)
13. Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik. (EK 2)
14. Menganalisis dan memanipulasi idea dan pelbagai sumber kajian mengenai ruang,
bentuk dan keseimbangan yang ada pada karya. (EK 2)
15. Murid membuat proses awal menghasilkan karya.
EMK Kreatif dan inovatif, keusahawanan,Kelestarian Alam Sekitar, (EK 1, EK 2, EK 3 EK 4, EK 5),
TMK dan nilai murni.
BBB Peta i-think, Internet dan CD
Media : Kertas, surat khabar, majalah, tisu, gam, bekas.

Penilaian PdP Proses penghasilan karya dalam bidang mengenal Kraf Traditional berdasarkan dua standard
kandungan.

Refleksi ........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid tidak mencapai objektif
akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang..

Rancangan Pengajaran Harian


Pendidikan Pendidikan Seni Visual Tahun 4 2020

Hari : Selasa Tarikh : 28 Julai 2020

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa : 8:30 - 9:30 pg


Kelas : 4 Kekwa Unit 1 : Larian Riang Ria
Tajuk : Bulan Kemerdekaan
Bidang  Menggambar – POSTER (teknik lukisan & montaj)
Standard Kandungan 1.1 Bahasa Seni Visual 2.1 Kemahiran
Seni Visual
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
7. Mengenal dan menerangkan bahasa seni visual yang ada pada karya.
8. Membuat penerokaan dengan mengaplikasikan bahasa seni visual melalui media, proses
dan teknik untuk menghasilkan karya.

Standard Pembelajaran 16. Memperdengarkan lagu “31 Ogos” dan bersoal jawab berkaitan suasana yang terdapat di
1.1.1 2.1.1 dalam seni kata lagu serta kaitkan dengan tajuk pelajaran.
(Aktiviti PdP) 17. Memerihal bahasa seni visual yang ada pada contoh karya menggunakan peta i-think.
(EK1)
18. Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik. (EK 2)
19. Menganalisis dan memanipulasi idea dan pelbagai sumber kajian mengenai rupa,
warna, kontra, penegasan yang ada pada karya. (EK 2)
20. Murid membuat proses awal menghasilkan karya.

EMK Kreatif dan inovatif, keusahawanan,Kelestarian Alam Sekitar, (EK 1, EK 2, EK 3 EK 4, EK 5),


TMK dan nilai murni.
BBB Peta i-think, Internet dan CD
Media : Majalah, Komik, gambar foto, Surat khabar, internet, arang, oil pastel, pen penanda dan
pensel warna
Penilaian PdP Proses penghasilan karya dalam bidang menggambar POSTER (teknik lukisan & montaj)
berdasarkan dua standard kandungan.

Refleksi ........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid tidak mencapai objektif
akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang..

Rancangan Pengajaran Harian


Pendidikan Pendidikan Seni Visual Tahun 4 2020

Hari : Khamis Tarikh : 13 Ogos 2020

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa : 8:00 - 9:00pg


Kelas : 4 Kekwa Unit 1 : Larian Riang Ria
Tajuk : Bulan Kemerdekaan
Bidang  Menggambar – POSTER (teknik lukisan & montaj)
Standard Kandungan 3.2 Penghasilan 4.1 Penghayatan
Karya Kreatif karya Seni
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
11. Menghasilkan gambar yang kreatif menggunakan teknik montaj dan lukisan berdasarkan
bahasa seni visual.
12. Membuat apresiasi terhadap hasil karya.
Standard Pembelajaran 6) Mengimbas kembali cara menghasilkan karya. (EK1, EK 2)
1.1.1 2.1.1 7) Menjana idea yang kreatif dan inovatif dalam menghasilkan karya. (EK3,EK 4)
(Aktiviti PdP) 8) Menghasilkan karya yang kreatif dengan mengaplikasikan pengetahuan, kefahaman dan
kemahiran bahasa seni visual, media, proses dan teknik.
9) Membuat kemasan pada hasil karya.
10) Membuat apresiasi hasil karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, teknik dan
proses. (EK 5)

EMK Kreatif dan inovatif, keusahawanan,Kelestarian Alam Sekitar, (EK 1, EK 2, EK 3 EK 4, EK 5),


TMK dan nilai murni.
BBB Peta i-think, Internet dan CD
Media : Majalah, Komik, gambar foto, Surat khabar, internet, arang, oil pastel, pen penanda dan
pensel warna
Penilaian PdP Proses penghasilan karya dalam bidang menggambar POSTER (teknik lukisan & montaj)
berdasarkan dua standard kandungan.

Refleksi ........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid tidak mencapai objektif
akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang..

Rancangan Pengajaran Harian


Pendidikan Pendidikan Seni Visual Tahun 4 2020

Hari : Selasa Tarikh : 18 Februari 2020

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa : 9:10 - 10:10pg


Kelas : 4 Kekwa Unit 1 : Warna-warni Kek Cawan
Tajuk : Gulung-gulung Cantik

Bidang  Menggambar – Teknik Mozek


Standard Kandungan 1.1 Bahasa Seni Visual 2.1 Kemahiran
Seni Visual
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
1. Mengenal dan menerangkan bahasa seni visual yang ada pada karya.
2. Membuat penerokaan dengan mengaplikasikan bahasa seni visual melalui media, proses
dan teknik untuk menghasilkan karya.
Standard Pembelajaran 1) Memperdengarkan lagu “Tea Pot” dan bersoal jawab berkaitan benda yang terdapat di
1.1.1 2.1.1 dalam seni kata lagu serta kaitkan dengan tajuk pelajaran.
(Aktiviti PdP) 2) Memerihal bahasa seni visual yang ada pada contoh karya menggunakan peta i-think.
(EK1)
3) Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik. (EK 2)
4) Menganalisis dan memanipulasi idea dan pelbagai sumber kajian mengenai jalinan,
imbangan, ruang dan kontra yang ada pada karya. (EK 2)
5) Murid membuat proses awal menghasilkan karya.

EMK Kreatif dan inovatif, keusahawanan,Kelestarian Alam Sekitar, (EK 1, EK 2, EK 3 EK 4, EK 5),


TMK dan nilai murni.
BBB Peta i-think, Internet dan CD
Media : Kad keras, Jaluran kertas warna, kertas bergelugur, Batang aiskrim, Majalah, lidi, gam
dan gunting

Penilaian PdP Proses penghasilan karya dalam bidang menggambar menggunakan teknik mozek berdasarkan
dua standard kandungan.

Refleksi ........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid tidak mencapai objektif
akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang..

Rancangan Pengajaran Harian


Pendidikan Pendidikan Seni Visual Tahun 4 2020

Hari : Selasa Tarikh : 10 Mac 2020

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa : 9:10 - 10:10pg


Kelas : 4 Kekwa Unit 3 : Beg Cantik Menawan
Tajuk : Cipta Stensil

Bidang  Membuat Corak dan Rekaan ( Stensil )


Standard Kandungan 1.1 Bahasa Seni Visual 2.1 Kemahiran
Seni Visual
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
1. Mengenal dan menerangkan bahasa seni visual yang ada pada karya.
2. Membuat penerokaan dengan mengaplikasikan bahasa seni visual melalui media, proses
dan teknik untuk menghasilkan karya.
Standard Pembelajaran 16) Memperdengarkan lagu “Beg Cantik Men” dan bersoal jawab berkaitan benda yang terdapat
1.1.2 (ii) di dalam seni kata lagu serta kaitkan dengan tajuk pelajaran.
2.1.6 (I, ii, iii ) 17) Memerihal bahasa seni visual yang ada pada contoh karya menggunakan peta i-think.(EK1)
18) Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik. (EK 2)
(Aktiviti PdP) 19) Menganalisis dan memanipulasi idea dan pelbagai sumber kajian mengenai rupa, warna,
kontra dan imbangan yang ada pada karya. (EK 2)
20) Murid membuat proses awal menghasilkan karya.

EMK Kreatif dan inovatif, , (EK 1, EK 2, EK 3 EK 4, EK 5), TMK dan nilai murni.
BBB Peta i-think, Internet dan CD
Media : Kad keras, Jaluran kertas warna, span, berus warna, warna poster, lembaran corak, gam
uhu dan gunting

Penilaian PdP Proses penghasilan karya dalam bidang membuat corak dan rekaan menggunakan teknik stensil
berdasarkan dua standard kandungan.

Refleksi ........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid tidak mencapai objektif
akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang..

Rancangan Pengajaran Harian


Pendidikan Pendidikan Seni Visual Tahun 4 2020

Hari : Rabu Tarikh : 11 Mac 2020

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa : 11:30 - 12:30tgh


Kelas : 4 Dahlia Unit 3 : Beg Cantik Menawan
Tajuk : Wah, Corak Stensil

Bidang  Membuat Corak dan Rekaan ( Stensil )


Standard Kandungan 2.1 Kemahiran 3.3 Penghasilan
Seni Visual Karya Kreatif
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
1. Membuat penerokaan dengan mengaplikasikan bahasa seni visual melalui media, proses
dan teknik untuk menghasilkan karya.
2. Menghasilkan gambar yang kreatif menggunakan teknik corak stensil berdasarkan bahasa
seni visual.

Standard Pembelajaran 1) Memperdengarkan lagu “Beg Cantik Menawan” dan bersoal jawab berkaitan benda yang
1.1.2 (ii) terdapat di dalam seni kata lagu serta kaitkan dengan tajuk pelajaran.
2.1.6 (I, ii, iii ) 2) Murid membuat proses awal menghasilkan karya.
3) Menjana idea yang kreatif dan inovatif dalam menghasilkan karya. (EK3,EK 4)
(Aktiviti PdP) 4) Menghasilkan karya yang kreatif dengan mengaplikasikan pengetahuan, kefahaman dan
kemahiran bahasa seni visual, media, proses dan teknik.

EMK Kreatif dan inovatif, , (EK 1, EK 2, EK 3 EK 4, EK 5), TMK dan nilai murni.
BBB Peta i-think, Internet dan CD
Media : Kad keras, Jaluran kertas warna, span, berus warna, warna poster, lembaran corak, gam
uhu dan gunting

Penilaian PdP Proses penghasilan karya dalam bidang membuat corak dan rekaan menggunakan teknik stensil
berdasarkan dua standard kandungan.

Refleksi ........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid tidak mencapai objektif
akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang..
