CATATAN /
SEMAKAN /
PEMANTAUAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA BILANGAN MATA
MURID PELAJARAN
7 Khamis 4/3/2021 5 0845-0915 /20 Pendidikan
Jasmani
BIDANG Olahraga Asas : Asas Lompatan
KEMAHIRAN
ASPEK 1.0 Kemahiran Pergerakan (Domain Psikomotor)
UNIT 1. Jadi Yang Terbaik
TAJUK Mengimbang
STANDARD Gimnastik Asas : Kemahiran Imbangan
KANDUNGAN 1.1 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.
STANDARD 1.1.1 Melkukan imbangan dinamik flip-flop dan kereta sorong berganda (double wheelbarrow).
PEMBELAJARAN 1.1.2 Melakukan imbangan statik dengan formasi piramid bertiga.
1.1.3 Melakukan imbangan songsang dirian tangan.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran dan pemudahcaraan, murid dapat :-
PEMBELAJARAN a. Melakukan imbangan flip-flop, imbangan statik dan imbangan songsang dengan betul.
AKTIVITI i. Murid mendengar penerangan guru (Video)
PEMBELAJARAN ii. Murid menyalin nota ringkas yang diberikan oleh guru.
iii. Murid menjawab soalan latihan (Google form).
BAHAN BANTU Buku Teks Gambar / Carta Visualizer OHP
BELAJAR Power Point Modul CD
Lembaran Kerja LCD Projektor Model
Spesimen / Bahan Papan Tulis Internet / Komputer
ELEMEN Kreativiti dan Inovasi Bahasa Sains da Teknologi
MERENTAS Pendidikan Alam Patriotisme TMK
KURIKULUM Sekitar Keusahawanan Nilai Murni
ELEMEN PAK21 Round Table Deklamasi Sajak / Gallery Walk
Think-Pair-Share Nyanyian Three Stray One Stay
Hot Seat Pembentangan Lain-lain
Role Play
KBAT / PETA I- Peta Bulatan Peta Air Peta Pelbagai Alir
THINK Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pokok
Peta Dakap Peta Titi
PENILAIAN Lembaran Kerja Pemerhatian Lisan
PEMBELAJARAN Hasil Kerja Kuiz Drama
Tugasan Projek
REFLEKSI Murid dapat Murid tidak Aktiviti PdPc ditangguhkan
menguasai dapat kerana :-
objektif menguasai Mesyuarat
pembelajaran objektif Kursus
dan diberi pembelajatan Program
latihan dan diberi Sekolah
pengukuhan latihan Mengiringi
pemulihan Murid Keluar
Aktiviti Luar
CRK / MC
Aktiviti PdPc dibawa ke
CATATAN /
SEMAKAN /
PEMANTAUAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA BILANGAN MATA
MURID PELAJARAN
7 Khamis 5/3/2021 3 1045-1215 /14 Pendidikan
Kesenian
MODUL 1.0 Bahasa Seni
UNIT 1 Tut Tut Kereta Api
BIDANG Menggambar : Lukisan
STANDARD 1.1 Bahasa Seni Visual
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.2 Mengenal pasti dan menyatakan penggunaan bentuk, ruang, imbangan dan kesatuan melalui
PEMBELAJARAN karya montaj dalam Bidang Menggambar.
1.1.3 Menghuraikan dan menghubungkait penggunaan jalinan, warna, kontra dan kepelbagaian
melalui
karya dalam Bidang Menggambar.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran dan pemudahcaraan, murid dapat :-
PEMBELAJARAN a. Melakar rupa kereta api menggunakan pelbagai teknik garisan selari iaitu garisan
melengkung dan garisan beralun serta menerapkan prinsip pergerakan untuk lakaran asap
kereta api dan membuat garisan silang pangkah bagi mewujudkan ruang.
AKTIVITI i. Murid mendengar penerangan guru (Video).
PEMBELAJARAN ii. Murid menyalin nota ringkas yang diberikan oleh guru.
iii. Murid membuat video atau audio nyanyian lagu “Tut Tut Kereta Api”
BAHAN BANTU Buku Teks Gambar / Carta Visualizer OHP
BELAJAR Power Point Modul CD
Lembaran Kerja LCD Projektor Model
Spesimen / Bahan Papan Tulis Internet / Komputer
ELEMEN Kreativiti dan Inovasi Bahasa Sains da Teknologi
MERENTAS Pendidikan Alam Patriotisme TMK
KURIKULUM Sekitar Keusahawanan Nilai Murni
ELEMEN PAK21 Round Table Deklamasi Sajak / Gallery Walk
Think-Pair-Share Nyanyian Three Stray One Stay
Hot Seat Pembentangan Lain-lain
Role Play
KBAT / PETA I- Peta Bulatan Peta Air Peta Pelbagai Alir
THINK Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pokok
Peta Dakap Peta Titi
PENILAIAN Lembaran Kerja Pemerhatian Lisan
PEMBELAJARAN Hasil Kerja Kuiz Drama
Tugasan Projek
REFLEKSI Murid dapat Murid tidak Aktiviti PdPc ditangguhkan
menguasai dapat kerana :-
objektif menguasai Mesyuarat
pembelajaran objektif Kursus
dan diberi pembelajatan Program
latihan dan diberi Sekolah
pengukuhan latihan Mengiringi
pemulihan Murid Keluar
Aktiviti Luar
CRK / MC
Aktiviti PdPc dibawa ke
- Minggu hadapan untuk pembelajaran dan pemudahcaraan bagi standard kandungan yang
seterusnya.
CATATAN /
SEMAKAN /
PEMANTAUAN