Anda di halaman 1dari 2

SEKOLAH KEBANGSAAN IJOK

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MATEMATIK TAHUN TIGA
MINGGU 5 TARIKH
HARI
Selasa
KELAS 3 USM MASA 8.00 – 9.00 Pagi
TEMA NOMBOR HINGGA 10 000
TAJUK Pola Nombor
STANDARD 1.7 Pola nombor.
KANDUNGAN
STANDARD 1.7.1 Mengenal pasti pola bagi siri nombor yang diberi secara tertib menaik dan menurun satu-satu hingga sepuluh-sep
PEMBELAJARAN

1.7.2 Melengkapkan pelbagai pola nombor yang diberi secara tertib menaik dan menurun satu-satu hingga sepuluh-sep
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mengenal pasti dua pola bagi siri nombor yang diberi secara tertib menaik dan
menurun satu-satu hingga sepuluh-sepuluh, seratus-seratus dan seribu-seribu
2. Melengkapkan pelbagai pola nombor yang diberi secara tertib menaik dan
menurun satu-satu hingga sepuluh-sepuluh, seratus-seratus dan seribu-seribu
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Mengenal pasti __ daripada dua pola bagi siri nombor yang diberi secara tertib
menaik dan menurun satu-satu hingga sepuluh-sepuluh, seratus-seratus dan
seribu-seribu
2. Melengkapkan pelbagai pola nombor yang diberi secara tertib menaik dan
menurun satu-satu hingga sepuluh-sepuluh, seratus-seratus dan seribu-seribu
AKTIVITI PdP
AKTIVITI 1 (PEMBELAJARAN)
Murid menonton video pembelajaran yang guru kongsi di Youtube.

AKTIVITI 2 (TUTORIAL)
Murid menonton video bimbingan menjawab lembaran kerja oleh guru.

AKTIVITI 3 (LATIHAN DAN SEMAKAN)


Murid menjawab lembaran kerja.
Murid menghantar tugasan melalui saluran Telegram guru.
Guru menyemak hasil kerja murid dan dikembalikan.
Guru mencatat kehadiran murid.

BUKU Buku Teks hlmn 20-21 Buku Aktivit hlmn 12


ABM/BBM
PAK-21 Create Something (Bina Sesuatu)
PAK-21 Close Procedures (Isikan Tempat Kosong)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
SEKOLAH KEBANGSAAN IJOK

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
