Anda di halaman 1dari 2

TAHAP

NAMA
PENGUASAA KEHADIRA
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MURID
N N
IMAN 1 2 3
4 5 6
TAUFIQ
1.MINGGU/HARI/TARIKH
1 2 3
MINGGU 37 KHAMIS 1 OKTOBER 2020
4 5 6
12 PKPP
FARIDZU
2.KELAS/MASA/MATA 1 4 HAMBALI 9.50-10.50 PAGI PENDIDIKAN ISLAM
2 3
L
PELAJARAN 4 5 6
3. TEMA/TAJUK/STANDARD BACAAN DAN HAFAZAN
FAIRUS 1
KANDUNGAN/STANDARD 2
2.13 Surah Al-Kafirun
4 5 6
PELAJARAN 2.1.1 Membaca surah al-Kafirun ayat 4
AFIQ 1 2 3
4. OBJEKTIF: Di akhir PdP4 5 1. 6Murid dapat membaca surah Al-Kafirun ayat 4 dengan betul
NAJMI 1 2 2. 3Murid membaca surah Al-Kafirun ayat 4 dengan bantuan guru
5. KRITERIA KEJAYAAN 4 5 6Boleh membaca Surah-Alkafirun ayat 4
HASHIM 1 2 3
4 5 6
6. AKTIVITI PDPC
AMIN 1 2 1. 3Memberi salam dan membaca doa
4 5 2. 6Murid diberi penerangan tentang pembelajaran hari ini
3. Murid diminta membuka buku teks yang telah disediakan
4. Murid diperdengarkan bacaan ayat 4 oleh guru
5. Murid mengikut sebutan guru secara bersama-sama
6. Murid diminta membaca dengan bergilir-gilir
7. Murid menyurih ayat 4 di kertas yang disediakan
8. Murid diminta menjawab ucapan terima kasih sebelum guru keluar.

7. PENGISIAN KURIKULUM ILMU/NILAI :

EMK/ KBAT :

8. BAHAN BANTU BELAJAR

9. PENILAIAN/
PENTAKSIRAN

10 TAHAP PENILAIAN

11IMPAK/ KERJA
RUMAH/REFLEKSI 12. PETA I THINK:

13.STRATEGI PENGAJARAN
PAK21

____/ _____ orang murid dapat menguasai i objektif dan diberi latihan pengukuhan.
____/ _____ orang murid tidak dapat menguasai objektif dan diberi latihan pemulihan.
____/ _____ orang murid tidak dapat menguasai objektif kerana memerlukan bantuan dan bimbingan

14. TANGGUH AKTIVITI PdPc TIDAK DAPAT DIJALANKAN KERANA :


TAHAP
NAMA
PENGUASAA KEHADIRAN
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MURID
N
1 2 3
ASYRAF 4 5 6  
1 2 3
IRFAN
1.MINGGU/HARI/TARIKH 4 5 6  
1 26 SYAFIE
3
2.KELAS/MASA/MATA
NASRI 8.15-9.45PAGI KEMAHIRAN HIDUP PERKEBUNAN
4 5 6  
PELAJARAN 1 2 3
FARIS
4. TEMA/TAJUK/STANDARD
4 52.Alatan
6   Perkebunan
KANDUNGAN/STANDARD
1 22.1.Mengetahui
3 alat perkebunan
HANIF
PELAJARAN 4 52.1.1.Mengenal
6   dan menamakan alatan berkebun iaitu
1 2i.kotak
3 semaian ii.pencakar tangan iii.sekop iv. Sekateur
MAISARAH
4. OBJEKTIF: Di akhir PdP 4 5Murid
6   dapat mengenali dan menamakan alatan perkebunan dengan betul
1 2 3
AYUNI 4 5 6  
5. KRITERIA KEJAYAAN 1 2Murid
3 dapat menamakan dan mengenali kegunanannya 1 daripada 4 alat perkebunan dengan betul
FATIMAH 4 5 6  
Murid menyebut objektif PdP dengan bantuan guru.
6. AKTIVITI PDPC Murid dibimbing oleh guru untuk memahami tajuk pdpc
Murid bersoaljawab dengan guru tentang alat perkebunan
Murid diminta menerangkan secara ringkas gambaran umum tentang alat perkebunan yang dipelajari
Murid menyatakan kegunaan alatan perkebunan
Murid dibahagi kepada 2 kumpulan dan diminta melukis alatan perkebunan yang dipelajari
Murid diminta membentangkan hasil perbincangan tentang alatan perkebunan tersebut
Murid secara berkumpulan di minta menulis di papan putih hasil perbincangnya
Murid diberi pengukuhan oleh guru
Murid menyelesaikan lembaran tugasan yang guru beri dan bersoaljawab pemahaman tentang tajuk
7. PENGISIAN KURIKULUM ILMU/NILAI :

EMK/ KBAT :

8. BAHAN BANTU BELAJAR

9. PENILAIAN/
PENTAKSIRAN

10.TAHAP PENILAIAN

11.IMPAK/ KERJA
RUMAH/REFLEKSI 12. PETA I THINK:

13.STRATEGI PENGAJARAN
PAK21

____/ _____ orang murid dapat menguasai objektif dan diberi latihan pengukuhan.
____/ _____ orang murid tidak dapat menguasai objektif dan diberi latihan pemulihan.
____/ _____ orang murid tidak dapat menguasai objektif kerana memerlukan bantuan dan bimbingan

14. TANGGUH AKTIVITI PdPc TIDAK DAPAT DIJALANKAN KERANA :
