Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

08:30 – 10:00
29 Selasa 4 AMANAH/4CEKAP/4DEDIKASI Pendidikan Muzik
30 minit

TOPIK UNIT 8 : HELO, HELO APA KHABAR?

MODUL 3.0 MODUL KREATIVITI MUZIK

STANDARD KANDUNGAN 3.1 Pengkaryaan Muzik


3.1.1 Mencipta corak irama mudah menggunakan:
STANDARD PEMBELAJARAN 3.1.2 Mencipta melodi mudah.
3.1.3 Mempersembahkan hasil ciptaan
Pada akhir PdPC murid akan dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Mengecam dan menyatakan jenis muzik.
2. Membuat ulasan terhadap muzik masyarakat Malaysia.

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya membuat ulasan terhadap muzik masyarakat Malaysia.

1. Murid mengimbas pelajaran lalu.


2. Murid meneliti melodi soalan dan melodi jawapan di dalam buku teks.
3. Murid mendengar dan membandingkannya. (KBAT)
AKTIVITI
4. Murid bermain Permainan Cipta Melodi secara dalam kumpulan. (PAK21)
PDPC
5. Murid digalakkan meniup rekoder untuk memainkan corak irama hasil ciptaan
kumpulan lain. (PBD)
6. Murid membuat kesimpulan pelajaran hari ini.
AKTIVITI PAK-21 Kerja Berkumpulan

BBB Buku teks (m/s 82-83)


EMK Kreativiti dan Inovasi

KBAT Mencipta

NILAI Kerjasama

TAHAP PENGUASAAN 6 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Penglibatan dalam kelas.

KEHADIRAN : 156 / 156

REFLEKSI / IMPAK 100 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


56 murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 4 (MINGGU 29)
MATAPELAJARAN: MATEMATIK KELAS: 4AMANAH/4CEKAP/4DEDIKASI
TARIKH/HARI: 07 SEPTEMBER 2021(SELASA) MASA: 10:00 – 11:30
BIDANG PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI TAJUK : 3.0 WANG
STANDARD 3.2 Operasi bergabung wang
KANDUNGAN:
STANDARD 3.2.1 Menyelesaikan ayat matematik operasi bergabung tambah dan tolak dalam lingkungan RM100 000.
PEMBELAJARAN:
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
PEMBELAJARAN: 1. Menyelesaikan ayat matematik operasi bergabung tambah dan tolak melibatkan wang.

KRITERIA KEJAYAAN: 1. Menyelesaikan 3 ayat matematik operasi bergabung tambah dan tolak melibatkan wang dengan betul secara
bentul lazim
AKTIVITI PENGAJARAN Aktiviti 1 1. Murid ditunjukan dengan situasi yang melibatkan operasi bergabung tambah dan tolak yang dipaparkan
&PEMBELAJARAN (PDP): pada slide power point.
2. Murid menulis ayat matematik yang terlibat berdasarkan kad situasi yang diberi.
3. Murid ditegaskan dengan operasi perlu diselesaikan satu per satu dari kiri ke kanan untuk mengelakkan
kesilapan.
4. Secara berpasangan, murid dikehendaki menyelesaikan ayat matematik berdasarkan soalan yang diberi pada
paparan slide power point.
5. Contoh : RM 66 258 – RM 907.45 + RM 8 138.20 = _______________
6. Pasangan akan menyemak jawapan rakan mereka dengan bimbingan guru.
1. Murid dibahagikan kepada 5 kumpulan. (Permainan Tarsia)
A 2. Setiap kumpulan diberi kad cantum, kertas A4 dan pen.
Aktiviti 2
3. Kad cantum mempunyai soalan operasi bergabung tambah dan tolak yang
melibatkan wang.
4. Murid dikehendaki menyelesaikan soalan yang tercatat pada setiap kad cantum.
5. Murid menyelesaikan dengan membuat jalan kerja secara bentuk lazim.
6. Murid perlu mencari jawapan yang terdapat pada kad yang lain.
7. Kad soalan dan jawapan perlu dicantumkan.
8. Satu bentuk akan terhasil setelah semua kad dicantumkan.
Aktiviti 3 1. Murid membuat latihan di buku latihan matematik dengan merujuk soalan pada buku teks m/s 111 (Uji Diri)
ABM/ BBM: / Video/power point Kad situasi / Lain-Lain : kad cantum, kertas
Interaktif game Modul A4

ELEMEN MERENTAS Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan Kelestarian global


KURIKULUM (EMK):
TMK Kelestarian Alam Sekitar Patriotisme
/ Nilai murni / Pendidikan Kewangan Kreativiti dan Inovasi
TAHAP PEMIKIRAN KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
/ Mengingat / Mengaplikasi Menilai
/ Memahami / Menganalisis Mencipta
PETA PEMIKIRAN Peta bulatan Peta pokok Peta buih Peta buih berganda
i-THINK Peta dakap Peta titi Peta alir Peta pelbagai alir
PENILAIAN Kuiz Lisan Pembentangan Hasil kerja Murid
PENGAJARAN / Kerja Berkumpulan Pemerhatian / Lembaran Kerja Lain-lain : Kerja berpasangan
&PEMBELAJARAN
(INSTRUMEN):
TAHAP PENGUASAAN BILANGAN MURID
(Nyatakan bilangan Murid) TAHAP TAHAP TAHAP TAHAP TAHAP TAHAP
1 2 3 4 5 6
Strategi Pengajaran dan Round Table Game-Tarsia / Jigsaw problem
Pembelajaran Abad Ke-21 Think, Pair, Share Window pane Gallery Walk
Match mine Pembentangan Peta I-Think
REFLEKSI: 98 / 156 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengayaan/ pengukuhan

58 / 156 orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DITANGGUHKAN KERANA:


Mesyuarat / kursus Aktiviti luar
Cuti rehat/ cuti sakit Program sekolah:________________________________
