Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TINGKATAN 4

KELAS/
SUBJEK SEJARAH 4S1/S2 MASA 9.00-10.00 AM
TEMPAT

09
MINGGU / TARIKH MINGGU 6 HARI RABU KEHADIRAN
/
14 Orang

TEMA PEMBINAAN NEGARA

9.2. Nasionalisme
STANDARD KANDUNGAN
9.2. Nasionalisme

9.3.4. Menganalisis kesan perkembangan nasionalisme di negara kita

-
STANDARD PEMBELAJARAN

K
K9.3.6. Menghuraikan kepentingan semangat cinta akan negara

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :

1. MENYENARAIKAN 2 KESAN PERKEMBANGAN NASIONALISME DALAM ASPEK SOSIAL.


OBJEKTIF PEMBELAJARAN
2. MENYENARAIKAN 1 NILAI PATRIOTISME YANG DIPEROLEH DARIPADA TAJUK INI.
SET INDUKSI :

Murid DISOAL KANDUNGAN DSP KELMARIN. Guru mengaitkan set induksi dengan tajuk hari ini.

AKTIVITI PENGAJARAN & AKTIVITI UTAMA :


PEMBELAJARAN
PEMUDAHCARAAN Murid mendengar penerangan guru. Berlaku sumbangsaran di dalam kelas GOOGLE MEET

( PDPC ) Murid menyiapkan nota dan latihan

PENUTUP :

Guru dan murid merumuskan pdpc hari ini.

1. Memahami Kronologi

KEMAHIRAN PEMIKIRAN 2. Meneroka Bukti


SEJARAH ( KPS )

3. Membuat Interpretasi

1.
BAHAN BANTU MENGAJAR 1. Buku Teks Konstruktivisme/Constructivisme
STRATEGI PDPC
(BBM)
2. Peta 2.
KBAT/HOTS

1. 1.
1

Time Capsules ( Kapsul Masa ) Patriotisme/Patriotism

PEMBELAJARAN ABAD KE-21 2. ELEMEN MERENTASI 2.


- KURIKULUM (EMK) -
( PAK21)
3. 3.
- -

LATIHAN / KUANTITI KERJA 1. PENILAIAN PENGAJARAN & 1.


Latihan Esei PEMBELAJARAN Teach a Friend

2. ( PENTAKSIRAN FORMATIF )
-
2.
3. -
-

REFLEKSI MURID DAPAT MENYENARAIKAN 2 KESAN PERKEMBANGAN NASIONALISME DALAM ASPEK SOSIAL.

PdP hari ini tidak dapat dilaksanakan kerana :

1. -

Aktiviti PdP dibawa ke - /

CATATAN

Lain – Lain
