Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KESIHATAN TING 4

MINGGU 38 STANDARD PRESTASI /


TARIKH / HARI 7/11/2021
TAHAP PENGUASAAN (TP)
MASA 12..40 -1.45 ptg
TINGKATAN 4 Khawarizmy TP1 TP4
MATA PELAJARAN Pendidikan Kesihatan
TP2 TP5
TAJUK 8. Pertolongan Cemas
TP3 TP6
10.1 Pengetahuan asas pertolongan cemas dan kepentingan bertindak dengan bijak mengikut situasi (D - Danger , R -
STANDARD KANDUNGAN

8.1.1 Menyatakan maksud Pertolongan Cemas.


8.1.2 Menerangkan konsep DRABC
STANDARD 8.1.3 Menjelaskan kriteria pelaksanaan dan kaedah melaksanakan DRABC.
8.1.4 Mencadangkan kepentingan mengetahui dan menguasai pengetahuan
PEMBELAJARAN pertolongan cemas.

Pada akhir pembelajaran, murid-murid akan dapat :

OBJEKTIF 1. Menyatakan konsep DRABC dalam pertolongan cemas.


2. Menyatakan Teknik melaksanakan DRABC
PEMBELAJARAN 3. Menerangkan kriteria sebelum melaksanakan DRABC
4. Menyatakan kepentingan pertolongan cemas

 Modul Terancang
 Projek (Tajuk : ________________________________________________ )
 Flipped classroom / pembelajaran inkuiri / pembelajaran masteri / pembelajaran
KAEDAH
kontekstual / penyelesaian masalah
 Lain-lain : _____________________________________________________

Set Induksi

1. Murid memberikan maksud dengan ayat lazim perkara mereka tahu tentang pertolongan
cemas yang telah dipelajari semasa di menengah rendah.
2. Soal jawab pengetahuan sedia ada murid tentang kaedah dan jenis pertolongan cemas
yang mereka tahu.

Pembelajaran /Aktiviti:

1. Penerangan maksud, fungsi dan kepentingan mengetahui pertolongan cemas.


2. Aktiviti PAK21: Round Table
 Pelajar dikehendaki melihat pada pautan di laman youtube yang diberikan oleh
guru. https://youtu.be/klCrR5xaf8g & https://youtu.be/X9mWuCUoUC4
 Guru menghubungkait hasil maklumat atau sumbangsaran bersama murid dengan
tajuk pdp guru hari ini.
AKTIVITI
 Guru menjelaskan topic dan kandungan pengajaran yang hendak dipelajari.
 Guru dan murid memberi maklum balas bersama-sama sepanjang pdp berjalan.
3. Aktiviti Individu: Latihan menerusi aplikasi DELIMA -
https://forms.gle/vyDEs8MyFMSzfGTD7
 Murid menjawab latihan Bab 1 dan 2 di aplikasi yang diberi.
 Soalan latihan diberikan guru berdasarkan keperluan peperiksaan.

Penutup/Rumusan:

1. Murid membuat rumusan topik yang dipelajari.


2. Murid dikehendaki menjawab latihan sehingga tiada kesalahan sebagai aktiviti
pengukuhan.

MEDIUM  Dalam Talian (DELIMA/ Cikgootube/ EduwebTV/ Whatsapp/ Telegram/ Google Meet/
Video/ Zoom/ Microsoft Team/ Facebook Stream/ Lain-lain : _____________________)
 Luar Talian (menggunakan peranti tanpa capaian internet)
 Off-site (Pusat Komuniti/ Lain-lain : ______________________________)
 Bersemuka
 Gallery Walk  The Yarn Yarn  Rally Table
 Think-Pair-Share  Fan-N-Pick  Round Table
 Hot Seat  Inside-Outside Circle  Trade-A-Problem

PAK 21  Pembentangan Hasil  Rally robin  Mix-N-Match


Sendiri  Round Robin  Find The Fib
 Three Stray One Stay  Showdown  Windows Pane
 Team Word-Web

KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI


 Mengingat  Mengaplikasi
TAHAP PEMIKIRAN KBAT  Memahami  Menganalisis
 Menilai
 Mencipta
 Buku Teks  Model  Talian Internet  Komputer

BAHAN BANTU  Buku Rujukan  Gambar  LCD  Visualizer

MENGAJAR (BBM)  Buku Kerja/  Carta  Bahan  Lembaran kerja


Modul Bercetak  Lain-lain :
_____________
NILAI MURNI PETA I-THINK EMK PENILAIAN

 Baik Hati  Tolong-menolong  Peta Titi  Kreatif dan Inovasi  Lembaran Kerja
 Kerjasama  Bertanggung  Peta Pokok  Pendidikan Alam  Hasil Kerja
 Bertolak Ansur jawab  Peta Dakap Sekitar  Pemerhatian
 Keadilan  Hemah Tinggi  Peta Alir  Sains dan Teknologi  Kuiz
 Keberanian  Hormat-  Peta Bulatan  Teknologi Maklumat  Lisan
 Kejujuran menghormati  Peta Buih dan Komunkasi  Lakonan
 Bersyukur  Kasih Sayang  Peta Buih  Bahasa  Tugasan
 Kesabaran Berganda  Patriotisme  Projek
 Ketekunan  Peta Pelbagai Alir  Keusahawanan
 Pendidikan
Kewangan
REFLEKSI :
