Anda di halaman 1dari 9

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN PDPR

MATA PELAJARAN Pendidikan Muzik MINGGU 25

KELAS TAHUN 1 MASA 10.00-10.30

TARIKH 2 Ogos 2021 HARI Isnin


TEMA/TAJUK Projek Kesenian (Pendidikan Muzik)
Pada akhir pengajaran murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
 Menyanyi dengan tempo dan aksi yang sesuai dengan lagu yang dipilih.

Murid dapat :
KRITERIA KEJAYAAN
 Mennyanyi dengan tempo yang betul.

MOD PDPR Offline

KAEDAH PDPR Whatsapp/Buku teks/Buku kerja /Youtube

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

1. Projek Kesenian Pendidikan Muzik


 Menyanyikan lagu yang telah dipelajari dengan tempo yang betul.
 Membuat rakaman semasa menyanyikan lagu untuk dihantar kepada guru.
 Membuat aksi/gaya yang sesuai dengan lirik lagu yang dipilh.

 https://www.youtube.com/playlist?list=PLaNURzw3u8oi4B46awGMuUWLwQ2m6LIej
(KOLEKSI LAGU-LAGU TAHUN 1)

REFLEKSI

BILANGAN MURID : 25 orang


BILANGAN MURID MENGIKUTI PDPR: ……… orang
BILANGAN MURID YANG MENGHANTAR LATIHAN : ……… ORANG

……….. ORANG MURID YANG MENGHANTAR LATIHAN DAPAT MENJAWAB SOALAN DENGAN TEPAT.

DISEMAK OLEH : ……………………………………………..


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN PDPR

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 25

KELAS TAHUN 3 MASA 11.30-1.00

TARIKH 2 Ogos 2021 HARI Isnin


Wang
TAJUK/BIDANG
Kenal Mata Wang

STANDARD KANDUNGAN 4.7 Simpanan dan pelaburan

STANDARD PEMBELAJARAN 4.7.1 Menjelaskan keperluan dan kehendak sebagai asas kepada simpanan dan perbelanjaan

OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


Menjelaskan dua keperluan dan kehendak sebagai asas kepada simpanan dan perbelanjaan
Murid dapat :
KRITERIA KEJAYAAN  Menyediakan jadual yang menunjukkan dua keperluan dan kehendak sebagai asas kepada simpanan dan
perbelanjaan

MOD PDPR Offline

KAEDAH PDPR Whatsapp/Buku teks/Buku kerja /Youtube

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

1. Tontonan video https://youtu.be/oQN1oBfUufQ


2. Murid disediakan video yg mengandungi maklumat tentang simpanan dan pelaburan.
3. Murid diminta untuk melengkapkan latihan dlm buku aktiviti m/s 87

REFLEKSI

BILANGAN MURID : 26 orang


BILANGAN MURID MENGIKUTI PDPR: ……… orang
BILANGAN MURID YANG MENGHANTAR LATIHAN : ……… ORANG

 ………….. ORANG MURID YANG MENGHANTAR LATIHAN DAPAT MENJAWAB SOALAN DENGAN TEPAT.

DISEMAK OLEH : ……………………………………………..


HOME- BASED LEARNING DAILY LESSON PLAN

SUBJECT MATHEMATICS WEEK 25

CLASS YEAR 1 TIME 8.30-10.00

DATE 3 August 2021 DAY Tuesday


TOPIC NUMBERS AND OPERATIONS
RECOGNISE SUBTRACTION
CONTENT STANDARD 2.4 Problem solving

LEARNING STANDARD 2.4.1 Create stories involving addition and subtraction within 100

By the end of the lesson, pupils will be able to:


LEARNING OBJECTIVES  Create stories involving addition and subtraction using own sentences

Pupils will be assessed on their ability to:


SUCCESS CRITERIA
 Create, at least two stories involving addition and subtraction using own sentences correctly

HBL MODE offline

HBL METHOD Whatsapp/Textbook/workbook

TEACHING AND LEARNING ACTIVITIES


Pre-lesson:-

1. Pupils recall previous lesson on addition


Activities:-

2. Teacher guides the pupils to tell story using own sentences.


3. Teacher guides the pupils to create stories from number sentences
4. Teacher assists the pupils to use suitable words or phrases. Teacher accepts the created stories based on mathematical logic
5. Teacher guides the pupils to create logic stories based on the picture or number sentence
6. Pupils carry out group activity. Pupils create stories based on the picture or number sentence (21st CA)
7. Pupils answer the questions in the activity book.
 Activity book page 92-93
Post-lesson:-

8. Teacher gives conclusion of today’s lesson


REFLEKSI

BILANGAN MURID : 25 orang


BILANGAN MURID MENGIKUTI PDPR: ……… orang
BILANGAN MURID YANG MENGHANTAR LATIHAN : …………ORANG (hantar pada hari yang sama)

 ……….. orang murid yang menghantar latihan dapat menjawab soalan dengan tepat berdasarkan kriteria yang dinyatakan.
 Murid yang lain telah diingatkan untuk menyiapkan kerja dan hantar bila diberitahu nanti.

DISEMAK OLEH : ……………………………………………..


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN PDPR

MATA PELAJARAN SEJARAH MINGGU 25

KELAS TAHUN 6 MASA 12.30-1.30

TARIKH 3 Ogos 2021 HARI SELASA


TEMA/TAJUK KITA RAKYAT MALAYSIA/Perayaan di Malaysia

STANDARD KANDUNGAN 12.1 Sukan Kebanggaan Negara

12.1.2 Menyatakan pencapaian Malaysia dalam bidang sukan di peringkat kebangsaan dan antarabangsa
STANDARD PEMBELAJARAN
K12.1.6 Menilai kepentingan sukan kepada pembangunan negara

Pada akhir pengajaran murid dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Menyatakan pencapaian Malaysia dalam bidang sukan di peringkat kebangsaan dan antarabangsa

Murid dapat :
KRITERIA KEJAYAAN  2Menyatakan sekurang-kurangnya 4 pencapaian Malaysia dalam bidang sukan di peringkat kebangsaan dan
antarabangsa

MOD PDPR Offline

KAEDAH PDPR Whatsapp/Buku teks/Buku kerja /Youtube

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

1. Menonton dan memahami video yg diberikan. https://youtu.be/fJ6hR6K5NmI


2. Menguji kefahaman dengan menjawab soalan di dlm buku kerja m/s 51-52
3. Rujukan buku teks m/s 159-161

REFLEKSI

BILANGAN MURID : 25 orang


BILANGAN MURID MENGIKUTI PDPR: ….. orang
BILANGAN MURID YANG MENGHANTAR LATIHAN : …… ORANG

 ….. ORANG MURID YANG MENGHANTAR LATIHAN DAPAT MENJAWAB SOALAN DENGAN TEPAT.

DISEMAK OLEH : ……………………………………………..


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN PDPR

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 25

KELAS TAHUN 3 MASA 11.30-1.00

TARIKH 2 Ogos 2021 HARI Isnin


Wang
TAJUK/BIDANG
Kenal Mata Wang

STANDARD KANDUNGAN 4.8 Penyelesaian masalah

4.8.1Mereka cerita berdasarkan ayat matematik tambah, tolak, darab dan bahagi melibatkan wang.
STANDARD PEMBELAJARAN 4.8.2 Menyelesaikan masalah wang dalam lingkungan RM10 000 melibatkan operasi asas dan operasi bergabung tambah dan
tolak dalam situasi harian.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


Mereka dua cerita berdasarkan ayat matematik tambah, tolak, darab dan bahagi
OBJEKTIF PEMBELAJARAN melibatkan wang.
Menyelesaikan masalah wang dalam lingkungan RM10 000 melibatkan operasi asas dan
operasi bergabung tambah dan tolak dalam situasi harian. Menggunakan pelbagai strategi
yang sesuai.
Murid dapat :

KRITERIA KEJAYAAN Melengkapkan cerita yang berkaitan penyelesaian masalah tambah, tolak, darab dan bahagi
Mennyelesaikan masalah yang melibatkan wang dalam bentuk lazim

MOD PDPR Offline

KAEDAH PDPR Whatsapp/Buku teks/Buku kerja /Youtube

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

1. Tontonan video 1 https://youtu.be/bpVnN-Uzhh4


2. Tontonan video kedua https://youtu.be/0jUoQNFiI4k
3. Murid disediakan video yg mengandungi maklumat tentang penyelesaian masalah yang melibatkan wang.
4. Murid diminta untuk melengkapkan latihan dlm buku aktiviti m/s 89-90

REFLEKSI

BILANGAN MURID : 26 orang


BILANGAN MURID MENGIKUTI PDPR: ……… orang
BILANGAN MURID YANG MENGHANTAR LATIHAN : ……… ORANG

 ………….. ORANG MURID YANG MENGHANTAR LATIHAN DAPAT MENJAWAB SOALAN DENGAN TEPAT.

DISEMAK OLEH : ……………………………………………..


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN PDPR

MATA PELAJARAN SEJARAH MINGGU 25

KELAS TAHUN 4 MASA 7.30-8.30

TARIKH 5 Ogos 2021 HARI Khamis

TEMA/TAJUK KERAJAAN MELAYU AWAL


Hubungan Diplomatik Kerajaan Melayu Awal di Kepulauan Melayu
STANDARD KANDUNGAN 5.1 Tokoh Terbilang Kesultanan Melayu Melaka

5.1.3 Mengkategorikan peranan Sultan, Bendahara, dan Laksamana dalam Kesultanan Melayu Melaka
STANDARD PEMBELAJARAN
K 5.1.4 Menerangkan cara menghargai keistimewaan tokoh terbilang Kesultanan Melayu Melaka.

Pada akhir pengajaran murid dapat :

OBJEKTIF PEMBELAJARAN  Mengkategorikan peranan Sultan, Bendahara, dan Laksamana dalam Kesultanan Melayu Melaka dengan
menjawab soalan kuiz yang diberikan.
 Menerangkan dua cara menghargai keistimewaan tokoh terbilang Kesultanan Melayu Melaka

Murid dapat :

KRITERIA KEJAYAAN .
 Murid mengkategorikan -kurangnya 3 peranan Sultan, Bendahara, dan Laksamana dalam Kesultanan Melayu
Melaka
 Murid menjelaskan sekurang-kurangnya 3 kepentingan mencontohi nilai murni tokoh terbilang
MOD PDPR Offline

KAEDAH PDPR Whatsapp/Buku teks/Buku kerja /Youtube

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Mengimbas kembali kemahiran yang dipelajari sebelumnya-soal murid
2. Murid menonton video tentang peranan Sultan, Bendahara dan Laksamana dalam Kesultanan Melayu Melaka.
https://youtu.be/1LbgNScjbY8
3. Murid menjawab soalan dalam Google Form yang disediakan.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf9M3ANV8SH_0FqT_qIiLRBiwdgAlmmi0tR7S1LVjxoSR-DLA/viewform
4. Murid menjawab soalan dalam aplikasi Quizizz. https://quizizz.com/join?gc=838206
5. Murid diminta untuk menjawab soalan di dalam buku kerja m/s 66
6. Murid menjawab soalan dalam buku teks (Fikir dan Jawab ) m/s 118 -salin soalan dan jawab dalam buku tulis.
7. Rumusan isi pelajaran.

REFLEKSI

BILANGAN MURID : 33 orang


BILANGAN MURID MENGIKUTI PDPR: ……… orang
BILANGAN MURID YANG MENGHANTAR LATIHAN : ……… ORANG

 ………….. ORANG MURID YANG MENGHANTAR LATIHAN DAPAT MENJAWAB SOALAN DENGAN TEPAT.

DISEMAK OLEH : ……………………………………………..


HOME- BASED LEARNING DAILY LESSON PLAN

SUBJECT MATHEMATICS WEEK 25

CLASS YEAR 1 TIME 10.00-10.30/11.00-12.00

DATE 5 Ogos 2021 DAY Thursday


TOPIC NUMBERS AND OPERATIONS
RECOGNISE SUBTRACTION
CONTENT STANDARD 2.4 Problem solving

LEARNING STANDARD 2.4.1 Create stories involving addition and subtraction within 100
2.4.2 Solve problems involving addition and subtraction in daily life situations
By the end of the lesson, pupils will be able to:
LEARNING OBJECTIVES  Create stories involving addition and subtraction using own sentences
 Solve problems involving addition and subtraction in daily life situations using various strategies
Pupils will be assessed on their ability to:
SUCCESS CRITERIA  Create, at least two stories involving addition and subtraction using own sentences correctly
 Solve, at least two daily life situtations involving addition and subtraction using various strategies

HBL MODE offline

HBL METHOD Whatsapp/Textbook/workbook

TEACHING AND LEARNING ACTIVITIES

Pre-lesson:-
1. Pupils recall previous lesson on addition
Activities :
2. Pupils listen to teacher’s explanation and the connection with the topic.
https://youtu.be/1Pu4b9NHwps

3. Teacher guides the pupils to tell story using own sentences.


4. Teacher guides the pupils to create stories from number sentences
5. Teacher assists the pupils to use suitable words or phrases. Teacher accepts the created stories based on mathematical logic
6. Teacher guides the pupils to create logic stories based on the picture or number sentence
7. Teacher guides the pupils to identify the given information correctly (HOTS)
8. Teacher assist the pupils to solve problems using suitable methods
9. Pupils understand the problem by underlining the important information
10. Teacher emphasizes on the problem solving steps which are gather the information, write number sentences, carry out the strategy and check the answer
11. Teacher guides the pupils to solve problem by counting in descending order and using situation model
12. Teacher assist the pupils to solve problem using simple strategies according to their ability
13. Pupils answer the given questions in the exercise book (CBA) – page 109,111-116
14. Teacher gives conclusion of today’s lesson

REFLEKSI
BILANGAN MURID : 25 orang
BILANGAN MURID MENGIKUTI PDPR: ……… orang
BILANGAN MURID YANG MENGHANTAR LATIHAN : …………ORANG (hantar pada hari yang sama)

 ……….. orang murid yang menghantar latihan dapat menjawab soalan dengan tepat berdasarkan kriteria yang dinyatakan.
 Murid yang lain telah diingatkan untuk menyiapkan kerja dan hantar bila diberitahu nanti.

DISEMAK OLEH : …………………………………………….
