Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN

PROGRAM PENDIDIKAN KHAS INTEGRAS (KELAS PENDIDIKAN KHAS PEMBELAJARAN)

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu HARI Isnin


BIDANG / TAJUK Kemahiran Membaca TARIKH 24 Januari 2022
KELAS Murni 2 MASA / TEMPOH 60 minit

STANDARD KANDUNGAN 3.2 Mengenal Huruf


STANDARD PEMBELAJARAN 3.2.1 Menyebut dan menamakan huruf abjad

JENIS PRAUJIAN Sesi soal jawab

TAHAP KUKUH I (TP1 & TP2) KUKUH II (TP3 & TP4) PENGAYAAN (TP5 & TP6)
OBJEKTIF Murid dapat mengecam sekurang- Murid dapat mengecam dan
kurangnya 2 huruf abjad dengan bimbingan menamakan sekurang-kurangnya 4
guru. huruf abjad tanpa bimbingan guru

SET INDUKSI Murid menonton video dan menyanyi bersama-sama

AKTIVITI PDP 1. Murid melihat huruf yang 1. Murid melihat huruf yang
ditulis oleh guru secara rawak ditulis oleh guru secara
yang ditulis di papan putih rawak yang ditulis di papan
2. Murid menamakan huruf putih
dengan bimbingan guru 2. Murid menamakan huruf
3. Murid diedarkan lembaran dengan bimbingan guru
huruf abjad 3. Murid diedarkan lembaran
4. Murid mewarnakan huruf abjad huruf abjad
yang sama. 4. Murid mewarnakan huruf
abjad yang sama.
GABUNG JALIN / PENERAPAN
EMK Bahasa
BBM Video, lembaran, pensel warna
KBAT Mengaplikasi Mengaplikasi
Memahami
PAK-21 Peta bulatan

JENIS PASCAUJIAN Menyebut huruf abjad

PENTAKSIRAN Kaedah bertulis: Lembaran Bertulis

IMPAK /REFLEKSI

CATATAN
Bilangan murid yang tidak hadir Bilangan murid yang tidak hadir
……./2 ……./5

DATA TAHAP PENGUASAAN DAN INTERVENSI

MATAPELAJARAN : BAHASA MELAYU


KELAS : MURNI 2
NAMA GURU : PUAN FATIN NATRAH BINTI MOHD SALLEH

TAHAP PENGUASAAN KUKUH I (TP1 & TP2) KUKUH II (TP3 & TP4) PENGAYAAN (TP5 & TP6)

BILANGAN 2 5

PERATUS 29% 71%

NAMA MURID  ADAM HAZIQ BIN  ALISA QALISYA BINTI


SHAHRUL NIZA ZAINUDIN
 MUHAMMAD AFFAN  ANAS NURRAYHAN BIN
ISKANDAR BIN MUHAMAD
NASHARUDDIN SHAHRULNIZAM
 DARIS SOFIA BINTI
KAMARUDIN
 MUHAMMAD ANDILO BIN
SHAHROM
 NUR FATHIA ZULAIKHA
BINTI SHAHREL

KEMAHIRAN MEMBACA DAN KEMAHIRAN MEMBACA DAN


FOKUS / INTERVENSI
MENULIS MENULIS
